Şimdi Ara

İstanbul'da okçuluk kursu arıyorum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
3
Favori
85.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben okçuluğa büyük merak sardım, internette araştırdım ama bulamadım. İstanbul'da okçuluk kursu veren bir yer bilen var mı?

• Arkadaşlar bugün Metin Bey'le görüştüm gayet ilgili ve yardımsever...
    Bu spora ilgi duyanlar Metin Bey'le irtibata geçebilirler..
    Eğitimler Boğaziçi Üniversitesi Spor tesislerinde veriliyor..
    Gerekli detayı kendisinden alabilrisinz...

Ayrıca aşağıdaki web adresleri de ilgilenen arkadaşlar için faydalı olabilir...

Türkiye Okçuluk Federasyonu :
    Tel : 0312 310 07 52
    www.turkisharchery.org

FITA - Uluslararası Okçuluk Federasyonu :
    1931'de kurulan ve halen 140 ülkenin üye olduğu Uluslararası Okçuluk Federasyonu okçuluk dalında en büyük otoritedir.
    www.archery.org

OKADER - Okçuluk Araştırmaları Derneği :
    www.kemankes.com

İstanbul'daki Okçuluk Kulüpleri :

Ted İst.Koleji Spor Kulübü
    Çavuşbaşı Acarkent D Kapısı 81868 Beykoz/İstanbul

Eyüpoğlu Koleji
    Namık Kemal Mah. Rüstem Eyüpoğlu Sokak No: 8 Ümraniye/İstanbul

Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Spor Klb.
    Barbaros Mah. Okul Sokak No:20 Üsküdar/İstanbul

Bunların dışında tavsiye edeceğiniz varsa bilgilendirmenizi rica ederim...

• Kendileri sağolsunlar bize kısa bir seminer vermişlerdi.http://www.turkokculugu.com/haberler/?p=bujinkandojosundaturkokculugu
    Tavsiyemdir, helede tarihini dinlediğinizde etkilenmemek elde değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

Kendileri sağolsunlar bize kısa bir seminer vermişlerdi.http://www.turkokculugu.com/haberler/?p=bujinkandojosundaturkokculugu
    Tavsiyemdir, helede tarihini dinlediğinizde etkilenmemek elde değil.

beyler hortlatmış gibi olucak ama avrupa yakasında bu işi öğrenebilceğim bi yer varmı,çok merak saldım bu işe,kendimde de yetenek görürsem devam ettirmek istiyorum profresyonel olarak,yardımcı olabilcek arkadaşlar varmı?

• ARKADAŞLAR EĞER OKÇULUK SPORUNU ÖĞRENMEK İSTİYORSANIZ MİLLİ TAKIM SPORCU VE ANTRENÖRLERİNDEN HEM AVRUPA HEMDE ANADOLU YAKASINDA ŞUBESİ BULUNUNAN ŞU AN TÜRKİYE ŞAMPİYONALARINDA EN ÇOK DERECE YAPAN İSTANBULUN EN BAŞARILI KULÜBÜ OLAN
    Okçuluk sporunda tesisleşmeyi sağlayarak, ulusal ve uluslar arası düzeyde rekabet edecek yapıyı oluşturmak, büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmak Yenilikçi, gelişmeyi seven , başarılı, istikrarlı büyük bir kulüp olmak. VİZYONU İLE YOLA ÇIKAN DEMKA OKÇULUĞU TAVSİYE EDERİM..
    OKÇULUKTA BAŞARININ ADRESİ...
    http://www.demkaokculuk.com/tr/
  • Merhabalar. Yaklaşık 2 aydır Demka Okçuluğun okçuluk kursuna gidiyorum.

Haftada 1 gün 2 saat olmak üzere fiyatı 100 TL . Haftada 3 gün 250 TL sanırım (fiyat almak için eğitmenleri arayabilirsiniz).

Avrupa yakasında şu an demka okçuluğa ait 2 yer bulunmakta.

1. Zeytinburnu'nda (sanırım 1 Ekim'den itibaren Bakırköy'e taşınacak). Eğitmen Ayhan Kaya Tel: 0539 635 90 97

2. Avcılar'da. Eğitmen Bahadır Ağdere (0507 349 02 30)

Diğer şube ve iletişim bilgileri için:http://www.demkaokculuk.com/tr/subelerimiz.html

Yardımcı olabileceğim her konuda sacitserkanunal@gmail.com adresine mail atabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: bahaugur

Merhabalar. Yaklaşık 2 aydır Demka Okçuluğun okçuluk kursuna gidiyorum.

Haftada 1 gün 2 saat olmak üzere fiyatı 100 TL . Haftada 3 gün 250 TL sanırım (fiyat almak için eğitmenleri arayabilirsiniz).

Avrupa yakasında şu an demka okçuluğa ait 2 yer bulunmakta.

