DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
klavye tuşları yanlış yazıyor [ ÇÖZÜLDÜ ]
44
Cevap
3
Favori
216.411
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> klavye tuşları yanlış yazıyor [ ÇÖZÜLDÜ ]
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      292 Mesaj
      27 Ağustos 2008 23:09:29
      merhaba arkadaşlar..

benzer bir sorun bende de var.

şöyle ki; benim notebook'un klavyesi aylardır çalışmıyordu ben de harici bir klavye takıp onu kullanıyordum. ne olduğunu anlamamıştım ama bağlantı sorunu olduğunu tahmin ediyordum.
      bu yüzden bir kaç gün önce laptop u açmaya çalıştım. söktüm vidaları ama tam olarak başarılı olduğumu söyleyemem. klavyeyi çıkaramadım ve kapattım.

fakat bugün nasıl olduysa birden klavye çalışmaya başladı. fakat ben bu yazıyı yine harici klavyeden yazıyorum, çünkü bazı tuşlarda yanlışlıklar var..

harici klavye aşağıdaki gibi yazıyor:

" 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 * -

q w e r t y u ı o p ğ ü

a s d f g h j k l ş i ,

< z x c v b n m ö ç .

bu diziliş doğru fakat, dahili klavye aşağıdaki gibi yazıyor:

" 1 2 3 4 5 6 7 8 9 * - -

q w e r t y 4 5 6 - ğ ü

a s d f g h 1 2 3 + i ,

< z x c v b n 0 ö , /

yani sayı sırasında son 2 tuş, harflerden üst iki sıradan her birinin son 6 tuşu ve en alt harf sırasının son 4 tuşu yanlış yazıyor. arada ğ ve i çalışıyor. yani anladığım local olarak çalışmıyorlar. çalışmayan tuşlar bir arada ve çalışan ğ ile i üst üste, onlarda birlikte..

var mıdır acaba halimden anlayan?. nolmuş bu klavyeye??

teşekkurler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caqlayan -- 21 Kasım 2009; 23:01:06 >||:||

• Yüzbaşı
      484 Mesaj
      27 Ağustos 2008 23:14:55
      klavyen bence tam oturmamiş bağlantıları normal değil. onun sökülüp yeniden düzgünce takılması gerektiği kanaatindeyim

• Yüzbaşı
      292 Mesaj
      27 Ağustos 2008 23:23:03
      yok kardeşim sağolasın buldum.... hatta bu mesajımı da klavyemden yazıyorum... :)

klavyem aylar sonra çalışınca çok sevinmiştim. ama bu yanlış yazma sorunu çıkınca canım sıkılmıştı yine ..

öyle altlarını temizlerken şimdi farkettim ki ş ' nin üzerinde bir de + işareti var ve basınca + çıkıyor. sonra diğerlerine baktım; u ' da 4, ı 'da 5 diye gidiyor...

yaw numlock açıkmış :)) laptop ta bu tuşu hiç kullanmadığım için hiç aklıma gelmemişti. şimdi her şey normal ... :)

• DH Yönetici
      13615 Mesaj
      27 Ağustos 2008 23:31:39
      Sorun çözüldü ise, rica etsem başlığa "çözüldü" yazarmısınız

• Binbaşı
      1297 Mesaj
      28 Ağustos 2008 03:18:16

quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

Sorun çözüldü ise, rica etsem başlığa "çözüldü" yazarmısınız

Sorunununu halleden gidiyor.

İnşallah bir yönetici farkeder de yazar başlığa.

• Yüzbaşı
      292 Mesaj
      28 Ağustos 2008 10:02:35

quote:

Orjinalden alıntı: 34_gurcangurel

Alıntıları Göster

Sorunununu halleden gidiyor.

İnşallah bir yönetici farkeder de yazar başlığa.

iyi olur.. çünkü ben nasıl yazacağımı bilmiyorum...

• Binbaşı
      1786 Mesaj
      28 Ağustos 2008 11:56:26
      ilk mesajını düzenleyerek başlığı da değiştirebilirsin..

This world will soon be annihilated
    • Er
      2 Mesaj
      21 Kasım 2009 21:11:34
      ya aynı sorun bendede var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetcan1400 -- 30 Ekim 2016; 13:50:27 >

• Yüzbaşı
      292 Mesaj
      21 Kasım 2009 22:30:24
      benşmki de laptop tu....

aynı sorunsa ,,fn+ numlock a basman gerekr.

başka bişiyse bilmiyorum..

