Şimdi Ara

oto yıkama açmak istiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
60
Cevap
3
Favori
39.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkdaşlar merhaba ben 19 yaşındayım ve adanada yaşıyorum burada bir oto yıkama açmak istiyorum gider olarak ilk başta 15000 ytl düşündüm ama alacağım malzemeler hakkımda henüz bi araştırma yapmadım.sizce bu mevla yetermi böyle bi işe ve değerli gözüşlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.açacağım dükkanda ne gibi özellikler olmasını isterdiniz.aracınızı yıkatmaya geldiğinizde ne gibi beklentiler içinde olurdunuz bunları öğrenmek istiyorum.tekrar teşekür ederim iyi günler

oto yıkama açmak istiyorum

• Eğer gerçekten öğrenmek istiyorsan söylemek istiyorum :

*Güzel keyifli bir bekleme salonu olmalı.

*Bayan erkek karışık herkes arabsını yıkamaya getirdiğinde içeride keyifle vede güvenle oturabilmeli.

*Bir adet plazma olmalı , içerisinin dekoru güzel olmalı.

*Ayrıca bir adette daha televizyon olmalı . Bu televizyonda playstation 2 yada 3 bağlı olmalı. İnsanlar araba yıkamaya gideceğim 1 saat canım sıkılacak diye düşünmesin.

*Vereceğiniz kağıt paspaslar kesinlikle geri dönüşebilen kağıttan olmalı .

*Her yıkamaya bir kupon verilmeli. 10 tane kupona bir araç ücretsiz yıkanmalı.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar :)
  • Kardeşim bunu senmi yıkadın?
  • evet abicim ben yıkadım nasıl görünüyo ayruca benim arabam
  • Güzel yiyenim,

Sanırım ailenin durumu iyi 15.000 ytl civarı paran var

Altında güzel bir aracında var

Okulunu oku mezun olduğun mesleği yap derim.
  • basınçlı motor gerekli yüksek çekişli süpürge pasta makinası yapacağın işin büyüklüğüne göre makinelerin sayısını artırabilirsin makineler sana taş çatlasa hepsi 5000-6000 ytl tutar gerisini mekan düzenlemekte kullanıcaksın fayansı su giderleri birde gelen müşterilerin paspas kağıtları aynaya asılan hoş kokular vererek müşterileri memnun edersiniz
  • lisemi geçen sene bitirdim.açıköğretim yazıp kendi işimi yapmak istiyorum.ailemin durumu sandığınız kadar iyi değil ben 2 ortak açmayı planlıyorum. ve o 7,500 ytl nin bi kısmını çalışıp kazanmak geri kalanınıda babamdan almayı düşünüyorum.sizce başarılı olurmuyum bu işte adana da ayrıca sizin yorunlarınızı takip ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zurna1788

lisemi geçen sene bitirdim.açıköğretim yazıp kendi işimi yapmak istiyorum.ailemin durumu sandığınız kadar iyi değil ben 2 ortak açmayı planlıyorum. ve o 7,500 ytl nin bi kısmını çalışıp kazanmak geri kalanınıda babamdan almayı düşünüyorum.sizce başarılı olurmuyum bu işte adana da ayrıca sizin yorunlarınızı takip ediyorum.

Kendi işyerini açmadan önce bir bilenin yanında çalışıp deneyim kazanıp öyle açmanı tavsiye ederim

bir işi yapıcaksan en iyisi olmak için çabala, sıradan bir yıkamacı yerine Sonax, Ziebart gibi bir kuruluşun bayiliğini alman

