Şimdi Ara

Kaspersky-Utorrent Uyuşmazlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • antivirüs yazılımım karspersky 7.0, download için de utorrent kullanıyorum. yalnız bir sorunum var kaspersky'nin güvenlik duvarı aktifken utorrent portu kapalı olarak görüyor dolayısıyla indirme hızı çok düşük oluyor, ben de utorrent ile birşeyler indirirken mecburen güvenlik duvarını kapatıyorum ama bu durumdan hiç memnun değilim . internette araştırdım ama ayrıntılı anlatım veya çözüme ulaşamadım, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar hem güvenlik duvarı hem de utorrenti ne şekilde kullanabilirim acaba?

• KIS7 için olan menüyü hatırlamıyorum ancak kendi forumlarında şu tip bir anlatım var

Goto: Firewall ... Configure ... Settings ...Rules for Aplications ... highlight "utorrent.exe" ... cklick "Delete" ... click Add... click "browse..." chose "utorrent.exe" ... click add...

add those 6 rules (in this order!)

Allow Inbound (stream) TCP connections, where: Local port: 4662.
    Allow Inbound (stream) UDP connections, where: Local port: 4672.
    Allow Outbound (stream) TCP connections
    Allow Outbound (stream) UDP packets.
    Block Inbound (stream) TCP connections.
    Block Inbound (stream) UDP connections.

Bu emule için yapılmış her ne kadar utorrent için yazmış olsa da.Sen kullandığın port numarasına göre düzenlersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 30 Ağustos 2008; 18:54:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

http://forum.donanimhaber.com/m_11651555/tm.htm

paylaşım yaptığımız pek söylenemez zira torrent linki falan istemiş değilim, benimki sadece teknik bir sorundu. neyse bundan sonra içinde torrent yada paylaşım sözcükleri geçen bir başlık açmam, kusura bakmayın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.