Şimdi Ara

i tunes iphone'mu görmüyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
4
Favori
140.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün iphone 3G aldım.. Ewe geldim.. Itunes programının en son sürümünü masaüstü bilgisayarıma kurdum ve iphone'u bağladım... Fakat itunes iphone'u görmedi...

Bilgisayar gördü fakat itunes görmüyor...

Aynı işlemi laptopumda yaptım.. Laptop ta itunes gördü.. Fakat tüm müziklerim masaüstü pc'mde oldugu iiçin itunes'a burdan göstermem lazım..

Bikaç defa itunes silip tekrar yükledim fakat sorunum düzelmedi..

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.. Usb girişinde bişi yok.. Çünkü bilgisayar görüyor.. Itunes görmüyor..

Teşekkürler..

• USB 2.0'dan dene.
  • Arkadaşım usb'de bişi yok.. Laptopta gören pcde niye görmesin..
  • Büyük ihtimalle öndeki girişten taktın. Anakart üzerindeki usb girişi ile dene. Benim harici HDD öndekinde görüyor ama çalışmıyor 2.0'a taktım mı çalışıyor.
  • Arkadaşım ben arkadan da taktım öndende taktım.. Anlatamadığım nokta şu.. Bilgisayar iphoneu görüyor..

Ama iphone kullandıysan bilirsin.. iphone bilgsayara bağladıgında otomatik olarak itunes açılıyor..

Ama bende iphone pcye bağladığmda bilgisayar görüyor.. Fakat itunes programı iphone görmüyor..

Laptopumda itunes görüyor.. Anlatabildim mi..?

Itunes'in en son sürümü yüklü..
  • iPhone var bende de. Fabrika ayarlarına dönmeyi dene. Açma tuşu ile home tuşuna aynı anda bas. Bende de öyle olmuştu aynısnı yaptım düzeldi.
  • ipodhelper vs. gibi servisleri kapatmis olabilirsin
    itunes kaldirip yeniden yukle bir
  • laptopta windows vista yüklüdür büyük ihtimalle pcde de xp yüklüyse sorun burdan kaynaklanıyor olabilir. iPhone windows xp'de bir tür driver eksikliği yaşıyor... belki bundandır kim bilir aklıma geldi bööle...

ayrıca ısrarla pc iPhone'u görüyor demişsin ama nasıl görüyor? bu da önemli. yani ne olarak görüyor. telefon olarak mı baya baya, yoksa ne bilim mass storage olarak mı? nedir yani? tam ve kesin bilgi vermiyosun bi de cevap vermeye çalışan yardımcı olmaya çalışan insanlara posta koymuşsun...
  • ben hiçbir şekilde posta koymadım.. Zaten öle bişi olsaydı cevap weren arkadaşlarım rahatsız olurlardı.. Sen niye böle bi yorum yapma gereği duydun anlamadım..

Ayrıca cewap weren arkadaşlardan posta koyduğuma dair bi mesaj gelseydi özürdilemesini de bilrim..

Bilgisayarım iphone'u Apple Iphone başlıgı altında... Kamera ve tarayıcı sihirbazı olarak görüyor.. Ama itunes'da görünmüyor..

Ayrıca laptopumda da xp yüklü.. Vista değil..

Ahmet arkadaşım dediğinide yaptım ama yine olmadı..

Ayrıca nofearl arkadaşım ilk mesajımda itunes'i bi kac defa silip yüklediğimi belirtmiştim..
  • Hammet'ı Ahmet olarak görmüşüm kusura bakma
  • Sorunu bilen yok galiba.. Neyse yinede teşekkürler..
  • ayni sorun bendede oldu,itunes un en son versiyonuna sahip olduguna emin ol 8.0 sonra itunes u iphoneu bilgisayardan cek kablosunu cikar kurarken bilgisayari ac-kapa sonra itunes ac en sonunda iphone u bagla gorecek ,benim ki oyle oldu xp bilgisayarim
  • Bu sorunu bende yaşadım bide usb kablosunu taktıktan sonra itunese girerken bilgisayar kendini formatladı 2-3 kere aynı şeyi yaptı ekrana bilgisayarınız büyük bir hatadan kurtarıldı falan yazdı.

SEFASINI SÜREMEDEN 3 GÜNDÜR CEFASINI SÜRÜYOOO
  • Benim tahminim bilgisayardaki bi dosyayla çakışıyo..