onların yaptığı işleri yanlarında çalışıp gözlemlemen bu arada çalıştığın parayıda biriktirmen en mantıklı çözüm olucaktır.
  • haklısınız. ama sonax gibi kuruluşların bayiliğini almak çok para tabiki bende isterim sonax ın bayiliğini almak ama imkanların elverdiği şekilde yapmayı planlıyorum.çalışmaya gelince bu konuda emin olun biyerde çalışmadım ama yeterince deneyimim var çünkü kedni arabam olsun veyas rkdaşlarımın arabası olsun hep ben yıkarım ve çok titzlikle yıkarım.ve bu konuda kendime güveniyorum.ama yaşımın genç olmasından ötürü çeşitli tedirginliklerim var.alacağım malzemeler olsun açacağım yer olsun korkuyorum aslında doğru yolu bulmak istiyorum
  • Birkac araba yikamayla heves ederseniz sonra pisman olabilirsiniz. Hic soguk bir Aralik-Ocak gununde sabahtan aksama kadar 20-30 araba yikamayi denediniz mi? Tanidigim tum yikamacikar kisin buz gibi havada, oyle bir nemli ortamda calismaktan bayagi sikayetciydiler...
  • heves diyebilirsiniz saygı duyarım ama ben gecenin 4 ündede araba yıkadım hemde buz gibi bir suyla ve gayet te zevk aldım.zamanla sıkılırsın diyebilirsiniz.ama işimi yaparken onu severek yapmalıyım her gelen arabaya kendi arabam gibi muamele yapmak zorundayım.yoksa tutunamam bu işte ama işte çok gencim daha ve korkularım var bu nedenle
  • oto yıkamaya geldiğinizde ne gibi beklentiler içinde olursunuz...
  • Çok gençsin ve iş hayatına atılıyorsun. Umarım başarılı olursun. Adana hakkında bilgim yok ama bir istanbullu olarak beklentilerim yıkamacılardan

-Güven çok önemli. Anahtarı adama veriyosun, gözün arkada kalıyor. Güleryüzlü hizmet ve temiz iş çıkartarak 2-3 yıkamada sürekli müşteriler edinebilirsin
    -Fırça sürme arabaya, sadece fara sürsen bile, müşteri görse kıllanır aracım çizilir diye. Yumuşak sünger olabilir.
    -Mutlaka üzerinde firmanın adı basılı olan küçük kağıtlar olacak. Anahtarı verince müşterinin elinde tek o kağıt var arabayı verdiğine dair çünkü.
    -Arkadaşın dediği gibi koku veren şeylerden yaptırırsanız dikiz aynasına asmak için artı puan olur.
  • İşin ticari kısmı zor olan kısmı...

Yoksa herkes yıkar...
  • hayatta pişmek için kafanı bazı yerlere çarpman gerek..bu da iyi bir başlangıç olur sana
  • bilgileriniz için teşekür ederim. bu söylediklerinizin dışında bir yıkamacıda olmasını istedğiniz başka şeyler vrmı acaba
  • Aslında yolun cok basındasın..

Hepimiz bişeylerin ucundan tutarak başladık iş hayatına.

Kimse anasının karnından iş bilerek cıkmadı.

Zamanla deneyım ve tecrube ediniyor ınsan yaptıgı iş konusunda

Önemli olan en az zarar ve sıyrıkla atlatabilmek...

@Berkin önerisi kulaga cok hos geliyor.

Öncelikle bu ısı yapan bırının yanında calısıp bircok seye tanık olduktan sonra

bu işe başlaman daha avantajlı gibi gorunuyor

AlLah yolunu acık etsin.
  • Ticari açıdan ne gibi özelliklere sahip olmam gerekiyo sizce
  • Eğer gerçekten öğrenmek istiyorsan söylemek istiyorum :

*Güzel keyifli bir bekleme salonu olmalı.

*Bayan erkek karışık herkes arabsını yıkamaya getirdiğinde içeride keyifle vede güvenle oturabilmeli.

*Bir adet plazma olmalı , içerisinin dekoru güzel olmalı.

*Ayrıca bir adette daha televizyon olmalı . Bu televizyonda playstation 2 yada 3 bağlı olmalı. İnsanlar araba yıkamaya gideceğim 1 saat canım sıkılacak diye düşünmesin.

*Vereceğiniz kağıt paspaslar kesinlikle geri dönüşebilen kağıttan olmalı .

*Her yıkamaya bir kupon verilmeli. 10 tane kupona bir araç ücretsiz yıkanmalı.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar :)
  • herhangi bi işe başlarken illaki risk alacaksınız yoksa başarılı olamazsınız benimde risk im yaşım zamanka daha iyi olacağıma eminim yeterki gerekli bilgiye sahip olayım.ayrıca merak ettiğim bi konuda araç yıkamaları hakkında seminer veren şirketler varmı.
  • düşünceleriniz çok güzel ama biraz fazla abartılı gibi geldi bana playstation falan ama bekleme salonu tabiki olacak vede dekoru güzel olacak.televizyon, klima, çay kahve servisi kupon olayıda gayet mantıklı aslında bunu düşünebilirim. teşekürler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.