DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler)
1.282
Cevap
41
Favori
596.788
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları >> Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler)
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
      01 Eylül 2008 17:21:36
      Ben askerliği tecil ettirdim..Şimdi gerekli olan belgeler şunlar;
      -3 tane fotoğraf(Siz 6 tane götürün yine)
      -Nüfüz cüzdanı aslı ve fotokopisi(2 tane)
      -Lise mezunuysanız diplomanızın aslını ve 2 tanede fotokopisi(Arkalı önlü)
      -Üniversite yada açıköğretim mezunuysanız onunla ilgili diploma yada belge..
      Şubeye girdiğiniz zaman doldurmanız için aynı olan 2'şer tane forum doldurtacaklar..Bu forumun birisinde genel bilgiler(tc kimlik no,anne adı,doğum tarihi falan) diğerinde ise hobileriniz,sağlık sorunlarınız,komondo olmak istermisiniz vb. sorular var..Bunları doldurduktan sonra en alta imzanız atıyorsunuz ve tecil ettirmek istediğiniz için forumun üstünde bulunan tecil ettirmek istiyorum yazan yere imza atıyorsunuz..Sonra sıraya girip doldurduğunuz forumlar ile nüfüs cüzdanı fotokopisini,resimlerinizi memura veriyorsunuz..Memur bunların üzerine gerekli bilgileri doldurduktan sonra sizi muayeneye gönderiyorlar..Muayenede ise üstünüzü komple çıkartıyorsunuz..Sadece boxerınız kalıyor..Ondan sonra boyunuzla,kilonuz ölçülüp sıraya giriyorsunuz..Orada doktor sağlık problemin var mı diye soruyor(eğer herhangibir bir bulaşıcı hastalığınız var ise(aids,hepatit b vb.) sizi askeri hastaneye gönderiyorlar..Sonra renk körümüzüsünüz değilmisiniz diye renklendirilmiş numaraları okutuyor..Ondan sonra oradaki komutana belgenizi imzalatıyorsunuz ve bitiyor...Normalde tecil hakkınız okul bittikten sonra 2 yıldır...Askere 20 yaşında aldıklarını düşünrsek en fazla 22 yaşınıza kadar tecil edebilirsiniz..Üniversite mezunuysanız duruma göre 3-4 yıl tecil ettirebiliyorsunuz..Ayrıca eğer kaçaksanız ve üniyi kazandıysanız tecile gitmenize gerek yok..Üniversite hallediyor o işi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssff_allthing -- 1 Eylül 2008; 17:22:27 >

• Yarbay
      5790 Mesaj
      08 Ekim 2008 09:28:04
      Teşekkürler dostum. Google'da aradım gene burası çıktı

?
    • Yarbay
      2195 Mesaj
      08 Ekim 2008 10:02:10
      Teşekkürler dostum , bende tam şimdi bununla ilgili konu açmak için girmiştim.B.çekmece askerlik şubesinden yeni geldim 50 60 kişilik bir sıra vardı beklemeye g.t yemedi

Benim tek bir sorunum var.
      2 yıllık MYO okudum ve alttan olan derslerimin fazlalığı yüzünden okulu bıraktım.(Bu sene aöf'ye girmeyi düşünüyorum) MYO TERK gözükmem için okulumdan herhangi bir belge almam gerekiyor mu?

Bir sorum daha olacak şuan benim saçlar uzun 2 yıl önceki saçlarımın kısa halinin olduğu fotoraflarımdan götürsem kabul ederler mi.Yoksa yeni resim çektirmem gerekiyor mu ?[

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MillionDollarBaby -- 8 Ekim 2008; 9:59:01 >

LG Google Nexus 5
      Monster Abra A7 V6.1 17.3" Gaming Laptop
      Intel i7 4720HQ || GTX 960M || (2x8GB) 16GB 1600MHz || Samsung 850 EVO 250GB M.2 SSD || Memoright V3M 240GB SSD || 1TB HGST Travelstar 7K1000
      AOC 23.6" E2461FWH || Logitech Z623 THX 2+1 || Logitech G930 7.1 Wireless Headset || Logitech G710 Mechanical Keyboard || Mionix Castor Gaming Mouse || SteelSeries QcK+
    • Yarbay
      5790 Mesaj
      08 Ekim 2008 15:30:56
      Beyler Tecil için dilekçe lazımmış acaba nasıl bir dilekçe yazmamız gerekiyor?

