Şimdi Ara

PVC Pencereler [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.400
Cevap
48
Favori
605.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: msunlu

bende yazayım yaptıracak arkadaşlara fikir vermesi açısından;

156*172 (9 bölmeli [iki yatay iki dikey profille ayrılmış,sadece ortadaki cam açılır] )
    77-172
    77*135 (bu camdan toplam 6 adet mevcut)
    80*220 kapı (2 adet)
    90*110

bunların tamamı renkli profil (ahşap görünümlü) aldığım fiyatlar genelde 3300-4000 TL arası değişiyordu.
    en sonunda (80*220 bir kapı ve 90*110 olan pencereyi beyaz yaparak) vadeli 3200 TL olarak fıratpenle anlaştık.. aksesuarlar GU, 4 adet çift açılım, camlar ısıcam mı şişecam mı hatırlamıyorum, 4-16-4 olacak, 70 lik profil. ayrıca 4 cama sineklik...

27 eylülde takılacak, sonrasında işçilikten memnun olursam buraya firma ismini de yazarım.
    Ankara-Sincan..

PVC lerim takıldı. sabah 9:15 gibi başlandı işe, akşam 18:00 gibi bitti ama bitmedi. kombinin bacası bizi 3-4 saat oyaladı, doğramayı tekrar kestik, bacayı düzelttik vs.vs.
    2 kişi geldi sadece, temiz çalıştılar saolsunlar. bütün camlara çok düzgün alçı çektiler, silikonladılar. bahsedildiği gibi GU marka geldi tümü, kesinlikle eşe dosta tavsiye edebilirim. fiyat da çok uygun geldi diğerlerine göre. başka bir duyuma göre (Ostimde çalıştığı zamanlarda) Ostimde sayılı ustalardan. henüz çok genç 27-28 yaşlarında. PVC yi takıyor teraziyi koyup ölçüyor ve hiç düzeltme gereği hissetmiyor, ölçüler milimetrik alınmış, pvcler cuk diye oturuyor...

Ankara - sincan Yunus emre mahallesi
    Ay-sa pen
    Fıratpen bayii
    İsa YILMAZ : 531 664 15 20

Harikalar Sitesinden Serkan bey yönlendirdi derseniz yardımcı olacağına eminim.
  • quote:

quote:

bende yazayım yaptıracak arkadaşlara fikir vermesi açısından;

156*172 (9 bölmeli [iki yatay iki dikey profille ayrılmış,sadece ortadaki cam açılır] )
    77-172
    77*135 (bu camdan toplam 6 adet mevcut)
    80*220 kapı (2 adet)
    90*110

bunların tamamı renkli profil (ahşap görünümlü) aldığım fiyatlar genelde 3300-4000 TL arası değişiyordu.
    en sonunda (80*220 bir kapı ve 90*110 olan pencereyi beyaz yaparak) vadeli 3200 TL olarak fıratpenle anlaştık.. aksesuarlar GU, 4 adet çift açılım, camlar ısıcam mı şişecam mı hatırlamıyorum, 4-16-4 olacak, 70 lik profil. ayrıca 4 cama sineklik...

27 eylülde takılacak, sonrasında işçilikten memnun olursam buraya firma ismini de yazarım.
    Ankara-Sincan..

PVC lerim takıldı. sabah 9:15 gibi başlandı işe, akşam 18:00 gibi bitti ama bitmedi. kombinin bacası bizi 3-4 saat oyaladı, doğramayı tekrar kestik, bacayı düzelttik vs.vs.
    2 kişi geldi sadece, temiz çalıştılar saolsunlar. bütün camlara çok düzgün alçı çektiler, silikonladılar. bahsedildiği gibi GU marka geldi tümü, kesinlikle eşe dosta tavsiye edebilirim. fiyat da çok uygun geldi diğerlerine göre. başka bir duyuma göre (Ostimde çalıştığı zamanlarda) Ostimde sayılı ustalardan. henüz çok genç 27-28 yaşlarında. PVC yi takıyor teraziyi koyup ölçüyor ve hiç düzeltme gereği hissetmiyor, ölçüler milimetrik alınmış, pvcler cuk diye oturuyor...

Ankara - sincan Yunus emre mahallesi
    Ay-sa pen
    Fıratpen bayii
    İsa YILMAZ : 531 664 15 20

Harikalar Sitesinden Serkan bey yönlendirdi derseniz yardımcı olacağına eminim.

