Şimdi Ara

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor?Maaş ANKETİ! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
2
Favori
107.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bravoecho

Öğrenmen elbette faydalı olur, en azından sana Rusya ve BDT topluluğu ülkelerin kapısını açabilir. Ama olmazsa olmaz diye bir koşul da yok yani, Rusya'da çalışmış arkadaşlarımız var hala tek kelime Rusça bilmezler

quote:

Orjinalden alıntı: uzunoglan

@bravoecho
    Abi son söylediğin basamak olayına bende katılıyorum, tabi ki duyduklarıma müteakiben. Ve paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Şuan hazırlıktayım ve düşünüyorum aynı anda Rusça öğrensem nasıl olur diye..

bi soru sormuştum ama..

• inşaat mühendisliğinde önemli olan kendini geliştirmen diyorsunuz ama bu kendini geliştirme tam olarak nedir ?
  • Maalesef, ama sana adını bile duymadığını düşündüğüm bir şirketin simini vereyim VAN OORD. Bu firma palmiye ve dünya adalarının deniz yapılarını ve dolgusunu yapıyor, zemin ve davranışları üstünde ciddi bir şirket. Araştırmanı tavsiye ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: canss89

quote:

Arkadaşlar burada iftar oldu, müsadenizle birazdan aranıza katılıcam tekrar..

jeolojı muhendısı varmı sayın abicim peki sizlerle çalışan
  • Meslek seçiminizde geleceğinizi düşünün arkadaşlar PARAYI DEĞİL ! Baze çok kazansanız da mutlu olamayabilirsiniz. Yinede mühendislik ve türevleri diğer branşlara göre kalıcı ve maddi yönden tatmin edici mesleklerdir. Ben sadece İngilizce bilirim, BAE'de başka bir dile ihtiyacınız yok zaten

quote:

Orjinalden alıntı: Görkem !

bu sene össye gireceğim ve aklımda inşaat mühendisliği vardı bu yazdıklarını okuyunca kesin karara vardım ama birde bu bölümü okumak var ve aynı zamanda iyi bir yabancı dil gerekiyor sanırım..
    Yabancı diliniz nasıl ?
    veya şöyle diyeyim kaç dil biliyorsunuz

• Üstte cevaplandı

quote:

Orjinalden alıntı: canss89

bi soru sormuştum ama..
  • Peder Polis günde 18 saat çalışıyo. 1 gün çalışıyo bi gün yatıyo. 1800 Lira alıyo.
    Annem full çalışıyo. Günde 4 saat sadece benim odamı topluyo.Karın tokluğuna çalışıyo.
    Maaş sisteminde adalet yok sanırım
  • İTÜ inşaat mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. mesleği sevmek çok önemli denildiği gibi..

puana göre tercih yapan kaybedendir bana göre. itü'nün gemi inşaat, makine bölümlerine yetecek sıralamamla inşaatı tercih ettim, çünkü kafamda tüm planlar bu mesleğin üzerine kurulu.
    babadan gördüğüm bu, babamdan bana aktarılacak tecrübeler var.. (meslektaş olacağız)

mezun sayısının çokluğu bazen derin düşüncelere itse de beni, inşaat çok büyük bir sektör ve hepimize yetecek kadar ekmek var diye düşünüyorum.

stajı dünya çapında bir şirkette yapıp kendini beğendirirsen, kepini atar atmaz seni çağırmaları muhtemel oluyor.
    bunun için staj gerçekten çok büyük önem arz ediyor. inşaat müh. adaylarında olması gerektiği söylenen ÇEVRE de burada devreye giriyor.

tabi en nihayetinde kendi işimi yapma hedefim var. ama iyi gider ama kötü, bunu yapacağım.

Allah çalışan, emek eden herkese bol ve hayırlı kazanç versin.

• Maalesef okullarımız teknik bilgiyi körlemesine bize pompalayıp sahada bu nedir, nasıldır? sorularını cevapsız bıraktığı için iş mezuniyetten sonra bize düşüyor. Elimizdeki diplomanın kağıt parçasından ibaret olduğunu çok kez göreceksiniz.

Mesela Sıva - Boya !
    Mesela Kazıklar!
    Mesela Yalıtım !

Bunların sahada onlarca uygulaması yada teknik detayı vardır, elimizdeki hiçbir kitap yada okuldaki hiçbir hoca unları anlatamaz. Siz sahada sürekli kapan, araştıran, formene bile "Bu nasıl oluyor?" diye soran, sahadaki malzemenin üstünde yazan kullanma talimatına kadar okuyan, taşeronları teknik belgesel gibi izelyen vs.... bir bakışla işe başlarsanız kendinizi yetiştirmeye başlamışsınız demektir.

Şu soruya dikkatinizi çekmek isterim, "Sahadaki soruna PRATİK- HIZLI- UCUZ çözümünüz var mı, Alternatif üretebiliyor musunuz? Ne yapın edin arkadaşlar bir cevabınız olsun. Çünkü sahada bilen adam konuşur, bilmeyen adam dinler. İyi ve sıradan mühendisin farkı bu soruların cevabındadır.

quote:

inşaat mühendisliğinde önemli olan kendini geliştirmen diyorsunuz ama bu kendini geliştirme tam olarak nedir ?

• Öğrenci cebi bile yok
  • eyw hocam bu nasihatları aklıma kazıdım
    peki inşaat mühendisinin çalışma alanları nasıl ? en azından sizinki nasıl ?
  • İnşaat mühendisi pratikte üçe ayrılır.