?
    • Teğmen
      119 Mesaj
      08 Ekim 2008 18:11:59
      üniversitede okumama ragmen bana askerlik belgesi geldi okuldan belge aldım yine de askerlik subesine gitmem gerekiyor mu bilen var mı?

edit:okulun bilgi sisteminde tecilli gözüküyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dooblynin arkadası -- 8 Ekim 2008; 18:13:35 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      08 Ekim 2008 19:53:00

quote:

Orjinalden alıntı: MillionDollarBaby

Teşekkürler dostum , bende tam şimdi bununla ilgili konu açmak için girmiştim.B.çekmece askerlik şubesinden yeni geldim 50 60 kişilik bir sıra vardı beklemeye g.t yemedi

Benim tek bir sorunum var.
      2 yıllık MYO okudum ve alttan olan derslerimin fazlalığı yüzünden okulu bıraktım.(Bu sene aöf'ye girmeyi düşünüyorum) MYO TERK gözükmem için okulumdan herhangi bir belge almam gerekiyor mu?

Bir sorum daha olacak şuan benim saçlar uzun 2 yıl önceki saçlarımın kısa halinin olduğu fotoraflarımdan götürsem kabul ederler mi.Yoksa yeni resim çektirmem gerekiyor mu ?[

senin lise diplomanı verirken arkasına hangi tarhite girdin bhangi tarihte ayrıldın mühür vuruluyor, ben bugün alırken öyle oldu ve ben belge istediğimde askerlik şubesine gönderdikleri kaydım silindiğine dair belgenin fotokopisini verdiler. bu arada sen kaçlısın?

• Yarbay
      2195 Mesaj
      11 Ekim 2008 10:17:07
      quote:

Orjinalden alıntı: hindistan_aşığı

Alıntıları Göster

senin lise diplomanı verirken arkasına hangi tarhite girdin bhangi tarihte ayrıldın mühür vuruluyor, ben bugün alırken öyle oldu ve ben belge istediğimde askerlik şubesine gönderdikleri kaydım silindiğine dair belgenin fotokopisini verdiler. bu arada sen kaçlısın?

88liyim , dün aldırdım kaydımı dediğin gibi diplomanın arkasına mühür vurdular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MillionDollarBaby -- 11 Ekim 2008; 10:13:37 >

LG Google Nexus 5
      Monster Abra A7 V6.1 17.3" Gaming Laptop
      Intel i7 4720HQ || GTX 960M || (2x8GB) 16GB 1600MHz || Samsung 850 EVO 250GB M.2 SSD || Memoright V3M 240GB SSD || 1TB HGST Travelstar 7K1000
      AOC 23.6" E2461FWH || Logitech Z623 THX 2+1 || Logitech G930 7.1 Wireless Headset || Logitech G710 Mechanical Keyboard || Mionix Castor Gaming Mouse || SteelSeries QcK+
    • Er
      1 Mesaj
      22 Ocak 2010 16:02:17
      beyler 1990 doğumluyum MYO terk im nasıl tecil ettireceğim

• Teğmen
      203 Mesaj
      23 Ocak 2010 21:56:28
      1991 doğumluyum yoklama ne zaman gelir? bu yıl içerisinde mi yoksa 2011'de mi?

• Yüzbaşı
      250 Mesaj
      04 Mayıs 2010 21:46:55
      Eyvah! Az önce telefon geldi benim kagıt yoldaymıs 91 liyim acıkögretim lisesi son sınıftayım ygsye girdim ve ilk turu geçtim ne olacak şimdi tecil ettirmek istersem ederlermi bi mazeret istemiyorlarmı? ayrıca açıkögretim lisesinden yeni mezun olucam bu sene iyi bir yer tutturamazsam seneye dersane ye falan gidicem askere hemen almamaları için iyi kötü demeden bi yeri seçmek lazım

日本語-English
      猿も木から落ちる
      Snowboarding-Mountaineering-Scuba Diving
    • Er
      1 Mesaj
      06 Mayıs 2010 18:08:04
      benim sevgilim açık öğretime başladı. tam bilgim yok ama askerliğe giderken bordo bereli şeklinde gitmek istiyo. onun içinde lise mezunu olmak şartmış. açıktan okurken askerliği tecil edebilirmi lise diplomasını alana kadar ?

