Şimdi Ara

Küçük boyutlu bir resim nasıl kalitesi bozulmadan büyütülür?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
53.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Küçük boyutlu bir resmi nasıl kalitesi bozulmadan büyütülür? ama boyutu büyüyünce görüntü kalitesi de aynı kalacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optiboy -- 22 Eylül 2008; 22:44:27 >

• pixel tabanlı bir resimde bu imkansız illaki kaliteden ödün verirsin
    vektörel tabanlı resim olsaydı dedigin olurdu
  • Çok anlamıyorum öyle pixelden vektörden ama mutlaka bir yolu olmalı. Çok önemli birşey bu benim için.
  • Ben de olmuyor diye biliyorum. Çok zor yani.
  • quote:

Orjinalden alıntı: optiboy

Çok anlamıyorum öyle pixelden vektörden ama mutlaka bir yolu olmalı. Çok önemli birşey bu benim için.

bulursan banada söyle
  • Orjinalden alıntı: soryy

bulursan banada söyle

İlk sana söyleyecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optiboy -- 22 Eylül 2008; 22:55:23 >
  • aynen..
  • En fazla resmin ebadını büyütüp daha sonra çözünürlüğünü yükseltirsin.. Ama böyle buğulu bi görüntü olur net olmaz.. İşine yarar mı bilemem..
  • Orjinalden alıntı: optiboy

Orjinalden alıntı: soryy

bulursan banada söyle

İlk sana söyleyecem

sana minnettar kalırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozgyur -- 22 Eylül 2008; 23:01:49 >
  • İşime yaramaz. O resmi büyültüp, görüntüsünü de düzeltmem gerekiyor. Çünkü o resimde benim için çok önemli bir bilgi var ve ben onu mutlaka öğrenmeliyim.

Edit: Arkadaşlar o resim benim için çok mühim. Gerçekten zor durumdayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optiboy -- 22 Eylül 2008; 23:00:28 >
  • Up Yokmu bi yolu beyler. Bakın resmi vereyim isterseniz siz yapın. Ağlayacam şimdi. Resim benim için çok çok çok önemli...
  • photozoom pro

sanal çizim yapıyor yaklaştırdıkça.bi işine yarar belki.normal zoomdan daha ii en azından...
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzil

photozoom pro

sanal çizim yapıyor yaklaştırdıkça.bi işine yarar belki.normal zoomdan daha ii en azından...

Denemeye değer. Sağol dostum. Deniyecem. En ufak bir ihtimali bile değerlendirmeliyim
  • ya yanlışım olabilir ama ben sanki bi aralar küçük fotoğrafları photoshopla büyütüyordum.hem de kolay bi yolu vardı kompleks bişe değildi.öyle photoshop kullanmayı da bilmem ama bi dene
  • quote:

Orjinalden alıntı: XR9

Anca filmlerde olur

Hemde Türk filmi
  • resmin çıktısını alıp makro fotoğrafını çekebilirsin
  • Sadece bir öneri. Küçük bir resim dediğinize göre pek maliyeti de olmayacaktır.

O resmi kaliteli olarak yazıcıdan çıktı alın. Daha sonra bu çıktıyı tarayıcı ile tarayın. Tarayıcı güzel bir şekilde büyütüyor. Ama resimin boyutlarını bilmediğim için net bir yorum da yapamayacağım.

Not: Kağıdın gözenekleri de tarayıcıda belli oluyor. Tarattıktan sonra daha kötü bir görüntü de verebilir. Dediğim gibi sadece bir öneri.

Ben mesajı yazana kadar benzer bir yöntemi scary. de paylaşmış. O yöntem de mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 241 -- 22 Eylül 2008; 23:57:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: optiboy

İşime yaramaz. O resmi büyültüp, görüntüsünü de düzeltmem gerekiyor. Çünkü o resimde benim için çok önemli bir bilgi var ve ben onu mutlaka öğrenmeliyim.

Edit: Arkadaşlar o resim benim için çok mühim. Gerçekten zor durumdayım

dostum olmayan bişeyi geri getiremezsin. örneğin bi vazon kırılsa ve parçalarının bir kısmı kayıpsa onu tam olarak toplayabilirmisin? işte aynı mantık buradada geçerli ama senin pixellerin kayıp..
  • imkansız
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.