Alıntıları Göster
    Selam arkadaşlar ben de evimin balkonunu kapatmayı düşünüyorum.
    Balkonum küçük en fazla iki kişi sığabiliyor, winsa ve pimapenden keşif yaptırttım reflekte
    camlar bir cam sürgülü ve sineklikli diğer cam tek açılır diğeri ise üstten açılmalı
    balkonun alt sol ve sağ korkuluk bölümüde cam olacak ve bana çıkarttıkları fiyat 2.450 TL
    fiyatı sizce uygun mu.
    Şimdiden teşekkürler, fiyatı biraz fahiş geldi sizler ne dersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PENTİGİN1944

Balkonum küçük en fazla iki kişi sığabiliyor, winsa ve pimapenden keşif yaptırttım reflekte
    camlar bir cam sürgülü ve sineklikli diğer cam tek açılır diğeri ise üstten açılmalı
    balkonun alt sol ve sağ korkuluk bölümüde cam olacak ve bana çıkarttıkları fiyat 2.450 TL
    fiyatı sizce uygun mu.

cam balkonun metrekaresi 120 den başlıyor 180 TL'ye kadar. balkona 2 kişi sığabiliyorsa eğer maksimum 2 metre uzunluk, 1,5 metre genişliği vardır. yüksekliği de 2,5 metre olsa toplam 5 metrekare kapatılacak alan mevcut. hadi 7-8 olsun. maksimum 1000 TL olması gerekir bence.
    pvc yaptırsanız bile yine maksimum bu kadar tutacaktır. fıratpen renklinin metretülü 11 Tl diyor ama öyle değil, ortalama 20 Tl'ye falan maloluyor. yine aynı hesaba geliyor...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PENTİGİN1944

fiyatı sizce uygun mu.

cam balkonun metrekaresi 120 den başlıyor 180 TL'ye kadar. balkona 2 kişi sığabiliyorsa eğer maksimum 2 metre uzunluk, 1,5 metre genişliği vardır. yüksekliği de 2,5 metre olsa toplam 5 metrekare kapatılacak alan mevcut. hadi 7-8 olsun. maksimum 1000 TL olması gerekir bence.
    pvc yaptırsanız bile yine maksimum bu kadar tutacaktır. fıratpen renklinin metretülü 11 Tl diyor ama öyle değil, ortalama 20 Tl'ye falan maloluyor. yine aynı hesaba geliyor...

Alıntıları Göster
    Bana da fazla gibi geldi. ben de balkonumu kapattıracağım. Kapama alanı 3 metrekare... 1,5 yükseklik , 2 metre genişlik... Bu iş yapan pek çok atölye dolaştım. Cam balkon için 700 TL fiyat verilirken, PVC için 550 - 650 TL fiyat aldım. PVC ve Cam balkon arasında peki fiyat farkı yok. Ancak Isı kaçakları olacağından cam balkon yaptırma konusunda şüphelerim var.

Ölçüleri bildirirsen, verilen fiyat hakkında daha rahat yorum yapılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @p4p800se

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar, balkonumun ebatları; 124,171,260 ayrıyetten istanbul bakırköy ve civarı tavsiye edeceğiniz işçiliği ve montajı güvenilir bir yer biliyor iseniz şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

arkadaşlar ben cam balkon işindeyim, bence pvc ye göre cam balkonun avantajı daha fazla, şuanda malzeme ve işçiliğe 5 yıl garantili olarak üretim ve montaj yapıyoruz. m2 fiyatıda 1. sınıf sistem için 160 tl den başlıyor. istanbul içindeki arkadaşlar yardımcı olabilirm.

Bende balkonumu camla kapatmak istiyorum. Bu işten anlayan bir forum üyesi olduğunuzdan sormak isterim.

Cam balkonda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Ve sizi diğer firmalardan ayıran özellikler nelerdir ?

Forum üyesi arkadaşlarla birlikte bu konuda bilgilendirilirsek sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

arkadaşlar ben cam balkon işindeyim, bence pvc ye göre cam balkonun avantajı daha fazla, şuanda malzeme ve işçiliğe 5 yıl garantili olarak üretim ve montaj yapıyoruz. m2 fiyatıda 1. sınıf sistem için 160 tl den başlıyor. istanbul içindeki arkadaşlar yardımcı olabilirm.

Bende balkonumu camla kapatmak istiyorum. Bu işten anlayan bir forum üyesi olduğunuzdan sormak isterim.

Cam balkonda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Ve sizi diğer firmalardan ayıran özellikler nelerdir ?

Forum üyesi arkadaşlarla birlikte bu konuda bilgilendirilirsek sevinirim.

Alıntıları Göster
    pimapen iyidir.
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bilgileriniz için teşekkürler. Balkonumun ölçüsünü alıp, sizden fiyat almak isterim.
  • quote:

istanbul içindeki arkadaşlar yardımcı olabilirm.

Dostum dün ölçtüm. Balkonum 4,10 m2 çıktı.

Sizden fiyat alabilirmiyim.

