- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
İŞTE GERÇEKTEN DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KÖPEĞİ PERRO DE PRESA CANARİO
Bu konudaki kullanıcılar:
 
304
Cevap
10
Favori
984582
Tıklama
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


4686 Mesaj
9 Eylül 2008; 15:33:15 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

<-- Meşhur Drogba kangal avcısıEL PRESA YADA CANARY DOG Diye geçen bu ırk gerçekten alt edilmeyen tek dövüş köpeğidir ortalama 60-75 kiloluk bir pitbull diyebiliriz.bu arada ben köpek eğitmeniyim< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 9 Eylül 2008; 16:06:31 >
_____________________________

Yoruma Git
2 dinazoru tek hamlede öldürüyo
+4 | ileri iade - 8 yıl önce


 
1653 Mesaj
9 Eylül 2008; 15:37:05 

son resimdeki köpeğin gözleri neden kapalı ?
tacize mi uğramış
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Eylül 2008; 15:38:19 
resme aldanmayın bu gerçek kangal değil şişirilmiş kangaldır

Gerçek kangal budur!!1869 Mesaj
9 Eylül 2008; 15:41:49 

Pulsar varken bu köpek neymiş
_____________________________


| Architecture |


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Eylül 2008; 15:42:00 

presalar güçlü köpeklerdir ve tecrübeli sahip gerektirirler...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker32 -- 12 Eylül 2008; 1:00:15 >


2621 Mesaj
9 Eylül 2008; 15:44:26 

birazdan gelirler "kangal kurdu bile parçaladı bu neki" diye
_____________________________

BMW M POWER TEAM
strobist = SmT #


1863 Mesaj
9 Eylül 2008; 15:48:26 

Hayvandaki kaslara bak ya
_____________________________856 Mesaj
9 Eylül 2008; 15:57:59 

PİTBULUN XXLARGE MODELİ GALİBA BU
_____________________________4686 Mesaj
9 Eylül 2008; 15:59:26 

quote:

Orjinalden alıntı: @kii

PİTBULUN XXLARGE MODELİ GALİBA BUPitbullun abisi bu pitbull abisine güveniyor


Kangalı yazık ediyor< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 9 Eylül 2008; 16:01:09 >
_____________________________560 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:00:54 


quote:

Orjinalden alıntı: MirabLe

son resimdeki köpeğin gözleri neden kapalı ?
tacize mi uğramış

sedatlanmasın diye öyle yapmışlar
_____________________________
1647 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:00:55 


quote:

Orjinalden alıntı: Per4mance*

züker bu beni

mutlu olur musun bari?
_____________________________
2869 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:06:11 

Ya alın size kangal. Dünyanın en güçlü kangalı. Aslanı bile parçalar.Ekteki dosya (1)
_____________________________ 
1 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:07:27 


quote:

Orjinalden alıntı: metinyurdaer

Ya alın size kangal. Dünyanın en güçlü kangalı. Aslanı bile parçalar.Photoshop daha ne kadar şişircekler bu köpeği
_____________________________

Geçerken Uğradım


2117 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:08:35 


quote:

Orjinalden alıntı: metinyurdaer

Ya alın size kangal. Dünyanın en güçlü kangalı. Aslanı bile parçalar.2 dinazoru tek hamlede öldürüyo
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Eylül 2008; 16:08:48 

EL PERRO DE PRESA CANARİO
FCI standart 346: Kanarya Köpeği
Köken: İspanya
Kullanım alnı: Koruma ve çoban köpeği
Sınıfı F.C.I. :2. Grup

