Şimdi Ara

Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.529
Cevap
35
Favori
675.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: medevilfb

2010 yılında fakülteden mezun oldum temmuz 2012 de 2 yıllık tecilim doldu 1 hafta rapor alarak kasım sonuna kadar tecil ettirdim. Tekrar rapor ile tecil ettirebilirmiyim. hangi tarihleri kapsayan rapor almam gerekli.

cevap verebilecek yokmu
  • 1993 doğumluyum. Liseyi 2012 yazında bitirdim şuan üni. için hazırlanıyorum fakat askerlik tecil ettirmek için ne yapmam lazım trabzon düzköydenim şubat ayında alımlar olacak. askerlik tecil hiç ettirmedim daha. ne yapmam gerekli geç olmadan söylermisiniz.
  • lise mezunları askerliğini tecil ettirince 23 yaşına gelincemi askere gitmek zorundalar?
  • herhangi bir kurumda çalışıyor konumdaysam askerliğimi tecil ettirebilirmiyim sizce? yani tecil şartı sadece eğitimmi?
  • Arkadaşlar müsadenizle benim bir sorum olacak ,

Ben şuan açıköğretim fakültesi 1. sınıf öğrencisiyim , daha önce askerlik için başvuru yapmış ama kilo nedeniyle erteleme almıştım . Merak ettiğim konu şu , ben zayıflamaya karar verdim ve şuan sürecin içerisindeyim , böyle giderse askerlik için uygun boy-kilo oranına ulaşacağım .Fakat askere henüz gitmek istemiyorum , eğer askeri hastaneden askerliği uygun raporu alırsan , elimdeki öğrenci belgemle askerliğimi tecil ettirebilirmiyim?şimdi diyebilirsiniz ki neden direk tecil ettirmiyosun ? malesef askerlik şubesindekiler bana önce sağlık sürecinin tamamlanması gerektiğini söylediler , peki süreç sonunda bu belgemle erteleme alabilirmiyim dediğimde pek bi emin tavır sergilemediler.yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejavu02

herhangi bir kurumda çalışıyor konumdaysam askerliğimi tecil ettirebilirmiyim sizce? yani tecil şartı sadece eğitimmi?

Eğitim ve sağlık nedenleri , bunlar dışında bildiğim kadarıyla erteleme şansın yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simitçi

Arkadaşlar müsadenizle benim bir sorum olacak ,

Ben şuan açıköğretim fakültesi 1. sınıf öğrencisiyim , daha önce askerlik için başvuru yapmış ama kilo nedeniyle erteleme almıştım . Merak ettiğim konu şu , ben zayıflamaya karar verdim ve şuan sürecin içerisindeyim , böyle giderse askerlik için uygun boy-kilo oranına ulaşacağım .Fakat askere henüz gitmek istemiyorum , eğer askeri hastaneden askerliği uygun raporu alırsan , elimdeki öğrenci belgemle askerliğimi tecil ettirebilirmiyim?şimdi diyebilirsiniz ki neden direk tecil ettirmiyosun ? malesef askerlik şubesindekiler bana önce sağlık sürecinin tamamlanması gerektiğini söylediler , peki süreç sonunda bu belgemle erteleme alabilirmiyim dediğimde pek bi emin tavır sergilemediler.yardımlarınızı bekliyorum.

Asalın sitesinde şu ibare var.

Askerliği her ne sebeple olursa olsun ertelenenlerden,erteleme bitiminde öĞrenci olduğu anlaşılanların askerlikleri (29 yaş sınırı ile) ertelenecektir.

Yani öğrenci olduğun için sen sadece aof burosundan ek c2 belgesi alacaksın ve kayıtlı oldugun askerlik şubesíne gondereceksin bu sekılde ogrencılıgın okula kayıt yenılettın surece 29 yas sonuna kadar ertelenecek arkadasım.Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sorunda burda kronik10.5 .Ben onlara öğrenci olduğumu ve dolayısıyla askerliğimi tecil ettirmek istediğimi söyledim.ancak sağlık sürecim sonlanmadığından , yani 1 yıl erteleme almıştım , bu hakkımı kullanamayacağımı ama süreç bittiğinde tecil edebileceğimi söylediler ama tecil edebilirsin derken pek emin değillerdi , şimdi askerliğe uygun hale gelirsem bir sorun çıkarmı diye merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simitçi

sorunda burda kronik10.5 .Ben onlara öğrenci olduğumu ve dolayısıyla askerliğimi tecil ettirmek istediğimi söyledim.ancak sağlık sürecim sonlanmadığından , yani 1 yıl erteleme almıştım , bu hakkımı kullanamayacağımı ama süreç bittiğinde tecil edebileceğimi söylediler ama tecil edebilirsin derken pek emin değillerdi , şimdi askerliğe uygun hale gelirsem bir sorun çıkarmı diye merak ediyorum.

