Şimdi Ara

'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu' Ne demek? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
4
Favori
170.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bide cpu sıcaklığı %40 fan hızı % 52
  • quote:

Orijinalden alıntı: terapi_triyaki

quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Arkadaşlar 23 Nisan'da aldığım Sapphire 5770 Vapor-X 1 gb ekran kartımda aynı sorunu yaşadım.Fan hızı %40 ve sıcaklık 39 C idi.Sürücü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu diye bir hata verdi.PC resledim ve sorun geçti.3 günlük kartta bunlar normal mi ? 450 W psu var.

Hocam bu sorun aslında karttan olmayabiliyor kartında sorun olacağını sanmıyorum Tamamen Win 7 ile alakalı çünkü GTX480 alan arkadaşta bile yaaptığına göre yazılımsal olduğu kesin

evet tamamen windows 7 ile alakalı. şöyle biraz okudum da herkesler başka bir yorum yapmış kafadan kimisi alakasızca kart bozuk, kimisi ati lerde oluyor demiş falan filan. ama ben nvida ve ati ekran kartımda yaşadım w7 de, tamamen sistemle alakalı bazen yapabiliyor hatalı bir driver kurulumu yada bir çakışma, eksik kurulumda olabiliyor bu hata

• Bu sorun bendede var başka hiçbir oyunda yok bu sorun her oyunu en yüksekte oynuyorum çözümünü bulamadım
  • çözüm:

öncelikle belirtim çözüm pisime özel olabilir o nedenle bende ki sorunuda tam izah edim belki sizinkide böyledir ya da böyle olana çözüm olur belki...

eskiden oyundayken yapardı son zamanlarda sadece mozillada takılırken yapıyordu. bazen beş dakikada 3 kez bazen beş satte bir kez.

iki ram var birini çıkarttığımda hiç bir sorun yok ama dual olarak ikisini birden takınca oluyor. inat ettim çıkarmadım ikisi takılı kaldı denemeye başladım.

x64 sistem kulanıyorum ramlerim 1600 mhz anakart 785td evo asus bu anakart oc ile 1600 ü destekliyor ve biostan 1600 e getirdiğimde ramleri sorun devam ediyordu. autoda bırakınca zaten oluyordu bende 1333 e çektim ve yaklaşık 1 haftadır bu şekilde hiç bir sorun yok.

anakarta uyumlu ram model markalarından değildi ramlerim ondan galiba şimdilik sorun çözüldü gibi umarım yararı olur.

bu arada ekran kartım gts 450

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halusinojen -- 29 Nisan 2012; 21:47:15 >

• haddinden fazla overclockla'dığınız nvidia da olsa ati de olsa ekran kartınız ; başınıza gelebilecek bir sorundur..

nvidia kartlarda crysis 2 ve battlefield 3 'de bile gtx580 overclockluyken bu hatayı alabiliyorsunuz yani.. her aklı başında insan bu sorunla karşılaşır zaten.. bence bu hatayı verip standart değerlere geri dönmesi kartın yanmasından daha iyi bir durum değil midir zaten..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 30 Nisan 2012; 15:25:30 >
  • nazarınız değdi yine başladı pes ettim ve ramlerden birini çıkardım tek soket 4 gb takılı sorun yok.

ama artık birisi bulsun şunun sebebini

bu arada x64 x86 flash ve benzeri yazılımsal çakışma söz konusu olabilir mi x86 da aynı sorunu yaşayan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halusinojen -- 1 Mayıs 2012; 0:41:57 >
  • ram değiştirdim
    ekran kartı değiştirdim
    yeniden sistem kurdum defalarca :)

aynı sorun devam ediyor tüm hızı ile
    şu anda Asus x79 anakart asus gtx560 ti yanımda kendi kendine gidip gidip geliyor

bios ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum, ama bu kadar zamandır çözüm olmamış olması çok garip ? 2009 'dan beri yazılan case' ler var hala çözüm yok
  • Arkadaşlar sadece bölüm sonu canavından video izlerken yeşilbir ekran geliyor okadar hiç bir oyunda müzikte olmuyor böyle birşey bende ekran kartım asus hd 6670 bu durumdan kurtulmanın bir yolu yokmu videolar düzgün izlenmiyor pc de oyun felan hiç bir şeyde sorun yok sadece bsc video larını izlerken böyle oluyor bende.
  • @Blue Fox
    Videoları izlerken kullandığınız tarayıcıdan " gpu hızlandırması " nı kapayıp, " yazılım hızlandırması " olarak ayarlayın.
    Büyük ihtimalle problem düzelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

haddinden fazla overclockla'dığınız nvidia da olsa ati de olsa ekran kartınız ; başınıza gelebilecek bir sorundur..

nvidia kartlarda crysis 2 ve battlefield 3 'de bile gtx580 overclockluyken bu hatayı alabiliyorsunuz yani.. her aklı başında insan bu sorunla karşılaşır zaten.. bence bu hatayı verip standart değerlere geri dönmesi kartın yanmasından daha iyi bir durum değil midir zaten..?