• Er
      6 Mesaj
      01 Mart 2010 13:15:57
      ben kendim buldum bende yaşıyorum arada .sol shifft , sol ctrl ,sol alt ,sağ alt gr, ctrl ,ve varsa fn tuşuna aynı anda 3-5 kere basın düzelir.
      quote:

Orijinalden alıntı: u_baydur

merhaba arkadaşlar..

benzer bir sorun bende de var.

şöyle ki; benim notebook'un klavyesi aylardır çalışmıyordu ben de harici bir klavye takıp onu kullanıyordum. ne olduğunu anlamamıştım ama bağlantı sorunu olduğunu tahmin ediyordum.
      bu yüzden bir kaç gün önce laptop u açmaya çalıştım. söktüm vidaları ama tam olarak başarılı olduğumu söyleyemem. klavyeyi çıkaramadım ve kapattım.

fakat bugün nasıl olduysa birden klavye çalışmaya başladı. fakat ben bu yazıyı yine harici klavyeden yazıyorum, çünkü bazı tuşlarda yanlışlıklar var..

harici klavye aşağıdaki gibi yazıyor:

" 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 * -

q w e r t y u ı o p ğ ü

a s d f g h j k l ş i ,

< z x c v b n m ö ç .

bu diziliş doğru fakat, dahili klavye aşağıdaki gibi yazıyor:

" 1 2 3 4 5 6 7 8 9 * - -

q w e r t y 4 5 6 - ğ ü

a s d f g h 1 2 3 + i ,

< z x c v b n 0 ö , /

yani sayı sırasında son 2 tuş, harflerden üst iki sıradan her birinin son 6 tuşu ve en alt harf sırasının son 4 tuşu yanlış yazıyor. arada ğ ve i çalışıyor. yani anladığım local olarak çalışmıyorlar. çalışmayan tuşlar bir arada ve çalışan ğ ile i üst üste, onlarda birlikte..

var mıdır acaba halimden anlayan?. nolmuş bu klavyeye??

teşekkurler...

• Yarbay
      5215 Mesaj
      01 Mart 2010 17:21:21

quote:

Orijinalden alıntı: Krynn66

klavyen bence tam oturmamiş bağlantıları normal değil. onun sökülüp yeniden düzgünce takılması gerektiği kanaatindeyim

Yolsuzluk=Yoksulluk.
      Doğruları konuşmak için en az iki kişi gerekir biri doğru söyleyen, biri doğru anlayan…
      Allah, kimseyi yanlışı savunacak kadar cahil,doğruyu inkar edecek kadar nankör yapmasın..
    • Teğmen
      124 Mesaj
      01 Mart 2010 19:52:39

quote:

Orijinalden alıntı: double_kill

ben kendim buldum bende yaşıyorum arada .sol shifft , sol ctrl ,sol alt ,sağ alt gr, ctrl ,ve varsa fn tuşuna aynı anda 3-5 kere basın düzelir.

• Yarbay
      2067 Mesaj
      10 Ocak 2011 09:32:44
      çok sağolun ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 23 Eylül 2012; 22:09:56 >

...
    • Er
      3 Mesaj
      27 Şubat 2011 20:35:02
      ya arkadaşlar ben bu sorunu 2 aydır yaşıyorum vermiş olduğunuz bilgiyle çözüme ulaştım teşekkür ederim

sırf teşekkür etmek için üye oldum ya:)))

• Er
      3 Mesaj
      27 Şubat 2011 21:00:20
      ya bu arada yardımınıza ihtiyaç duyduğum başka bi konu var yeni konu açmak için ne yapmalıyım???

• Binbaşı
      1463 Mesaj
      30 Mayıs 2011 05:32:28
      netbook da Türkçe karakterler i yazmiyor
      sorunu nasil çözebilirim.

ü de = ]
      i de = '
      ö de = ,
      ş de = ;

simgeleri yaziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi telit35 -- 30 Mayıs 2011; 5:36:16 >

• Binbaşı
      1463 Mesaj
      30 Mayıs 2011 05:39:51
      shift ve alt tuşlarına birlikte basınca klavye düzeldi

• Çavuş
      64 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:44:48
      http://forum.donanimhaber.com/m_49535842/tm.htm

bu konuyu klima5505 'e pm ile atarmısınız ?

insanlık namına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezler67 -- 2 Haziran 2011; 18:50:39 >

• Er
      4 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:51:44

quote:

Orijinalden alıntı: u_baydur

yok kardeşim sağolasın buldum.... hatta bu mesajımı da klavyemden yazıyorum... :)

klavyem aylar sonra çalışınca çok sevinmiştim. ama bu yanlış yazma sorunu çıkınca canım sıkılmıştı yine ..

