Şimdi Ara

WLAN çalışmıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
7.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ZyXEL amrka modemim var. Ethernetle hiçbir problem yaşamıyorum ama wireless ta sorun çekiyorum. Ne notebook nede iPhone wireless tan bağlanamıyor. Şifreleri kontrol etti hatta değiştirdim ama hala sorun yaşıyorum. Sizce çözüm ne olabilir?

• Şifreleme sistemini WPA dan WEP e aldım. Şimdilik sorunum çözüldü. İnşallah bir daha sorun çıkmaz. Benim anlamadığı iPhone dan daha önce WPA şifresiyle bağlanmıştım ve sorun çıkarmamıştı. Son 2 gündür hem notebook hemde ihone sorun çıkardı. Sizce nedendir.
  • valla bendede inca bi modem vardı bugün garantiye gönderdim wpa şifresi koyarken alet uçtu hiç çalışmıyo artık oda lanet bişeydi kablosuza şifre koyunca kablosuz çalışmıyordu alete reset atmam gerekiyordu
  • quote:

Orjinalden alıntı: hksdejavu

arkadaşlar ZyXEL amrka modemim var. Ethernetle hiçbir problem yaşamıyorum ama wireless ta sorun çekiyorum. Ne notebook nede iPhone wireless tan bağlanamıyor. Şifreleri kontrol etti hatta değiştirdim ama hala sorun yaşıyorum. Sizce çözüm ne olabilir?

Modeminizin hangi model olduğunu belirtmemişsiniz ama her ne ise, en son firmware sürümünü indirip yüklemenizi ve ondan sonra yine WPA şifreleme ile bağlanmanızı tavsiye edebileceğim... Sorun devam ediyorsa, mecburi istikamet: Servis!...
  • Teşekkürler yarımlarınız için sorunlar çözüldü! :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: hksdejavu

Teşekkürler yarımlarınız için sorunlar çözüldü! :D

Yani WPA ve/veya WPA2 ile de şifreleme yapabiliyor musunuz?
  • EVET
  • ben de wireles sorunu yasıyorum..
    modemim zyxel prestige 662HW..masaüstü pc ye normal kurulumu yaptım ınternete baglanabiliyorum..fakat laptoptan kablosuz ağ araması yaptıgımda bulamıyorum..kitapçıgını okudum ayarlar sayfasında WİRELESS LAN ayarlarında wireles ı aktif hale getirmem gerekiyormuş..fakat ayarlarda WİRELESS LAN diye bölüm yok..kitapçıkta birde şöyle bir not var..

"the wlan screens are only available when a wlan card is installed."

galiba bende bu kart yok o yüzden ayarlar sayfasında WİRELESS LAN bölümü görünmüyor..doğru mu tahmın etmişim..
  • Zyxel modem kullanmadım ama senin modemin alışveriş sitelerinden baktıgımda gayet güzel pahalı bir kablosuz modem oldugu gözüküyor. Orda ingilizce yazan yerde kastedilen şey wirelless kardınız olmadan wireless kullanamazsınız. Bence ayarları iyice gezin illaki olması gerekiyor. Hadi sende öyle bir kart yok diyelim arayüzü senin kartının olup olmadıgına göre olusturmuyorlar sonucunda. Eğer kolay kurulum filan varsa birde onu deneyin.
  • heryeri aradım taradım ama bulamadım wlan ayarlarını..birde portlardn birisi çalışmıyordu bozuk heralde servise gönderdim..bakalım sorun neymiş..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.