EL PERRO DE PRESA CANARIO
KISA BİR TARİHİ ÖZET
Kanarya Adaları’ndan, Molesser cinsinin yerlisi olduğu Tenerif ve Gran Kanarya’ dan gelmektedir. Majorero – İspanyol Portekiz çoban köpeği – ile adalara sonradan getirilen Molesser cinslerinin çiftleşmesi sonucunda türemiştir.
Bu çiftleşmeler sonucunda, etnik köpek cinslerine bir yenisi daha katılmıştır. Bu yeni cins, orta boylarda açık yada koyu kahve üzerine beyaz tüylere sahip, sağlam yapıda, Molesser cinsinin özelliklerini taşıyan fakat daha çevik ve hızlı bir köpektir. Sadık bir yaradılışa sahip olan bu cins, son derece uysal ve aktiftir.
16. ve 17. yy’ larda türün nüfusunda büyük bir artış gözlemlenmiştir. Yorenın fetihten önceki tarihi yazılarında – özellikle de yapılan hizmetlerin anlatıldığı “ Şehir Meclisi Dokümanları ” nda – tür hakkında sayısız konulara değinilmiştir. Çoğunlukla kasaplar tarafından, sürüleri kontrol altında tutup, korumaları için ( çoban köpeği olarak ) kullanılmışlardır.

GENEL GÖRÜNÜM
Molesser köpeği gibi orta boylarda, dengeli vücut yapısına sahip, siyah suratlı, sağlam bir profile sahiptir. Kır kökenlidir ve vücudu orantı içerisindedir. Mesomorfik özelliklerini taşır; vücudun uzunluğu omuz yüksekliğinden daha uzundur. Dişilerin vücut uzunluğu biraz daha fazla olduğu için, bu özellikleri onlarda daha çok fark edilir


HUY VE DAVRANIŞLARI
Sakin bir görünüşleri vardır. Bakışları dikkatlidir. Sürülerin geleneksel biçimde korunup gözetilmeleri amacıyla kullanılırlar. Dengeli bir ruh yapısına sahiptirler ve güvenlik alanında çok başarılıdırlar. Havlarken çıkardığı ses, karşısındakine ciddi ve güçlü olduğu imajını verir. Ailesiyle uyum içindedir, sahibine karşı itaatkâr ve dikkatlidir, yabancılara karşı ise şüpheci bir tutum takınır.
Asil, rahat ve mesafeli bir izlenimi vardır. Tetikte olduğu anlarda gücünü toparlayıp çevresini dikkatli bir şekilde incelemeye koyulur.

KAFA
Kafası oldukça ağır, brachycephalic yapıda, sağlam görünümlü, kırışık bir deriye sahiptir. Uzunca bir küpü andırır.
Kafatası ile burun ve çevresi ( burun, ağız ve çene bölümü )arasındaki orantı % 60 ile %40 arasındadır. Kafatası genişliği, başın toplam boyutunun 3 / 5’ i kadardır.

KAFATASI BÖLÜMÜ

KAFATASI
Önden arkaya doğru ve enine dışa bükük olmasına karşılık, arka kafatası geniş ve hafif dışa büküktür. Zigomatik kemeri temporal ve mastoid kaslarıyla birlikte oldukça belirgindir. Oksipital tepeciği fazla belirgin değildir.

NASOFRONTAL DEPRESYON
Belirgindir, fakat dimdik değildir. Ön sinüsler arasındaki kırışık bölüm belirgindir ve yaklaşık olarak kafatasının 2 / 3’ ünü kaplar. Kroniofacial çizgiler birbirine paralellik gösterir.

SURAT

BURUN VE ÇEVRESİ
Kafatasından daha kısadır. Normalde başın tümünün % 40’ lık bir bölümünü kaplar. Genişliği ise kafatasının 2 / 3 ’ ü kadardır. Başlangıçta oldukça geniştir ve buruna doğru gittikçe küçülmektedir. Burun çizgisi yassı ve çıkıntısızdır.


BURUN
Geniş ve siyah renklidir. Burun kanalıyla aynı hat üzerine yerleşmiştir. Ön bölümü, ön dudakların hemen ardından başlamaktadır. Burun delikleri geniştir, böylece rahatlıkla nefes alabilir.

DUDAKLAR
Üst dudaklar, abartısız biçimde sarkık durur. Önden bakıldığında, ters – V – harfini andırır. İç dudaklar koyu renktedir.ALT ÇENE / DİŞLER
Çene makas kesimlidir. Hafif çıkıntılar normal olarak karşılanabilir. Köpek dişleri arasında geniş boşluklar vardır. Büyük azı dişleri, küçük azı dişleri ve gelişmiş köpek dişleri orantılı olarak yerleşmiştir.