• Yüzbaşı
      250 Mesaj
      07 Mayıs 2010 07:08:19
      Hayır ona izin vermiyolar yaşı gelmişse acıklise mazeret olmuyor askerliği yaparken de acık lise ye devam edilebiliyor çünki

日本語-English
      猿も木から落ちる
      Snowboarding-Mountaineering-Scuba Diving
    • Onbaşı
      31 Mesaj
      08 Mayıs 2010 18:13:58
      Ya ben de 2 yıllık yüksek okul mezunuyum. Pmyo sınavı için askerlik tecil belgesi almam lazım. Mezuniyet belgem henüz çıkmadı. Pmyo ya kayıt için yüksekokuldan noter onaylı diploma örneğini aldım. Bunula gidip tecilimi yaptırabilir miyim?

• Yarbay
      2957 Mesaj
      08 Mayıs 2010 19:30:40

quote:

Orijinalden alıntı: gdamlaaa

benim sevgilim açık öğretime başladı. tam bilgim yok ama askerliğe giderken bordo bereli şeklinde gitmek istiyo. onun içinde lise mezunu olmak şartmış. açıktan okurken askerliği tecil edebilirmi lise diplomasını alana kadar ?

Lise diploması olmadan tecil ettiremez.

• Yüzbaşı
      447 Mesaj
      12 Mayıs 2010 09:14:11

quote:

Orijinalden alıntı: gdamlaaa

sevgilinizin askerliğini bordo bereli olarak yapması imkansız çünkü bordo bereliler, en düşük rütbelisi uzman erbaş olmak üzere ordunun has adamlarıdır.

• Çavuş
      45 Mesaj
      23 Mayıs 2010 13:04:28
      Benimde sormak istediğim bişi var :)
      Şimdi ben Geçen Haziran Yüksek okuldan mezun oldum. Ardından Aöf e geçiş yaptım 3. sınıf hazırlıktayım. Okul dönemindeyken okul bizim kayıtları otomatik tecil ettiriyordu. Yazıya göre benim mezuniyetten sonra bu ilk sene dolmuş 1 sene dahamı hakkım var yoksa o hakkı başvuru yaptıktan sonramı hakediyorum. intibaktayken tecil etme hakkımız yokmuş öyle öğrendim araştırmalarıma göre. Kafam karıştı iyice yapmam gerekenler var tutup götürmesinler :D

• Yüzbaşı
      262 Mesaj
      23 Haziran 2010 12:33:28
      Merhaba arkadaşlar benim birşeyi öğrenmem gerekiyor. Ben bu yaz mezun oldum 4 yıllık muh. Fakiltesinden hiç bi neden belirtmeden 6 ay tecil edebilirmiyim askerliğimi 6 ay sonra yüksek lisansa başvuracağım. (doğum tarihim ekim 1986)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asc2 -- 23 Haziran 2010; 12:36:07 >

"Bu dünyanin en büyük sorunu akıllıların şüpheci olmasıyken, aptalların kendilerinden son derece emin ve kararli olmalarıdır" – Bertrand Russell
    • Onbaşı
      17 Mesaj
      23 Haziran 2010 13:43:32

quote:

Orijinalden alıntı: asc2

Merhaba arkadaşlar benim birşeyi öğrenmem gerekiyor. Ben bu yaz mezun oldum 4 yıllık muh. Fakiltesinden hiç bi neden belirtmeden 6 ay tecil edebilirmiyim askerliğimi 6 ay sonra yüksek lisansa başvuracağım. (doğum tarihim ekim 1986)

Eğer diploman yada çıkış belgesi vs. var ise tabiiki tecil ettirebilirsin. 2 sene erteliyorlar sorgusuz sualsiz :)

• Yüzbaşı
      262 Mesaj
      23 Haziran 2010 13:53:02

quote:

Orijinalden alıntı: ..:Makaveli:..

