Şimdi Ara

GÜNCEL - SAMSUNG L700 - Detaylı İnceleme (RESİMLİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
82.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  GÜNCEL - SAMSUNG L700 - Detaylı İnceleme (RESİMLİ)

telefonu bugün aldım ve benim için en önemli olan konuyu inceledim alır almaz. ses çok kaliteli özellikle 6300 ile kıyaslayıp ikisi arasında kalanlar için söylüyorum çok kaliteli.ekranı tabiki 6300 gibi 16milyon renk olmadığı için ona göre biraz daha kötü. telefonun 3g kamerasını kendi fotoğrafınızı çekmekte kullanamıyorsunuz.ancak 3G arama yaparken çalışıyor.çekiş gücü diğer samsunglar gibi zayıf.telefonun 2gb hafıza kartı olmasına rağmen gayet hızlı en ufak bir yavaşlama farkedemiyorsunuz.kamerada video çekimi 6300 ın çok üstünde fotoğraf kaliteleri aynı diyebiliriz.flaşı olması extra bir üstünlük sağlıyor.6300 içiden çıkan kulaklıkla kıyaslamak gerekirse samsungun heryerde gördüğünüz kulaklığı mecut fakat nokianınki pazarda 2-3 liralıklardan.görünüm olarak şık ve 6300a göre biraz kaba.müzik çaları gayet iyi.radyosunun çekim kuvveti yeterince iyi.gece çekimleride gayet iyi çünkü flaşı var.6300agöre biraz daha ağır fakat 6300 ın arka arafının çok çabuk çizildiğini biliyoruz.bu telefonun arka tarafı komple metal olduğu için gayet dayanıklı görünüyor.SAR (yani radyasyon oranı) 0,741 olmasıda telefonu tercih etme sebeplerim arasında.telefonu 6300a göre tercih etme sebebim

1. herkeste artık 6300 bulunmakta
    2. video çekimi 6300 ın berbat.

özellikle gece çekmini merak eden arkadaşlar için.bu telefonu almak isteyen arkadaşlar istedikleri soruyu sorabilirler.

BU FOTOĞRAFLAR SAAT 23:00 DA ÇEKİLDİ VİDEODA YARIN YÜKLENECEK.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnea -- 3 Ekim 2008; 0:22:01 >

• arnea

samimi bir inceleme olmuş eline sağlık
  • neden 6300 a sürekli taş attın ki bence taraflı bir inceleme olmuş gibi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sugarboy

neden 6300 a sürekli taş attın ki bence taraflı bir inceleme olmuş gibi...

Piyasada 6300 a rakip olarak üretilen bi model olduğu için onla karşılaştırma yapmış olabilir. İnceleme güzel bence..
  • 6300 alanlara zaten anlam veremiyorum.

K530i , L700 ve 3120c gibi telefonlar arasından 6300 seçmek akıllıca gelmiyor.

Zaten arada kalan 6300da kararsız kalan müşterilere alternatifleri öneriyorum
  • telefonun mms ayarlarını hala yapamadım yapabilen varsa yardımcı olabilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sugarboy

neden 6300 a sürekli taş attın ki bence taraflı bir inceleme olmuş gibi...

bence de haklı sugarboy.. inceleme adı üstünde inceleme. bu bence karşılaştırma olmuş. karşılaştırma olacaksa 6300 ile de foto çekin.

ayrıca, çekim az denmiş. hadi turkcellde sorun olmaz ama ben kullanıyorum, biliyorum vodafone hat ile kullansam bu telefonu kesin kafayı yerim. flaşlı olması tek artısı bence. şarj süresi konusunda bilgim yok ama ümidim de yok. samsunglarda genel sorun şarj süresi diyor kullananlar. umarım L700 farklı olur bu konuda.

k530i, 3120c denmiş.. açıklayım. hiçbiri çelik kapaklara sahip değil. ayrıca SAR oranları uçmuşş..

