Şimdi Ara

FAİRWAY SEVENLER VE KULLANANLAR KULÜBÜ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
7
Favori
45.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benide bugün itibariyle ekleyebilirsiniz 1993 fiarway beyaz
  • xxömür kullanıcısına yanıt
    hoşgeldiniz.hayırlı olsun
  • polmurat P kullanıcısına yanıt
    KAZASIZ SÜRÜŞLER.HAYIRLI OLSUN.GÜZEL BİR TERCİH
  • merhaba değerli fairway kullanıcıları,
    yeni bir fairway aldım ama 1000 km de yaklaşık 3,5 litre yağ (yani yağın tamamını) bitiriyor. Motordan bir damla bile sızdırmıyor. Yakıyor yani. Ama motor hiç üflemiyor ve motor yağ doldurma yerinden dışarı yağ atmıyor. Üfleme yapmayan bir araç yağ yakıyorsa yine de motor bitik mi demektir. Başka nedenle yağ yakıyor olabilir mi? Yeni motor mu yaptıracağım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmosferr

merhaba değerli fairway kullanıcıları,
    yeni bir fairway aldım ama 1000 km de yaklaşık 3,5 litre yağ (yani yağın tamamını) bitiriyor. Motordan bir damla bile sızdırmıyor. Yakıyor yani. Ama motor hiç üflemiyor ve motor yağ doldurma yerinden dışarı yağ atmıyor. Üfleme yapmayan bir araç yağ yakıyorsa yine de motor bitik mi demektir. Başka nedenle yağ yakıyor olabilir mi? Yeni motor mu yaptıracağım :(

hocam motor egzosttan mavi duman atıyor mu ?

buna bakmak lazım

motor ısınınca gaza yüklenin ama şöyle 5000-6000 devire kadar sıkıştırın biraz ehzpsttan mavi duman atıyorsa motor bitmiş demektir

ama yinede bir motor ustasına göstermekte fayda var

bizim burdan yapacağımız farazi yorumlar pek doğru olmaz..
  • slm arkadaslar bende 1 senedir fairway kullanıyorum on numara bi alet. ama bi sorum var yag değistirmek istiyorum ama karter tapasını bulamıyorum iki adet tapa var biri şöför digeri yolcu tarafında biken warmı hangisi...
  • Evet arkadaşlar 91 klimalı fairway'imle pazartesi günü ilk kez şehir dışı yaptım 480 km yol yaptım...En az 80 km'si şehir içi olmak kaydıyla toplam 107.5 tl. lpg aldım ve yaklaşık 22 kuruş yaktı...uzun yolda gayet iyi yakıyor ama son zamlarla şehir içi 30 kuruş yakıyor... klimasını şehir içi kullanırsam 35 kuruşa kadar çıktı...fren sistemi aracı aldığımda çok kötüydü...balataları yenileyip,fren merkezlerine pas çözücü sıktırdım ve ayarlattım.4 tekeri söktürdüm..özellikle arka tekerlerde kampana içinde dişli var arkadaşlar onu çok iyi ayarlatmak gerekiyor...usta çok iyi ayarladı ve frenler mükemmel oldu...yalnız arkasını biraz düşük gibi geldiği için yükselttirdim ama keşke yükseltmeseydim..tümseklerde arka küt küt ses yapmaya başladı sanırım geri düşüttüreceğim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: elalembialem_

quote:

merhaba değerli fairway kullanıcıları,

hocam motor egzosttan mavi duman atıyor mu ?

buna bakmak lazım

motor ısınınca gaza yüklenin ama şöyle 5000-6000 devire kadar sıkıştırın biraz ehzpsttan mavi duman atıyorsa motor bitmiş demektir

ama yinede bir motor ustasına göstermekte fayda var

bizim burdan yapacağımız farazi yorumlar pek doğru olmaz..