öyle altlarını temizlerken şimdi farkettim ki ş ' nin üzerinde bir de + işareti var ve basınca + çıkıyor. sonra diğerlerine baktım; u ' da 4, ı 'da 5 diye gidiyor...

yaw numlock açıkmış :)) laptop ta bu tuşu hiç kullanmadığım için hiç aklıma gelmemişti. şimdi her şey normal ... :)

aynı sorun bende de vardı numlock açıkmış tuşa dokundum ve aynen seninki gibi sorun çözüldü buraya yazdığın ve çözümü paylaştığın için çok teşekkür ederim dostum eyvallah

• Teğmen
      204 Mesaj
      18 Aralık 2011 15:19:23
      benim laptopta bazen pc açılınca harfler yanlış çıkıyordu misal s harfine basınca sdsf e harfine basınca ewyt gibi yanında 3 harf çıkıyordu bunun gibi bir çok tuş farklı çıkıyordu burda ki yöntemle çözemedim benim yönetemim sağdaki şifte 8 sn ye basmak filtre tuşları çıkıyor win7 onaylıyormusun diyor onaylayınca düzelmedi ise bir daha 8 sn basıyorum onay ekranı yine çıkıyor bu sefer onaylayınca filtre tuşları sanırım inaktif oluyor ve klavye tuşları normale dönüyor .bunu yazdım benim gibi bir harf basıp 4 harf çıkanlar varsa bu yöntemi denesinler

iphone 6 64 GB Space Grey (uzay grisi)
    • Teğmen
      146 Mesaj
      23 Ocak 2012 11:36:27
      Bilgisayarım masaüstü olmasına rağmen dizüstü klavyesi gibi harf tuşlarının bazılarından rakam çıkıyor.

• Er
      1 Mesaj
      14 Nisan 2012 12:04:58
      Çok teşekkür Ederim Saol

• Onbaşı
      28 Mesaj
      30 Haziran 2012 14:42:48
      iyi günler arkadaşlar
      bende de böle bir sorun hasıl oldu :). viewsonic netbook kullanıyorum . b ye basınca
      baq*bü aynenaq24 böle saçma sapanaq2 şeyler yazıyor. bazende enter olarak kullanıyor. önceden genelde b de yapardı şimdi çoğu tuşta sapıtıyo netbook. yardımcı olmak isteyen varmı acaba. şu anda sorunlu netbook tan yazıyorum . bir iki örnek daha yazayım alta.

*büba- 2 kere b ye bastımn
      nanaqna 2 kere n ye bastım
      vvvvvvvv*ü buda sadece v tuşu.

• Onbaşı
      28 Mesaj
      01 Temmuz 2012 13:51:48
      arkadaşlar yardım edecek yokmudur.

• Yarbay
      2606 Mesaj
      23 Eylül 2012 21:23:00
      quote:

Orijinalden alıntı: gelirseikimize

arkadaşlar yardım edecek yokmudur.

Hortlatmış olmayayım ama sorunun çözümü çok basit ( laptop için ) Sol alt + shift tuşlarına basın sorununuz anında çözülsün.

Biz Galatasaray Cumhuriyeti değil, Cumhuriyet’in Galatasaray’lı çocuklarıyız.
    • Yüzbaşı
      356 Mesaj
      04 Kasım 2012 17:21:32
      Bugün benim de başıma geldi buna benzer bir sorun. Bilgisayar açıkken klavyeyi siliyordum. Klavyeyi kullanmaya başladığımda tek sorun olarak e yerine € yazıyordu. Fnmode tuşunun faal durumda olduğunu farkedip kapattığımda düzeldi...

