Şimdi Ara

** 2014 ** [YENİ]# GÜNCEL SİSTEM TAVSİYELERİ ANA KONU - Paranızı Çöpe Atmayın !! #

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.872
Cevap
91
Favori
560.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • son güncellemeyle ana sayfanız çok iyi olmuş ellerinize emeğinize sağlık hocam @Chris Brown
  • NOT 1 : Sistemlere Monitör/Dvd RW/Klavye/Maus/Web Cam gibi aparatlar dahil değildir , tavsiye isteyeceğiniz zaman belirtmeyi unutmayın.
    NOT 2 : Sistemler Mümkün olduğunca kısa zaman aralıklarında güncellenecektir yalnız dolar kuruna bağlı olduğu ve heryerde farklı fiyatlara bulunduğu için + - 100TL oynayabilir.
    NOT 3 : Sistemler Parasal olarak muadil ayarlanmıştır, Bazı bölümlerde 2-3 bileşen yazdım yanyana,muadil oldukları için seçim size kalıyor.
    NOT 4 : Online alışveriş yapmak için mağaza/site önerilerini Özel Mesaj (PM) ile sorabilir, Sistemi Kısa zamanda toplayacaksanız hızlı Fikir Alışverişi için Özel mesaj atabilirsiniz..

NOT 5 : İsteyen sistem tavsiyesi de alabilir sistem tavsiyesi de yapabilir, sistemler hakkında konuşulabilir. İstekler ve düşünceler farklı olabilir, kişisel tavsiyelerimdir. İlk mesajın alıntılanmamasını rica ederim.
    NOT 6 : Sistemlerde görüldüğü üzere alternatifli öneriler mevcut. Yani kişinin bütçesi net olmadığı ve dolar kurununda sürekli değiştiği için , Sistem Tavsiyelerinin bir günü diğerini tutmayabiliyor. Bu sebeple ana tema çerçevesi bilgilendirme amaçlıdır. Bütçenize göre olan sistemi seçip o seviyeden bütçenize göre gözden geçirme yapmanız gerekiyor. İşlemciyi yükseltme, rami düşürme , kasayı yükseltme vb. gibi.
    NOT 7 : Güncel sistem tavsiyesini konu içerisinde bütçe ve kullanım amacı belirterek isteyebilirsiniz.

Bu Sistem Tavsiyelerini, kolay kopyalanabilmesi açısından bu şekilde düzenliyorum. Gerekli gördüğüm yerlerde not'lar düştüm altlarına. Marka/model belirtmedin bazılarında, çünkü tavsiyeler güncel olarak son sayfalardan devam ettiği için detaylı soruları oradan cevaplayıp,sistemleri detaylandırıyorum.

Umarım faydalı olur yine.

** 2014 ** [YENİ]# GÜNCEL SİSTEM TAVSİYELERİ ANA KONU - Paranızı Çöpe Atmayın !!  #

Bu konunun başlatıcısı olan OErdem Kardeşime ve yardımlarından dolayı Confusion Kardeşime sevgi ve saygılarımı sunarım

Teşekkürler, iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 16 Aralık 2013; 6:10:20 >

• Öncelikle yeni konunuz hayırlı olsun Orkun Bey Yaptığınız listeler ve siz ve sizin gibi yardım sever arkdaşlar sayesinde bu forum hakkettiği yerlere geliyor emeğinize sağlık diyor ve soruma geçiyorum :D

Çok sık karar değiştiren biriyim bu yüzden butür çok seçenekli alışverişler benim için kabus niteliğinde ama sanırım bu defa her karar bir öncekinden daha doğru nitelikte oluyor.En son işlemci olarak Q9550 demiştik ama 17inc monitörümde iceq 4850 ve q9550yle oyun oynamanın pekde bir anlamı olmayacaktı bende onun yerine Q6600 ve monitör almayı düşündüm.Hdmi'lı 22' uygun bir monitör bulabilirsem alacağım fakat çok fazla oluyor fiyat öyle şuanda "HYUNDAI X224WA 22" 5ms MULTIMEDYA WIDE SCREEN LCD MONİTÖR" gözüme çarptı bu veya yakın fiyatta 22' dijital çıkışı olan bir monitör düşünüyorum.Acaba önerebileceğiniz bir monitör varmı? (300-400 civarlarında)

