Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (943. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.255.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 941942943944945
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok komik bir olayı paylaşmak isterim sizinden başınıza geliyormu ?

1 ay önce servise gittim açılır tavandan cam tıkırtı sesi geliyodu diye. baktılar merkeze mail atıp onlara soralım dediler biz müdahale edemiyoruz mais izin vermiyor dediler. sonra 15 gün sonra ben ısrarla aramama rağmen şöyle dediler getirin resmini çekelim resimle soralım dediler maide tekrar bende gittim çektiler. bugun arayıp dedikleri şu maisin dediğine göre başka bir araba servise herhangi bir arızadan gelirse onun açılır tavanına bakın oda öyle ses yapıyormu ona göre karşılaştırın. cevap bu. :):):) kısaca bir arıza olduğunda tespit edemiyorlar başka bir araba düşerse servise yanyana getirip kıyaslatacaklar
    arabadan soğudum valla......
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepbluee61

çok komik bir olayı paylaşmak isterim sizinden başınıza geliyormu ?

1 ay önce servise gittim açılır tavandan cam tıkırtı sesi geliyodu diye. baktılar merkeze mail atıp onlara soralım dediler biz müdahale edemiyoruz mais izin vermiyor dediler. sonra 15 gün sonra ben ısrarla aramama rağmen şöyle dediler getirin resmini çekelim resimle soralım dediler maide tekrar bende gittim çektiler. bugun arayıp dedikleri şu maisin dediğine göre başka bir araba servise herhangi bir arızadan gelirse onun açılır tavanına bakın oda öyle ses yapıyormu ona göre karşılaştırın. cevap bu. :):):) kısaca bir arıza olduğunda tespit edemiyorlar başka bir araba düşerse servise yanyana getirip kıyaslatacaklar
    arabadan soğudum valla......

Olaya bak..

• gercekten komık
    ben bu olaya farklı bır yaklasımda bulunacagım ama bazı arkadaslar kızabılır.
    ithal gelen bu araclardakı arızalara servısler korkarak yaklasıyor galıba.ya yanlıs bırsey yaparsak bozarsak , taaa ıspanyadan parca gelecek kı tamırını yapsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HOUSTON16 -- 27 Mayıs 2011; 17:32:09 >
  • Yuh artık!!. Mais topu servise atıp bizden hayır beklemeyin demiş resmen. Utanmasalar şu cam tavandaki sesi dışarda bir yerde yaptıran biri gelirse sorun bakalım nerde kaça yaptırmışlar diyeceklermiş
  • Biraz önce teslim aldım arabayı. İlk dikkatimi çeken sadece anahtar olmasıydı. Ben hem anahtar hem kart var sanıyordum İkincisi ise hoparlör sesi az geldi bana. 2005 megane'ım da ses seviyesi 20de iken gayet yeterliydi ama bunda 20 de iken çok az çıkıyor ses
  • Servis, debriyaj balatası, fren, ve triger değişimi için gidilecek bir yer. Garanti bittikten sonra Yağ ve filtre değişimi vs ufak tefek işler gidilecek bir yer değil. Sonuçta piyasadan %40 ile %50 arasında pahalı yapıyorlar. Gerçi Bosh Car servislerde servis kalitesinde iş yapıyorlar onlarıda düşünebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: afd92

Biraz önce teslim aldım arabayı. İlk dikkatimi çeken sadece anahtar olmasıydı. Ben hem anahtar hem kart var sanıyordum İkincisi ise hoparlör sesi az geldi bana. 2005 megane'ım da ses seviyesi 20de iken gayet yeterliydi ama bunda 20 de iken çok az çıkıyor ses

hayırlı olsun ,güle güle kazasız ,belasız kullanın. ön tweeterları taktırın 48.88 tl ye teyptende tizleri 6 basları 2 yapın sorun kalmıyor . ilk açılışta ses 16 oluyordu ses çok az geliyordu , dediğiniz gibi 20 olunca bile az geliyordu , tweeterlardan sonra ayarda yapılınca ses gayet iyi oluyor. loud ayarıda on pozisyonunda olsun.

• Hiç alakası yok bence...Sadece digital kadran değişik onun dışın da donanım olarak ne var ki bozabileceği?...Digital kadranın bile bozulsa Bursa'da mevcut çünkü stoklar da gözüküyor bu parça mesela...

quote:

Orijinalden alıntı: HOUSTON16

gercekten komık
    ben bu olaya farklı bır yaklasımda bulunacagım ama bazı arkadaslar kızabılır.
    ithal gelen bu araclardakı arızalara servısler korkarak yaklasıyor galıba.ya yanlıs bırsey yaparsak bozarsak , taaa ıspanyadan parca gelecek kı tamırını yapsınlar.
  • Debriyaj balatası demişken 850 tl...150.000 km civarı gidiyormuş debriyaj balatası..

quote:

Orijinalden alıntı: akustik1979

Servis, debriyaj balatası, fren, ve triger değişimi için gidilecek bir yer. Garanti bittikten sonra Yağ ve filtre değişimi vs ufak tefek işler gidilecek bir yer değil. Sonuçta piyasadan %40 ile %50 arasında pahalı yapıyorlar. Gerçi Bosh Car servislerde servis kalitesinde iş yapıyorlar onlarıda düşünebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aa.aslan

quote:

Biraz önce teslim aldım arabayı. İlk dikkatimi çeken sadece anahtar olmasıydı. Ben hem anahtar hem kart var sanıyordum İkincisi ise hoparlör sesi az geldi bana. 2005 megane'ım da ses seviyesi 20de iken gayet yeterliydi ama bunda 20 de iken çok az çıkıyor ses

hayırlı olsun ,güle güle kazasız ,belasız kullanın. ön tweeterları taktırın 48.88 tl ye teyptende tizleri 6 basları 2 yapın sorun kalmıyor . ilk açılışta ses 16 oluyordu ses çok az geliyordu , dediğiniz gibi 20 olunca bile az geliyordu , tweeterlardan sonra ayarda yapılınca ses gayet iyi oluyor. loud ayarıda on pozisyonunda olsun.

merhaba bende 3 gün önce aldım aranıza katıldım 1.6 dynamic beyaz full (navigasyonlu) abicim herseyı cozdumde loud ayarını bulamadım nerden acıyoruz bi el atıverin :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Debriyaj balatası demişken 850 tl...150.000 km civarı gidiyormuş debriyaj balatası..

quote:

Servis, debriyaj balatası, fren, ve triger değişimi için gidilecek bir yer. Garanti bittikten sonra Yağ ve filtre değişimi vs ufak tefek işler gidilecek bir yer değil. Sonuçta piyasadan %40 ile %50 arasında pahalı yapıyorlar. Gerçi Bosh Car servislerde servis kalitesinde iş yapıyorlar onlarıda düşünebilirim.

Ben balatayı yaktım malesef benimki okadar gitmez. Şimdiden ötmeye başladı. Dikkatli kullanmaya çalışıyorum. Ne kadar giderse artık. Balata değişimine Sanayide 300 ile 450 tl arasında fiyat veriyorlar.

• arkadaşlar bugün kız arkadaşım için teslim aldığımız arabanın kapısını açınca şok olduk resmen. şimdi hepinizin aklından geçen şey eminim "renault yine ne çalmış acaba" dır eminim ama durun :)
    bluetooth kalktığı için sürpriz olarak dijital kadran koymuşlar
  • Naptın da yaktın,nasıl yaktın kolay değildir öyle balatayı yakmak? Yokuşta 5 dakika patinaja yüklensen anca yakarsın çünkü?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Debriyaj balatası demişken 850 tl...150.000 km civarı gidiyormuş debriyaj balatası..

quote:

Ben balatayı yaktım malesef benimki okadar gitmez. Şimdiden ötmeye başladı. Dikkatli kullanmaya çalışıyorum. Ne kadar giderse artık. Balata değişimine Sanayide 300 ile 450 tl arasında fiyat veriyorlar.

Bende pek dikkat etmiyorum bu konuda. Sert kalkışlar falan yapıyorum arada. Kaç km'de aracın ?

• quote:

Orijinalden alıntı: nucleus85

arkadaşlar bugün kız arkadaşım için teslim aldığımız arabanın kapısını açınca şok olduk resmen. şimdi hepinizin aklından geçen şey eminim "renault yine ne çalmış acaba" dır eminim ama durun :)
    bluetooth kalktığı için sürpriz olarak dijital kadran koymuşlar

hangi model aldınız sport edition ise dijital kadran olması normal biliyoruz onu zaten, ama kadranı çalma olarak düşünmeyin fuluence ile ortak olsun diye yapılan bilinçli bir tercih.
    ona bakarsanız megane rs dende çalmışlar ondada dijital kadran yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aa.aslan -- 27 Mayıs 2011; 23:57:38 >
  • sport edition değil bizimki privilege.
    fluence ile ortak olsun diye düşünmekte bence çok hoşgörülü bi yaklaşım. bir megane fluencelemi ortak olmalı yoksa yine başka bir meganelamı? ha çokmu önemli değil kapılar kilitlendiğinde camları kapatsaydıda gösterge hiç olmasaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nucleus85

sport edition değil bizimki privilege.
    fluence ile ortak olsun diye düşünmekte bence çok hoşgörülü bi yaklaşım. bir megane fluencelemi ortak olmalı yoksa yine başka bir meganelamı? ha çokmu önemli değil kapılar kilitlendiğinde camları kapatsaydıda gösterge hiç olmasaydı.

hımm teşekkür ederiz bunu sizden öğrenmiş olduk yeni privilligelerde dijital gösterge olmuş.
  • rica ederim ne demek
  • dalga geçer gibi değişiklik yapıyorlar resmen . saygısızlık . vurdumduymazlık .
    sana elveda demem yakındır reno .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 28 Mayıs 2011; 0:21:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aa.aslan

quote:

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için, dediğiniz gibi tweeterlar şart oldu

• 
Sayfa: önceki 941942943944945
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.