Alıntıları Göster

Eğer diploman yada çıkış belgesi vs. var ise tabiiki tecil ettirebilirsin. 2 sene erteliyorlar sorgusuz sualsiz :)

Çok sağol bende öyle okudum nette ama yinede sorayım dedim. Kanunlar durmadan değişiyor malum : )

"Bu dünyanin en büyük sorunu akıllıların şüpheci olmasıyken, aptalların kendilerinden son derece emin ve kararli olmalarıdır" – Bertrand Russell
    • Binbaşı
      1171 Mesaj
      28 Haziran 2010 00:55:03
      arkadaşlar 23.08.1991 doğumluyum askerlik kağıdı halen gelmedi ne zaman gelir birde hangi adrese geliyo kimlikte yazan yeremi?

• Er
      1 Mesaj
      19 Temmuz 2010 21:35:08
      arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var 91 doğumluyum bu yıl liseden mezun oldum askerlik şubesine gitmeyi unutmuşum 4 gün gecikmiş kasımda gidiyosun dediler ben tecil ettirmek istiyorum çünkü üniversiteye kyıt yaptırıcam bi yardım edin lütfen tecil ettirebilitmiiym çok acil

• iOS Beta Kullanıcısı
      8706 Mesaj
      20 Temmuz 2010 12:31:16

quote:

Orijinalden alıntı: faruk_17

arkadaşlar 23.08.1991 doğumluyum askerlik kağıdı halen gelmedi ne zaman gelir birde hangi adrese geliyo kimlikte yazan yeremi?

kimliğin arkasında yazan yer varya;kayıtlı oldugu yer diye yazar.oraya gelir

• iOS Beta Kullanıcısı
      8706 Mesaj
      21 Temmuz 2010 14:38:28
      şu işi bitirmem lazım.yarın sabah halıcıoğlundaki fatih askerlik şubesine gidicem.saat kaçta orada olmalıyım.işlemler saat kaçta başlıyor.
      ikametgah gerekiyor mu

• Çavuş
      41 Mesaj
      02 Ağustos 2010 18:35:20
      tecil tarihinin süresini e devletten ögrenebiliyormuyuz?

• Çavuş
      41 Mesaj
      02 Ağustos 2010 18:50:01
      up

• Yüzbaşı
      644 Mesaj
      03 Ağustos 2010 18:27:16
      2008 mezunuyum iki yıl tecil ettirmiştim 16 temmuzda bitti bu yıl. Tekrar erteleme şansım olur mu bu yıl? Kpss iyi gelmezse tekrar denemek istiyorum... Olmazsa hangi dönem giderim?

• Binbaşı
      1126 Mesaj
      03 Ağustos 2010 18:33:36
      Arkadaşlar bir sorum olacak.

Lisans son sınıf öğrencisiyim.

Ve seneye haziran'da okulum bitecek hayırlısıyla.

Geçici mezuniyet belgesinin ağustos celbine yetiştiğini varsayarsak;

Benim seneye ağustos celbiyle yedek subay ve kısa dönem sınavına girebilmem için neler yapmam gerekiyor.

not: 2003'te tecil ettirmiştim askerliğimi. şubeye gittiğimde sakata gelmemek için soruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karabasmayan -- 3 Ağustos 2010; 18:35:11 >

• Yüzbaşı
      447 Mesaj
      03 Ağustos 2010 18:38:25

quote:

Orijinalden alıntı: karabasmayan

Arkadaşlar bir sorum olacak.

Lisans son sınıf öğrencisiyim.

Ve seneye haziran'da okulum bitecek hayırlısıyla.

Geçici mezuniyet belgesinin ağustos celbine yetiştiğini varsayarsak;

Benim seneye ağustos celbiyle yedek subay ve kısa dönem sınavına girebilmem için neler yapmam gerekiyor.

not: 2003'te tecil ettirmiştim askerliğimi. şubeye gittiğimde sakata gelmemek için soruyorum

geçici mezuniyet belgeni alıp haziran ayı sonuna kadar kendi şubene veya yabancı bir şubeye gitmen gerekiyor. 1 temmuz'a bile kalırsan ağustos celbinde gidemezsin. o yüzden okul öğrenci işleriyle konuş geçici mezuniyet belgeleri haziran sonuna kadar çıkıyor mu öğren

• Binbaşı
      1126 Mesaj
      03 Ağustos 2010 19:26:12

quote:

Orijinalden alıntı: Mascius

Alıntıları Göster

geçici mezuniyet belgeni alıp haziran ayı sonuna kadar kendi şubene veya yabancı bir şubeye gitmen gerekiyor. 1 temmuz'a bile kalırsan ağustos celbinde gidemezsin. o yüzden okul öğrenci işleriyle konuş geçici mezuniyet belgeleri haziran sonuna kadar çıkıyor mu öğren

ooo sakatmış hocam ya haziran sonu olması.