• Binbaşı
      1458 Mesaj
      21 Aralık 2012 23:32:39
      arkadaslar ben de notebooka harici klavye wireless tanıttım
      turkce karakterler normal ama- u ya basınca klavye geri dusu calisiyor o ya basınca klavyeileri tusu calisiyor

k l m gibi tuslar da calismiyor nedendir

• Onbaşı
      30 Mesaj
      11 Mart 2013 21:55:08
      -merhaba arkdaşlar yeni konu açmak yerine buraya yazıyım bi dedim.
      Benim klavyemde numlock kısmında 9, 6, 3 nokta, tuşları yani numlock un sağ kısımları şöle yazıyor

9 a basınca =-9
      6 ya basınca =+6
      3 e basınca =53
      noktaya basınca =2,
      kücük enter a basılınca ise= 0 koyup entra basmakta bunun sorunu ne acaba bide şimide farketim ü harfine basıldıngdada böyle çıkıyo =/ü
      BU SORUN HAKKINDA NE YAPMAM GEREKİYOR ACABA?

• Yüzbaşı
      356 Mesaj
      12 Mart 2013 07:43:38

Muhtemelen klavyenin üzerine şekerli bir içecek dökülmüştür. 1 - 2 güne danışmanlık kendisini belli eder...

Mesela 9'a bastığında 9'dan önce tireye bir baskı uygulanıyor. Diğerleri de benzer şekilde...

Bütün tuşlarda böyle bir durumun sözkonusu olmaması bu ihtimâli daha da güçlendiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
      65 Mesaj
      04 Haziran 2013 01:09:14
      aynı problem bendede var acil yardıma ihtiyacım var

• Teğmen
      185 Mesaj
      04 Haziran 2013 03:13:41

bi şey mi döküldü lavyeye bi şey döküldüyse ters cevir içini süpürgeyle çek ama geç kalmışsındır büyük ihtimal
      eğğer bi şey dökülmediyse Fn + Numlock Bas düzelir

Bahsedilenler: raso17

"İnsanı ateş değil, kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendine kör bakar. Bil ki; Neye nasıl bakarsan, o sana öyle bakar."
    • Çavuş
      65 Mesaj
      04 Haziran 2013 08:21:15
      hocam numlock tuşu yokki bilgisayarda . bide sadece bikaç harfte yapıyor bunu mesela '' a '' ya bastığım zaman ''da'' yazıyor ama basılı tutunca ''a'' yazıyor . bu problem ilk kez başıma geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raso17 -- 4 Haziran 2013; 8:24:51 >

• Teğmen
      185 Mesaj
      04 Haziran 2013 11:30:43
      laptop mu

"İnsanı ateş değil, kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendine kör bakar. Bil ki; Neye nasıl bakarsan, o sana öyle bakar."
    • Er
      6 Mesaj
      29 Haziran 2013 21:24:19
      bende de benzer bir sorun vardı sağdaki numaralar çalışmıyor ve üstteki rakamlara basınca üst karakterler cıkıyordu.
      1. masa üstü usb klavye benimkisi
      2.win7 kullanıyorum
      3.erişebilirlik seceneklerinden tuşun takılmaya bağlı yaptıgını anlamak için geçiş tuşlarını aktif edip ekranı kapamadan tuşlara basıyoruz ses cıkarıyorsa tuş takılı kalmış anlamına geliyormuş (bkz.klavye sorun gidericiyi sonuna kadar okuyabilirsiniz)
      4.bende yavaş yavaş tuşları söküp taktım önceliği shift alt gibi tuşlara baktım. sorun <> tuşu takılı kalmış onu düzeltince sorun çözüldü
      5.tuş sökmeye korkan arkadaşlar önce fazla kullanmadığı bir tuşta denesin. tuşun üst kenarıntan kendinize doğru cekin çıkacaktır
      6.sorumluluk kabul etmiyorum kırılan klavyelerden denemesi size kalmış baktınız atacak gibisiniz deneyebilirsiniz mesela.
      7.sabahtır uğraşıyorum anca bulabildim. windows sorun gidericiye teşekkurler

• Yüzbaşı
      640 Mesaj
      23 Temmuz 2013 09:06:01
      quote:

Orijinalden alıntı: telit35

Teşekkürler .. dediğin gibi yaptım oldu

Emeğe saygısız, daha dünkü çocukları mod yapan zihniyet yüzünden ne konu açarım ne mesaj yazarım.
      maksat arama motorunda listenmesin..... uzaktan bakar işimi görürüm...
    • Onbaşı
      28 Mesaj
      24 Temmuz 2013 01:01:51
      quote:

Orijinalden alıntı: gelirseikimize

iyi günler arkadaşlar
      bende de böle bir sorun hasıl oldu :). viewsonic netbook kullanıyorum . b ye basınca
      baq*bü aynenaq24 böle saçma sapanaq2 şeyler yazıyor. bazende enter olarak kullanıyor. önceden genelde b de yapardı şimdi çoğu tuşta sapıtıyo netbook. yardımcı olmak isteyen varmı acaba. şu anda sorunlu netbook tan yazıyorum . bir iki örnek daha yazayım alta.