askerliğe uygun hale geldiğini belirten raporu verdikten sonra okuldan alacağın ek c2 belgeni vereceksin her türlü tecil ederler dostum.Sonuçta 29 yaşına öğrenci olduğun için tecil hakkın var ve eğitim hakkı herşeyden önce gelir rahat ol dostum
  • Selam arkadaşlar ben de yardımlarınızı bekliyorum. Lütfen yardımcı olun.
    Ben 1988 doğumluyum 2006 yılında liseden mezun oldum ve 2008 yılında üniversiteye basladım 2012 yılında öğretmen olarak mezun oldum. Ama Ağustos atamasında atanamadım. Sınırda kaldım Şimdi Şubatta atama olursa diye falan da askerlik şubesine gitmedim. Ama eve şimdi kağıt göndermisler. Yoklamanızı yaptırmadınız falan filan diye. Ben şimdi askerlik subesine gitsem nasıl bir sonucla karşılaşırım.

Yoklamanızı yaptırmadınız diye belge geldi ama ben daha önce bir yoklama yaptırmıstım ve gecen senede okuldan ek c2 belgesi diye bir belge istemişlerdi ve bende bu belgeyi askerlik subesine vermiştim. Nasıl oluyor da yoklama yaptırmadınız falan diye belge geliyor.

LÜTFEN YARDIM EDİNİZ...
  • Selam beyler benimde bir sorum olacak.. 92 doğumluyum 2011 Kasım ayında askerlik kağıdım gelmişti. Akşam lisesinde okuyordum şu andada hala okuyorum son senemdeyim.. Kütüğüm Bursa ve kağıdım geldiğimde okuldan aldığım öğrenci belgesi ve diğer gerekli belgelerle beraber Bursa'daki askerlik şubesine PTT aracılığıyla gönderdim.. Gönderdiğimde ve gönderdikten sonra herhangi bir sorun çıkmadı bu zamana kadarda bi problem yok hala. Ama yinede merak ediyorum tecilde bir sorun olmuşmudur diye. Sizce öyle bir durum olmuş olsa haberim olurmuydu. Yada nasıl öğrenebilirim? Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: deebrown

Selam beyler benimde bir sorum olacak.. 92 doğumluyum 2011 Kasım ayında askerlik kağıdım gelmişti. Akşam lisesinde okuyordum şu andada hala okuyorum son senemdeyim.. Kütüğüm Bursa ve kağıdım geldiğimde okuldan aldığım öğrenci belgesi ve diğer gerekli belgelerle beraber Bursa'daki askerlik şubesine PTT aracılığıyla gönderdim.. Gönderdiğimde ve gönderdikten sonra herhangi bir sorun çıkmadı bu zamana kadarda bi problem yok hala. Ama yinede merak ediyorum tecilde bir sorun olmuşmudur diye. Sizce öyle bir durum olmuş olsa haberim olurmuydu. Yada nasıl öğrenebilirim? Teşekkürler..

cevrendeki en yakın askerlik şubesine git oradan durumunu soylerler sana ayrıca merak tecil olmustur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dEdE_SoN

Selam arkadaşlar ben de yardımlarınızı bekliyorum. Lütfen yardımcı olun.
    Ben 1988 doğumluyum 2006 yılında liseden mezun oldum ve 2008 yılında üniversiteye basladım 2012 yılında öğretmen olarak mezun oldum. Ama Ağustos atamasında atanamadım. Sınırda kaldım Şimdi Şubatta atama olursa diye falan da askerlik şubesine gitmedim. Ama eve şimdi kağıt göndermisler. Yoklamanızı yaptırmadınız falan filan diye. Ben şimdi askerlik subesine gitsem nasıl bir sonucla karşılaşırım.

Yoklamanızı yaptırmadınız diye belge geldi ama ben daha önce bir yoklama yaptırmıstım ve gecen senede okuldan ek c2 belgesi diye bir belge istemişlerdi ve bende bu belgeyi askerlik subesine vermiştim. Nasıl oluyor da yoklama yaptırmadınız falan diye belge geliyor.