• Binbaşı
      1099 Mesaj
      03 Ağustos 2010 22:39:35
      evet 30 haziran sondur o yüzden genelde haziranda mezun olan lisans mezunları ağustos a yetişemez.

• Yarbay
      3116 Mesaj
      05 Ağustos 2010 08:55:07
      vesikalık fotolar sakallı olsa olur mu yoksa sinekkaydı mı istiyorlar?
      birde benim kimlikdeki fotoraf eski. yenile derler mi?

• Yüzbaşı
      447 Mesaj
      05 Ağustos 2010 11:11:36

quote:

Orijinalden alıntı: tracy

vesikalık fotolar sakallı olsa olur mu yoksa sinekkaydı mı istiyorlar?
      birde benim kimlikdeki fotoraf eski. yenile derler mi?

özellikle bişi belirttikleri yok ama sen sakalsız bir resim çektir yinede, belki diploma için okulun da resim ister sakalsız, gömlek ve kravatlı resminin bulunması iyi olur.
      ayrıca nüfus konusunda da sorun çıkardıkları oluyor. benimkinde nüfus müdürünün imzası yoktu eksikmiş, muayene olurken sınava zamanı bu sorun çıkartabilir demişlerdi bende 2 ay önce ne olur ne olmaz diye değişttirdim 10-15 dakikalık bir iş zaten.

• Yüzbaşı
      893 Mesaj
      06 Ağustos 2010 11:40:12
      Beyler bir sorum var.Ben üniversiteden haziranda mezun oldum.Fakat bana askerlik yoklamam için kağıt filan gelmedi hala.Yoklama için kagıdın gelmesi ve o kağıtla sana en yakın askerlik şubesine gitmen gerekmiyormuydu? Çünkü gecen senede bir arkadaş mezun oldu okuldan haziranda temmuzda yoklama kagıdı geldi ve o kagıtla birlikte gidip tecil ettirdi askerliğini 2 yıl.Bana kagıt filan gelmedi.Ne yapmam gerekir bu noktada? Biraz daha beklemelimiyim kagıdın gelmesi için.

Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Napoléon Bonaparte
    • Binbaşı
      1099 Mesaj
      06 Ağustos 2010 11:56:22
      kağıt ağustos da gelebilir yoklama için son tarih ekim sonudur acele etmeyin. ama sanırım illa kağıdın gelmesini beklemek zorunda değilsiniz.

• Binbaşı
      1642 Mesaj
      06 Ağustos 2010 12:56:11
      Arkadaşlar kafam şu takıldı.Şu an 18,5 yaşındayım.Akademi kariyer düşünüyorum.Üniversitem bitince inşallah 22 yaşında olacağım.Master ve doktorada en az 6 yıl sürüyor.Kısaca bunları yaparken tecil olur mu askerliğim?Tecil olursa üst sınır kaçtır(yani 30a kadr yolu var mı?)?

• Yüzbaşı
      893 Mesaj
      06 Ağustos 2010 13:29:19

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

kağıt ağustos da gelebilir yoklama için son tarih ekim sonudur acele etmeyin. ama sanırım illa kağıdın gelmesini beklemek zorunda değilsiniz.

teşekkürler

Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Napoléon Bonaparte
    • Binbaşı
      1099 Mesaj
      06 Ağustos 2010 13:36:57

quote:

Orijinalden alıntı: OgzTonY

Arkadaşlar kafam şu takıldı.Şu an 18,5 yaşındayım.Akademi kariyer düşünüyorum.Üniversitem bitince inşallah 22 yaşında olacağım.Master ve doktorada en az 6 yıl sürüyor.Kısaca bunları yaparken tecil olur mu askerliğim?Tecil olursa üst sınır kaçtır(yani 30a kadr yolu var mı?)?

master veya doktora ile 35 yaşına kadar tecil edebilirsiniz.

• Binbaşı
      1642 Mesaj
      06 Ağustos 2010 15:14:13

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

Alıntıları Göster

master veya doktora ile 35 yaşına kadar tecil edebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim :).