• teşekkür ederim
    monitör olarak 2232bw tercih edebilirsiniz hem dvi girişide mevcut hemde fiyatı uygun sayılabilir.
    fakat backlight problemi azda olsa varmış.
    q6600 hız aştırma ile q9550 ile yarışır hocam
  • Eywllah bakıcam hemen :D Ayrıca monitörü yanlış yazmışım demin "HYUNDAI N220W 22" 5ms WIDE SCREEN MULTIMEDYA LCD MONİTÖR" benim baktığım buymuş :D Hepsiden alıcağım için parçaları seçim şansım biraz orayla kısıtlı oldu o yüzden zorlanıyorum ama sayenizde bitti sayılır :D

Sistemin Son Hali Şu Şekilde :D Bide buna monitör ekleyip 3-4 güne vericem siparişi.Siz gigabyte önerdiniz ama ben takılı kaldım bu Asuslarda
    ASUS P5Q-E INTEL P45/ICH10R FSB 1600MHz SOKET 775 ANAKART
    INTEL QUAD CORE Q6600 2.4GHz 8MB CACHE 1066MHZ LGA775 İŞLEMCİ
    HIS ATI HD 4850 IceQ 4 TURBO 512MB (256bit) GDDR3 Dual DL DVI & TV (HDCP) PCI-E x16 2.0 EKRAN KARTI 01-HIS-016-00231
    CRUCIAL BALLISTIX TRACER LED 2GB 1066 MHZ DDR2 MEMORY (1GBX2)
  • son hali uygundur hocam, monitör için 2232bw olabilir fiyat olarak sanırım istediğin aralığa uygun
  • Gigabyte hangi anakartı önermişti Orkun bey?
  • quote:

Orjinalden alıntı: OziiX

Gigabyte hangi anakartı önermişti Orkun bey?

gigabyte p45 ds3 önermişti kendisi

Bu arada dediğiniz monitöre baktımda hepside yok alabilceğim 1-2 yere daha baktım orda da bulamadım sanırım biraz daha uğraştıracak bu iş beni Neyse sonucu iyi olsunda varsın biraz uğraştırsın
  • güzel bi başlık ama bence 9750nin yerine 9850 konmalıydı çünkü q6600 dengi 9850 ve fiyatıda o aralığa uyuyor
  • hayırlı olsun hocam yeni konu.bende pm bekliyorum ha açıvermişsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 11 Haziran 2011; 16:57:16 >
  • valla araziden dönüp 3 günlük tatilimin 2 gününü yedi ama yetiştirdim salı sabahı rahatça gümüşhaneye geri dönebilirim demektir arkadaşlar son 5-6 günüm kaldı arazide.
  • PMD
    sistemin şuan için işini görüyorsa sadece 1 GB ram daha al biraz daha rahatlar sistem
  • Orkun Bey önerdiğiniz monitörün olduğu bana uygun bir yer bulamadım ne yazık ki Olmadı "dvi" olayından vazgeçmek ki zaten pek büyük bir fark oluşmuyormuş sanırım.Yada "HYUNDAI N220W 22" 5ms WIDE SCREEN MULTIMEDYA LCD MONİTÖR" alıcam.Bugün monitör satan bazı yerleri gezip bakıcam belki hoşuma giden bişey olur

@PMD
    Bencede ram almanız sizin için yeterli olur gibi.Ayrıca her hangi bir sorununuz yoksa (biosunuz sanırım kartın ilk biosu ve üstüne çeşitli düzeltmeler gelmiş.Bunun hakkında detaylı bilgi için linkteki pdf ye bakabilirsiniz) bios update olayına girmeyin derim çünkü bir hata yada elektirik kesintisi gibi bir olay boş yere kartınızdan olmanıza neden olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .dream. -- 7 Eylül 2008; 12:42:55 >

