Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1438. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.255.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14361437143814391440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: DogrucuMustafa

Sivrihisa-Ankara Hız tesbitinden sonuç olarak cezai işlem başlandımı? yada daha sonramı başlanacak? bilginiz varmı?

Hocam bildiğim kadarıyla henüz başlamadı. 23 Nisanda aynı seyhati tekrarladıktan sonra internet vergi dairesinden kontrol ettim. Tahakkuk eden herhangi bir ceza yok ama uygulama kapıda bekliyor. Yollara radar koymaktan daha az maliyetli ve kaçak yok.

Bir ay önce gece 03-05 arası oradan geçmiştim ortalama 173km.idi, ya yanlış gördüm yada hata vardı? demekki ortalamayı sınır artı yapılan km.olarak orantılı çıkıyor, yol boştu basmayıncada geçilmiyor oralarda genelde 150km.zaman zaman azda olsa yaptım, Hızı sevmem ama arada bir adrenalin gerekli

• quote:

Orijinalden alıntı: DogrucuMustafa

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Şehirlerarası yolların durumunu göstermek için resim ekliyorum.

Bodrum'a giderken yıkattığım arabanın haline bakın. Her tarafı toz toprak içinde, sanki çamura bulanmış gibi ama arabaya bir damla bile su değmedi.

Yol genişletme çalışmaları var ama ne gelirken ne giderken çalışan bir ekip görmedim ama onlarca km yol kapatılıp geliş gidişe tek yol verilmiş. Üstelik her yer toz, toprak veya mucur dolu. Tahminimce o yollar 2-3 seneye ancak biter çünkü çalışan ne ekip ne makine var.

Bunun yanı sıra Sivrihisar - Ankara arasında ortalama hız tespit sistemi koymuşlar. Bunu aşmak mümkün değil. Hem gelirken hem giderken bin türlü takla attım ama ne yaptıysam sistem benim plakamı tespit etti. Şeridi ortalarak gittim olmadı, başka arabanın dibine girebildiğim kadarıyla girdim ama nafile her durumda optik okuyucular plakayı testip etti.

İleriki zamanlarda ortalama hız tespit sistemlerini karayollarında uygulamaya başlarlarsa düşük yakıt tüketim değerleri rekorlarını burada okumaya ve hız sabitleme ilgili daha çok konuşmaya başlarız.

Şükür radara hiç yakalanmadım. Genelde herkesin bileceği gibi şehir ve büyük yerleşim birimlerine girerken yada çıkarken radar koyuyorlar. Buna dikkat edilirse pek sıkıntı olmuyor. Zaten radar olduğu zamanda karşı yönden gelen sürücüler selektör yaparak uyarıyorlar.

Radar konusunda yazdıklarımdan dolayı beni bir hız delisi yada kural tanımaz biri olarak görmeyin. Çift şeritli duble olarak adlandırılan yollarda inanın 90 km/saat + %10= 99 km/saat ile seyretmek gerçekten çok sıkıcı olabiliyor.Bu hız limiti özellikle Ankara - Sivrihisar arasında 110 veya 120 km/saat hıza kadar çıkabiliyor. Bu yerlerde 120-130 km/saat hızla seyretmek sürücüye yetiyor. Duble yollarda hız limitinin binek araçlarda 110 veya 120 km/saat hıza çıkarılması çok yerinde olur yoksa çok ceza yeriz.

Sivrihisa-Ankara Hız tesbitinden sonuç olarak cezai işlem başlandımı? yada daha sonramı başlanacak? bilginiz varmı?

ben 2 hafta önce hız yapmadığım halde radarda 138 gördüm, halen ceza gelmedi, bence yazmıyorlar umarım...

bu arada en sağdan geçince radar algılamıyor Ankara'dan dönerken denedim...(emniyet şeridi) ama baya erkence geçmek gerekiyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Günaydın,

Herkese Hayırlı Ramazanlar Olsun,

Cumartesi günü bende aranıza katıldım.perşembe günü araç elimde olacak resimlerini çekip sizinle paylaşacağım...

2012 model Renault Megane 1.5dci EDC extreme edition+Geri Görüş Kamerası+Navigasyon+Beyaz

Herkese Kazasız Belasız Sürüşler ve iyi forumlar dilerim.

Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

quote:

Orijinalden alıntı: bonder

quote:

Arkadaşlar garanti uzatma konularında bilgisi olan varmı veya garantisini uzatan.. Full garantimidir uzatılan garanti yoksa kapsamlı bir garantimi oluyor. Fiyat bilgisini bilen varmı garanti uzatmanın ve uzatmak mantıklımı sizce?

Arkadaşlar yukarıdaki soruma ilave olarak 1 sorum daha var sizlere.
    Ben yeni megane 3 sport edition 1.5 dci edc araç aldım malum burdanda paylaştım. İlk megane kullanımım bugün dikkatimi çekti daha öncede buralarda görmüştüm sanırım direksiyon sohbetini. Biraz yani çok az da olsa direksiyonda soyulma eskime başlangıcı gördüm bunu garantiden değiştiriyorlar mı ve değiştiriyorlarsa bile yine aynı kalite malzememi takılıyor yoksa daha kalitelimi yeni takılan direksiyon..

Teşekkürler.

1. Garanti uzatma diye bir olay bildiğim kadarı ile yok.
    2. Garantiden soyulan direksiyon simidi değişir. Ama yeni takılacak olanda sorun tekrarlayabilir...