hocam cevabın için çok teşekkürler.
    dediklerini yapmadan safranboluya yola çıktım. 50 km kala araba teklemeye başladı. o şekilde gittim. ama yolda 150 bastım. neyse çocuk çoluk eve bırakıp sanayiye gittim. usta bujileri söktü. biri yağlamış. buji değiştirdim yine yağladı. sekman kırmış bu, üst kapakta bir şey yoksa 600-800 arası bir masraf çıkar dedi. ben de motor yenileyelim dedim. bizim sübaplarda da çatlaklar çıkınca üst kapaktan krank mili ve yataklarına kadar herşeyi değiştirerek komple motor yaptırdım. 2000tl para harcadım.şimdi süper oldu. geçenlerde yine safranboluya gidip geldim.150-160 bastım bana mısın demiyor. 3,5 saatte safranboludan istanbula geldim. şimdi de yeni lastik jant ve sis farı peşindeyim. ayrıca farlara da 100lük ampül taktırmak istiyorum. tesisatın bu ampülleri kaldırabilmesi için bir elektronik parça söyledi usta onu da alıp yaptırmayı düşünüyorum. çok masraflı oldu bana ama çok zevkli bir araba. herkese kazasız, arızasız ve cezasız günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atmosferr -- 16 Ağustos 2013; 0:28:27 >
  • arkadaşlar lastikleri değiştireceğim, marka ve model önerir misiniz? lastikten beklentilerim
    1. ıslak ve kuru zeminde iyi yol tutuşu
    2. yol sesi düşük olması
    3. bu koşullar A seviyesinde olmasa da çok da düşük olmadan uygun fiyatlı 4 lastik.
    herkese kazasız, arızasız ve cezasız günler.
  • bu arada şunu da belirtiyim 06.08.213 tarihi itibariyle şehir dışı yolda (istanbul-safranbolu)klometrede 21 kuruş yaktı. lpg'nin litresini 2,71 liradan almıştım.
  • quote:

bu arada şunu da belirtiyim 06.08.213 tarihi itibariyle şehir dışı yolda (istanbul-safranbolu)klometrede 21 kuruş yaktı. lpg'nin litresini 2,71 liradan almıştım.

hocam aracınızın yakıtı mükemmel derecede gerçekten nazar değmesin inş .

lastik tavsiyesine gelince michellin için herkes olumlu yorum yapmış

brigstone de aynı şekilde

ben geçen sene continentalin yan ürünü falken die bir marka almıştım ilk tercihim fiyat uygunluğu olmuştu ama çok memnun kaldım continental de alabilirsiniz

tabi son tercih sizin için daha uygun

bu arada motora biraz masraf yapılmış ama şimdi tıkır tıkır olmuştur güzel günlerde binmeniz dileğiyle
  • quote:

quote:

bu arada şunu da belirtiyim 06.08.213 tarihi itibariyle şehir dışı yolda (istanbul-safranbolu)klometrede 21 kuruş yaktı. lpg'nin litresini 2,71 liradan almıştım.

hocam aracınızın yakıtı mükemmel derecede gerçekten nazar değmesin inş .

lastik tavsiyesine gelince michellin için herkes olumlu yorum yapmış

brigstone de aynı şekilde

ben geçen sene continentalin yan ürünü falken die bir marka almıştım ilk tercihim fiyat uygunluğu olmuştu ama çok memnun kaldım continental de alabilirsiniz

tabi son tercih sizin için daha uygun

bu arada motora biraz masraf yapılmış ama şimdi tıkır tıkır olmuştur güzel günlerde binmeniz dileğiyle

güzel temennilerin ve lastik önerin için çok teşekkürler
  • arkadaşlar fairwayime sis farı arıyorum. farların altında, plakanın yanında iki boşluk var. buralara sarı ve beyaz renkli sis farı takmak istiyorum. çok ucuz ya da pahalıya kaçmadan iş görecek fiyatı da uçmayacak "sis farı önlerinizi" bekliyorum. Bir de sis farı taktığım zaman "tesisata eksra bir şey takmak gerekir mi", bir de "trafikten ceza yer miyiz"? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atmosferr -- 23 Ağustos 2013; 23:32:30 >
  • quote:

arkadaşlar fairwayime sis farı arıyorum. farların altında, plakanın yanında iki boşluk var. buralara sarı ve beyaz renkli sis farı takmak istiyorum. çok ucuz ya da pahalıya kaçmadan iş görecek fiyatı da uçmayacak "sis farı önlerinizi" bekliyorum. Bir de sis farı taktığım zaman "tesisata eksra bir şey takmak gerekir mi", bir de "trafikten ceza yer miyiz"? :)