Evim İstanbul'da.
  • quote:

quote:

quote:

istanbul içindeki arkadaşlar yardımcı olabilirm.

Dostum dün ölçtüm. Balkonum 4,10 m2 çıktı.

Sizden fiyat alabilirmiyim.

Evim İstanbul'da.

Verdiğiniz m2 ye göre 650 tl gibi bir rakam çıkıyor.

Yardımcılığınız dahil mi fiyata
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    arkadaslar selam,
    Mersinden pvc ci referans olabileceginiz bir yer var midir?
  • quote:

arkadaşlar ben cam balkon işindeyim, bence pvc ye göre cam balkonun avantajı daha fazla, şuanda malzeme ve işçiliğe 5 yıl garantili olarak üretim ve montaj yapıyoruz.

Dostum ısı yalıtım konusunda cam balkonun pvc ye göre (-) yönü var mı? Benim için önemli yalıtım özelliği.
  • quote:

quote:

arkadaşlar ben cam balkon işindeyim, bence pvc ye göre cam balkonun avantajı daha fazla, şuanda malzeme ve işçiliğe 5 yıl garantili olarak üretim ve montaj yapıyoruz.

Dostum ısı yalıtım konusunda cam balkonun pvc ye göre (-) yönü var mı? Benim için önemli yalıtım özelliği.

Alıntıları Göster
    Bugün winsa ölçü aldı;

Winsa Safir Beyaz

Ölçüler,

1 Balkon kapısı sürgülü (2 parça 240*290)
    1 Balkon kapısı sürgülü (2 parça 180*290)
    2 Balkon kapısı (97*290)
    1 balkon kapısı topal (160*290)
    1 Pencere Sürgülü+ Konforcam (185*240)
    1 Pencere Sürgülü+ Konforcam (140*240)
    3 Pencere Çift açılır (90*160)

Tutar= 6100 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::2010DH::. -- 28 Ekim 2011; 19:55:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::2010DH::.

Bugün winsa ölçü aldı;

Winsa Safir Beyaz

Ölçüler,

2 Balkon kapısı (97*290)

Tutar= 6100 TL

Bir kaç farklı winsa bayiinden daha fiyat alın bence.

pimapen ve pakpen de bakabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Bugün winsa ölçü aldı;

Winsa Safir Beyaz

Ölçüler,

2 Balkon kapısı (97*290)

Tutar= 6100 TL

Doğru söylüyorsunuz. Fiyat yüksek geldi.
  • quote:

quote:

quote:

Bugün winsa ölçü aldı;

Winsa Safir Beyaz

Ölçüler,

2 Balkon kapısı (97*290)

Tutar= 6100 TL

Doğru söylüyorsunuz. Fiyat yüksek geldi.

Alıntıları Göster
    Pimapen

Hesabına göre 180 mt pvc 20 mt cam

5500 TL + 400 TL Konfor cam farkı
  • quote:

Pimapen

Hesabına göre 180 mt pvc 20 mt cam

5500 TL + 400 TL Konfor cam farkı

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar bende evimin pencerelerini pvc yaptıracagım ve bu forumu baştan sona okudum çok faydalı oldu lakin konu işçilik olunca marka önemli değil tamamen ustaların eline kaldığımızdan dolayı ankaradaki arkadaşlardan pvc yaptırıpta ustasını tavsiye edeceklerden tavsiye bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramco167

merhaba arkadaşlar bende evimin pencerelerini pvc yaptıracagım ve bu forumu baştan sona okudum çok faydalı oldu lakin konu işçilik olunca marka önemli değil tamamen ustaların eline kaldığımızdan dolayı ankaradaki arkadaşlardan pvc yaptırıpta ustasını tavsiye edeceklerden tavsiye bekliyorum

Alıntıları Göster
    2x1.7mt ön 1.7x1.7mt yan cephe olmak balkon için cam balkon veya pvc arasında kararsızım.pvc de winsa 1.000tl fıratpen 900tl pazarlık paylı fiyat aldım.cam balkon çok şık duruyor ancak benim yaptırma amacım ısı yalıtımı olduğu için ve dayanıklılık açısından pvc düşünüyorum.ist.fatih de tavsiye yere ihtiyacım var
  • quote:

yukarıda vermiştim, ben çok memnunum. İsa YILMAZ Ay-Sa pen.
  • quote:

quote:

yukarıda vermiştim, ben çok memnunum. İsa YILMAZ Ay-Sa pen.

Alıntıları Göster
    PVC pencerede tüketicinin farkedemeyeceği pek çok detay var. destek sacının kalınlığından, profilin et kalınlığına, profil yüzeyinin parlaklığına kadar. Eski bir pencere üreticisi olarak ben bile evime pencere yaptıracağım zaman geriliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.