Şimdi Ara

----------BAL ÜLKESİ---------KALDIĞI YERDEN HİZMETE DEVAM.AĞUSTOS AYI ---------------- (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
539
Cevap
45
Favori
77.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Kocaeli İlan Türü #Satılık
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bizim burada 10 ytl bile bal var ama.............

saygılarla..

BAL ALAN ARKADAŞLAR: [e-cool><ucantürk41><airea ><barbaros24<>Waves>< h.erdog><Zizim><salihx><

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilaver_isik -- 6 Nisan 2009; 23:51:08 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Abi nasıl çocuk bunlar böyle ya !!!
    Ben sivasliyim her sene köyden annem getirir ve sadece ben yerim.
    Yanlış anlama benim de iki çocuğum var ve Beyaz peynir, balık, ciğer, bal gibi
    şeyleri yediremiyorum. BÖYLE YİYEN ÇOCUK GÖRÜNCE de gıpta ediyorum.
    Dua edin de bizim çocuklar da yesin.
    BU ARADA ÖDEMEYİ NEREYE YAPIYORUZ DİLAVER BEY
    BENDE 1 KG. istiyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: h_erdog

Baldan anlamam ama tadı çok güzel.Satıcıda çok ilgili.2 kilo aldım çocuklar yarım kilosunu 2 günde yediler bile...:)
  • kardeş

çocuklara yararlı besin yedirmenin bir kaç yöntemi var.ama ben sadece bir tanesini yapıyorum.

bizler en başta çocuklarımıza örnek olmamız gerekiyor.bu yaştaki çocuklar tamamen abeveynlerin yaptıkları taklit etmektedirler.
    biz kendimiz ilk önce yapacağız güzel bir dille zorlama olmadan baskı yapmadan şaka ile karışık bu yararlı besinleri tüketmesini sağlıyacağız.

benim 3,5 yaşında bir kızım var ve ben ona besin olarak ne verirsem alıyor.ilk başta o da böyle sorunlar yapıyordu.ben
    ben ona sadece örnek oldum
    o da beni taklit etmeye başladı ve şu an çok güzel bir tüketici..

çocuklarımıza önem verelim onlar bizim geleceğimizdirler.ne kadar sağlıklı olurlarsa bizlere o kadar yararları dokunur.

saygılarla...

BAL ALAN ARKADAŞLAR: [e-cool><ucantürk41><airea ><barbaros24<>Waves>< h.erdog><Zizim><salihx><

*)Kızıldereli Kardeş der ki; Son ırmak kuruduğunda,
    Son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde;
    Beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilaver_isik -- 26 Kasım 2008; 10:12:51 >

• dilaver kardeşim
    hayırlı satışlar
    bal satışı devam ediyormu ben senden tekrar bal almak istiyorum bana pm atarmısın
  • Ah be arkadaşım
    Bal... bal...
    insanlar güvense, bilse parası az bile ama işte Türkiyede bal diye hep sahte ürünleri yediriyorlar
    Gıda sektöründeyim ve balın kimyasal analizini, gerçek bal oranını yapan türkiyede sadece 3 kurum var
    1- tübitak
    2- ege üniv
    3- itü

gel de millete inan güven, bal diye glikoz şurubu yeme...
    Tanıdığınız bildiğiniz köylülerden alınırsa ne ala ama onun dışında hiçbir markaya inanmayınız.
    Hele ucuz markalar! İçlerinde bal diye bişey yok, haberiniz olsun, Rami de, Gimatta, Işıkkentte tabelasız dükkanlarda üretiyorlar o balları, biliyorum.
  • kardeş

dediklerin gerçekten çok doğru.benimde şahit olduğum olaylar var

insanlar arısız bal yapıyorlar.sanayi glikozu denen bir şeker cinsi var

bunu bal yapıyorlar ve satıyorlar.genelde 3 veya 5 kiloluk kap kullanırlar ve fiyatları o kadar ucuzdur ki...bir bölgeye giderler

orada satış yaptıktan sonra bir daha oraya hiç uğramazlar.

ama insanımızda da biraz şuç var çünkü bu satılan sahte balı alıyorlar gerçekten toplumumuz o kadar bilinçsiz tüketici ki

ne yediğini ne içtiğini biliyor ve hastalıklar hastalıklar...

neden eski toprak derler büyüklerimize

çünkü onlar çoğu şeyi kendileri üretiyor ve tüketiyorlardı ve sağlıklı yaşıyor uzun ömürlü oluyorlardı,ha bir de o zamanlar insanlar bu kadar nankör değildi

başkalarını kandırarak geçimini sağlamıyorlardı.

günümüz çok değişti.

gerçekten yediğimize içtiğimize çok dikkat edelim.

kardeşler ben sattığım ürünle geçimimi sağlamaya çalışıyorum

ve boğazımdan geçen her lokmanın hesabını vereceğime ve bu hesabın hiç de kolay olmadığını biliyor ve

inanıyorum bu yüzden elimden gelenin de

en iyisini yapmaya çalışıyorum.

sağlıklı yaşamlar...

saygılarla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilaver_isik -- 6 Nisan 2009; 23:51:42 >

• arkadaşlar iyi günler
    ben dilaver beyden 2. kere bal alıyorum ve gerçekten çok memnunum.
    kendisine çoook teşekkür ediyorum. kendisi çok ilgili bir satıcı ayrıca çokda hızlı sipariş verir vermez kargoladı ertesi gün elimdeydi.
    kendisi çok güvenilir bir insandır.bu devirde böyle insan bulmak gerçekten zor..
    dilaver beye
    iyi satışlar diliyorum..
  • teşekkür ederim kardeş.

saygılarla....