1. Zeytinburnu'nda (sanırım 1 Ekim'den itibaren Bakırköy'e taşınacak). Eğitmen Ayhan Kaya Tel: 0539 635 90 97

2. Avcılar'da. Eğitmen Bahadır Ağdere (0507 349 02 30)

Diğer şube ve iletişim bilgileri için:http://www.demkaokculuk.com/tr/subelerimiz.html

Yardımcı olabileceğim her konuda sacitserkanunal@gmail.com adresine mail atabilirsiniz

hocam yaşım 22 acaba geç midir?

Ayrıca ne kadar sürede güzel ok atılabilir hale gelinebiliyor? Ben mesela eski tip yaylarla uğraşmak istiyorum,modern ya istemiyorum. Eski tip yay ile eğitim görebiliyor muyum ?

Cevaplarsanız sevinirim,iyi forumlar

• jasbafce. kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Ataşehir Palladium yakınında demka okçuluk var. Aylık 125-150 lira gibi bir ücreti var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncayya

Merhaba

Ataşehir Palladium yakınında demka okçuluk var. Aylık 125-150 lira gibi bir ücreti var.

uygunmuş diğerlerine göre. teşekkürler.
  • eğitim 80 lira hocam. Gidince daha detaylı bilgide alabilirsin. Yer bayağı sağlam bişeye benziyor.

http://www.okcularvakfi.org

linkteki yer hocam. eminönünden kalkan em2 otobüsleri önünden geçiyor

AYrıca öğrendiğime göre ilk aydan sonra yay kullanımı 30 TL ymiş. sarf malzemelerini(ok) sen alıyormuşsun. 100-150 TL civarı tutuyormuş. Zaten ilk ay seversen gözden çıkarırsın. ilk ay bütün herşey dahil 80 lira, malzeme almana gerek kalmıyor.
  • Merhaba;
    İstanbul'da oturanlar için Türkiye'nin en büyük Okçulara tahsis edilmiş sahası Okçular Vakfına aittir.
    Okçular Vakfında eğitimlerimiz her cuma günü 19:00 - 20:00 arasında yapılan temel eğitim dersi ile başlamaktadır.
    Herhangi bir gün gelerek bu kursa kayıt olabilir, Cuma günü verilen ilk derse katılarak okçuluğa başlayabilirsiniz.
    Temel eğitim sonrası ok ve yay ile yapılacak okçuluk eğitimleri hafta içi veya hafta sonu olmak üzere en az haftada 2 gün 1,5 saat olarak yapılmaktadır.
    Başlangıç için ok ve yaylar gibi temel malzemeler tarafımızdan verilmektedir.
    18 yaş altı öğrenciler için başlangıç ücreti aylık 30 TL 18 yaş üstü için ise 70 TL'dir.
    Üyelerimizden bir kereye mahsus olmak üzere 10 TL sporcu giriş kart ücreti alınmaktadır.
    Kayıt için kimlik belgeniz ile birlikte gelmeniz gerekmektedir.
    Daha fazla ayrıntılı bilgi için tesisimizi ziyaret edebilir, buradan özel mesaj gönderebilir veya 0212 254 66 54 numaradan bilgi edinebilirsiniz.

Teşekkürler
    Saygılarımızla

www.okcularvakfi.org

• @NikolaTesla100 @blackcurse @braveheart92 @1337UnsatisfiedGreed @dessiris

Pendik Kurtköy'de Tekno Okçuluk Kulübü var. Hemen önünde durak bulunuyor. Sabiha Gökçen Havalimanı'na 5 km mesafede. Kulüpte ücretsiz kafe (ücretsiz çay, kahve çeşitleri, soda vs), ücretsiz wi-fi erişimi ve velilerin rahatlıkla vakit geçirebileceği alanlar bulunuyor. Profesyonel eğitmenleri ile sporcuya da bağlı olarak kısa sürede çok iyi seviyede lisanslı sporcu olup yarışmalara katılabilirsiniz. Bu spora ilginiz ve hevesiniz varsa yaşınız farketmeksizin başlamanızı öneririm. Hem sağlık açısından hem de psikolojik olarak çok iyi hissedeceksiniz.

Adres;

Harmandere Mahallesi, Ankara Caddesi No:486/Dük-8, 34912 Pendik/ Kurtköy /İstanbul

tekno okçuluk spor kulübü · merkez, harmandere mahallesi, ankara caddesi no:486/dük-8, 34912 pendik/istanbul
    Tekno Okçuluk Spor Kulübü · Merkez, Harmandere Mahallesi, Ankara Caddesi No:486/Dük-8, 34912 Pendik/İstanbul
    https://www.google.com/maps/place/Tekno+Ok%C3%A7uluk+Spor+Kul%C3%BCb%C3%BC/@40.90407,28.8676522,9z/data=!4m6!3m5!1s0x14cadb41ef3532c1:0x5fa5abf8526e6133!8m2!3d40.9270897!4d29.318523!15sChFva8OndWx1ayBrdWzDvGLDvJIBDGFyY2hlcnlfY2x1YuABAA?shorturl=1

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.