GÖZLER
Gözler hafif oval, orta boyutlardadır ve orantılı biçimde birbirinden ayrıktır. Sarkıklıklara yada içine çökük durumlara karşılaşılmaz. Rengi siyahtır ve gergin bir yapısı vardır. Gözlerin rengi, köpeğin tüy rengine göre, normal kahveden koyu kahveye kadar değişiklik gösterebilir. Fakat kesinlikle açık renkli değildir.

KULAKLAR
Orta büyüklükte, orantılı bir şekilde yerleşmişlerdir. Kısa tüylerle kaplı olup, düzgün bir biçimde başın her iki tarafına doğru düşerler. Eğer kıvrılmışlarsa, başa yakışır bir gül şeklini andırırlar. Başlangıç kısmı, gözlerin bulunduğu hizadan biraz daha yüksek bir noktadadır. Başın oldukça yüksek bir kısmına kurulu olan kulaklar, kendilerine ait eklemleri ile kafatasının üst kısmını doldurmaktadır. Kesildiklerinde dik bir görünüm alırlar.

BOYUN
Başın toplam uzunluğuna göre daha kısadır. Boynun alt kısmındaki sarkan deriler küçük bir gıdık oluşturur. Bunlar dışında, boyun sağlam, düzgün, silindir biçiminde ve oldukça kaslıdır.

VÜCUT
Vücut düzgün hatlara sahip, geniş ve derindir. Vucut uzunluğu ise, omuz yüksekliğinden yaklaşık olarak % 18 – 20 oranlarda daha uzundur. Bu durum dişilerde daha belirgindir. Yan taraflar ( böğür ) fazla belirgin değildir.

TOP LİNE
Düzgün ve kusursuzdur. Gelişmiş fakat pek belirgin olmayan kaslarla örtülüdür. Omuzlardan kalçalara doğru hafifçe yükselir. ……..

KALÇA
Orta boylarda, geniş ve yuvarlak hatlara sahiptir. Fazla uzun olmamalıdır, aksi halde hareketlerini sınırlandırabilir. Normalde, dişilerinki biraz daha geniştir.

GÖĞÜS
Mükemmel bir genişliği vardır ve göğüs kasları oldukça belirgindir. Profilden ve önden gözlemlendiğinde, derinlik dirseklerde minimum seviyeye düşer. Throracic çevresi omuz yüksekliğine eşittir, bu da % 45’ lerin üzerindedir. Kaburgalar oldukça belirgindir.

KUYRUK
Başlangıçta kalındır ve uca doğru giderek incelir ve dırsegi geçmez. Orta boylara sahiptir, hareketlerinde kıvrılıp bükülmeden, bir kılıç şeklinde yükselir. Uçta hafif bir kıvrılmayla, düz bir şekilde bekleyebilir.

ÖN BACAKLAR
Omuzlar: sağlam kıvrımlara ve hatlara sahiptirler.
Ön bacaklar: Açılar ve kıvrımlar mükemmel, düzgün, kalın kemikli ve oldukça kaslıdırlar.
Dirsekler: Eklemler göğse karışmamalı ve dışa çıkık olmamalıdır. Dirseklerlin yere olan mesafesi erkeklerde normalde, toplam boyun % 50’ si kadardır. Bu oran dişilerde daha düşük olabilir.
Metacarpel kemikler: Çok sert ve hafif kıvrıktır.
Ön ayaklar: Yuvarlak parmaklarla birlikte, ayaklar birbirlerine çok yakın değildir. Ayak tabanları gelişmiştir ve siyah renktedir. Tırnaklar koyu renklidir. Tüylerin rengine göre rastlansa bile, beyaz tırnaklar çok hoş karşılanmayabilir.

ARKA BACAKLAR
Üst bacaklar ( but ): Uzun ve kaslıdır. Açılar çok belirgin değildir fakat yeterlidir.
Hock ( arka bacak tarsal eklemi ): her zaman alçakta durur.
Arka ayaklar: Ön ayaklardan hafif uzundurlar ve aynı özelliklere sahiptirler.


