DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
fiat brava
16
Cevap
0
Favori
751
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      9 Mesaj
      07 Eylül 2008 05:34:22
      arkadaşlar ben 2001 model bir brava almayı düşünüyorum yalnız araba hakkında bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim ..bide bu brvalaraın hepsinde klima ve abs varmı yani sx ile diğer modeller arasında ne gibi farklar var . cevaplarınız için şimdididen tşklr .

• Yarbay
      11050 Mesaj
      07 Eylül 2008 10:53:12
      Sx ve Elx olmak üzere 2 farklı donanım seçeneği vardır.Sx'lerde klima ve tek airbag standart bulunmaktadır.Elx'te ise Sx'e ek olarak yolcu havayastığı ve Abs bulunmaktadır.
      1.6 16V 103 hp'lik motoru vardır.Biraz fazla yakar.Ama bunu da Lpg ile çözebilirsin.Ama alacağın araç muhtemelen lpg'li olur.
      Aracın kronik bir sorunu yoktur.Yanlız tavsiyem fazla 100.000 km'yi devirmemiş bulmaya çalış.

• Binbaşı
      1854 Mesaj
      08 Eylül 2008 16:19:18
      Bucakli arkadaşıma harfiyen katılıyorum ve ekliyorum piyasadaki çoğu araçtan iyidir (genişlik, performans)
      4 yıl sx modelini kullandım özellikle 3. vites performansı süper

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

Sx ve Elx olmak üzere 2 farklı donanım seçeneği vardır.Sx'lerde klima ve tek airbag standart bulunmaktadır.Elx'te ise Sx'e ek olarak yolcu havayastığı ve Abs bulunmaktadır.
      1.6 16V 103 hp'lik motoru vardır.Biraz fazla yakar.Ama bunu da Lpg ile çözebilirsin.Ama alacağın araç muhtemelen lpg'li olur.
      Aracın kronik bir sorunu yoktur.Yanlız tavsiyem fazla 100.000 km'yi devirmemiş bulmaya çalış.

Mazda 3 İmpressive A/T

FIAT STILO 1.6 DYNAMIC 3D SİYAH

• Yarbay
      6592 Mesaj
      08 Eylül 2008 21:17:36
      ucucza bulabileceğin kaliteli bir araçtır iyi araştırmalar bende bakıyorum bravo brava marea üçlüsüne bakalım ne bulacağız.

• Yarbay
      3315 Mesaj
      09 Eylül 2008 14:24:04
      Vallahi güzel araç, ön takımları Türkiye şartlarına göre güçlendirilmiş, fiyatına göre artıları çok olan, parçası bol ve ucuzca, lpg ile süper uyumlu, çok sinirli ve atak bir motora sahip alınası araç.

2015 Octavia STYLE 1.6 TDI 110 DSG GREENLINE
      2016 Nissan Qashqai 1.2 Dig-T Xtronic Skypack
      Honda NC 750X
      Tern D8
    • Yarbay
      14997 Mesaj
      09 Eylül 2008 14:34:18
      sxlerde 2 cam otomatik elxlerde 4 cam otomatik elxlerde sis farı ve gövde rengi kapı kolları mevcut

Fiat bravo 1.4 t-jet+lpg Hakkaten bravo !
    • Er
      8 Mesaj
      19 Ocak 2009 11:55:05
      Arkadaşlar ben de brava düşünüyorum. Otomatik vites olayı nasıl bravalarda.

• Yarbay
      3346 Mesaj
      19 Ocak 2009 13:35:22
      Bence çok güzel araç..

Temizini bulursan kaçırma

• Yüzbaşı
      999 Mesaj
      19 Ocak 2009 13:46:33
      Kulağı çınlasın Onno ustanın pek sevdiği araçdır, yazık ki kıymeti bilinmedi, tıpkı halefi olan stilo gibi.

Jetta 1,2 TSİ Trendline-Platinium Gri
    • Er
      8 Mesaj
      19 Ocak 2009 14:32:32
      bir soru daha....
      SX lerde ABS yok mu?
      buradan öğrendiğime göre yok. ama adam SX satıyo ABS li diyo. ilanı mı yanlış vermiş sizce...