• Binbaşı
      1169 Mesaj
      07 Ağustos 2010 19:17:12
      arkadaşlar geçen gün bende asklerliğimi tecil ettirdim.Form doldutturdular sonra muayene oldum.Sormak istediğim şu üniversiteden sonra askere gidecekken tekrar form doldurup,muayene mi olmam lazım ?

• Çavuş
      52 Mesaj
      08 Ağustos 2010 00:27:46
      Arkadaslar istediginiz taktirde Ukraynada firma acarak Ukraynada kalmaksiniz askerliginizi 38 yasina kadar iptal ettirebiliyorsunuz

• Yüzbaşı
      579 Mesaj
      01 Eylül 2010 16:39:19
      biometrik fotoğraf verilebiliyormu şubeye?

• Binbaşı
      1766 Mesaj
      01 Eylül 2010 23:48:36
      1985 doğumluyum. 2004 haziranda tecil işlemlerim tamamlandı. 2004 eylülde üniversiteye başladım.
      2010 temmuzda mezun oldum. Şu anda benim durumum nedir acaba?
      İnternet üzerinden lanet olası bir sorgulama ekranı olsa da biz de rahat etsek durumumuzdan. Çok mu zor

Yaşına hürmeten senin ey dünya , demedim bir şey yaptıklarına
    • Yarbay
      3116 Mesaj
      02 Eylül 2010 02:09:21
      quote:

Orijinalden alıntı: Zaba

1985 doğumluyum. 2004 haziranda tecil işlemlerim tamamlandı. 2004 eylülde üniversiteye başladım.
      2010 temmuzda mezun oldum. Şu anda benim durumum nedir acaba?
      İnternet üzerinden lanet olası bir sorgulama ekranı olsa da biz de rahat etsek durumumuzdan. Çok mu zor

ekim sonuna kadar vaktin var. askerlik şubesine bir uğra bence
      http://www.asal.msb.gov...ma_TRT_duyurusu_2010.doc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tracy -- 2 Eylül 2010; 2:10:30 >

• Er
      4 Mesaj
      07 Eylül 2010 00:10:14
      arkadaslar merhaba

ben temmuz 2010'da bir lisans programından mezun oldum ve 88 temmuz doğumluyum. mezun olduktan sonra askerlikle ilgili bişey yaptırmadım.
      Ben önümüzdeki aralık döneminde değil de nisan döneminde askere gitmeyi planlıyorum. herhangi bişey yapmam gerekiyor mu?? bişey yapmazsam ne zamana kadar tecilli?? bilgisi olan arkadaslar açıklarlarsa çok sevinirim.

teşekkürler
      saygılar

Güncelleme
      " Arkadaslar askerliğimi 2 sene tecil ettirdim, bunun için son tarih 31 Ekim'e kadarmış, aynı durumda olan arkadaslar varsa bu bilgi faydalı olabilir"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inspiron_6000 -- 17 Eylül 2010; 14:44:23 >

• Yarbay
      3913 Mesaj
      29 Eylül 2010 20:51:18
      MErhaba arkadaşlar,
      ben 2 yıllık yüksek lisansı 4 yıla yani 8 döneme uzattım, bu dönem son dönemim,
      merak ettiğim yüksek lisanstan sonra 1 yıl uzatılabiliyor ben okulu uzatmalı bitirdiğim için yine 1 yıl tecil ettirebilirmiyim.
      bir de bugün bağlı bulunduğum muhtara jandarma beni sormuş kaçak falan demiş, oysa 8. döneme daha yeni kayıt yaptırdım, bu kaçk durumu nerden alaka onu da anlamadım..

MSI S430
      AMD X2 1.6, 1024 ram, 100 disk, Ati VGA, 14" Ulltra Parlak Ekran
    • Onbaşı
      28 Mesaj
      29 Eylül 2010 23:22:56

arkadaşlar ben 2010 temmuzda lisans bitirdim.sonra 31 ağustosta aralık-2010 celbi için başvurdum.sorum şu ben im tekrardan tecil hakkım var mı? tecil ettirmek istersem en son hangi tarihe kadar başvurmalıyım?

