Şimdi Ara

zyban (sigarayı bırakma ilacı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
7
Favori
229.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BU GÜN 25 NİSAN 2014 YANİ SİGARAYI BIRAKMAMIN YIL DONUMU ARKADASLAR 3. YILA GIRDIM BU GUN ALLAH HERKESE NASIP ETSİN İNŞALLAH DENEMEKTEN VAZ GEÇMEYİN BİRİNDE MUTLAKA BAŞARACAKSINIZ BU ARADA EV DE ALDIK 10 NUN CU TAKSİDİNİ ODEYECEGIM BU AY 450 TL KİRA VERİYORDUM 72000 TL KREDI CEKTIM 10 YILLIK AYLIK 906 TL TAKSIT OLDU EŞİMLE BIRAKMIŞTIK SİGARAYA TOPLAM 500 TL SİGARA MASRAFIMIZ VARDI YANİ ŞU AN EV ODEMESİ YOKMUŞ GİBİ OLUYO YANİ
    9 YIL DAHA SİGARA İÇMEMEMİN HEDİYESİ 100 000 TL LİK EV OLACAK HAYIRLISIYLA BUNLARI BURDA PAYLASIYORUM BIRAKMAYA UGRASANLARA DESTEK OLMAK İÇİN AGIZ YARALARIM OLMUYO ARTIK TAMAMEN ETKİLERİ BİTTİ HERKESE KOLAY GELSİN
  • 4 yildir sigara icmiyorum Bunu ilk basta 171 nolu sigara biraktirma hatti. gittigim Ankara kolejdeki kanser hastanesi ve Zyban ilacini cikaranlara En buyuk Tesekkurude Kendi irademe ediyorum Sigaraya baslayanlarin cogu demekki sigarayi birakmak istememis suan icmiyorum canimda istiyor sanki sigarasiz yasanmiyor gibi ama ben icmeyecegim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pemaxs -- 16 Aralık 2015; 15:19:36 >
  • 2010 yılında veda ettim sigaraya, öksürünce hala sigara kokusu geliyor ciğerlerimden ::(
  • Ben zamanında bu içlaç ve sigara bırakma sırasında yaşadıklarımı gün gün yazmıştım. Belki faydalı olur diye linkini paylaşıyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_71236981/f_//tm.htm#71236981
  • Evet arkadaşlar sonunda sigarayı bıraktım. Nasılmı zyban adlı ilacı kullandım. Cahampix pahalı idi bende zyban aldım 68 TL ye dört gün bir tane kullandım. sonrası günde 8 saat arasında fark olması kaydıyla günde iki tane kullandım. üç gün sonra iki doz fazla geldi. tekrar günde 1 e düşürdüm. Bir hafta devam ettim. Sonra tekrar günde 2 almaya başladım. beş altı gün sonra tiksinti oldu sigaradan ve bıraktım. 1 haftayı geçti bırakalı. Canım pek istemiyor nadiren atak yaptığı oluyor ama pes etmedim şimdilik. Burda şunu gördüm sigaranın yarısı bağımlılık ise yarısı alışkanlık. bu ilacı kullanırsanız anlarsınız. Ama kullanmadan önce DOKTOR'a gittim. sizde gidin kullanacaksanız.
    Yan etkileri var elbette ama değer mi bence değer. İlaçsız bırakmak en güzeli olmuyorsa yapacak bişey de yok
  • Ketemden Ücretsiz aldığımız Bu ilaç hk

1. gün 1 Adet hap etki yok
    2. gün 1 adet hap etki yok
    3. gün 1 adet hap etki yok
    4. gün 2 adet etki yok
    5. gün 2 adet sigaranın kokusu ve tadı iğrenç öyle bir koku ki sanki herkes o kokuyu alıyormuş gibi rahatsız oldum, tadıda iğrenç genede içtim ama
    6. gün 2 adet tad ve koku aynen devam berbat ama arada sigara isteği geliyor dur şimdi sonra içersin diyorum kendime aradan baya bi vakit geçiyor anca aklıma geliyor sigarayı mı unutturuyor ne :)
    7. gün 2 adet 21:00 saat itibariyle son sigaramı içtim leş gibi kokuyor arkadaş paketteki sigaraları kırdım attım ilaca devam 17 Mart 2016
    8. gün 2 adet ve sigara içmiyorum aklıma arada geliyor ama hemen uçup gidiyor
    9. gün 2 adet sigara arada aklıma geliyor ama içmiyorum çok zorlamadı sıgarasızlık
    10.gün 1 adet geç kalktığım için tek aldım sigarasız hayat gerçekten çok güzel
    11.gün 2 adet sigara aklıma gelmiyor gelse bile hemen düşüncesi uçup gidiyor.İşin En ilginç yanı artık iş yerinde daha çok iş yapabiliyorum bütün vakit benim, sigaraya ne kadar çok vakit harcıyormuşum .
    12.gün 1adet hap sigarayı bırakalı 4 gün 11 saat oldu telefona sigara bıraktım takip programı yükledim iyi teşvik ediyor.
    13.gün 2 hap sigara en çok bu sabah zorladı dün akşam hap almamıştım ondan olabilir ama ciddi ciddi yokladı elime sigara aldım iş yerinde bahçeye çıktım biraz durdum hava aldım içmeden içeri girdim şükür bunun gibi bir kriz daha gelecek biliyorum ilerleyen zamanda o zamanda içmezsem bir daha zor başlarım

Sigarayı Bırakalı Tam 20 Gün olmuş ve canım hiç istemiyor Elhamdülillah çok rahatım

her hangibir yan etkisini göremedim

günde 1,5-2 paket içen biriyim 15 yıldır bir fiil kullandım sigarayı çok içer ve çok severdim Allah nasip ederse 3 ay sonra baba olacağım evladım için onun rıskı ve kendi sağlığımla onları üzmemek için bıraktım.