barış arkadaşım.. o dediğini de yaptım fakat olmadı.. yine de teşekkrler..
  • arkadaşlar kusura bakmayın diriltiyorum konuyu ama bende bu problemi yaşıyorum şu an. çözümü bilen varsa paylaşırsa sevinirim. iphone 3g 2.1
    windows iphonu görüyor fakat itunes görmüyor arkadaşın yukarda belirttiği gibi ): itunes i kaldırıp bi önceki versiyonu kurup denedim olmad. itunesin son versiyonunu yükledim olmadı. arkada çalışan bütün gereksiz programları kapatıp denedim olmadı. iphonu u aç kapat gibi cvp vermeyin lütfen 3 saattir bunla uğraşıorum pc ye ve iphone a attığım resetin haddi hesabı kalmadı (:
  • arkadaşlar 5 saatlik uğraştan sonra sonunda hallettim. yapmadığım şey kalmadı en sonunda bi sitede "usbaapl" dosyasıyla ilgili bir işlemi denedim ondan da sonuç alamadım. rastlantı sonucu tam bıkmışken itunes in içindeki dosyaları gezerken
    "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers" klasörünün içindeki driver dosyalarına rastladım. eğer benimle aynı sorunu yaşıyorsanız yani iphonunuz u windows fotoğraf makinası şeklinde vs.. görüyorsa yapmanız gereken önce yukarda verdiğim dizin adresini kopyalayın. ardıkdan bilgisayarıma sağ tuş özellikler , donanım ve arkasından aygıt yöneticisine giriyioyoruz. burada görüntü aygılarında olan apple iphone umuzu görüyoruz ve sağ tuş tıklayıp özelliklerine giriyoruz. sürücü sekmesinden "sürücüyü güncelleştir" i seçiyoruz .çıkan seçeneklerden "evet yanlızca bu kez " i seçip ileri ye basıyoruz. Çıkan pencerede "listeden yada belirli bir konumdan yükle" yi seçiyoruz ve ileri ye basıyoruz. ardından çıkan sayfada " bu konumlarda en iyis sürücüyü ara" yı seçip sadece "arama şu konumuda içersin" i işaretliyoruz ve aşşağıdaki boşluğa yukarda verdiğim
    "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers" (sizde farklı olabilir eğer farklıysa bilgisayarınızda "usbaapl" yi aratın)
    klasör adresini girip ileri ye basıyoruz. bundan sonra iphone umuz artık kamera olarak değil usb aygıtı olarak gözükmelidir ve işlem tamamlanmıştır.
    bu kadar uğraşıp delirip çözümün bu kadar kolay olmasıda ayrı bi sinir krizine yol açıyor. az kaslın formatlıyordum pc yi :D

Saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: abstruseozgur

arkadaşlar 5 saatlik uğraştan sonra sonunda hallettim. yapmadığım şey kalmadı en sonunda bi sitede "usbaapl" dosyasıyla ilgili bir işlemi denedim ondan da sonuç alamadım. rastlantı sonucu tam bıkmışken itunes in içindeki dosyaları gezerken
    "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers" klasörünün içindeki driver dosyalarına rastladım. eğer benimle aynı sorunu yaşıyorsanız yani iphonunuz u windows fotoğraf makinası şeklinde vs.. görüyorsa yapmanız gereken önce yukarda verdiğim dizin adresini kopyalayın. ardıkdan bilgisayarıma sağ tuş özellikler , donanım ve arkasından aygıt yöneticisine giriyioyoruz. burada görüntü aygılarında olan apple iphone umuzu görüyoruz ve sağ tuş tıklayıp özelliklerine giriyoruz. sürücü sekmesinden "sürücüyü güncelleştir" i seçiyoruz .çıkan seçeneklerden "evet yanlızca bu kez " i seçip ileri ye basıyoruz. Çıkan pencerede "listeden yada belirli bir konumdan yükle" yi seçiyoruz ve ileri ye basıyoruz. ardından çıkan sayfada " bu konumlarda en iyis sürücüyü ara" yı seçip sadece "arama şu konumuda içersin" i işaretliyoruz ve aşşağıdaki boşluğa yukarda verdiğim
    "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers" (sizde farklı olabilir eğer farklıysa bilgisayarınızda "usbaapl" yi aratın)
    klasör adresini girip ileri ye basıyoruz. bundan sonra iphone umuz artık kamera olarak değil usb aygıtı olarak gözükmelidir ve işlem tamamlanmıştır.
    bu kadar uğraşıp delirip çözümün bu kadar kolay olmasıda ayrı bi sinir krizine yol açıyor. az kaslın formatlıyordum pc yi :D

Saygılar

çözüm işe yaradı teşekkürler. fakat bende şimdi tam tersi oldu, şimdi de itunes görüyo fakat Kamera ve tarayıcı sihirbazı olarak görmüyor, bunun çözümü var mı?

cevap : evet, bir foto çekince halloldu. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vdemirci -- 25 Kasım 2008; 1:31:35 >

• birazdan kafayi yiyicem.
    USB kablosunu takdigimda hangi modu secicem abi ? Mass staroge dedigimde hard-disk olarak goruyor, itunes gormuyor telefonu.
    COM port u sectigimde bilgisayar hic tanimiyor.
    bi de camera modu var zaten ona hic bakmadim.
    Baska mod var mi ?
  • ben vista yüklü laptop pc me iphone usb den bagladım hiç bir tepki vermedi itunesi açtım yine aynı, vista da iphone çalışmıyormu yardımmm....
  • abstruseozgur teşekkürler, senin yönteminle olayı çözdüm bende bi durum farklıydı yalnız ne bilg ne itunes telefonu görmüyodu sadece bilg a usb takılınca gelen ses geliyodu telefonu takınca, bende dedigin gibi aygıt yöneticisinden yapamya çalıştım fakat iphone görünmediği için başta bişey yapamadım ama sonra aygıt yöneticisinde eylem bölgesini göster-ek eylemler-görünüm-gizli aygıtları göster secenegiyle buldum iphone u ve sorunu hallettim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.