6300ı övmüyorum. kamerası kötü, şarj süresi kullanıcıya bağlı az olabilir. ama bu demek değil ki berbat. gerçek şu ki 6300' ı herkes kullanıyor nerdeyse. ben herkeste olan telefonu kullanmam derseniz almayın..

dip not: 6300 SAR oranı = 0,57

• valla özellklerin falan boş ver hangi telefonu taşımak istersin deseler ben L700 derim çok hoş görüntüsü var, tasarım muhteşem kasası muhteşem, özellikleri de çok iyi, fiyat desen yeni çıktı hemde hesaplı bundan iyisi şamda kaysı
  • Merhabalar...
    Bu incelemeyi göz önüne alarak L700 ve 6300 arasında seçim yaptım ve L700 aldım.
    Henüz 1 gün oldu alalı ama kafamda yer edenleri sizle paylaşayım.

15 gün önce SonyEricsson K770i almıştım. Ben de size L700 ve K770i kıyaslayayım.

Samsung L700

Sony-Ericsson K770i

Samsung L700
    Artıları (+)

- Tasarım / Görünüş
    - Full Metal Kasa
    - 2 mp + Flaş
    - 3G
    - uGo (Canlı Dünya Duvar Kağıdı) (Türkiye için İstanbul Boğazı ve Yeni Cami)
    - Dokuman görüntüleme (Word, Excell, Powerpoint gibi programlarım uzantıları olan pps. doc. xls. ve flash uzantısı swf açabiliyor. SWF animasyon duvar kağıdı olabiliyor.)
    - Ses kalitesi de iyi durumda
    - SAR Değeri = 0,76
    - Müzik çalar / Radyo

Eksileri (-)
    - Java uygulama Nokialardaki gibi bluetooth ile gönderip kurulum yapılmıyor. Nasıl yapıldığı hakkında bilgim yok ben yapamadım
    - Otofocus yok
    - Şarjı 1 günde bitti. (Tam 27 saat) (Fakat beklemede değildi. Kullanımı şöyleydi :
    Bluetooth açık + 30 dk. müzik dinlendi + 20 tane bluetooth üzerinden veri gönderildi (Ses, resim vs.) + içinde bulunan 5 oyunun hepsi oynandı. (Yaklaşık 1 saat boyunca)
    - Ön kameradan fotoğraf çekilmiyor.

Sony-Ericsson K770i
    Artıları (+)

- 3,2 mp + Flaş + Otofocus (Cyber-Shot) (Gerçekten Nokia ve Samsunglara göre güzel)
    - Müzik çalar / Radyo
    - Java yüklemedim ama Samsunglara göre kolay yükleniyormuş.
    - Ses kalitesi iyi
    - 3G

Eksileri (-)- SAR Değeri = 1,69 (İade etmeme sebep olan tek unsur)
    - Şarj süresi L700 e göre uzun fakat yine de fazla farklı değil
    - Bence tasarım olarak L700'den biraz daha az şık.
    - Kasa Full Metal değil, kamera kızağı da belirli bir sürede gevşemeye başlıyormuş.

L700, 6300, K770i fiyatları 299 YTL...

Bana kalırsa, alacak arkadaşlara söylüyorum. 300 YTL civarında telefon alacaksanız.
    Kriteriniz Kaliteli Flaşlı Kamera, 3G ise ve radyasyon sizin için önemli bir unsur değilse : K770i
    Kriteriniz Şık tasarım, Normal Kalitede Flaşlı Kamera, 3G ve radyasyon önemli unsur ise : L700
    Kriteriniz Kamera, flaş, 3G o kadar önemli değil, radyasyon önemli, S60 ve Java yüklemeler önemli ise : 6300

Umarım işinize yarar...

L700 kulananlardan bir ricam olacak. Java yüklemek için ne yapmam gerekiyor. (GPRS kullanmadan)(PC'den indireceğim)
    Şimdiden Teşekkürler...

