Şimdi Ara

Dijital Araçlarda Km Düşürme Meselesi!! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
7
Favori
173.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: abuzer06

bunu herkes yapmıyor arkadaş, öyle hemen herkes yapıyor diye millete atmayın suçu. sadece şereften yoksun, ahlaktan nasiplenmemiş, kendisinden başkasını düşünmeyen kişiliği 5 para etmeyen kişiler yapıyor.

evet forum kurallarına uyarak yazdım

bence harika ve az bile yazmışsın
  • benim enistenin arabanın da sanırım km düşürülmüş. işin garip tarafı akü ne zaman çıkarılıp takılır km tekrar 112 k km ye düşüyor. bu sorun duzeltilemez mi acaba. araç pejo 206

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • horlatacam gibi oldu konuyu ama. 2005 starex var babamda. sırf yayla muhabbetine aldı. Araç 2012 oldu 44.000de. Geçen satalım dedik galerici inanmadı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Eski bir müşterimin yaptığını anlatayım, 2004 model Opel Vectra Diesel satın alıyor, başka bir şehirden, araç 320.000 km'de, nasıl becerdiyse artık, hiç durmamış araba sanki... Aracı İzmir'e getirince ilk yaptığı, daha arabayı kimselere göstermeden sanayiye gidip km'yi 140.000'e düşürtüyor, bu sayede çevresindeki herkes arabayı 140.000'de almış sanıyor, sonra birkaç ay sonra elden çıkartıyor ve sanki 150.000 km'de gibi rahatça satıyor ve karlı çıktığını düşünüyor. Böyleleri de var yanii...

hocam olay kaç yılında olmuş bilmiyorum ama banka megane 2 dci veriyor 2006 haziranda arac2010 haziranda değiştirilirken 194000 km deydi duz 200000 de iste su an fluence 80000 bakım geldi 2010 hazirandan beri (son yıllarda daha az km yapıyoruz.
    NOT:arac nerde bu km yi yaptı derseniz her gun hafta ici silivriye gitti geldi+tatil haftasonu vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: kayra39

quote:

Eski bir müşterimin yaptığını anlatayım, 2004 model Opel Vectra Diesel satın alıyor, başka bir şehirden, araç 320.000 km'de, nasıl becerdiyse artık, hiç durmamış araba sanki... Aracı İzmir'e getirince ilk yaptığı, daha arabayı kimselere göstermeden sanayiye gidip km'yi 140.000'e düşürtüyor, bu sayede çevresindeki herkes arabayı 140.000'de almış sanıyor, sonra birkaç ay sonra elden çıkartıyor ve sanki 150.000 km'de gibi rahatça satıyor ve karlı çıktığını düşünüyor. Böyleleri de var yanii...

hocam olay kaç yılında olmuş bilmiyorum ama banka megane 2 dci veriyor 2006 haziranda arac2010 haziranda değiştirilirken 194000 km deydi duz 200000 de iste su an fluence 80000 bakım geldi 2010 hazirandan beri (son yıllarda daha az km yapıyoruz.
    NOT:arac nerde bu km yi yaptı derseniz her gun hafta ici silivriye gitti geldi+tatil haftasonu vs.

Merhaba,
    Benim olay 2006 yılının yazında olmuştu. Araba daha 2, belki en fazla 3 yıldır yollardaymış.

• quote:

Orijinalden alıntı: serci07

horlatacam gibi oldu konuyu ama. 2005 starex var babamda. sırf yayla muhabbetine aldı. Araç 2012 oldu 44.000de. Geçen satalım dedik galerici inanmadı :D

dedemin bi komsusunda 2004 focus var araba 6000 km de 2007 yılında 2300 km de bakım yapılmış :S
    su aralar satmayı dusunuyo bakalım satabilecek mi bilirsin işleyen demir ışıldar bu pek ışıldamıyor sanırım :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kayra39

quote:

Merhaba,
    Benim olay 2006 yılının yazında olmuştu. Araba daha 2, belki en fazla 3 yıldır yollardaymış.

