Şimdi Ara

PVC Pencereler [ANA KONU] (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.404
Cevap
48
Favori
605.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an hangi pencere tavsiye ediliyor arkadaşlar?

Ahşaptan pen e geçmeyi düşünüyorum.

Adopen, Egepen, Winsa vs. hangisi güncel olarak daha iyi, güvenilir ve dayanıklı durumda?
  • Sayın pencere ustaları bu seriler ne demektir. 60 lık yada 6000 serisi eve yaptırsam bir sakıncası varmı. Benim usta 8000 serisini tavsiye etti ama pahalı. Dayanıklılık müddeti midir. Isıyı, suyu geçirir mi? Acil cevaplarsanız sevinirim. İki güne kadar karar vermem lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F6FD1EC5A -- 10 Ağustos 2014; 14:50:07 >
  • Arkadaşlar merhaba,
    Eski ahşap doğramalarımızı değiştirip monoblok(PANJURLU) PVC YAPTIRACAĞIM.Birkaç bayiden teklif aldım.Winsa çok pahalı çıkardı.Pimamen kısmen daha uygun ancak en uygunu Pakpen çıkardı.Sizler hangisini önerirsiniz?Pimamepn maksimus serisi,pakpen de Royal Seri önerdi.Ev 10. kat denize 50 Metre ve 3 cephe full açık.Ciddi fırtınaya ve güneşe maruz kalıyor,güneşe de.Forumda hiç pakpen önerildiğini görmedim.
    Cam tercihimde ısıcam sinerji mi konfor mu olmalı?Nasılsa panjur olacağı için sinerji artı argon yeterli gelir mi?Şimdiden teşekkür ederim.
    Yer: Antalya
  • ygt07 Y kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Pimapen Maximus A sınıfı ürünümüzdür. Biz İstanbulda bu ürünü ithal ürünlerle rekabet ederken özellikle yoğun şekilde kulanıyoruz. Çoğu ithal üründen bile daha iyidir performans olarak. Güney ve yan yönleri cephelerde kesinlikle Konfor kullanılmalıdır, çok büyük etkisi olur. Mümkünse 6mm + 14 + 4mm kombini daha iyi %15 daha fazla akustik ve termal yalıtım sunar. Aksesuar eğer olabilirse Roto kesinlikle öneririm. Pakpen'in fiyatının uygun olması gayet normaldir.

Bizim facebook sayfamızda maximus uygulama resimleri görebilirsiniz yardımcı olması açısından.

Saygılar.
  • Ürün kıyaslamaları ile ilgili bir yazım var önceki sayfalarda ona bi göz atmanızı öneririm.

Pimapen, Winsa, Rehau, Kömmerling, Schüco marka ürünler aynı kategoridedir. Fiyat kıyaslamasını ancak bu kategoride yapabiliriz.

Örn. Egepen ile Pimapen fiyat karşılaştırması; Dacia ile VW kıyaslaması gibi olur.

Konfor-Sinerji cam kesinlikle öneririm, çok büyük avantajı var enerji maliyetlerinde ciddi tasarruf, zira bu tip nitelikli cam uygulamalarımızdan bir süre sonra müşterilerimiz arayıp "Allah razı olsun", "Ev içindeki hayatımızı değiştirdiniz", "Evdeki iklim değişti", vb. tabirlerle teşekkür etmekte.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbgelen

Ürün kıyaslamaları ile ilgili bir yazım var önceki sayfalarda ona bi göz atmanızı öneririm.

Pimapen, Winsa, Rehau, Kömmerling, Schüco marka ürünler aynı kategoridedir. Fiyat kıyaslamasını ancak bu kategoride yapabiliriz.

Örn. Egepen ile Pimapen fiyat karşılaştırması; Dacia ile VW kıyaslaması gibi olur.

Konfor-Sinerji cam kesinlikle öneririm, çok büyük avantajı var enerji maliyetlerinde ciddi tasarruf, zira bu tip nitelikli cam uygulamalarımızdan bir süre sonra müşterilerimiz arayıp "Allah razı olsun", "Ev içindeki hayatımızı değiştirdiniz", "Evdeki iklim değişti", vb. tabirlerle teşekkür etmekte.

Saygılar.

EgePen ile anlaştım hocam.

Aynı ölçülerde Pimapen ne kadar tutardı bilmiyorum ama, bariz fiyat farkı olacağı kesin.!