BAL ALAN ARKADAŞLAR: [e-cool><ucantürk41><airea ><barbaros24<>Waves>< h.erdog><Zizim><salihx>< NİSEZA><

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilaver_isik -- 6 Nisan 2009; 23:52:09 >

• dilaver bey hayırlı satışlar..

yukarıdaki tüm mesajları okudum, biz de Rize den teneke de bal alırız. Ben kendime Balparmak ın Çiçek veya Çam balını alıyorum sebep de şu ki. memleketten aldığımız bal bir süre sonra şekerleniyor yukarıda arkadaşın anlattığı şekilde tereyağı kıvamına gelse eywallah diycem gerçek katkısızdır. ama bizim aldığımız bal kristalleşiyor yani bir kavanoz şeker gibi oluyor. zaten buzdolabına koymuyoruz balı. ama kahvaltıda yerken bu kristalleşmiş bal ağzımda haşır huşur ettimi her sabah kazıklandık hissi veriyor (şeker şerbeti dolu çuvalları arı petekleri yanına koyan üreticiler varmış) arı akşama kadar şeker şerbeti yiyor çıkardığı balda bu yüzden şekerleniyor mumlaşmıyor diye kendimce bir teori uydurmuştum.bu kristal şekerlenme balın doğalında mı yoksa gerçekten uydurduğum gibi birşey mi sözkonusu. ayrıca bu sağlıksız şerbet arının kırılmasına ölmesine neden oluyor diye de duymştum. çünkü kışın arılar ürettiği balın bir kısmını soğuktan korunmak amaçlı yermiş. Evde kestane balı da var ama ilaç olanı, yarım kilo kadar zehir gibi acı yemiyoz zaten. ıhlamura fln katıyom şeker şifa niyetine (kestane balı genellikle acıdır çiçek kokusu pek yoktur ama çiçek balından daha sağlıklıdır.)
    yanlış anlaşılmasın ben satıcı veya üretici değilim ben de dedemden vs. duyduğum bildiğimi yazdım.yanlışsa arkadaş düzeltsin.
    Neyse satın alan ve satan arkadaş bu bal tereyağı kıvamında mı donuyor yoksa donduğunda şeker kristali gibi haşırhuşur mu oluyor. afiyet olsun..

• Arıların özellikle çiçeklerden derlediği bütün tabii ballar,kovanlardan çıkarıldıktan birkaç saat yada sene içerisinde mutlaka GRANÜLLEŞİR,yani şekerlenir.Bu tamamen doğal bir olaydır.Çiçek ballarının kristalleşmesinde saat ile seneler gibi uzun bir süre farkı olmasının nedeni;balın derlendiği çiçeklerin çeşidi ve saklandığı yerin ısısı ve nemi ile yakından ilgilidir.
    Bazı çiçeklerden derlenen ballar çok kısa zamanda kristalleşir.Örneğin;
    Hindibaba –kolza-ayçiçeği-pamuk-püren-akasya-yonca ve tırtıl balları birkaç hafta yada ay içerisinde mutlaka şekerlenir.
    Hiç şekerlenmeyen ballar çiçeklerden derlenen ballar olmayıp ÇAM BALI- BÖCEK ve yaprak salgılarından arılarca derlenen ballardır.
    Balların şekerlenme süresinin saklandığı yerin ısı derecesi ile de yakından ilgisi vardır.10-18 derece sıcaklığındaki bir yerde saklanan ballar daha çabuk kristalleşir.26,5 derecenin üzerindeki yerlerde saklanan ballar ise hiç şekerlenmezler.Nem bakımından en iyi ortam % 60-6 arasıdır.
    Şekerlenmiş ballar 45 derece sıcaklıktaki bir su içinde benmari usulü ile bir süre bırakıldıklarında,yine eski hallerini kolaylıkla almakta,vitamin enzim ve mineral maddelerinden hiçbir kayba uğramamaktadır.55 derece üstünde ise değerlerinden pek çoğunu kaybetmektedir

Ben hiç bir marka hakkında şu iyidir kötüdür diyemem ama çalışma şekilleri böyle.
    yani bal faprikaya girmeden tüketiciye ulaşsa iyi olur.

saygılarla....