1- Şantiyeciler
    2- Ofistekiler
    3- Akademisyenler

Şantiyeciler uygulamacı olup amele vari çalışan kafada baret, üstünde yelek, cebinde telsiz ve metre, ayağında postal (bi de askerlik bitti dersin ilerde nasıl bitmeyse bu?) bağıran çağıran, zaman mevhumu pek olmayan, eşinden önce işiyle evli insanlardır.

Ofistekiler sahaya besleyen bizlerin vakit ayıramayacağı işleri -kontrat, hakediş, planlama, idari yönetim, proje, izinler vss.--- yapan ve şantiyenin önünü açan insanlardır.

Akademisyenler malum zaten.

Ben şantiye ekibindeyim. Oldukça prestijli bir projede çalışıyorum. m2 bedeli 12.000$'dan fazla olan bir iş. Memnunum ama yorucu diyebilirim.

quote:

eyw hocam bu nasihatları aklıma kazıdım

• quote:

İnşaat mühendisi pratikte üçe ayrılır.

1- Şantiyeciler
    2- Ofistekiler
    3- Akademisyenler

Şantiyeciler uygulamacı olup amele vari çalışan kafada baret, üstünde yelek, cebinde telsiz ve metre, ayağında postal (bi de askerlik bitti dersin ilerde nasıl bitmeyse bu?) bağıran çağıran, zaman mevhumu pek olmayan, eşinden önce işiyle evli insanlardır.

Ofistekiler sahaya besleyen bizlerin vakit ayıramayacağı işleri -kontrat, hakediş, planlama, idari yönetim, proje, izinler vss.--- yapan ve şantiyenin önünü açan insanlardır.

Ben şantiye ekibindeyim. Oldukça prestijli bir projede çalışıyorum. m2 bedeli 12.000$'dan fazla olan bir iş. Memnunum ama yorucu diyebilirim.

quote:

peki bu 12.000 $ lık işte sana nasıl bir iş düşüyor ? çizim vs mi yapıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Görkem ! -- 15 Eylül 2008; 19:45:27 >

• quote:

Şaka felan yapmıyorum arkadaşım, Süleyman Demirel Üniversitesi mezunuyum. Yazdığım 1-1 gerçek ve hayatımdan bir kesittir...

Ülke Birleşik Arap Emirlikleri.

quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

bravoecho, are u kidding me? , hangi okul mezunusun, hangi ülkedesin, bana bariz fake geldi.

alırr kardeşim alır. benim babamın arkadaşının oğlu katarda çalışıyor. inşaat mühendisi 4000 $ para alıyor. en iyisi yurtdışında çalışmak. Türkiye ölmüş bitmiş valla

• bir kaç milyon dolar kazanıyorum nasıl olsa herkes sallıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: pierozi

bir kaç milyon dolar kazanıyorum nasıl olsa herkes sallıyor

• Şimdi sen 12.000$ yazmışsın millet zannedecekki ben o kadar alıyorum Bu yaptığımız işin metrekare fiyatı, sazanlar atlamadan ben belirteyim. Ben saha imalatlarından sorumluyum. İşin Kaba işler + Yarı kaba diyebileceğimiz safhaya yani mimarların devreye gireceği kısma kadar olan tarafı bana ait. Altyapı + üstyapı komple. Çizimi BAE'de draftman dediğimiz AutoCAD operatörleri yapar, şantiyeciler pek çizimle uğraşmaz. Ben bunu istiyorum dersin, hazırlanır.

quote:

quote:

İnşaat mühendisi pratikte üçe ayrılır.

1- Şantiyeciler
    2- Ofistekiler
    3- Akademisyenler

quote:

peki bu 12.000 $ lık işte sana nasıl bir iş düşüyor ? çizim vs mi yapıyorsun

• Allah nazardan saklasın kazancın güzel bravoecho
    Türkiye'ye dönüp kendi işini kurma düşüncen var mı?
  • Eskiden herşey toz pembe iken vardı, ama şu anda Türkiye'den ziyade burada bir iş kurabilir miyim, yada bir işe ortak olabilir miyim? Bunun cevabını arıyorum. BAE inşaat ve iş potansiyeli yönünden bizler için cennet, tren kaçmadan yakalamak lazım. TR piyasası çok huzursuz, mali durumlar feci. hiç bulaşası gelimiyor insanın

Hanımı ikna edebilsem buraya yerleşirim ama o pek sevemedi bir türlü...

quote:

Orjinalden alıntı: emredici

Allah nazardan saklasın kazancın güzel bravoecho
    Türkiye'ye dönüp kendi işini kurma düşüncen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravoecho -- 15 Eylül 2008; 20:19:21 >
  • bravoecho ben bu sene 2 yıllık inşaat bölümünü kazandım. dgs ile geçişi deneyeceğim ama diyelim olmadı. tekniker olarak bae ya da yurt dışında çalışma imkanım var mı? çok yönlü bir teknisyen bile olsak hep ezilirmiyiz bu piyasada
  • var tabiki, bizim bir diğer projemizde tekniker olarak çalışan arkadaşımız son derece özverili ve başarılı, tam bilmemekle birlikte maaşının 3500 USD'den az olacağını sanmam. Ezilmek değil de hiyerarşi demek daha doğru. Şantiye de demokrasi yoktur, Dikta vardır ' Herkesin bir amiri olduğuna göre herkesin bir ezeni var diyebiliriz Proje müdürü olsan senin üstünde patron var

quote:

Orjinalden alıntı: B@R!$

bravoecho ben bu sene 2 yıllık inşaat bölümünü kazandım. dgs ile geçişi deneyeceğim ama diyelim olmadı. tekniker olarak bae ya da yurt dışında çalışma imkanım var mı? çok yönlü bir teknisyen bile olsak hep ezilirmiyiz bu piyasada

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.