Şimdi Ara

JEEP mi OTOMOBİL mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
19.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tolgao2000

quote:

Orjinalden alıntı: shamsheytani

jeep diyen arkadaşlar size sesleniyorum...Range Rover unutulurmu hiç?gerçek jip range rover bence 4.6hse vogue.....offfff offff

Land rover dan sonra

bana görede Toyota Landcruiser gerçek bir jeep ... X5 miş Mercedesmiş gerisi hava için ...

doğru söze ne denir

• quote:

Orjinalden alıntı: m.C.k

Subaru Forester 2.5 Turbo harika bir SUV-CROSSOVER-STATION hepsine de benziyor...

230bg, 0-100 5.7 sn
     JEEP mi OTOMOBİL mi?

bende çok seviyorum bunu.
  • arazi aracını asfatta kullanan = maganda

budur. gerekçe belirtmeyin, tartışmam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nlty2000

arazi aracını asfatta kullanan = maganda

AYNEN
  • quote:

ulan ne kıskanç adamlarsınız be. Şimdi sana bitane range rover vogue verseler yok abi ben bunu asfaltta kullanmam ben maganda diilim dersin geri çevirirsin dimi? Gerekçe belirtme tartışmam...
  • maganda otomobilde de magandadır. Bilhassa BMW mercedes magandası az mı? Sadece cipe mahsus değil bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: nemesis

quote:

ulan ne kıskanç adamlarsınız be. Şimdi sana bitane range rover vogue verseler yok abi ben bunu asfaltta kullanmam ben maganda diilim dersin geri çevirirsin dimi? Gerekçe belirtme tartışmam...

ben alırım valla
    alır satarım parasıyla 1 focus tdci sw cvt alıp gerikalanıyla bir ev yaparım . :)
  • geçen forumda bir konu vardı....

adam oğluna almış bi jip... herif basmış spor araba gibi kullanmaya kalkmış takla atmış...

araç formunu yitirmiş vay efendim açılmamış airbag diye yaygara yapıyorlar...

e dediğin araçlar dengesizdir yüksek hıza gelmez...

dağa taşa da vurulmaz... boyası çizilir ne boka yaradığı belli değildir yani!

jip dedin mi boru attırdığın land rover yada c5... takla at devir... düzelt devam et...

araba dedin mi 4 çeker bir audi, subaru vs...

saygılar...

kahrolsun şehir jipleri!!!
  • bi tane önümden geçti
    arkadaş x5 i almış
    bi güzel düşürtmüş altını ?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!
    kro(m) jant çekmiş 21 inç ti galiba göremedim
    incecik yanaklı lastikler

al sana asfalt jipi daha ne istiyon :))))

yemin ederim hayatımda gördüğüm en saçmasapan spor arabaydı :)))
  • nemesis+1

Ona kim hayır diyebilir:)
  • direk havadan gelen o land roveri... satarım direk!...

bir minik smart alırım...

bir subaru alırım

bir motor alırım

bir de c5 yaptırır takla ata ata dağ tepe gezerim...
  • Valla bana kalırsa, ailede tek araba olursa otomobil... ıki araba olursa biri otomobil, digeri jip. ıyi ama hız hastası soforler icin kaliteli bir gercek jip tam cozum... Arabayı 5. viteste 4000 devire dayasan da (ki bir gercek jip icin 4000 devir yuksek bir devirdir ) araba 150'yi gecmez, ve iyi bir jip 150 km/sa. da yol tutus problemi cekmez . Saka bir yana jipler gun gelir lazım olur seklinde makineler. Koye gidecez dediginiz anda jipiniz varsa bilin ki cok eglenceli off-road saatleri sizi bekliyor!! Zira jipi olup da off-road yapmamak, 80'le bilegine kadar camur yolda virajlı virajlı gitmemek ayıp olur... Cok da eglencelidir haa aklınızda bulunsun!! Low'a takarsın soyle, ondan sonra cıkamayacagın yer yok... Hele karda... Yok boyle bir eglence... Binek otolarının kabusu cok buyuk bir eglenceye, keyfe donusuyor... Keyif bir yana, kısın uzun yolda tam guvenlik saglıyor... Daha onceki kıslar cok oldu... Bayramda kısın kar yagar, millet kalır yollarda falan... Biz uc kere denk geldik, zincir bile takmadan gectik karlı bolgeyi... Gercek jip olacaksa jip sahibi olmak magandalık degil... Bence gercek jip ile asfalt jipini birbirinden ayıramayan varsa o cahil!!

Bu arada gercek jipten kastım: 4*4 low, yani agır sanzımanı olan, ikinci vites kutusu olan (yani 4*4, 2*4, 4*4 low seceneklerini kendin yapabildigin, freelander gibi otomatik olmayan!), mumkun ise Diferansiyel kitleyicisi olan (Patinaj sırasında bosta olan teker doner, digeri donmez... Iste bazı jiplerde bu basılan bir tusla kitlenip, 4 teker birden zorla dondurulebiliyor), yerden yuksekligi yeterli olan, daga bayıra surmeye kıyabilecegin (yani hayvan gibi pahalı olmayan!! Yoksa kıyamazsın), beygir gucu cok yuksek olmayan; ama torku beygirine gore cok yuksek olan, dusuk devirli motora sahip olan (Motor yuksek devirli olursa ister istemez, arac daha atak olacak ve bu kalkıslarda, ozellikle karda ve camurda kalkamama, saplanma problemlerine yol acacak), ve maksimum Torka 2500 - 3000 devir arasında ulasan bir motora sahip olan bir garip arac...

• bir araç alırken 3 kuralım vardır

1-amaç:ne için kullanacağın, nasıl ne zaman ne kadar bineceğin..

2-ekonomi: ne kadar paran olduğu, hangi fiyat aralığında alabileceğin, aracın yakıt ve masraflarının durumu

3-statü: bulunduğun sosyal konum, 50 yaşında ferrari?, genç işsiz veya ekonomik geliri kısıtlı birinin piyangodan da çıkmış bile olsa mercedes s serisine binmesi yani ön koltuğuna binmesi, bu tür lüks bir aracın varsa arka koltukta oturmalı özel şoförüne sürdürmelisin, zengin, saygın, birinin cimrilikten serçe ile gezmesi

falan filan.. ama 4x4 ler içinde X5 veya oldukça karizmatik ve ucuz olan sorento çok iyi.

bu durumda tercihim sorento dan ucuz olan iyi bir sport-sedan olacaktır
  • Jeep şehir içine uygun araç değil genelde hava için alıyorlar.
  • kardeşler jeep alıyosanız bide yanında benzin istasyonu almanız lazım
  • cip mi arabamı nolduu pek belli deil ama..
    infiniti fx 35 veya 45.. derim ben.. şookkk güzel bişi
  • tabi sölemeyi unuttum, para gani olacak
  • otomobil tabiki..
  • cip---> Nissan Murano
    otomonil-->Bmw M6
  • her amaca göre ayrı bir sınıf var. benim favorilerim. küçük sınıfta mini, kompakt sınıfta bmw 1, orta sınıfta passat, üst orta sınıfta mercedes e, üst sınıfta bmw 7, süper lüks isteyene phantom, cabrio otomobilde slk, süper spor cabrioda mercedes sl, spor otomobilde mustang, süper spor otomobilde murcielago, suv sınıfında cayenne, pickup da f150, lüks vanlarda caravelle... bu böyle gider. herkes ihtiyacı ve imkanı dahilinde farklı sınıflardan istediği otomobili alabilir.
    genelde ülkemizde ihtiyaç gösterişse alınan benzin düşmanı devasa jeepler alınıyor.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.