Şimdi Ara

Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.529
Cevap
35
Favori
675.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 90 dogumluyum aöf'de üniversite okuyorum agustos 2011 de askerliğimi 4 yıl tecil ettirmiştim ama 2 senedir maalesef 1.sınıftayım bu senede geçerim diye ümit ettim ama gelen notlar geçemeyeceğimi söylüyor. bende askere gitmeye karar verdim ve 4 mayısta tecilimi bozduracam,tecil bozdurmak için gerekli olan herhangi bir evrak var mı,arkadaşlarım sadece kimlikle git yeter diyorlar ve ne zaman alınırım askere yine aynı arkadaşlarım eger boşluk varsa bu ay bile alınırsın diyorlar sizce doğrumu ayrıca erken gitmek için dilekçe felan veriliyormus,dilekçeyi verirsem bu ay gitme ihtimalim olabilir mi yoksa agustosa mı sarkar bu konu hakkında yardımcı olursanız cok tesekkür ederim şimdiden.
  • ya ben soru sorcam ama hemen cvplamanız lazım yarın halletmem lazım işimi.biri yardımcı olabilirmi?
  • Merhaba,

Üniversite mezunları herhangi bi sağlık kuruluşundan aldıkları raporla askerlik sevklerini bir sonraki döneme erteletebiliyorlar. Peki lise mezunlarının böyle bir hakkı var mı? Lise mezunu olan bir kişi kendisine tanınan son başvuru tarihi olan 31 ekim tarihini içine alacak şekilde, düzenli olarak yenilenmek suretiyle hiç aralık bırakmaksızın toplamda örneğin 3 aylık bir rapor alsa, son yoklama tarihi 31 ekimden ocak sonuna kadar uzatılır mı? Bu konuda bi tecrübesi ya da bilgisi olan var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CB5E314-5 -- 11 Mayıs 2012; 18:59:46 >
  • BAKAYA KALMAK İLE İLGİLENİYORSANIZ LÜTFEN OKUYUN!

Selamlar

2010 yılında 4 yıllık lisans bölümünden mezun oldum ve 2 yıllık tecil hakkımı kullandım. 31.07.2012 tarihinde tecil sürem doluyor.
    Yüksek lisans yapma gibi bir durumum yok çünkü ALES sınavına girmedim.

1. Sorum;

Bu yoklama döneminde Temmuz ayının 31' i ile Ağustos ayı nın 4 ünü (askerlik sınav dönemi) kapsayan bir rapor aldıktan sonra şubeye gidip aralık celbine erteletmek istersem sorun olur mu?

Bildiğim kadarıyla (Bağlı olmadığım askerlik şubesindeki memurun da söylediği üzere) daha önceden bu süre 25 gün iken, geçtiğimiz Nisan ayında, kanunda yapılan değişiklik ile bu süre tekrardan 4 güne indirilmiş ve bu şekilde herhangi bir devlet kurumundan rapor almam halinde Aralık celbine erteleyebilirmişim. Anladığım kadarıyla bu şekilde işlem yapıldığında bakaya durumuna düşülmüyor. Daha sonra da yüksek lisans için ALES e girip üniversiteye kayıt yaptırabiliyor olmam lazım.

2. Sorum;

Bu şekilde celb dönemini rapor vererek ertelersem,aralık celbine gelmeden ALES sınavına girip üniversitenin yüksek lisans bölümüne kayıt yaptırdıktan sonra tecili uzatabilme imkanımın olması gerekiyor. Yanlış mıdır?

Bu konularla ilgili bilgisi olan var mıdır?