BAL ALAN ARKADAŞLAR<>E-COOL><UÇANTÜRK41><AİREA ><BARBAROS24<>WAWES>< H.ERDOG><ZİZİM><SALİHX>< NİSEZA>< SCHAVELLE><

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilaver_isik -- 6 Nisan 2009; 23:52:42 >

• Dilaver bey bu kestane balı hakkında biraz daha bilgi verirmisiniz? Nerelerde kullanılır vs. gibi.
    Saygılar
  • pm attım

saygılarla....

BAL ALAN ARKADAŞLAR<>E-COOL><UÇANTÜRK41><AİREA ><BARBAROS24<>WAWES>< H.ERDOG><ZİZİM><SALİHX>< NİSEZA>< SCHAVELLE><

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilaver_isik -- 6 Nisan 2009; 23:53:06 >

• merhaba
    KARAMÜRSELDEYİM elden alma imkanım var mı?
  • kardeş

pm attım...

saygılarla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilaver_isik -- 6 Nisan 2009; 23:53:34 >

• Bu kestane balı ile ilgili bende pm alabilirmiyim. Nedir yararı vs. Olmazsa 1er kilo almak istiyorum..

Hayırlı işler.
  • merhaba,
    Dilaver Bey'den ben de bal aldım.
    Herkes gibi benim de başta birtakım tereddütlerim vardı. Ama herhalde internet üzerinden bal ancak bu kadar iyi bir alışveriş ile alınabilir. Beni alışverişin her anında bilgilendirdi.
    Buradan herkese öneririm.
    EFT yaptıktan yaklaşık 20 saat sonra paketi teslim aldım. Strafor, üzerine balon paketleme, onun da üzerine karton kuru içerisinde son derece iyi paketlenmişti.
    "Dikkat Kırılabilir" etiketi vs. paketleme ve kargo bundan iyi olamazdı. (içerisinde balın yararları notu ile birlikte)
    Kavanozu tartmadım ama daha önceki aldığım bal kavanozları ile karşılaştırınca bir eksiklik göremedim.
    Üstelik kavanoz kapağına kadar doluydu.
    Bal orta-açık renk, polenli ve malum kış şartları yüzünden biraz terayağı kıvamındaydı. Ama kokusu ve tadı gayet güzel. Ilık suda ideal kıvama geldi.
    Ben Kadıköy-Moda'da oturuyorum ve burada da çok iddialı ballar var. Ama katkısız orta-üst seviye özel seri üretici balları 45-65ytl civarında satılıyor. (daha üst seviye ballar cep yakıyor). Tema balları da yaklaşık 30ytl/kilo ama fabrika görmemiş bal tercih etiğimden Dilaver Bey'den alışveriş yaptım. (üreticileri destekleyeyim).
    Umarım herkese yararı olur.
    Dilaver Bey umarım daha uzun yılar kaliteden ödün vermeden ve amatör ruhla ama profesyonel hizmetle bu işe devam edersiniz.
    teşekkürler,

• Selamlar
    Dilaver bey'den bende bal aldım.

'schavelle' arkadaşımız alışverişi ve bal hakkında çok güzel yazı yazmış,
    tamamına katılıyorum.

Çok teşekkür ederim sağlıklı mutlu yıllar dilerim.
  • teşekkür ederim

kardeşler...

saygılarla...

BAL ALAN ARKADAŞLAR<>E-COOL><UÇANTÜRK41><AİREA ><BARBAROS24<>WAWES>< H.ERDOG><ZİZİM><SALİHX>< NİSEZA>< SCHAVELLE>< SERKANUGUR><

*)Kızıldereli Kardeş der ki; Son ırmak kuruduğunda,
    Son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde;
    Beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilaver_isik -- 28 Aralık 2008; 20:08:00 >

• Merhaba arkadaşlar
    bende Dilaver beyle bugün buluşup kestane balı aldım bu civarlarda kestane balı meşhur daha önce başka yerlerden alıp denemştim daha önce aldığım yerlerde kg yaklaşık 35 ytl civrındaydı açıkcası önce tereddüt ettim biraz pahalı geldi az önce eve geldim ilk işim kavanozu açmak oldu diğer arkadaşlar gibi benim kavanozda ağzına kadar doluydu balın en öneml özelliği kokusudur daha önce uzun yıllar marmariste kaldım o civarında çam ve kekik balı ünlüdür iyi balda kokuyu kapağı açtığınızda duymanız gerekir balımız 1. testi geçti evet yoğun kestane kokusu var kıvamınıda güzel buldum Son olarakta tadı oldukça iyiydi Ben şahsen oldukça beyendim Balı almak için karamürsel izmit arası yol yaptım Bence değdi kısmetse önmüzdeki ay çiçek balını denemeyi düşünüyorum Üreticimize teşekkürler
  • teşekkür ederim

kardeşler...

saygılarla...

BAL ALAN ARKADAŞLAR<>E-COOL><UÇANTÜRK41><AİREA ><BARBAROS24<>WAWES>< H.ERDOG><ZİZİM><SALİHX>< NİSEZA>< SCHAVELLE>< SERKANUGUR>< AEO><

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilaver_isik -- 6 Nisan 2009; 23:54:07 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.