Şimdi Ara

Laptop-kulaklığa ses gelmiyor.....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
39.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Toshiba A200 23O modelini kullanıyorum. Geçenlerde XP Pro SP2 yükledim. Herşey düzgün çalışıyor, fakat normalde çalışan kulaklığımı laptopa taktığımda hiç ses alamıyorum....

Neden bunu yapar, bilen bir arkadas yardımcı olabilir mi acaba?

• Ses ayarlarından gerekli çıkışların (sessiz-açık-kapalı) durumunu kontrol edin.

Kulaklığınızın çalıştığına emin olun.

Problem çözülmez ise , driverlerı tekrar kaldırıp kurarak deneyin.

Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde ses kartınızı kurabilirsiniz

1-)ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp32501-33000/sp32646.exe

İlk olarak 1. indirdiğimiz dosyayı kuruyoruz.

2-)ftp://202.65.194.211/pc/audio/WDM_R200.zip

İlk dosyayı kurduktan sonra 2.dosyayı kuruyoruz.

Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
    Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.

-- C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield --

Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz.

http://www.notebookdriverdownload.net/files/Realtek_HD_Audio_Hotfix.rar

Alıntıdır.Notebook.gen.tr
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.