• Konu muhteşem olmuş çok işime yarayacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: PMD

quote:

Orjinalden alıntı: okanbozkurts

PMD
    sistemin şuan için işini görüyorsa sadece 1 GB ram daha al biraz daha rahatlar sistem

teşekkür ederim

ram nerden alayım,
    ne marka,
    eskisini söküp atıp yenisini mi takacağım (yıllar önce ram değiştirdim yeni sistemler nasıl bil miyorum)

Bulunduğunuz şehirde pahalıysa fiyatlar, internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.Kendi adıma hepsiburada.com güvendiğim sitelerden biri.Fakat daha ucuza bulabileceğiniz yerler de var.Marka olarak makineniz eski olduğu için markanın çok büyük önemi yok bence ucuz olması daha önemli gibi.533 mhz hızında 2 tane 512mb ram alıp dual olarak kullanabilirsiniz anakartınız bunu destekliyor.Eski raminizi söküp atmanıza gerek yok :D 4 ram slotuna sahip anakartınız(yani aynı anda anakartınıza 4 parça ram takabilirsiniz) bu yüzden yeni alacağınız ram yada ramlerle birlikte eski raminizde kullanacaksınız.

• PMD
    okanbozkurts arkadaşıma katılıyorum şimdilik işinizi görüyor ise, dokunmayın intel soket değiştiricek.
    sadece ram artırımı sizi biraz daha götürücektir. tek 1gb modül alabilirsiniz, istanbul için firma tavsiyesi istiyorsanız pm den ulaşın hocam.

.dream.
    2232bw için biraz araştırma yapmanız gerekebilir ama bana sorarsanız monitör için değecektir.
    dvi ile analog arasındaki farkları ancak yanyana koyarak anlayabilirsiniz, analog resmen sönük kalıyor
  • Asus P5Q SE nasıl bir anakarttır ? Stabil bir şekilde overclockla kullanabilirmiyiz acaba raid yapılmıcak.
    Teşekkürler.
  • orkun hocam yeni konun hayırlı olsun

benim işlemci hepden yalan olmuş tavsiyeden bile çıkmış
  • e8400 e0 işlemci
    sunbeam core contact freezer soğutucu
    gigabyte ep45 ds3r
    crucial 2x2 gb 800 ddr2 dual kit (kırmızı 2.0V) veya mushkin 1000mhz (5 5 5 15) 2x2 ddr2 dual kit (sizce hangisini alıyım)
    powercolor hd 4870 512mb gddr5 pcs+ (aslında 1gb almak isterdim ama heniz hiç bi yerde yok galiba tr de)
    Kasa Lian li 007 plus 2
    recom 580w psu
    seagate 250gb 410as 3aa 7200.10

Orkun hocam ben kendimce araştırdım böyle bi sistem sipariş vericem yarın. Mönitörüm var 226bw. Genellikle oyun amaçlı olucak sistemim. yaklaşık 1680 ytl fiyat çıkardım. (inventus+gigatek)
    İzmir de oturmaktayım.
  • E8400
    Asus P5Q PRO
    Kingston HyperX 2x1GB 800mhz(4-4-4-15)
    Gigabyte 4850hd
    Samsung T260
    FSB Epsilon 600W
    Gigabyte Poseidon
    JBL Creature-II

ve Rusya kosullarinda bulabildigim kadariyla yeni pc mi topladim.
    1 yil kadar sonra sorunsuzca sadece ekran kartini degistiririm diyerek bi sistem ayarlamaya calistim ( belki 5850HD :))
    benim icin daha zor oldu cunku TR fiyatlari bazinda oneriler donuyodu genelde, ama konunun cok yardimi oldu bana,

tesekkurler..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.