Şimdi Ara

'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu' Ne demek? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
4
Favori
170.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burada okudum ve Rami biostan 1066 dan 800e çektim ve takılma olmadan oynadım. İnşallah olmuştur..
  • arkadaşlar meraba bu konuda birkaç şey söyleyeyim. bende saphire hd4830 kart vardı
    bu kartı 1-1.5 sene sorunsuz kullandım
    bir gün bilgisyardan bir koku geldi yanık kokusu kablo yanmış gibi
    kasayı açtım baktım gördümki fan çalışmıyor
    fanın kablosunun girdiği beyaz pinde temasızlık var

bir sorun olmadı sonra büyük fan bloku taktım karta ama bunun üzerinde fan yoktu
    kartı 50C gibi makul seviyede düşünüyordum ama pc açık unuttuğum zaman farkettim
    hafif bir koku oluyordu ve kart yavaş yavaş ısınıyordu

sonra fan kontrolcü aldım ve ekran kartının kendi orjinal pervanesini söktüm
    büyük fan blokunun üzerine yapıştırdım birgün baktım pervane düşmüş ve ekranda karelenmeler
    oluşuyor neyse

kartı tamire bir int. bulduğum firmaya tamire gönderdim sorunu anlattım karta baktılar tlf açıp
    hemen sorunu söylediler sorun ramlarden kaynaklanıyormuş öyle garantideki gibi 1 ay sürünmedi kart
    garantide neden sürüyor kart çünkü eleman alınmıyor az elaman çok iş çok kar

neyse kart döndüğü zaman ne hikmetse sorunsuz çalıştı ama ben fan konrtolcüyü açmaya unutunca birkaç kere kart geme artifact vermeye başladı ve sonunda çöpe gitti

ilk aldığımda bir süre adi PSU ile çalıştırdım Psu yandı doğal olarak zaten kart direkt hta veriyor grafşkler birbirine giriyor karelenme şeklinde değil vs

• bu problemi yaşayan arkadaşlar
    mümkünse öncelikle
    1 ramlarini ve işlemcilerini stabilite testi yapsınlar
    2 ankartta kapasitörleri kontrolleri kontrol ettsinler
    katı olmayan (solid olmayan) kapasitörler şişme yapıyor
    3 katı kapasitörlerde adi olanlar arızalanıyor
    ve bunların arızası anlaşılamıyor
    4.anakartı test etmek mümkün değil dolayısıyla kartı başka bir
    sisteme takabilir
    5 yada onboard kart varsa ve düzgün çalışıyorsa problem karttadır
    6 overclock işlemleri sistem stabilitesini bozabilir dolayısıyla sistem aşrır
    hız aşırtılmamalı
    7kartların yuvalrına oturup oturmadığı kontrol edilebilir

yazılı ayağında problemi test etmek çok zor sorunu
    sürücü konrol edilebilir format atılabilir farklı cd den
    çünkü disk bozuk olabilir sistem hatalı yüklenebilir

ama çoğu durumda kart bir süre daha çalışıp
    artifact vermeye başlıyor ve kurtarılamıyor
    maalesef

• arkadaşlar sorun flash player donanım hızlandırma özelliğinden kaynaklanıyo hd 4xxx serisine kadar bu sorun yok çünkü o kartlarda bu özellik destekleniyo ancak benim gibi hd6850 kullananlar ise maalesef beklemek zorunda.. flash player umarım bu konuya çözüm bulur
  • Bendede HIS IceQ hd5670 kartında oldu. Vatana gıttım sapphıre olanını aldım sornsuz hala çalışır.
  • Konuya daha öncede yazdım. Bu sorun %99 ekran kartının donanımsal arızasından kaynaklanır. Kaç kez bu sorunu yaşadıysam her seferinde kart sıfırı ile değişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Konuya daha öncede yazdım. Bu sorun %99 ekran kartının donanımsal arızasından kaynaklanır. Kaç kez bu sorunu yaşadıysam her seferinde kart sıfırı ile değişti.

+999999

x1600pro dan sonra bu hatayı almadım çok şükür
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Konuya daha öncede yazdım. Bu sorun %99 ekran kartının donanımsal arızasından kaynaklanır. Kaç kez bu sorunu yaşadıysam her seferinde kart sıfırı ile değişti.

peki şu mantıklımı.. yani sorun donanımsalsa 0 la değişiyosa ve tekrar yaşanıyosa ? yani donanımsalsa neden çözülmedi sorun.. saatlerce oyun oynuyorum son ayarda. (bf2,darksiders,) ama hiç bişey olmuyo ancak flash player uygulamalarını açınca sorunu yaşıyorum bu enteresan değilmi ayrıca oyunlarda ekran kartım 67 dereceden üstüne çıkmadı
  • %99 donanımsaldır dedim. Sizin durumunuz belkide geriye kalan %1 lik dilimdedir.
  • Herkese merhaba;

Bir arkadaşım yakın zaman önce gün içerisinde bir kaç kez olacak şekilde aynı uyarıyı almaya başladı.
    Bana "kendimce çoğunu eledim(?/) bir tek güç kaynağı kaldı,bir haftalığına değiş-tokuş yaparak deneyelim" dedi.
    Bir haftanın sonunda her ikimizde hiç uyarı almadık.Güç kaynağını değiştirdi ve sorun bitti.
    Vardığımız sonuç hem sinir bozucu hem de matrak bir durum.
    Buyrun size taptaze bir bulmaca,afiyetle çözün,biz çözemedik