Not: Evet tam 6 ay oldu sigarasız çokta iyidim ama arkadaşlarım sigara ikram edip duruyordu bende bi tane için dedim ama öyle olmuyor zahir bir kere vucuda girdimi her şey sıfırlıyor. iki haftadır sigara içiyorum bugün tarihini belirledim bugun sigarayı bırakıcam gene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myarslan -- 10 Ekim 2016; 12:46:15 >
  • Zyban nedir ? yukarıda yazdığım gibi bir sigara bırakma ilacı.
    Peki bunu neden yazıyorum ? Çünkü 5 dakika önce ilk 150gr zyban tableti ile ikinci sigarayı bırakma girişimimin başlangıcını yaptım.

ilki 24 saat sürmüş ve aşırı sinirli tutumum yüzünden [wand]arkadaşların telkinleri ile vazgeçmiştim.[bandt]

Şimdi bir anti-depresant ilaç ile bırakmayı deneyeceğim. Tanıdığım bir çok insan bu yolla sigarayı bıraktı ve ben de artık sıranın bana geldiğini düşünüyorum [clps]

okuduğunuz için teşekkür ederim ...
  • İlk başta hayırlı olsun diyorum ve seni kutluyorum.
    Bu girişimin sonucunu bildirirsen burada memnun olurum. Eğer ki etkili bir ilaçsa bende denemek isterim.
    Bende şu sıralar sigarayı bırakmayı iyice düşünmeye başladımda
  • :) tabii ki yazacağım :)

arkadaşlar bahse girmeye başladılar bile.
    yarısı ölecek yarısı yaşayacak :) yaşayacak diyenlerin yarısı bırakacak yarısı bırakmayacak diyor.

hayırlısı bakalım
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by gergozen</i>
    <br />:) tabii ki yazacağım :)

arkadaşlar bahse girmeye başladılar bile.
    yarısı ölecek yarısı yaşayacak :) yaşayacak diyenlerin yarısı bırakacak yarısı bırakmayacak diyor.

hayırlısı bakalım
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Öleceğini sanmıyorum. Ama internette ilacı araştırırken bir yerde de görmedim değil, ölümcül bi etkisi olup olmadığı avustralyada araştırılıyormuş :)

Yok yok şaka idi.
    Maaşallah turp gibisin.
  • valla bende öle ya gelişmelerden haberdar et ok,?umarım sigarayı bırakim derken ilacın bağımlısı olma dikkat et Gergozen!!
  • güzel bir çaba desteliyorum.
    bulutsuz,sissiz bir ortam herkesin hakkı. ;-)
  • sağolun arkadaşlar, ben bırakacağıma ve daha sonra da arkadaşlarıma bıraktıracağıma inanıyorum.

Zaten ben bırakırsam bir çok arkadaşım o biraktıysa ben de bırakabilirim diyecek ve daha çok motive olacaklar :) yani bir çok insana umut olacak fakirliği işsizliği yenecek sars virüsünü... çok mu uçtum :)

neyse sigarayı bırakalım yeter :)
  • Tebrikler umarım bırakırsın [clabs]
  • arkadaşım öncelikle bırakmak için bi çaba göstermen gerekiyor ilk 1 haftayı atlatırsan gerisi kolay ben geçen sene şubat ayında bıraktım halada içmiyorum.. umarım benim gibi başarırsın şimdiden allah sabır versin
  • inşallah bırakırsın bu ilaç kaç para yaw bende mi bıraksam ki:)
  • valla kutusu 133.890.000-tl (kutu yanımd da ) ancak bu kutu 7 haftalık tedavi için yeterli değil;
    7 hafta boyunca hergün iki tane ancak ilk 3 gün 1'er tane alınacağından 95 tablet gerekiyor.

Bir kutuda ise 60 tane var. iki kutu alırsak 60+60=120 120-95=25 tane artacak, o da ikinci bir kişiye yetmeyecek (10 tane eksik kalıyor)...
    Yani adamlar miktarı çok iyi hazırlamışlar. Ancak yeni başlayanlar ilk 1 ay içinde bırakabiliyorlar. Bense sonuna kadar gideceğim :)
  • iyi sigara bırakmalar
  • Antidepresanla alınması bir sakınca yaratmıyor mu?
  • öncelikle ilhankaramolla52 arkadaşıma teşekkür ederim, umarım etkili olur.

Woodpecker hocamın sorusunu cevaplayayım; Aslında ilaç anti-depresan olarak üratilmiş ama dehşetle farketmişler ki sigara içen denekler teker teker sigarayı bırakmış. Sonra kafalarını çalıştırıp ilacı anti-depresan yerine sigarayı bırakma ilacı olarak piyasaya sürmüşler...
    Yani ilaç anti-depresanla alınmıyor, kendisi zaten anti-depresan :)

Daha ikinci gün ve hiç bir şey hissetmiyorum.
    Ama araba ve benzeri taşıtları kullanmak önerilmiyor.
    Beyin sorunları yaşayanlara (travma falan) önerilmiyor.
    Sokunma hassasiyeti yaratıyormuş ama daha göremedim.
    Dirde uyku bozukluğu falan diyor ama dün saat 12:15'de yattım ki bu bir devrim

Gelişmeleri buraya yazmaya devam edeceğim...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.