• Er
      4 Mesaj
      30 Eylül 2010 00:33:55

quote:

Orijinalden alıntı: meteorzzz

arkadaşlar ben 2010 temmuzda lisans bitirdim.sonra 31 ağustosta aralık-2010 celbi için başvurdum.sorum şu ben im tekrardan tecil hakkım var mı? tecil ettirmek istersem en son hangi tarihe kadar başvurmalıyım?

arkadasım emin değilim ama ekim sonuna kadar yapabiliyosun sanırım. askerlik şubesine tecil ettircem diye bi git istersen, aralık celbi için de yazıldığını falan söyleme :) ya da farklı bi askerlik şubesine git. dediğim gibi ekim sonuna kadar yapabilirsin diye biliyorum.

• Yüzbaşı
      542 Mesaj
      30 Eylül 2010 16:41:29
      slm arkadaşlar size bir sorum olacak..ben 22.haziran.1992 doğumluyum ve bu sene liseden mezun oldum.ve üniversiteye yerleşemedim.ve dershaneye yazıldım bir sene daha çalışıp gireceğim üniversite sınavına .benim aklıma takılan şey benim şuanda askerlik tecil falan yaptırmam gerekiyormu???aklımı kurcaladı.şimdiden teşeküür ederim bilgilendirirseniz çok sevirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punıısher -- 30 Eylül 2010; 16:43:26 >

Samsung NP530U4B-S02TR Ultrabook
    • Yüzbaşı
      542 Mesaj
      02 Ekim 2010 01:00:40
      evet arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum yardımcı olacak kimse yok mu

• Binbaşı
      1021 Mesaj
      07 Ekim 2010 20:27:56
      kardeşim sene 2010 sen 92 doğumlusun senin tecile falan ihtiyacın yok için rahat olsun da

arkadaşlar ben 88liyim liseden sonra yatay geçişle MYO ya girdim bu sene de ordan mezun oldum 2 sene de açığa kayıt olcam 3 4 tamamlayacağım fakat ben teknik program okuduğum için 1 sene de hazırlık okumam gerekiyo 3le 4ten önce bugün şubeyi aradım hazırlık sınıfında tecil edilmiyo dedi fakat bu sene mezun olduysan diploma ve fotokopisi nüfus cüzdanı ve fotokopisi ve de 2 resimle git tekrar tecil ettirebilirsin dedi ama diplomamı alalı 2 ay oldu ve 4. tertipler gidecek kasımda acaba geç kalmış falan olabilir miyim?

• Yüzbaşı
      407 Mesaj
      10 Ekim 2010 09:52:00
      arkadaşlar heyet raporu alıp bir dönem daha askerliği erteletmek için hangi tarihler arasında raporlu olmamız gerekiyor ?

• Yüzbaşı
      542 Mesaj
      10 Ekim 2010 11:50:53
      quote:

kardeşim sene 2010 sen 92 doğumlusun senin tecile falan ihtiyacın yok

teşekkür ederim cevap için..

birde diyelim muayene kağıdı geldi muayeneye gidince orda soruyorlar mı tecil ettirmek istiyormusun diye?

• Yarbay
      2344 Mesaj
      11 Ekim 2010 22:46:22
      88 doğumluyum. Açıköğretimden kaydımı 31 Ekim'e kadar sildirip tekrar tecil hakkı doğacağını belirtmişlerdi buradaki arkadaşlar. Yarın açıköğretim bürosuna gidip kaydımı sildireceğim bunun için (2 yıl üstüste sınıf tekrarı yaptım 2 yıllıktı kaydolduğum bölüm).

Tekrar sorayım var mı tecil hakkım? Varsa ne yapmam gerekiyor? Askerlik şubesine gidip ne diyeceğim? Kaç günde hallolur bu işlemler. Bilen biri lütfen açıklasın.

• Yüzbaşı
      498 Mesaj
      12 Ekim 2010 15:37:55
      arkadaşlar merhaba.size bir kaç sorum olacaktı.ben 2 yıllık myodan eylul ayında mezun oldum ve eğitimime yurtdısında devam edeceğim.tecille ilgili sorularım var.ben 1988 doğumluyum.en son 22 ağustos 2007de tecil işlemimi yaptırmıştım.beni 1 yıl tecil etmişlerdi.2007 yılında açıköğretime kaydımı yaptırdım ve geçen sene açıkogretim harcımı yatırmadım.bu sene 29 kasımda kayıt yenilemeler var.harcı yatırmassam askerliğim tecilli midir?benim kasımın sonunda yurt dışına çıkma ihtimalim var.askerlik tecili için ne yapmalıyım?askerlik şubesine gitmem gerekiyor mu?yoksa aöfün kayıt yenileme tarihine kadar beklemelimiyim?şimdiden teşekkürler.saygılar.