LÜTFEN YARDIM EDİNİZ...

okul bittikten sonra 2 ay içerisinde diplomanla birlikte şubene gitmen gerekiyordu ve tecil ettirmen gerekiyordu dostum geçen yıl ek c2 ile tecil olmustur ama okul bittiğinde direk askerlik şubene yazı gidiyor olay bundan ibaret yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: kronik10.5

quote:

Selam beyler benimde bir sorum olacak.. 92 doğumluyum 2011 Kasım ayında askerlik kağıdım gelmişti. Akşam lisesinde okuyordum şu andada hala okuyorum son senemdeyim.. Kütüğüm Bursa ve kağıdım geldiğimde okuldan aldığım öğrenci belgesi ve diğer gerekli belgelerle beraber Bursa'daki askerlik şubesine PTT aracılığıyla gönderdim.. Gönderdiğimde ve gönderdikten sonra herhangi bir sorun çıkmadı bu zamana kadarda bi problem yok hala. Ama yinede merak ediyorum tecilde bir sorun olmuşmudur diye. Sizce öyle bir durum olmuş olsa haberim olurmuydu. Yada nasıl öğrenebilirim? Teşekkürler..

cevrendeki en yakın askerlik şubesine git oradan durumunu soylerler sana ayrıca merak tecil olmustur.

Teşekkürler dostum..Peki tecil bittiğinde haberim oluyor illaki değilmi.. Eve kağıt falan geliyodur yani ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kronik10.5

quote:

Teşekkürler dostum..Peki tecil bittiğinde haberim oluyor illaki değilmi.. Eve kağıt falan geliyodur yani ?

Rıca ederım dostum sen ogrencısın 29 yasına kadar senın tecıl hakkın var okula kayıtlı oldugun sure ıcerısınde bu hakkın mevcut her yıl ek c2 belgenı kayıtlı oldgun askerlık subene vereceksın.Sure olarak bu sekılde her yıl bılgılerı olacak okudugundan okul bıtınce de dıplomanla beraber gıdıp yoklamanı yaptırıp tecıl alacaksın.

• Arkadaşlar merhaba,

Daha önce sorulduysa özür dilerim, bulamadığım için soruyorum. 89 doğumluyum, 2010 yılında 2 yıllık M.Y.O dan mezun oldum, askerliğimi şubat 2013e kadar tecil ettirdim. Bu sene açıköğretimden lisans tamamlama ile konaklama işletmeciliği 3. sınıfa başladım. Askerliğimi aöf bürosu kendimi tecil ediyor, yoksa benimmi yapmam gerekiyor tecil işlemlerini?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa2211

Arkadaşlar merhaba,

Daha önce sorulduysa özür dilerim, bulamadığım için soruyorum. 89 doğumluyum, 2010 yılında 2 yıllık M.Y.O dan mezun oldum, askerliğimi şubat 2013e kadar tecil ettirdim. Bu sene açıköğretimden lisans tamamlama ile konaklama işletmeciliği 3. sınıfa başladım. Askerliğimi aöf bürosu kendimi tecil ediyor, yoksa benimmi yapmam gerekiyor tecil işlemlerini?

aöf eder, çok kafana takılırsa aç sor şubeyi belge gönderdiler mi? diye. okuyorsan problem yok yani, sen alıp gönderirsin.
  • Hocam Bir Sorum Olacaktı Kendim 1993 Doğumluyum Şuan için Askere Gitmek İstemiyorum

Nedeni İse;Engelli Bir Babam Var Kendisine Annem Bakıyor Emekliliği olmadığı için evin İhtiyacını Ben karşılıyorum Olaylar bu durumdayken'de Askere gitmeyi şuan için hiçmi hiç Düşünmüyorum şöyle küçük bir problem var Herhangi bi bir Üniversite ögrencisi falan'da degilim Bu şekilde Askerligmi 1 sene falan uzattıra biliyormuyum ? En Azından babamın emekliliği olana denk ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa2211

Arkadaşlar merhaba,

Bırebır aynı durumdayız dostum mezunıyet tarıhlerımız vs aynı hatta tecıl sonrası benımde 2013de sevktı aralık ayında gıttım askerıyeye sordum tecıl durumum nedır aralık 31 de bıtıyo dedıler sonra bende burodan ek c2 alıp gonderdım aof buroya guvenme pek her yıl al ek c2 belgenı bızzat gonder derım

Lısans tamamlama ıle dıkey gecıs aynı oluyor degıl mı bırde ben 2010 da hemen kaydoldum ısletmeye farkımız bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kronik10.5 -- 3 Ocak 2013; 23:24:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: turkapc

Hocam Bir Sorum Olacaktı Kendim 1993 Doğumluyum Şuan için Askere Gitmek İstemiyorum

Nedeni İse;Engelli Bir Babam Var Kendisine Annem Bakıyor Emekliliği olmadığı için evin İhtiyacını Ben karşılıyorum Olaylar bu durumdayken'de Askere gitmeyi şuan için hiçmi hiç Düşünmüyorum şöyle küçük bir problem var Herhangi bi bir Üniversite ögrencisi falan'da degilim Bu şekilde Askerligmi 1 sene falan uzattıra biliyormuyum ? En Azından babamın emekliliği olana denk ?

3 sene tecil alırsın ama bir an önce git.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.