wow ozaman wc ye bile arabayla gitmiş diyen arkadaşa katılıyorum :D

• eşime araba alacağım. Biraz acemi o yüzden 2004 clio buldum. 133000km de. 120.000km bakımlarını servise yaptırmış. trgier felan filan. Yılda 16.000km felan yürümüş araba. Bana cazip geldi sizce nası ?
  • Şubatın başında(2012) açtığım dava nihayet 9. ayın 20 sinde lehime sonuçlandı. Mahkeme davalının tarafıma, dava tarihinden itibaren(Şubat ayından) yasal faizi ile birlikte 5.102,00.TL ödemesine karar verdi. Dava masrafları ve usulen masraf çıksın diye tuttuğum avukat giderleri hariç. Bu tutarlarla birlikte davalının 6500-7000 tl civarında bir ödeme yapması gerekecek. Tahsilat gerçekleştikten sonra, bir dosya da vergi denetim kuruluna göndereceğim. Esas sıkıntı bu fasıldan sonra başlayacak...
  • Beyler ikinci el araç alırken güveneceğin birinden bildiğin aracı 2000 tl fazla para vererek alın dedikleri gibi arabayı bilmiyorsanız disk frenlere bakın altındaki lastiğe bakın stepne ye bakın örneğin araba 40000 km lastik kabak stepne lastiği ile aynı marka üretim tarihleri aynı bilin ki km orjinal olabilmesi kuvvetle muhtemel mümkünse sahibinden araç alın ben muğla'dan bir focus alacaktım 2006 model adam arkadaşından almış km 120000 km bana dedi ki 77000 km motor yaptırdık benzin koymuşlar da falan da filan motor 2010 yılında yapıl mis servise telefon açtım şasi numarasını verdim araba 2008 yılında 115000 km de bakıma girmiş motoru yapan kişiye ilk telefon açtım abi bu motor niye yapıl dı dedim motorun ömrü bitmişti dedi

iyi araştırın araba almak için

• horrrt
  • quote:

Orijinalden alıntı: genelsekreter

horrrt

O nicki çok mu aradın birader.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: genelsekreter

horrrt

O nicki çok mu aradın birader.

yok valla
  • Sultanbeyli de otoban giselerden ilçeye girişte ustgecidin altında bir galeri var. Orata 430.000 km de 2000 model yeşil corolla verdi birader. 4 gun sonra (uzerine cikip erik topladigim, Şerif Ali de takla atan ve en az 4 büyük kazası olan sirket aracini) (sıkı durun) "77.000 de kazasız ve az kullanılmış, bayan memurdan" diye bana çakmaya çalıştı. Aracı 9.000 liraya alıp 14.250 liraya iteleyebilecegini söyledi sakalına ufurdugum. (Babam hacı, kendim mutedeyyinim) ama arabayi bile sakal ve tesbihle satmaya çalışan oc. cok ne yazık ki. Zannetmeyin ki dindar olduklarından boyleler. Oc luklarini din ile örmeye çalışıyor bunlar ve zaten belli ediyorlar kendilerini.

• Madem konu hortlamış arkadaşlar kilometre düşürerek aracını sattığını duyduğum birisine 1 yıl geçmeden o aracın 3 katı bir parayı başka birisi itelemiş, geçmiş, gitmiş.

Bazen kendime hakim olamadığım durumlar oluyor, sonra birşey oluyor, elimi bıçak kesiyor, kafamı çarpıyorum, hasta oluyorum, ayağımı burkuyorum, seçimimi yanlış yapıyorum. O zaman diyorum, Allah'ım günahlarımı affet. Şükrediyor, af diliyorum. Kalmaz. Yetim dediğiniz boynu bükük, kenarda duran bir gariban. Yeryüzünde birisi Allah'tan kalpten yardım istesin, Allah bütün meleklerini harekete geçiriyor. Hiç merak etmeyin.

Kısaca Allah diyorum, adaletine güveniyorum.
  • Motor kompresyonundan yaptığı kilometreyi tespit eden bir araç çıkartmışlar. Kullanan ve bilen varsa nasıl bir şey anlatsın bari....
  • Benim araç 2009'da 158084 KM de muayeneye girmiş. Sonra 2012'de 104147 KM de.
    Şuanda da 125640 KM'de.
    Gerçi ben bilerek aldım da, kabaca 220-230 bin arası (Kadrandakine 100.00 ekleyip 225640 desem) deyip KM yi geri yükselttirsem mi acaba?
  • Sahibinden. com da 150 bin üzeri araç yok ne hikmetse
  • Doğum tarihini bile yazıyorlar artık dijital km göstergesine

• Eskiden tramerden muayene km'sini sorgulayabiliyordun. Artık tramer(sbm) herşeyi paralı olmuş. Tramer'i bimer'e şikayet edin. Yaptıkları şeffaflığa aykırı, insanları paralı servis kullanımına zorluyorlar. Ayrıca bilgi edinme hakkına da aykırı insanlar eksik bilgi ile aldatılabilir. Sistemin kuruluşunda insanlar ikinci el araç alımında artık aldatılmayacak diye reklam yapıyorlardı. Ben şikayet ettim çok kişi ederse etkili olur. Adreswww.bimer.gov.tr
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.