Askerlik şubesindeki memur arkadaş yanlış bilgi vermiş olamaz her halde değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: melihyilmaz33

Merhaba arkadaşlar 90 dogumluyum aöf'de üniversite okuyorum agustos 2011 de askerliğimi 4 yıl tecil ettirmiştim ama 2 senedir maalesef 1.sınıftayım bu senede geçerim diye ümit ettim ama gelen notlar geçemeyeceğimi söylüyor. bende askere gitmeye karar verdim ve 4 mayısta tecilimi bozduracam,tecil bozdurmak için gerekli olan herhangi bir evrak var mı,arkadaşlarım sadece kimlikle git yeter diyorlar ve ne zaman alınırım askere yine aynı arkadaşlarım eger boşluk varsa bu ay bile alınırsın diyorlar sizce doğrumu ayrıca erken gitmek için dilekçe felan veriliyormus,dilekçeyi verirsem bu ay gitme ihtimalim olabilir mi yoksa agustosa mı sarkar bu konu hakkında yardımcı olursanız cok tesekkür ederim şimdiden.

aynı sorun bendede var bende 90 doğumluyum 2 senedir 1. sınıftayım bu sene askerliği tecil ettirip tekrar hazırlanmak istiyorum lise diplomasıyla uzatabilirmiyim

• Merhabalar
    Üniversiteden mezun oluyorum bu sene.. hatta oldum diyebiliriz..
    Askerlik için yapmam gereken bişey var mı? Kpss ve atamalar dolayısıyla şu dönem askerlik düşünmüyorum , tecil için başvuru mu yapmam lazım..
  • merhaba arkadaşlar
    Gazi'de yüksek lisans yapıyorum ve tez aşamasına geçtim. Tecil sürem eylülde doluyor.
    Okulu 2007 de bitirince askerlik tecil işlemlerimi yaptırdım(1 sene tecil) ve 2008 yılı eylül ayında yüksek lisansa başladım.
    O zaman gözüm sınırda çıktı ve askeri hastaneye sevkim yapıldı, komando olamaz diye rapor verildi.
    Şuan gözüm muayeneyi yaptırdığım döneme göre baya ilerledi. Tekrardan muayene nasıl isteyebilirim? Çürük almak için ne yapmam lazım? Şubedekilerle görüştüğümde adam akıllı birşey söylemiyolar.
    Çürük için kusurlu olduğunuz kısımdan muayeneye girmek yeterlimidir? yoksa komple bir muayeneden mi geçiriyolar?
    teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar benimde bir sorum olacak. 2012 sonuna kadar tecillyim. lisans mezunuyum..

yüksek lisansa kaıt yapcam ama 29 yaş sınırını temmuzda aşmış oluyorum..

yüksek lisansa kayt yaparsam 35 yaş sınırına tabi olurmuyum
  • merhaba,

01.06.1990 doğumluyum. lise mezunuyum ve 3 yıl tecil kullandım. 28 eylülde yapılacak olan kpss sınavına girerek işci olmak istiyorum ama mke gibi yerler 2 yıl tecil hakkı istiyor. Benim ise 6 ay gibi bir süre tecil hakkım söz konusu bunu daha fazla uzatabilirmiyim... yardım ederseniz sevinirim..
  • Arkadaşlar Merhaba ;

Ben 2010 Yılında Önlisans Mezunu diploması aldım ardından tecil belgesi alarak 2013 Şubata ertelettim ve AÖF 'e sınavsız lisans tamamlayama kayıt oldum Fakat geçen sene sınıfta kaldım bu sene tekrardan 3.sınıfı okuyorum bu durumda sınıfta tekrar kalırsam , Nasıl bir yöntemle tekrardan tecil ettirme şansım olabilir.

Acaba aöf'e farklı bölümemi kayıt olsam 2012 yılında dönem başında bir değişiklik olurmu ? 2. bir sınavsız geçiş hakkım varmı onuda bilmiyorum ama ??

... Donanım haberi takip ediyordum bu konudada yardımcı mesaj yazan arkadaşları görünce bilgi almak istedim çok ihtiyacım var yardımlarınıza ..

