Şimdi Ara

fiat brava

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben 2001 model bir brava almayı düşünüyorum yalnız araba hakkında bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim ..bide bu brvalaraın hepsinde klima ve abs varmı yani sx ile diğer modeller arasında ne gibi farklar var . cevaplarınız için şimdididen tşklr .

• Sx ve Elx olmak üzere 2 farklı donanım seçeneği vardır.Sx'lerde klima ve tek airbag standart bulunmaktadır.Elx'te ise Sx'e ek olarak yolcu havayastığı ve Abs bulunmaktadır.
    1.6 16V 103 hp'lik motoru vardır.Biraz fazla yakar.Ama bunu da Lpg ile çözebilirsin.Ama alacağın araç muhtemelen lpg'li olur.
    Aracın kronik bir sorunu yoktur.Yanlız tavsiyem fazla 100.000 km'yi devirmemiş bulmaya çalış.
  • Bucakli arkadaşıma harfiyen katılıyorum ve ekliyorum piyasadaki çoğu araçtan iyidir (genişlik, performans)
    4 yıl sx modelini kullandım özellikle 3. vites performansı süper

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

Sx ve Elx olmak üzere 2 farklı donanım seçeneği vardır.Sx'lerde klima ve tek airbag standart bulunmaktadır.Elx'te ise Sx'e ek olarak yolcu havayastığı ve Abs bulunmaktadır.
    1.6 16V 103 hp'lik motoru vardır.Biraz fazla yakar.Ama bunu da Lpg ile çözebilirsin.Ama alacağın araç muhtemelen lpg'li olur.
    Aracın kronik bir sorunu yoktur.Yanlız tavsiyem fazla 100.000 km'yi devirmemiş bulmaya çalış.

• ucucza bulabileceğin kaliteli bir araçtır iyi araştırmalar bende bakıyorum bravo brava marea üçlüsüne bakalım ne bulacağız.
  • Vallahi güzel araç, ön takımları Türkiye şartlarına göre güçlendirilmiş, fiyatına göre artıları çok olan, parçası bol ve ucuzca, lpg ile süper uyumlu, çok sinirli ve atak bir motora sahip alınası araç.
  • sxlerde 2 cam otomatik elxlerde 4 cam otomatik elxlerde sis farı ve gövde rengi kapı kolları mevcut
  • Arkadaşlar ben de brava düşünüyorum. Otomatik vites olayı nasıl bravalarda.
  • Bence çok güzel araç..

Temizini bulursan kaçırma
  • Kulağı çınlasın Onno ustanın pek sevdiği araçdır, yazık ki kıymeti bilinmedi, tıpkı halefi olan stilo gibi.
  • bir soru daha....
    SX lerde ABS yok mu?
    buradan öğrendiğime göre yok. ama adam SX satıyo ABS li diyo. ilanı mı yanlış vermiş sizce...
  • Abs Sx lerde opsiyoneldi sanırım bazılarında olabilir. Otomatik vites olanlarda standart olması lazım.(yanlış biliyor olabilirim) tomatik şanzımanı 4 ileri tam otomatiktir.Kronik arızasını hiç duymadım. Sadece biraz fazla yakar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdar_39

Abs Sx lerde opsiyoneldi sanırım bazılarında olabilir. Otomatik vites olanlarda standart olması lazım.(yanlış biliyor olabilirim) tomatik şanzımanı 4 ileri tam otomatiktir.Kronik arızasını hiç duymadım. Sadece biraz fazla yakar.

Kronik sorunu yok diye biliyorum bende
  • ben yaklaşık 2 sene,20 bin km dir kullanıyorum otomatik,90 bini geçti araç maşallahı var.otomatikte dikkat etmen gereken bazı şeyler var onları yerine getirirsen sorun yaşamazsın.
  • Ne gibi? Aydınlatırsan sevinirim...

quote:

Orjinalden alıntı: ErEtE

ben yaklaşık 2 sene,20 bin km dir kullanıyorum otomatik,90 bini geçti araç maşallahı var.otomatikte dikkat etmen gereken bazı şeyler var onları yerine getirirsen sorun yaşamazsın.
  • daha önce otomatik kullandınızmı bilmiyorum ama ben kullanmamıştım.

örneğin yokuşlarda arabayı park edince vitesi P ye alır sonra el frenini çekerdim.arabayı çalıştırıp vitesi D ye almak istediğimde taak yada çaat diye bi ses gelirdi.hemen forumları araştırdım ve şunu öğrendim.yokuşlarda park edince önce N konumuna alınıp,el freni çekildikten sonra ayağını frendende çekiceksin,böyle araç sadece frenlere yüklenecek,(şanzımanı sıkıştırmaz,zorlamazsın böylece),son olarak P ye alıp bırakacaksın.o günden beri bidaha o sesi hiç duymadım.

araba durmadan geri vitese takmaya çalışmayacaksınız.yolda N ye almayacaksınız vs...forumda biraz dolaşınca zaten otomatik kullanımıyla ilgili ayrıntılı konuları görürsünüz.
  • ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: ErEtE

daha önce otomatik kullandınızmı bilmiyorum ama ben kullanmamıştım.

örneğin yokuşlarda arabayı park edince vitesi P ye alır sonra el frenini çekerdim.arabayı çalıştırıp vitesi D ye almak istediğimde taak yada çaat diye bi ses gelirdi.hemen forumları araştırdım ve şunu öğrendim.yokuşlarda park edince önce N konumuna alınıp,el freni çekildikten sonra ayağını frendende çekiceksin,böyle araç sadece frenlere yüklenecek,(şanzımanı sıkıştırmaz,zorlamazsın böylece),son olarak P ye alıp bırakacaksın.o günden beri bidaha o sesi hiç duymadım.

araba durmadan geri vitese takmaya çalışmayacaksınız.yolda N ye almayacaksınız vs...forumda biraz dolaşınca zaten otomatik kullanımıyla ilgili ayrıntılı konuları görürsünüz.

bnde o çaat taaaak sesi nie oluo diodum deniycem onu mantıklı geldi herseferinde oluo nie oluo diodum sağl bilgi için sadece bravanın otomatiinde deil btn tam otomatiklerde oluo herhalde polo dahil
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.