• merhaba arkadaşlar;
    yeni taşındığım evin volkswagen balkon kapısında problem var. mekanizmasında bir pim kırıldı ve kapı düşüyor arada.
    WAS diye birşeyler yazıyor mekanizmada ama hangi firmanın ürünüdür bulamadım.
    herhangi başla bir firmanın ürünü ile değiştirilebilir mi? yoksa mekanizma tamamen aynı mı olmalı?
  • Selam;
    Her türlü pvc pencere,kapı,sineklik,duşakabin,küpeşte korkuluk,otomatik kepenk,cam balkon,panjur,alüminyum işleriniz yapılır.Ücretsiz ölçü alınıp fiyat verilir.

Kadir Çil

0 532 711 06 93
    www.facebook.com/StilCam
    PVC Pencereler [ANA KONU]PVC Pencereler [ANA KONU]PVC Pencereler [ANA KONU]
    Stil Cam

PVC Pencereler [ANA KONU]PVC Pencereler [ANA KONU]PVC Pencereler [ANA KONU]

• arkadaşlar enderpen kalite olarak nasıldır? Kullanan var mı?
  • pimapenankara P kullanıcısına yanıt
    merhaba
    eryaman da 9. katta evim salon pencere ölçüleri 2.92*1.25 pencerelerin teki çift açılımlı ve sineklikli , oda pencere 1.25*1.25 çift açılım ve sineklikli ve ahşap renkli olacak şekilde tahmini fiyat verebilirmisiniz. ayrıca mermer takımını da yapıyormusunuz.
  • Merhaba arkadaşlar;

Şu an oturduğum ev 15 yıllık. dolayısıyla pençeleri de öyle. O zamanki en iyi plastik doğramayla kıyaslandığında pencerelerimi değiştirmem erekir mi acaba? Bazı pencere ve balkon kapılarında kışın soğuk almaları oluyor; ama sanki genel anlamda sağlam gibiler.

Afyon gibi soğuk bir yerde oturduğum düşünülürse değiştirip argon gazlı ısıcam sinerji taktırsam daha fazla yalıtım yapmış olmaz mıyım?

Bir de profil odacık sayısından kasıt nedir? pencerelerdeki bölmeler mi kastediliyor, yoksa profilin bir özelliği mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu biraz cansız ama sorayım. Ben odama pvc pencere taktırmak istiyorum. Her şey dahil ne kadara mal olur acaba? 110x140 cm ölçüsü
  • quote:

Merhabalar,

Pimapen Maximus A sınıfı ürünümüzdür. Biz İstanbulda bu ürünü ithal ürünlerle rekabet ederken özellikle yoğun şekilde kulanıyoruz. Çoğu ithal üründen bile daha iyidir performans olarak. Güney ve yan yönleri cephelerde kesinlikle Konfor kullanılmalıdır, çok büyük etkisi olur. Mümkünse 6mm + 14 + 4mm kombini daha iyi %15 daha fazla akustik ve termal yalıtım sunar. Aksesuar eğer olabilirse Roto kesinlikle öneririm. Pakpen'in fiyatının uygun olması gayet normaldir.

Bizim facebook sayfamızda maximus uygulama resimleri görebilirsiniz yardımcı olması açısından.

Saygılar.

çok teşekkürler ilginize.4mm+16+4mm neden önermediniz ve farkı nedir?

• ygt07 Y kullanıcısına yanıt
    Rica ederim elimizden geldiğince imkan buldukça yardımcı olmaya çalışıyoruz. 4mm cam plakalarından birini en azından 6 mm yapmak Etkili bir ses yalıtımı ve %15 kadar ekstra termal yalıtım sağlar. Fiyat olarak ta çok fark çıkmaz. Örneğin; 6+14+4 Konfor/Sinerji kombinini kullandığımız müşterilerimizden birinden (gürültülü bir mahalledde ikamet etmekte) akşam saat 10'da teşekkür telefon alıp "evdeki hayatımızı değiştirdin, artık evimizde dinlenebiliyoruz, Allah razı olsun sizden" gibi geri dönüşümler alıyoruz.
  • Geçen sene baharda Pimapen Horizon 7000 serisi yaptırdık. Antik meşe rengi, GU aksesuar ve Hoppe Secustik kollar, 4/12 ısıcam konfor takılı. Pencerelerden çok memnunuz, içeri ne ses alıyor ne de rüzgar. Bu sene kışın çok iyi ısındık. Bize biraz pahalıya mal oldu ama evladiyelik oldu. Görenler çok beğeniyor. Yaptırmak isteyene tavsiye ederim. Sonradan 2 pencereye monoblok panjur yaptırsaydık dedik, gün dönmeye başlayınca epey güneş alıyoruz.
  • quote:

Rica ederim elimizden geldiğince imkan buldukça yardımcı olmaya çalışıyoruz. 4mm cam plakalarından birini en azından 6 mm yapmak Etkili bir ses yalıtımı ve %15 kadar ekstra termal yalıtım sağlar. Fiyat olarak ta çok fark çıkmaz. Örneğin; 6+14+4 Konfor/Sinerji kombinini kullandığımız müşterilerimizden birinden (gürültülü bir mahalledde ikamet etmekte) akşam saat 10'da teşekkür telefon alıp "evdeki hayatımızı değiştirdin, artık evimizde dinlenebiliyoruz, Allah razı olsun sizden" gibi geri dönüşümler alıyoruz.

İlginize tekrar teşekkürler.Sözleşmeyi yapmadan aklıma takılan hep şu oldu,beyaz mı antikmeşe mi?ahşap desenler kaplama olduğundan ve evim 10. kat olup güneşi de Antalya gibi bir yerde dik aldığından SOLMA,KALKMA gibi şeyler yaşanır mı?antikmeşe çok güzel ancak tedirgin oldum bu konuda ne dersiniz?

• ne marka tercih etmiştik profilleri? çift yüz hem iç hem dış kaplamalar garantilidir zaten bugüne kadar işçilik-laminasyon makina hataları dışında kalkma görmedim ben. istediği kadar sıcak-soğuk görsün Türkiye şartlarında yeterli ürün kullanılıyor büyük markalarda. saygılar.
  • quote:

ne marka tercih etmiştik profilleri? çift yüz hem iç hem dış kaplamalar garantilidir zaten bugüne kadar işçilik-laminasyon makina hataları dışında kalkma görmedim ben. istediği kadar sıcak-soğuk görsün Türkiye şartlarında yeterli ürün kullanılıyor büyük markalarda. saygılar.

pimapen maximus serisi monoblok antik meşe seçtik
  • Merhaba Arkadaşlar;

Evimdeki iki camı değiştirmek istiyorum.

1- 135cm en, 153 cm boy ve 212cm - 78cm kapı.
    2. 232 cm en, 134 cm boy.

Kapı olan cam açılımsız tek parça olacak.
    Diğerinde biri çift açılım, biri tek açılım olmak üzere iki açılım olacak.
    Roto aksesuar yapılacak.
    Camlar 4-16-4 ısıcam sinerji olacak.
    2 adet pencere sinekliği konulacak.

Bu şartlar altında:
    Pimapen Maximus için Pimapen bayi 1600 TL fiyat biçti.
    Egepen Zendow içinse 1400 TL dendi.
    Yine başka bir Egepen Bayi 1100 lira fiyat biçti.

Aklıma takılan sorular:
    1. Pimapendeki arkadaş Isıcam Sinerjiye Argon gazı basılamayacağını, basıldığı takdirde camın özelliğinin kaybolduğunu söyledi. Bu ne kadar doğrudur?
    2. Egepence arkadaş da Isıcam sinerjiye argon gazını herhangi bir ücret almadan yani 1400 lira fiyatın içinde basabileceğini söyledi; ben de biraz işkillendim. Herhangi bir fiyat farkı olmadan argon gazı basılır mı?
    3. Egepende Roto aksesuar yokmuş. onun yerine Egepen diconicin kendi aksesuarlarını kulanıyorlarmış. Bu aksesuarlar nasıldır acaba?

Ve son soru:
    4. Egepen de, Pimapen de pencerelerin mermerlerini değiştirmiyormuş. Şimdi değiştirmeyip daha sonra değiştirmek mümkün olur mu? Pencereye herhangi bir zarar verir miyiz daha sonra değiştirdiğimizde?

Bu sorularıma yanıt alıp en kısa sürede sipariş vereceğim. Bebeğimiz dünyaya gelecek ve kış gelmeden bu işi bitirmem gerek. Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basyigit -- 10 Eylül 2014; 15:37:54 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• s.a. arkadaşlar..iki penceremi çift açlılır yapmak istiyorum.bunun için istanbulda uygun aksesuar nerde alabilirim. kendim yapmayı düşünüyorum yapabilir miyim..
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.