Şimdiden teşekkür ederim cevap vericek arkadaşa.
  • Merhaba arkadaşlar benimde bi sorum olacaktı.
    22.10.1993 doğumluyum ve liseden geçen sene mezun oldum.Bu yıl İnşallah üniversiteye gideceğim. Ancak askerlik muayne kağıdım daha gelmedi. Ben şimdi tecil ettirmelimiyim? Muayene sürem gelmişmidir? Üniversiteye başlayınca askerlikle ilgili bi sorun yaşarım diye korkuyorum.Bu konuda biraz cahilim,beni bilgilendirirseniz sevinirim. İlgili arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
  • Beni bilgilendirebilecek bi arkadaş yok mu?
  • Agustos 92 dogumluyum.bu sene üniversiteye gittim.geçen sene boştum.askerlikle ilgili de hiçbir şey yapmadım.

şimdi posta geldi 31.10.2011 tarihine kadar son yoklamanızı yaptırmadıgınız gerekçesiyle yoklama kaçağı durumundasınız diyor kagıtta.ben şimdi nasıl bi harekette bulinim?üniversiteye mi gidim, şubeye mi gidim yoksa hiçbir şey yapmayim seneye üni kendi kendine halleder mi?aslında üşeniyorum havalar çılgın gibi sıcak bişe yapmadan bu iş hallolmaz mı üni-askeriye arasında?
  • quote:

Orijinalden alıntı: derebeyi01

Agustos 92 dogumluyum.bu sene üniversiteye gittim.geçen sene boştum.askerlikle ilgili de hiçbir şey yapmadım.

şimdi posta geldi 31.10.2011 tarihine kadar son yoklamanızı yaptırmadıgınız gerekçesiyle yoklama kaçağı durumundasınız diyor kagıtta.ben şimdi nasıl bi harekette bulinim?üniversiteye mi gidim, şubeye mi gidim yoksa hiçbir şey yapmayim seneye üni kendi kendine halleder mi?aslında üşeniyorum havalar çılgın gibi sıcak bişe yapmadan bu iş hallolmaz mı üni-askeriye arasında?

bu son cümleyi askerlik şube başkanına da söylesene

şakası yok bu işin şubeyi ara sor anlat derdini ona göre okuldan gerekli evrakları alıp şubeye götürürsün

• quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

Agustos 92 dogumluyum.bu sene üniversiteye gittim.geçen sene boştum.askerlikle ilgili de hiçbir şey yapmadım.

şakası yok bu işin şubeyi ara sor anlat derdini ona göre okuldan gerekli evrakları alıp şubeye götürürsün

hocam bu işin süresi acelesi filn var mıdır??okul açıldıgı vakte dogru hallettesek filn dicem en iyisi bi şubeyi arayim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

hocam bu işin süresi acelesi filn var mıdır??okul açıldıgı vakte dogru hallettesek filn dicem en iyisi bi şubeyi arayim

eskiden acelesi vardı inzibat tutar kolundan götürürdü "okuyom ben yaa" desen de fayda etmezdi

şimdi götürme yok ama en kötü ihtimalle askeri mahkemeye ya da sivil mahkemeye çıkıp 100~150 TL ceza ödersin ama öğrenci olduğunu belgele sen sorun olmaz

• hiç bir şey yapmadan şu sınav dönemine rapor alınarak 29 yaşına kadar halen teccil ettirilebiliyormu askerlik merak ediyorum bu arada 4 yılllık mezunuyum 2013de doluyor tecilim derdimse daha uzatmak yani yüksek lisans öğrencisi oldugun sürece tecil ettirebiliyorsun diye biliyorum....
  • hocam birşeyler buldunuz mu bende aynı dertten muzdaribim ne yapmak gerekiyor kimi 3-5 bazılarıda 25 gün rapor alınması gerektiğini söylüyor
  • Arkadaşlar 92 Doğumluyum ve Lise yeni bitti hala lise sonrası 2 Yıl Tecil işlemleri var mı ?? Ona göre askerlik şubesine belgeleri götürücem.
  • Beyler ben 93lüyüm ve yeni mezun oldum liseden, herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu yoksa bana kağıt gelecek ve ben ilgili şubeye mi gideceğim, lütfen yardımcı olun.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.