*büba- 2 kere b ye bastımn
      nanaqna 2 kere n ye bastım
      vvvvvvvv*ü buda sadece v tuşu.

bu sorunun çözümünü buldum. netbook ta tırnaklı yerlerden klavyeyi söküp altını temizlemek. tek bir kıl girmiş onu çıkardım düzeldi :D ben yaptım çok da güzel oldu. :D takip eden olursa yardımcı olur umarım.

• Er
      1 Mesaj
      24 Temmuz 2013 01:43:56
      basit 2 çözümüm var 1. si Fn + F11 yapın 2.si FN+NumLock yapın (ben2.si ile düzelttim )...

• Er
      1 Mesaj
      21 Eylül 2013 08:54:58

çok saol

telit35kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      737 Mesaj
      01 Mart 2014 08:47:45
      logitech kullananlar varsa eğer tuş kombinasyonları sorunu gidermemişse tek çarresi bilgisayarınıza kurduğunuz setpoint yazılımıdır setpoint yazılımını kaldırdığınızda sorun ortadan kalkmış olacaktır

• Çavuş
      79 Mesaj
      03 Nisan 2014 22:37:13
      Beyler ben masaüstü kullanıuyorum.Bir tuşa bastığımda 2 tane harf yazılıyor.Klavyede fn tuşu yok.Ne yapabilirim, lütfen yardım edin

Kilitli odalar dünyasında anahtarı olan adam kraldır.
    • Er
      1 Mesaj
      29 Eylül 2014 18:45:18
      beyler bendede vardı çözdüm mesela i ye basınca ' yazıyodu ı dan i yazıyodu

çözüm:

sağ altta dil çubuğu vardır orda alm yazar ona tıklayıp onu türkçe Q klavyeyle deiştirin
      sonra düzelecektir

(diğer arkadaşlar salak salak yorum yazmış bu arada )

• Er
      4 Mesaj
      03 Temmuz 2016 16:42:26

hocam düzeldi eyw

telit35kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      509 Mesaj
      13 Temmuz 2016 09:17:03
      quote:

Orijinalden alıntı: telit35

teşekkürler...

OLYMPUS EPL-1 - 14-42mm - 50 mm f:1.8 Olympus- 75-300 mm OZECK -70-210 mm Cosina -Nikon D7100 + 18-140 mm Nikon VR +11-16 mm Tokina https://www.flickr.com/photos/osmankeser/
    • Er
      3 Mesaj
      17 Eylül 2016 12:18:42
      Yeni form açamadım kusura bakmayın benim sorunum 3 veya 4 aydır oluyor 4 ayrı klavye kullandım 2. kere format atım düzelmedi w7 64bt kullanıyorum nütfen yardım edin..
      sorunum yazı yazarken 1 karaktere basınca 3 veya fazla yazıyor mesela tüüm zzazmanllaarın enn iiyiisii benn olmaalıyddıım oyunlarda'da w basınca takılarak yürüyor tab tuşuna basınca sürekli acılıp kapanıyor bilen varsa yardım etsin Not:kısa yol tuşları veya yapışkan tuşlarla, dil bölgesindeki Q klavyesinde ve virüsle alakalı değil çok fazla araştırdım kimsenin başına gelmemiş biri yardım etsin artık

• Yarbay
      2588 Mesaj
      26 Ekim 2016 01:31:30
      Aynı sorun son 2-3 gundur bendede baş gösterdi. Sistem geri yukleme yaptım, yapışkan tuşları denedim, num lock falan denedim ama fayda etmedi. Ü harfine basınca İÜ şeklinde yazıyor. Yani 2 karakter birden yazıyor. Ğ'ye basınca da Ğ- şeklinde yazıyor. Exper Karizma NRK3D laptop kullanıyorum. Bi çözüm lütfen. Aynı zamanda sağ ok tuşuna bastığımda Alt tuşunun görevini yapıyor. Yardım lütfen...

Intel® Core™ i5-2410M CPU @ 2.30 GHz, 4 GB Ram, Nvidia GeForce GT 520M 1 GB.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi - Radyo ve Televizyon Programcılığı
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> klavye tuşları yanlış yazıyor [ ÇÖZÜLDÜ ]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.