Teşekkürler

• arkadaşlar c.tesi günü servise gittim hoparlör için fakat servis elemanları her zamanki gibi yine kolonlarda problem olmadığı kanısına vardılar :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolbreeze

arkadaşlar c.tesi günü servise gittim hoparlör için fakat servis elemanları her zamanki gibi yine kolonlarda problem olmadığı kanısına vardılar :(

Dert etmeyin, kafayada takmayın derim, sineye çekin yada dışarıdan ehil bir ustadan yardım alın müdahale sanırım garantiyi bozmaz, benim sorunum Silecekler çalışıp, Yolu yarıladığında cam suyu arkadan gelirdi, Ne yaptım ettimse servisi ikna edemedim Kameraya kaydettim gösterdim Ama işin garibi Serviste bu hatayı yapmıyor adi düzenek benimle yalnız kaldığında yapıyor bende kolayını buldum Ani durumlar hariç Mutlaka camı ıslatıyorum akabinde silecekleri sulu çalıştırıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cold_stream

Günaydın,

Cumartesi günü bende aranıza katıldım.perşembe günü araç elimde olacak resimlerini çekip sizinle paylaşacağım...

2012 model Renault Megane 1.5dci EDC extreme edition+Geri Görüş Kamerası+Navigasyon+Beyaz

Saygılarımla

Hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullanın.
    Kaça maloldu acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkalayci

quote:

Günaydın,

Saygılarımla

Hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullanın.
    Kaça maloldu acaba.

Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için navigasyon+kaput ve motor koruma+boya koruma+koltuk koruma+geri görüş kamerası ile beraber 55750 ye geldi fakat uzun süren yorucu ve sıkı bir pazarlığın ardından...:)50500tl ye aldık.Umarım bir sıkıntı yaşamadan kullanırız.Allah herkesin arabasını sağlık la kazasız belasız kullanmasını nasip etsin

• Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip etsin. İyi fiyata almışsınız
  • quote:

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip etsin. İyi fiyata almışsınız

Teşekkür ederim umarım aldığımıza değer gerçi test sürüşünde edc şanzıman bayağı iyi gibi geldi bana klima tam çalışırken fakat asıl şimdi göreceğim tabi ki eski arabamın performasını bekleyemem ama sanırım edc gayet kullanışlı olacak forumda bilgi paylaşıp bize yol gösteren tün arkadaşlara teşekkürler.
  • cold_stream@ hayırlı olsun. ankaradasın sanırım. nereden aldın arabayı?
    neziroğlu, mais, akbak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

cold_stream@ hayırlı olsun. ankaradasın sanırım. nereden aldın arabayı?
    neziroğlu, mais, akbak?

Teşekkür ederim Sağolun...Evet Ankara dayım.Akbak Renault plaza dan aldım...ama alacak arkadaşlar için mais de 1 adet beyaz extreme edition varmış 51750 ye bırakıyorlar son fiyat

Not:reklam yapmak amacı ile değil yardımcı olmak amacıyla söyledim.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cold_stream -- 23 Temmuz 2012; 11:28:14 >
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim umarım aldığımıza değer gerçi test sürüşünde edc şanzıman bayağı iyi gibi geldi bana klima tam çalışırken fakat asıl şimdi göreceğim tabi ki eski arabamın performasını bekleyemem ama sanırım edc gayet kullanışlı olacak forumda bilgi paylaşıp bize yol gösteren tün arkadaşlara teşekkürler.

Evet bende geçen perşembe 2. el sport edition edc aldım. Genel olarak memnunum edc hakikaten büyük konfor, aldığım yerden gelirken (yakın bir şehirden almıştım). Klimayı açsam bile arabanın "klima açık ağabey gitmiyorum banane" tavırlarının görmemek memnun etti.. :D.. Daha önceki Astra'mda klima açıkkan arkada romörk ağırlığı varmış gibi ağırlık oluyordu araçta..

• quote:

quote:

quote:

Evet bende geçen perşembe 2. el sport edition edc aldım. Genel olarak memnunum edc hakikaten büyük konfor, aldığım yerden gelirken (yakın bir şehirden almıştım). Klimayı açsam bile arabanın "klima açık ağabey gitmiyorum banane" tavırlarının görmemek memnun etti.. :D.. Daha önceki Astra'mda klima açıkkan arkada romörk ağırlığı varmış gibi ağırlık oluyordu araçta..

sizin aracınızın resimlerini de gördüm paylaştığınızda gayet iyi duruyor araç allah kaza bela vermesin bakalım aldıktan hemen sonra 7-8 ağustos gibi Ayvalık'a gideceğiz orada test edeceğiz arabayı bakalım.

Saygılarımla

• @cold_stream Teşekkür ederim, bende kısmetse Ramazan Bayramı için bir Alanya düşünüyorum o zaman daha iyi anlarız sanırım konforu, yakıtı vs. Allah kaza bela vermezse inşallah.
  • Biz de bir privilage hatchback edc, bir de coupe dynamique edc alacağız. En uygun fiyatı hangi bayi verir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisdragon -- 23 Temmuz 2012; 13:24:54 >
  • Bilmiyorum ki hangisi verir? sizce hangisi verir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

Biz de bir privilage hatchback edc, bir de coupe dynamique edc alacağız. En uygun fiyatı hangi bayi verir?

telefon edip öğrenebilirsin.. eskişehir kayseri çorum gibi yakın ildeki bayileri de unutmayın sakın..
  • ankaradaki forumdaşlar, oto kiralama tavsiye edebilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

Biz de bir privilage hatchback edc, bir de coupe dynamique edc alacağız. En uygun fiyatı hangi bayi verir?

telefon edip öğrenebilirsin.. eskişehir kayseri çorum gibi yakın ildeki bayileri de unutmayın sakın..

Nereden sorulacağını bilmiyorum ama. Aksaray, Konya Adana gibi illeri de unutmamak lazım.
  • 
Sayfa: önceki 14361437143814391440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.