Arkadasin dedigine katiliyorum.
    2008 yilinda ayni sorundan dolayi bu konuya bende yorum yapmistim. Birkac ay sonra anladimki islemciye ve ekran kartina asiri overclock yaptigimdan oluyormus. Ozellikle KO gibi grafigi dandik oyunlarda bu sorun oluyordu.
  • bende şunu diyeyim overlockla alakası yok çünkü imzamın altında yazan hp marka notebok aldım 15 gün oluyor ati ekran kartında bazen nette bazende faca oyunlarda aynı hatayı veriyor bence ısıdanda değil çünkü ısıda normal drivverle alakalı sanırım çünkü birkez imzamdaki masaüstü pc de yapmıştı win 7 32 bitte tam hatırlamasamda drriveri güncellemiştim sanırım yani catalyst control centeri düzelmişti. şuan 64 bit vin 7 deyim hiç yapmadı. ama notebook dakine çözüm bulamadım çünkü catalyst control center güncellemesi yok ekran kartı bu Radeon (TM) HD 7690M XT. sinir bir durum ama kartında arızalı olduğunu sanmıyorum bakalım araştırmaya devam yada güncelleme çıkana kadar bekleyeceğiz

• ya oc ile alakası yok. Hiç bi zaman oc yapmadım ekran kartım daha yeni 1 ay olmadı. Asus GTX 560ti directcu II Top kullanıyorum. Youtube da tam ekran video izlerken video duruyor ekran mos mor oluyor sonra bu hatayı alıyorum ama pc normal çalışmasına devam ediyor. hemen 2. bi video ya tıklıyorum yine mosmor oluyor ve reset düğmesi bile çalışmıyor. İnş çözülür bizde rahatlarız yıllardır duruyo konu bi tane düzgün çözüm yok hala farazi yorumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: StByErdeM

ya oc ile alakası yok. Hiç bi zaman oc yapmadım ekran kartım daha yeni 1 ay olmadı. Asus GTX 560ti directcu II Top kullanıyorum. Youtube da tam ekran video izlerken video duruyor ekran mos mor oluyor sonra bu hatayı alıyorum ama pc normal çalışmasına devam ediyor. hemen 2. bi video ya tıklıyorum yine mosmor oluyor ve reset düğmesi bile çalışmıyor. İnş çözülür bizde rahatlarız yıllardır duruyo konu bi tane düzgün çözüm yok hala farazi yorumlar

bencede oc yada ısıyla alakası yok eğer kart arızalı değilse tamamen driver ile alakalı bu sorun. ama bazen tavsiyeler işe yarıyor mesela video izlerken videonun üzerine sağ tıklayıp ayarları seçin ve donanım hızlandırma seçiliyse tiki kaldırın. birde varsa son ekran kart driverini yükleyin.

bendede imzamdaki masaüstü pc de yapmıştı ekran kartın driverini güncelledim düzeldi ama yeni çıkan ekran kartları için tam tersi olabiliyor. örnek yine imzamdaki hp notebook onu güncelledim sorun oldu yani amd sitesinde kartın yeni driveri yoktu bende amd nin auto driver programıyla yaptım sorun oldu yani konudaki uyarıyı arada almaya başladım. ama hallettim sanırım kurulan driveri kaldırıp ilk drivera döndüm henüz sorun yok

• bu sorun bende de başladı, internette video izlerken oluyor. 2 senedir windows 7 kullanıyorum yeni başladı. driver olarak önceden de 179.48 kullanıyordum hiçbir sorun yoktu, şu an da aynı driver var ama hata gittikçe artıyor. son 2-3 gündür her gün oluyor.
  • Windows 7 ultimate 32 bit kullanıyorum 6 ay önceye kadar gigabyte 8800 gt kullanıyordum kesinlikle böyle bir sorunla karşılaşmamıştım ,6 ay önce amd 5850 ekran kartı aldıktan sonra oyunlarda hiç almadım ALLAH a şükür ama masaüstünde iken bazen oluyor sistem 3 - 4 saniye donuyor ve tekrar geri geliyor ,bana kalırsada donanımsal değil yazılımla alakalı bir olay ,yada donanımsal olarak şöyle olabilir masaüstü çalışma frekansı ile oyun çalışma frekansının farklı olmasından dolayı bu hatayı verebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kollaps

bu sorun bende de başladı, internette video izlerken oluyor. 2 senedir windows 7 kullanıyorum yeni başladı. driver olarak önceden de 179.48 kullanıyordum hiçbir sorun yoktu, şu an da aynı driver var ama hata gittikçe artıyor. son 2-3 gündür her gün oluyor.

marka model belirtmemişsiniz ama amd ise ekran kartınız catalys yi güncelleyin

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

Windows 7 ultimate 32 bit kullanıyorum 6 ay önceye kadar gigabyte 8800 gt kullanıyordum kesinlikle böyle bir sorunla karşılaşmamıştım ,6 ay önce amd 5850 ekran kartı aldıktan sonra oyunlarda hiç almadım ALLAH a şükür ama masaüstünde iken bazen oluyor sistem 3 - 4 saniye donuyor ve tekrar geri geliyor ,bana kalırsada donanımsal değil yazılımla alakalı bir olay ,yada donanımsal olarak şöyle olabilir masaüstü çalışma frekansı ile oyun çalışma frekansının farklı olmasından dolayı bu hatayı verebilir

sizdde catalys yi güncelleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Mayıs 2012; 6:27:26 >

• yeni sürücülerde performans düşüyor diye 11.11 deyim şuan
  • rahatsız etmiyorsa donup kararıp gelmeler size kalmış tabi güncellemek
  • arkadaşlar tamamen driver le alakalı bende de yapmaya başladı. bende eskisini kaldırdım enson driver kurdum şimdilik sıkıntı yok 10gündür. ama bendeki durum 1-2 ay içinde sürekli tekrarlıyor. nette video izlerken ve de oyunda yapıyor.
  • bende aynı dertten muzdaribim öncelerde masaüstündede bazen oluyordu ama son çıkan driver la düzelttiler galiba artık masaüstünde almıyorum bu hatayı, sadece bf3 metro mapinde bi tren vagonunun yanında(c ye yakın) oyundan atıp bu hatayı veriyor, kartım 5770, driver desteğinide kesecekler 5xxx serisine, desteği kesmeden son bi driver daha çıkarcaklar, onda düzeltirler inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeroksuzler -- 16 Mayıs 2012; 12:59:22 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.