sarılar felan sıkıntı olur belki

sanırım şase aldıktan sonra bir röle felan takıyolar

ama ustaya söyle sağlam şase alsın yoksa benim 98 RNİ broadway gibi sis farı aksamını düğmesini felan hepsini eritirsin allah korusun lpg li araçlar sakata gelme

umarım güzel bişy yaparsın

resimleride burada paylaşırsan memnun olurum
  • yapınca paylaşırım, acaba beyazları mı kenara taksam sarıları mı acaba?
  • selam millet,
    bugün sübap ayarı yaptırdım. 0,20 olarak ayarladı usta. İnternette de sağlam bir ayar numarası bulamadım. Bilen var mı acaba fabrikasyon sübap ayarı bizim fairwaylar için kaç? Gerçi 0,20 bana şimdilik iyi geldi. sesi çekişi düzeldi. motoru yeni yaptırınca usta 1000 km sonra ayarlat demişti. hakikatten gerekiyormuş, çok sıkıydı. Ama yine de orjinal ayarını bilen varsa yazarsa sevinirim. Kazasız, cezasız, arızasız sürüşler...
  • forumda sadece ben varım galib,a kendi kendime konuşuyorum, ya da benden başka herkes zengin oldu da fairwaylerini sattı. bugün kumho marka 4 adet yeni lastik aldım. iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum ama bakalım nasıl çıkacak. bu arada son kasa brodwaylerin yan aynalarını soracağım sizlere (tabi inşallah yazan biri çıkar). bizim fairwaylere göre daha bombeli mi yani görüş açıları bizimkilerle değiştirecek kadar iyi mi? Bilen varsa yazarsa sevinirm.
  • quote:

forumda sadece ben varım galib,a kendi kendime konuşuyorum, ya da benden başka herkes zengin oldu da fairwaylerini sattı. bugün kumho marka 4 adet yeni lastik aldım. iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum ama bakalım nasıl çıkacak. bu arada son kasa brodwaylerin yan aynalarını soracağım sizlere (tabi inşallah yazan biri çıkar). bizim fairwaylere göre daha bombeli mi yani görüş açıları bizimkilerle değiştirecek kadar iyi mi? Bilen varsa yazarsa sevinirm.

98 rni broadway kullandım hocam 93 fairway kullandım

aynalarda görüş olarak fark yok sadece yeni kasa brodwayin ki farklı olsun die bombe vermişler

lastiklere gelince sıfır lastik sıfır lastiktir hocam hiç kumho kullanmadım bilemem

continantelin yan ürünü falken die bir marka kullandım ve memnun kaldım

herhalde senin kumholar benim kullandığım falkenlerden dahah kötü olamaz :)
  • quote:

quote:

forumda sadece ben varım galib,a kendi kendime konuşuyorum, ya da benden başka herkes zengin oldu da fairwaylerini sattı. bugün kumho marka 4 adet yeni lastik aldım. iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum ama bakalım nasıl çıkacak. bu arada son kasa brodwaylerin yan aynalarını soracağım sizlere (tabi inşallah yazan biri çıkar). bizim fairwaylere göre daha bombeli mi yani görüş açıları bizimkilerle değiştirecek kadar iyi mi? Bilen varsa yazarsa sevinirm.

98 rni broadway kullandım hocam 93 fairway kullandım

aynalarda görüş olarak fark yok sadece yeni kasa brodwayin ki farklı olsun die bombe vermişler

lastiklere gelince sıfır lastik sıfır lastiktir hocam hiç kumho kullanmadım bilemem

continantelin yan ürünü falken die bir marka kullandım ve memnun kaldım

herhalde senin kumholar benim kullandığım falkenlerden dahah kötü olamaz :)

lastik ve özellikle ayna görüşlerin için teşekkürler. Az daha yeni ayna alacaktım. Acaba bizim araçlara uyan başka ayna var mı? araştırmaya girmeliyim :S
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.