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      19 Ocak 2009 14:45:08
      Abs Sx lerde opsiyoneldi sanırım bazılarında olabilir. Otomatik vites olanlarda standart olması lazım.(yanlış biliyor olabilirim) tomatik şanzımanı 4 ileri tam otomatiktir.Kronik arızasını hiç duymadım. Sadece biraz fazla yakar.

Linea 1,3 Multijet Emotion

• Yarbay
      3346 Mesaj
      19 Ocak 2009 14:54:41

quote:

Orjinalden alıntı: serdar_39

Abs Sx lerde opsiyoneldi sanırım bazılarında olabilir. Otomatik vites olanlarda standart olması lazım.(yanlış biliyor olabilirim) tomatik şanzımanı 4 ileri tam otomatiktir.Kronik arızasını hiç duymadım. Sadece biraz fazla yakar.

Kronik sorunu yok diye biliyorum bende

• Teğmen
      197 Mesaj
      19 Ocak 2009 15:00:33
      ben yaklaşık 2 sene,20 bin km dir kullanıyorum otomatik,90 bini geçti araç maşallahı var.otomatikte dikkat etmen gereken bazı şeyler var onları yerine getirirsen sorun yaşamazsın.

Citroen C4
    • Er
      8 Mesaj
      19 Ocak 2009 15:20:50
      Ne gibi? Aydınlatırsan sevinirim...

quote:

Orjinalden alıntı: ErEtE

ben yaklaşık 2 sene,20 bin km dir kullanıyorum otomatik,90 bini geçti araç maşallahı var.otomatikte dikkat etmen gereken bazı şeyler var onları yerine getirirsen sorun yaşamazsın.

• Teğmen
      197 Mesaj
      19 Ocak 2009 16:17:22
      daha önce otomatik kullandınızmı bilmiyorum ama ben kullanmamıştım.

örneğin yokuşlarda arabayı park edince vitesi P ye alır sonra el frenini çekerdim.arabayı çalıştırıp vitesi D ye almak istediğimde taak yada çaat diye bi ses gelirdi.hemen forumları araştırdım ve şunu öğrendim.yokuşlarda park edince önce N konumuna alınıp,el freni çekildikten sonra ayağını frendende çekiceksin,böyle araç sadece frenlere yüklenecek,(şanzımanı sıkıştırmaz,zorlamazsın böylece),son olarak P ye alıp bırakacaksın.o günden beri bidaha o sesi hiç duymadım.

araba durmadan geri vitese takmaya çalışmayacaksınız.yolda N ye almayacaksınız vs...forumda biraz dolaşınca zaten otomatik kullanımıyla ilgili ayrıntılı konuları görürsünüz.

Citroen C4
    • Er
      8 Mesaj
      19 Ocak 2009 16:28:06
      ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.....

• Yüzbaşı
      870 Mesaj
      19 Ocak 2009 17:00:50

quote:

Orjinalden alıntı: ErEtE

daha önce otomatik kullandınızmı bilmiyorum ama ben kullanmamıştım.

örneğin yokuşlarda arabayı park edince vitesi P ye alır sonra el frenini çekerdim.arabayı çalıştırıp vitesi D ye almak istediğimde taak yada çaat diye bi ses gelirdi.hemen forumları araştırdım ve şunu öğrendim.yokuşlarda park edince önce N konumuna alınıp,el freni çekildikten sonra ayağını frendende çekiceksin,böyle araç sadece frenlere yüklenecek,(şanzımanı sıkıştırmaz,zorlamazsın böylece),son olarak P ye alıp bırakacaksın.o günden beri bidaha o sesi hiç duymadım.

araba durmadan geri vitese takmaya çalışmayacaksınız.yolda N ye almayacaksınız vs...forumda biraz dolaşınca zaten otomatik kullanımıyla ilgili ayrıntılı konuları görürsünüz.

bnde o çaat taaaak sesi nie oluo diodum deniycem onu mantıklı geldi herseferinde oluo nie oluo diodum sağl bilgi için sadece bravanın otomatiinde deil btn tam otomatiklerde oluo herhalde polo dahil

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.