• 2 gün önce bende asus 6850 ekran kartıma overclock yapıyım dedim voltaj vererek. Bayağ yüklendim bide fanları %100'e getirmeyi unutmuşum furmark testi yaparkenb 5dk sonra kart 98 derecede bu hatayı verdi .Isıdan dolayı olabilir .Şimdi fanları yüzde100'de tutuyorum 87 geçmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: AngelsOfDarkness

2 gün önce bende asus 6850 ekran kartıma overclock yapıyım dedim voltaj vererek. Bayağ yüklendim bide fanları %100'e getirmeyi unutmuşum furmark testi yaparkenb 5dk sonra kart 98 derecede bu hatayı verdi .Isıdan dolayı olabilir .Şimdi fanları yüzde100'de tutuyorum 87 geçmiyor

+1 Aynısını GTX460 ile yaşadım. Normalde kart 96 dereceyi geçtimi windows bu hatayı veriyor. Vermez ise kart kendini kapatıyor. O yüzden stabilite testi yaparken fanları 100% açın.
  • arkadaşlar birde şu var kapasitörler belli bir ısı derecesinde maksimum ömürler vardır
    ben elektronikçi değilim ama bir yazı okudum benim 4830 ile uğraşırken
    bu süre örneğin 80C 2 yıl ile 5 sene arasında değişir kalitesine göre japon olanlar sanyo vs
    daha uzun ömürlü tabi tabi sürekli 80c ile çalışma olmadığı için tabi daha uzun olur bu süre

kasayı serin tutmak lazım birde elekrtik malum dalgalanma kesinti vs mesela bazı güç kaynalrı
    bu elekrik dlgalanmalarını önlüyor bazıları önlemiyor eğer güç kaynağı elekrtik dalgalanmasını düzeltmeden anakrata gönderiyorsa
    bunun yüksek yada eksik olması belli bir değer aralığında çalışması gereken çipleri bozabiliyor bu konuda zannediyorum en hassas olanlar
    vga ram çipleri kapasitörler güç çipleri vs benden bu durumdan şüpheleniyorum asıl o yüzden powerdan şüphelendiğim için bir priz aldım
    önlem olsun diye

• bursada nerdeyse 2 günde bir elekrtik kesiliyor bu yurtdışında yok adamlarda kesinti mesinti yok
    bazen dalgalanmalar oluyor güzel küfür etmek lazım bunlara milletin güç bela aldığı son derece pahalı cihazları
    hurda oluyor
  • geçende bir akrabamla görüştüm almanyada yaşıyor
    elektrik kesildi sonra laptop bozuldu dedi anakart değişecekmiş
    (arada elektirk heryerde kesilebilir) burda bozulan anakartda olabilir
    vga da ramlerde
  • Daha önce de yazdım tekrar belirteyim. Uzun zamandır bu sorunu yaşıyordum. Oyun oynayamaz oldum. Ramleri BIOS'tan 800mhz ye çekince sorun düzeldi.
  • bende dedim gibi flash player ın özelliğini kapatınca sorunu çözdüm ancak riske atmıycağım ve power ı değiştireceğim
  • arkadaşlar sorun tamamen yazılımsal Kartınızın driverı ve catalysis center gibi yönetici programı eski sürüm olursa sorun ortadan kalkıyor. Kartınızın üretim tarihine bakın sonra o tarihlerdeki driver versiyonunu indirin ve sorunu halledin.Win 7 kullansanız bile vista driverı olur. Deneyin pişman olmayacaksınız. Sonunda çözdüm ben de :) şuan takılma, uyarı hiç bişi kalmadı. Saatlerdeir bechmark testi yaptım. Oyun testleri yaptım. Ekran kartlarında sorun yazılımsal oluyor. Benim kart Ati Hd 3870 stabil olan catalysis ver. 8.4 çünkü kart o yıllarda üretildi. şuanki ver.11.6 ne yazıkki 8.6 dan sonraki driver update i stabilliği bozuyor. :) Umarım yardımcı olabilmişimdir. Bu arada kartı stabil kullanmak için oc olmamalıdır :) zaten 776 mhz yeter.
  • Bu hatayı bende almaya başladım bir süredir.Hatta az önce üst üste 4 kere aldım bu hatayı.Ama hata oyunlardayken vermiyor,masaüstünde internetteyken veriyor bu hatayı.Nedenini anlıyamadım.Sistemim:

Amd phenom ii x4 965
    Msi gtx 560 ti twin frozr 2
    kingston 1333 mhz 4 gb ram
    Seasonic 620 Watt 80 plus bronze psu

Bu sistemde oyunlarda değilken internetteyken alıyorum bu hatayı arada bir.Sıcaklıklardan demeyin çünkü ekran kartı sıcaklığı bu işlemleri yaparken ortalama 35-40 derece.Voltaj yetersizliğindende olamaz çünkü seasonic 620 watt 80 bronze var.Windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorum.Benim kendi görüşüm windows7 den kaynaklandığı.Dahada bu sistemi alalı yeni oldu yaklaşık 3 ay filan olmuştur.
  • Eskiden bende alırdım bu hatayı şimdi ise almıyorum nerde bi gariplik var bende anlayamadım ama hatanın sebebi kimi donanımsal kimi yazılımsal desede ben yazılımsal diyenlerin tarafındayım
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.