• Ben l700 aldım ancak telefonda bazı problemler bulduğum için iade edip farklı bir telefonla değiştirmek üzere firmaya geri gönderdim.Telefonun yazılımında problem mevcut yada bana denk geldi.Problem şu idi operatör ismi yazan yerde bir müddet sonra "Q"EL" gibi bir şey yazmakta telefon kapatılıp açıldığında düzelmekte idi.Ayrıca şarj da gece şarjdan almama rağmen 5 saat sonra telefonun şarjı yarıya düşüyordu.Telefonun kalitesine şıklığına lafım yok ama bu problemler insanın hevesini kaçırıyor.
    Bunun haricinde müzikçalarda ses kalitesi aynı seviyedeki telefonlara göre iyi olmakla beraber müzikçalarda ekolayzır ayarı bulunmamakta.Masa üstündeyken sağ ve sol tuş atamaları değiştirilememkte,java yükleme problemi (bilmeyen arkadaşlar,yada nasıl yapılacağını bilmeyenler olabilecektir). 6300 a göre iyi ama biraz aceleyle gelmiş bir model olduğunu düşünüyorum.Bence sar değerini ve videoyu dikkate almazsak k770i bu fiyata göre daha üstün bir modeldir.

• quote:

Orjinalden alıntı: berkhans

Merhabalar...
    Bu incelemeyi göz önüne alarak L700 ve 6300 arasında seçim yaptım ve L700 aldım.
    Henüz 1 gün oldu alalı ama kafamda yer edenleri sizle paylaşayım.

15 gün önce SonyEricsson K770i almıştım. Ben de size L700 ve K770i kıyaslayayım.

Samsung L700

Sony-Ericsson K770i

Samsung L700
    Artıları (+)

- Tasarım / Görünüş
    - Full Metal Kasa
    - 2 mp + Flaş
    - 3G
    - uGo (Canlı Dünya Duvar Kağıdı) (Türkiye için İstanbul Boğazı ve Yeni Cami)
    - Dokuman görüntüleme (Word, Excell, Powerpoint gibi programlarım uzantıları olan pps. doc. xls. ve flash uzantısı swf açabiliyor. SWF animasyon duvar kağıdı olabiliyor.)
    - Ses kalitesi de iyi durumda
    - SAR Değeri = 0,76
    - Müzik çalar / Radyo

Eksileri (-)
    - Java uygulama Nokialardaki gibi bluetooth ile gönderip kurulum yapılmıyor. Nasıl yapıldığı hakkında bilgim yok ben yapamadım
    - Otofocus yok
    - Şarjı 1 günde bitti. (Tam 27 saat) (Fakat beklemede değildi. Kullanımı şöyleydi :
    Bluetooth açık + 30 dk. müzik dinlendi + 20 tane bluetooth üzerinden veri gönderildi (Ses, resim vs.) + içinde bulunan 5 oyunun hepsi oynandı. (Yaklaşık 1 saat boyunca)

Sony-Ericsson K770i
    Artıları (+)

- 3,2 mp + Flaş + Otofocus (Cyber-Shot) (Gerçekten Nokia ve Samsunglara göre güzel)
    - Müzik çalar / Radyo
    - Java yüklemedim ama Samsunglara göre kolay yükleniyormuş.
    - Ses kalitesi iyi
    - 3G

Eksileri (-)- SAR Değeri = 1,69 (İade etmeme sebep olan tek unsur)
    - Şarj süresi L700 e göre uzun fakat yine de fazla farklı değil
    - Bence tasarım olarak L700'den biraz daha az şık.
    - Kasa Full Metal değil, kamera kızağı da belirli bir sürede gevşemeye başlıyormuş.

L700, 6300, K770i fiyatları 299 YTL...

Bana kalırsa, alacak arkadaşlara söylüyorum. 300 YTL civarında telefon alacaksanız.
    Kriteriniz Kaliteli Flaşlı Kamera, 3G ise ve radyasyon sizin için önemli bir unsur değilse : K770i
    Kriteriniz Şık tasarım, Normal Kalitede Flaşlı Kamera, 3G ve radyasyon önemli unsur ise : L700
    Kriteriniz Kamera, flaş, 3G o kadar önemli değil, radyasyon önemli, S60 ve Java yüklemeler önemli ise : 6300

Umarım işinize yarar...

L700 kulananlardan bir ricam olacak. Java yüklemek için ne yapmam gerekiyor. (GPRS kullanmadan)(PC'den indireceğim)
    Şimdiden Teşekkürler...

minicik ama önemli bir düzeltme yapmak isterim.. 6300 s60 değil s40' tır.