XBOX ONE GT:TjComboTR
    • Yüzbaşı
      774 Mesaj
      14 Ekim 2010 15:43:47
      Ben kasım 91 doğumluyum beklemeli öğrenci olarak gözüküyorum lise bitti 2 sorumlu dersim var tecil ettirmeme gerek varmı varsa bunu hangi belgeyle yapacağım?

• Yüzbaşı
      984 Mesaj
      20 Ekim 2010 15:53:08
      Arkadaşlar ben bugün 2 yıl tecil ettirdim ve bir iki sorum var:

1. Mezuniyet tarihim haziran. Ancak görevli Ağustos 2012'ye kadar tecili olduğumu söyledi. Neden 2 ay fazladan aldım?
      2. Eğer Ağustos'ta tecilim bitiyorsa ve herhangi bir eğitime başvurmamışsam yeniden ne zaman askerlik şubesine gitmem gerekir?
      3. Bugünkü muayene çok kıytırıktı. Soyunmayı bırakın, paçamı sıyırmış değilim. Komutan sadece vücudumda yara var mı diye sorup rakamları okuttu, o kadar. Tecil olduğu için mi böyle oldu? İleride askere gitmek üzere şubeye gittiğimde yeniden ve daha kapsamlı bir muayeneden geçecek miyim yoksa bu tek sefer yetiyor mu? Boyum, kilom, sağlık durumum değişmiş olabilir mesela 2-3 yıl içinde.
      4. Eğer üstteki sorunun yanıtı evetse aynı durum tecilimi bozduğum zaman da geçerli mi? Yani yeniden muayene olur muyum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canned -- 20 Ekim 2010; 16:38:05 >

• Teğmen
      110 Mesaj
      20 Ekim 2010 16:11:23
      arkadaşlar ben kasım 1991 doğumluyum tecil ettirmem gerekiyor mu
      Bide tecil süresi 3 yıl olmuş ben lise mezunuyum dersaneye gidiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sekil18 -- 20 Ekim 2010; 20:05:52 >
    • Onbaşı
      34 Mesaj
      21 Ekim 2010 21:00:45
      quote:

Orijinalden alıntı: sekil18

arkadaşlar ben kasım 1991 doğumluyum tecil ettirmem gerekiyor mu
      Bide tecil süresi 3 yıl olmuş ben lise mezunuyum dersaneye gidiyorum

tecil ettirmen gerekiyor.

bende 91 liyim bugün halıcıoğlu askerlik şubesine gittim tecil ettirmek için.en az 10 kere bir o odaya bir yukarıdaki odaya sonra tekrar aşağı derken muayeneye geldik nasıl muayeneyse kilomu ve boyumu kendim ölçtüm askere söyledim yazdım sallasam anlamayacak sonra doktor değil üstü soyundurmak yakamı bile açtırmadı vücudunda çizik varmı hastalığın varmı dedi birde renkli sayı okuttu imzaladı indim aşağıya 3 yıl tecil ettiler 31 aralık 2013 e kadar muayene hakkım var 2014 şubat celp dönemim.ama o kadar beklemem ben 2012 şubatta yada mayısta giderim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HükümdaR78 -- 21 Ekim 2010; 21:03:39 >

• Er
      1 Mesaj
      25 Ekim 2010 00:16:01
      arkadaslar ben 91 liyim liseden mezun olamadım alttan bir dersim var askerligimi tecil ettirmem icin ne yapmam lazım cok acil yardım ederseniz iyi olur simdiden eyvallah (:

• Er
      1 Mesaj
      25 Ekim 2010 12:06:00
      arkadaşlar 21 yaşındayim ve akşam lisesinde okuyorum bu sene mezun olacam liseden ama aklıma takılan bir şey var şimdi ben mezun olduğum zaman askerliğimi tecil edebiliyormuyum yoksa tecil hakkım olmuyormu ? çünkü 22 yaşına girecem ve 20 yasında askere alıyorlar bu okudugum 2 yili tecil olarakmı sayıyorlar simdi? Üniye falan hazırlanıyorum bu sene ama olurda kazanamazsam askeremi alıyorlar

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları >> Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.