HAREKET
Hareketler çevik, elastik olmalı ve geniş alana hükmetmelidir. Adımları uzundur, kuyruğunu alçakta taşır, bazen sırt çizgisinin altına kadar kaldırabilir. Dikkat edilecek hususlardan biri de, başın ve kuyruğun pozisyonundaki yükselmedir.

DERİ
Kalın ve elastiktir. Boyun ve çevresindeki bölüm sarkıktır. Tetikte olduğu anlarda, baş ekseninde olduğu gibi, ön sinüsler arasındaki kırışık bölüm simetrik bir şekilde buruşur.

DERİ TABAKASI
Tüy: kısa, sade, oldukça düzgündür ve tek tabakadan oluşur ( bazen boyun ve kalçalarda birden fazla bulunabilir.) Dokunduğunuz zaman kendisine has bir sertlik hissedersiniz. Kulaklarda çok kısa ve düzgün, omuzlarda ve kalçanın üst kısımlarında daha uzundur.
Renk: Koyu renklerden, açık gri ya da sarı gibi açık renklere doğru alalı tonlara sahiptirler. Açık kahverengi ya da kumral da olabilirler. Göğüste, boyunda, boğazda, ön ve arka ayaklarda damgalar görülebilir. Damgaların mümkün olduğunca az olması tercih edilir. Maskesi siyahtır ve göz yüksekliğini aşmaz.


BOY VE KİLO


Omuzlara kadar olan yükseklik:
Erkeklerde: 60 – 65 cm. ( 23,5–25,5 in.) dişilerde:56 – 61 cm. ( 22- 24 in).
Minimum Ağırlık
Erkeklerde: 50 kg ( 110 lbs) dişilerde: 40 kg ( 88 lbs)< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prot -- 9 Eylül 2008; 16:32:02 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Eylül 2008; 16:08:56 

quote:

Orjinalden alıntı: metinyurdaer

Ya alın size kangal. Dünyanın en güçlü kangalı. Aslanı bile parçalar.

yukarıda açıklamasını yaptım arkadaşım bu orjinal kangal değil ayrıca aslan maslan parçalayamaz bu ölmüş bu kangal anlayacağın

Şimdi dersin sen ne anlarsın kangaldan sivaslı olarak çiftliğimizde 7-8 tane kangal köpeği var< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxsıde -- 9 Eylül 2008; 16:06:03 >


5789 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:08:58 

quote:

Orjinalden alıntı: metinyurdaer

Ya alın size kangal. Dünyanın en güçlü kangalı. Aslanı bile parçalar.PS< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan Yağız -- 9 Eylül 2008; 16:06:29 >
_____________________________


Australian Dream

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
5 gün 5 sa. 49 dk. kadarı kaldı.
9 Eylül 2008; 16:09:38 


quote:

Orjinalden alıntı: metinyurdaer

Ya alın size kangal. Dünyanın en güçlü kangalı. Aslanı bile parçalar.

hele yukardakini bitirir


1089 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:10:52 


quote:

Orjinalden alıntı: MirabLe

son resimdeki köpeğin gözleri neden kapalı ?
tacize mi uğramış

_____________________________


Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
5 gün 5 sa. 49 dk. kadarı kaldı.
9 Eylül 2008; 16:12:03 


quote:

Orjinalden alıntı: Furkan Yağız


PS

eet bu ps golgeden de belli oluo ama normal sivas kangalıda kucuk deil yanii


2621 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:13:16 


quote:

Orjinalden alıntı: metinyurdaer

Ya alın size kangal. Dünyanın en güçlü kangalı. Aslanı bile parçalar.of çok belli oluyor photoshop olduğu
_____________________________

BMW M POWER TEAM
strobist = SmT #


14118 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:14:07 


quote:

Orjinalden alıntı: oxygen3


Tanınıp rezil olmaması için.Kesin bir halt yemiştir.
_____________________________Seat Leon FR 1.4 EcoTsi Act DSG 2016 - Yeditepe Üniversitesi - Sony Vaio SVE1712W1EB - Sony Xperia Z3 Bakır - Sony Xperia Z Ultra - iPhone 5S - Sony Alpha A37M


222 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:14:57 

bunlar nasıl köpek ya!!
_____________________________631 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:21:44 

Gerçeği

_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Eylül 2008; 16:23:18 


quote:

Orjinalden alıntı: Etkisiz Eleman

Gerçeği

bu gerçek ama yapay malzemelerle bu hale gelmiştir asıl gerçek kangal köpeği yukarıda resmi vardır


 
760 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:27:05 

Yapay mapay gelmiş işte bu hale...
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Eylül 2008; 16:43:52 

kangalın ayıboğan cinsinin bir fotoğrafı var, fake olduğunu sanmıyorum, alın birde siz bakın.


sağlam eğitilmiş bir kangalla başedebilecek tek hayvan Dogo Argentino diye biliyordum ama bu kanarya köpeğide korkunç birşeye benziyor.


2869 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:44:50 


quote:

Orjinalden alıntı: kralkobra_kralkobraof çok belli oluyor photoshop olduğu


Tabiki ps ya. 2 dk ancak bu kadar oluyor. Biraz zamanım olsa onu adamın 3 katı kadar da yaparım.
_____________________________1679 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:47:41 


quote:

Orjinalden alıntı: prot

kangalın ayıboğan cinsinin bir fotoğrafı var, fake olduğunu sanmıyorum, alın birde siz bakın.


sağlam eğitilmiş bir kangalla başedebilecek tek hayvan Dogo Argentino diye biliyordum ama bu kanarya köpeğide korkunç birşeye benziyor.

Ayıya benziyor zaten bu
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

And the Raven, never flitting, still is sitting, still is sitting
On the pallid bust of Pallas just above my chamber door;
And his eyes have all the seeming of a demon's that is dreaming,
And the lamp-light o'er him streaming throws his shadow on the floor;
And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted—nevermore!


 
1 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:51:14 

Dünyanın En Güçlü Köpeği Bunlar


_____________________________

Geçerken Uğradım


5865 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:51:49 

Kangallar süper ya acayip bişeyler fakat senin bu gösterdigin şeyde mükembel
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


440 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:54:15 

siz o köğeğin şekline aldanmayın sivasın kangalına rakip yoktur

_____________________________ 
1 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:54:27 


_____________________________

Geçerken Uğradım


2938 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:54:42 

Harbi çok sakatmış bu ayı boğan. boyu ve gövdesi yeter yaşatmaz valla.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Eylül 2008; 16:55:48 


quote:

Orjinalden alıntı: rizabardakci239

siz o köğeğin şekline aldanmayın sivasın kangalına rakip yoktur
işte sonunda orjinal kangaldan anlayan arkadaş çıktı


 
1789 Mesaj
9 Eylül 2008; 17:03:12 


quote:

Orjinalden alıntı: QcuAyıya benziyor zaten bu

pitpull olsam ayı boğanı görünce kaçardım öyle böyle değil yusuff yusuff
_____________________________

4K PRO-GAMER - EVGA GTX 1080 SLI POWER - ÜSTÜN DOĞAN - MAXIMUM SUPER PERFECT SKILLS - MAXİMUM GENIUS - SUPER CLASSY - VERY HANDSOME BOY YEAH
ARDAHAN UNIVERSTY İŞLETME

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Eylül 2008; 17:05:55 

quote:

Meşhur Drogba kangal avcısı


demen hiç hoş değil kaç gere gördün sanki kangalla bunun dövüştüğünü??


410 Mesaj
9 Eylül 2008; 17:08:32 

dogo argentino fotoğrafı aramaya uğraştırmayın şimdi beni

PRESA CANARİO ların çok yüksek sesle havladıklarını biliyorum sadece afrikada aslan-kaplan-leopar hertürlü haşareti korkutmak için bu köpeği kullanıolarmıs

genel olarak

doberman pinscher - dogo argentino - sivas kangalı - presa canario

arasında gidip gelir dünyanın en güçlü köpeği
pit ler ise ilk 7-8 e zor girer
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________2711 Mesaj
9 Eylül 2008; 17:10:34 

Şu keskin bakışlara bak


_____________________________

Şampiyon Karşıyaka'm Ne İstersen İste Benden...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Eylül 2008; 17:29:31 

Bir sitede köpek türlerini karşılaştirabiliyorsunuz, o sitedeki verilere göre;