• İnceleme için teşekkürler..6300 a benziyor..
  • Nokia 6300 S40 düzeltmesi için teşekkürler.
    Bende de şarj konusunda biraz problem var gibi, saat 14:00 de çektim şarjdan Pazartesi saat 19:00. 5 de 2 bitti.
    Ben de şidi K770i ile değiştirdiğim için artık geri vermem de problem yaratıyor. Ayrıca zaten K770i almam artık. SAR yüksek, video vasat. Başka da telefon yok. 6300 bence artık sıradan bir telefon herkeste var. L700 tipi çok hoşuma gitti. Ama şarj sanki 3. günü bumayacak gibi. Üstelik denemek için telefonu en fazla 20 dk kurcaladım. Ona rağmen 1.gün 5de 2 biraz çok yakıyor :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkhans -- 13 Ekim 2008; 20:42:28 >
  • gece çekimi fena değil 6300 le aynı ama bu paraya k770 derim
  • L700 alan arkadaşlara hayırlı olsun. Gerçi ben iade ettim. Çünkü şarjı hiç dokunmadan 20 saat anca gidiyordu.
    Bataryadan dolayı iade ettim. Yerine başka bir yerden Samsung i550w aldım. (Hepsiburada 449 YTL)(Bugün son gündü. Ertelemiş de olabilirler.)

GENEL ÖZELLİKLERİ

-2.6" Ekran
    -WiFi
    -GPS
    -Navigasyon (Navking Route 66 Türkçe)
    -3.5mm kulaklık girişi (Pc hoparlorü bağlamak için kullanılabilir.)
    -Trackball (Bir nevi Touch Pad)
    -3G (Görüntülü konuşma)
    -3.15 mp Flaşlı ana kamera
    -Görüntülü konuşma için ön kısımda VGA kamera
    -150 mb dahili hafıza
    -RDS Destekli Stereo FM Radio

DETAYLI ÖZELLİKLERİ

Multimedya Özellikleri
    3.2 Megapiksel Flaşlı Kamera (Auto Focus)
    Stereo FM Radyo (RDS Destekli)
    Müzik Kütüphanesi (MP3, AAC, AAC+, e-AAC)
    Hafıza Kartı ile Sınırsız Sesli Video Kayıt
    Navigasyon Sistemi

Donanım Özellikleri
    Symbian v9.2 / S60 v3.1 işletim Sistemi
    3G (UMTS) Görüntülü Konuşma Teknolojisi
    262.144 Renkli 2.6" TFT Ekran 240 x 320 Piksel
    Trackball tuşu ile kolay kullanım

Bağlantı Özellikleri
    Kablosuz Ağ Bağlantısı (Wi-fi 802.11b/g)
    HSDPA 3.6Mbps (Hızlı Veri Aktarımı)
    Bluetooth 2.0 / USB 2.0 / EDGE
    3.5mm Stereo Kulaklık Girişi

Bekleme Süresi : maks. 360 saat
    Konuşma Süresi : maks 8 saat
    Pil Türü : Li-Ion
    Pil Gücü : 1000 mAh

Kullanım : İş Telefonları
    Boyutlar : 115 x 53 x 13.8 mm
    Ağırlık : 109 gr
    Şebeke : 900 / 1800 / 1900
    Çift Hat : Yok

SAR : 0,829 W/Kg

• SAMSUNG i550 GÖRÜNTÜLER

• güzel inceleme
  • hayırlı olsun güzel inceleme
  • Arkadaşlar bende yaklaşık bir ay önce aldım, çok memnunum, bazı yerlerde telefon biraz ağır demişler ama ben ağır diye almıştım, zaten yoksa kaybediyorum. neyse benim telefonda müzik dinlerken kulaklık çağrı gelince arama sesiyle uyarıyordu bende kulaklıktan cevaplayabiliyordum, kurcalarken mi bozdum bilmiyorum ama şimdi müzik dinlerken çağrı gelince kulaklıktan bi tepki gelmiyor, titreşimde tutuyorum onun için en azından titrediğinde haber olsun diye yoksa duymuyorum çaldığını acaba bi ayar problemi mi yoksa bozdum mu, yardımcı olursanız sevineceğim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.