3964 Mesaj
9 Eylül 2008; 17:36:36 

bull terrier TANIMAM BAŞKA dünyada tek yabandomuzu ve jaguar avlayabilen köpektir ,köpekte irilik dezavatajdır ama bu tatlı hayvanı dövüştüren esas hayvandır
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi satoyama -- 9 Eylül 2008; 17:36:03 >
_____________________________

Amd fx8350/Msi 970 gaming/Coolermaster Hyper T4/Gskill 1833mhz ripjaws 16gb/Amd r9 280x/Ocz vertex III 240gb ssd/Esi julia audio pci/Zalman z3 /Ocz zt 650w/ hp 23xi ips monutor------------------------------------------------------------------------------ (ilk amd sistemim 2003: amd athlon 2500+/ epox 8rda3g/2x256mb ddr400/nvidia fx5600/asus 300w atx kasa/aopen combo cdrw/lg 17" flat crt)


3923 Mesaj
9 Eylül 2008; 18:01:22 

google'da arama yaptı bi tane korkunç resmini buldum bu hayvanın. Dehşet verici bir şey, üzerinize saldırdığını düşünsenizeProt'un verdiği kangal resmi çok hoşuma gitti bu arada gerçi diğer kangallara hiç benzemiyor, rengi ve tüyleri falan
Buna gelen 2 yanıtı gör.


 
1789 Mesaj
9 Eylül 2008; 18:06:06 

@niko_jr
seninkide Prot unkinden az kalır değilmiş bu arada nesi hoşuna gitti? bildiğin canavar lan bunlar
_____________________________

4K PRO-GAMER - EVGA GTX 1080 SLI POWER - ÜSTÜN DOĞAN - MAXIMUM SUPER PERFECT SKILLS - MAXİMUM GENIUS - SUPER CLASSY - VERY HANDSOME BOY YEAH
ARDAHAN UNIVERSTY İŞLETME

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Eylül 2008; 18:06:19 

quote:

Orjinalden alıntı: prot

kangalın ayıboğan cinsinin bir fotoğrafı var, fake olduğunu sanmıyorum, alın birde siz bakın.


sağlam eğitilmiş bir kangalla başedebilecek tek hayvan Dogo Argentino diye biliyordum ama bu kanarya köpeğide korkunç birşeye benziyor.


arkadaşlar kangalın ayı boğan falan uyduruyosunuz sadece... bu köpek kafkas çoban köpeği , yani Caucasian Ovcharka ...


hem kangal böyle mi olur Allah aşkına ? hadi kafkas çobanını bilmiyorsunuz da; o kadar sayıkladığınız kangalıda mı bilmiyorsunuz ?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker32 -- 12 Eylül 2008; 1:02:31 >


494 Mesaj
9 Eylül 2008; 18:14:09 


quote:

Orjinalden alıntı: waRRioRmutlu olur musun bari?_____________________________3923 Mesaj
9 Eylül 2008; 18:18:59 

quote:

Orjinalden alıntı: sangokudbgt

@niko_jr
seninkide Prot unkinden az kalır değilmiş bu arada nesi hoşuna gitti? bildiğin canavar lan bunlar


Aslanlar da hoşuma gidiyor ona bakarsan ama uzaktan Elbette canavar bunlar, karşılaşmak istemezdim< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niko_jr -- 9 Eylül 2008; 18:16:18 >


 
8 Mesaj
9 Eylül 2008; 18:21:50 


quote:

Orjinalden alıntı: s_i_y_a_hsedatlanmasın diye öyle yapmışlar

ne alaka
_____________________________

Only Off Topic
Katılım Zamanı : 16 Temmuz 2008 (2005)
1510 Mesaj
9 Eylül 2008; 18:21:55 


quote:

Orjinalden alıntı: metinyurdaer

Ya alın size kangal. Dünyanın en güçlü kangalı. Aslanı bile parçalar.
bariz PS görmüyomusun
_____________________________


993

»DH Mimarlar ve Mimar Adayları Odası«


2029 Mesaj
9 Eylül 2008; 18:37:18 

bu hayvan kaç yapar acaba ? 0-100ü kaç bunun ?
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.