Şimdi Ara

!!!!-..CREATIVE ZEN X-FI İNCELEMESİ..-!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
0
Favori
19.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  !!!!-..CREATIVE ZEN X-FI İNCELEMESİ..-!!!!

16gb Zen x-fi perşembe günü bana ulaştı. Beklediğimden daha küçük ve daha şık olduğu ilk izlenimim.

3 saat şarjın ardından tamamen doldu ve cihazı açtım:

Görünüş ve Ekran

-Ekranın gerçekten çok net durduğunu söyleyebilirim. Ayrıca türkçe desteği de var.

-Ekran ışığı kendiliğinden sönmüyor sadece yaklaşık %10 parlaklığa düşüyor. Işığı söndürebilmek için cihazı kilitlemeniz gerekli(hold).

-Kasa olarak normal zen ile neredeyse aynı genişlikte, kalınlıkta. Sadece kilit ve açma tuşu soldan sol arkaya alınmış. Bu biraz zorluk yaratabiliyor ama zen deki o çıplak görüntü bu şekilde giderilmiş.

-Yine sol taraftaki ışıktan pilin doluluk durumunu (kırmızı yeşil) veya şarj olmasını (yanıp sönen sarı) görebiliyorsunuz. Gayet şık bir hava veriyor.

Resim Video ve Müzik

-Resimler arası geçişler çok hızlı, ayrıca gayet net görüntüler görebilirsiniz.

-İstediğiniz bir resim arkaplan olarak ayarlanabilir.(saydamlık ve renkler ayarlanabiliyor)

-Video da zen de sevilmeyen 25fps olayı çözülmüş. 30fps videolar oynatabiliyor. X-fi video converter 30fps olarak dönüştürüyor.

-Müzik kalitesi olarak eğer x-fi kapalıyken dinliyorsanız orta halli bir ses alıyorsunuz. Normal zen in bu kalitede olduğunu düşünürsek x-fi crystalizer açıldığında sesin baya düzgünleştiğini farkedeceksiniz. Özellikle de max. a ayarlıyken çok net ve ayrıntılı sesler alıyorsunuz. Sizi tatmin edebileceğini söyleyebilirim (%30-%40 daha kaliteli). Ama x-fi expand (3d ses) pek hoşuma gitmedi. Tabi açıp kapatabiliyorsunuz bunu. Dinlediğim müzik türünde biraz boğmaya yol açıyor. Enstrümantal sakin müziklerde işe yarayabilir. Yanında gelen kulaklığın kalitesi de gayet iyi(EP830). 100ytl civarı satışı olduğunu düşünürsek Sennheiser cx500 kadar olabileceğini tahmin ediyorum.

-Tuş takımının hemen altındaki hoparlör gayet düzgün bir ses vermekte. Cızırtılar çıkarmıyor ve nokia 6630 kadar yüksek.

Genel Kullanış

-Ön ekranda 13 adet tuş var. 9 tanesi menüde gezmeye ses, şarkı v.s değiştirmenize ve yazı yazmanıza yardımcı oluyor. Yazı yazma cep telefonundaki gibi değil yazı yazacağınızda gelen klavye de sağa sola giderek orta tuş ile yazı yazıyorsunuz ama harflerin yeri aynı. Bir diğeri geri dön tuşu ana menüye kadar gidiyorsunuz. Menü tuşu da var ama ana menü değil bu şarkı bilgileri kopyala(sd için) şarkı sil, oynatma şekli gibi seçeneklerin bulunduğu ara menü. Kısayol tuşu ve play/stop tuşu da diğerleri. Arkada ise açma-kapama ve hold tuşu var. Aslında tuştan ziyade kaydırarak kullanılıyor. Tırnağınızı kullanmanız gerekebilir. Reset tuşu da bildiğiniz gib malum :D

-Wireless orta halli 1-2 kat üstteki wireless ağlara bağlanabildim. Online dan creative sunucularına bağlanıp gezinebiliyorsunuz. Türlü konularda kayıtlar mevcut. Chat ise biraz farklı normalde alışık olduğumuz messenger gibi değil creative in sitesinden kayıt yapmanız gerekiyor ve arkadaş listenizi yine oradan düzenliyorsunuz. Web de gezmek gibi bir durum yok.

-Fm radyo alıcısı da gayet net sesler verebiliyor 32 adet kayıt yapabiliyorsunuz ve telefon baz göstergesi gibi bir gösterge var sinyal durumuyla ilgili. Ayrıca kayıt ettiğiniz radyolara isim verebilirsiniz.

-Hafıza kartına gelince 32gb/sd(hc) kart desteği var. 2gb kartıma film vs. attığımda herhangi bir takılma v.s gibi birşeyle karşılaşmadım yani gayet hızlı okuma yapıyor. Resim gibi medyaları direkt olarak aktarabiliyorsunuz player a.

-Ayarlar kısmında ses(bas güçlendirici, eq, ses yüksekliği denetimi) medya şifreleme saat gibi ayarları bulabilirsiniz.

-Pile gelince gayet uzun süre gideceğe benziyor o kadar karıştırmama medya aktarımı yapmama rağmen film seyretmeme rağmen 3. gün bugün düşük pil gösteriyor. Henüz tam boşalmadı. 4-5 şarjda pilin tam olarak etkin olacağını düşünürsek mükemmel diyorum.

Kötü yönler
    -Ekran şarkı değişimlerinde saniyeden daha kısa bir sürede gidip gelebiliyor.
    -Cihazı açtışınızda şarkıya girdiğinizde ses normalden düşük olabiliyor çözümü x-fi crystalizer ı kapatıp açmak.
    -Açılırken garip şeyler olabiliyor ekrandaki yazıya.
    Firmware hatası olası durumlar. Bendek sürüm 1.03.01.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kişisel kullanım düşüncelerimi yazmamaya çalıştım. Herkesin beklentisi farklı olabilir . Ama 10 üzerinden 8.5 hakediyor. Eğer bir sorunuz olursa cevap için hazırım.

Ayrıca:

Battery Life:

Up to 36 hours of continuous audio playback
    Up to 13 hours of continuous audio playback with speaker
    Up to 20 hours of continuous FM radio playback
    Up to 5 hours of continuous video playback
    Up to 4 hours of continuous video playback with speaker

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azawarai -- 23 Ağustos 2008; 17:03:40 >

• quote:

Orjinalden alıntı: dmltnman

Ürünün video incelemesi:

http://shiftdelete.net/site/200809055584/Creative-Zen-X-Fi.html

Güzel ama yetersiz gibi..

• quote:

Orjinalden alıntı: mocak1907

quote:

Orjinalden alıntı: azawarai

32gb sdhc kullanabilirsin.

Hangi formatta o hatayı veriyor?

xvid

Bu konu sana yardımcı olabilir. Bir bak istersen

http://resim.donanimhaber.com/m_26736203/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: dmltnman

quote:

Orjinalden alıntı: mocak1907

quote:

Orjinalden alıntı: azawarai

32gb sdhc kullanabilirsin.

Hangi formatta o hatayı veriyor?

xvid

Bu konu sana yardımcı olabilir. Bir bak istersen

http://resim.donanimhaber.com/m_26736203/tm.htm

• quote:

Orjinalden alıntı: mamo99

başka aletlerle kıyaslama imkanı bulan varmı acaba clix 2 gibi vibez gibi

Vibezla kıyasladım, her ikisi de var bende.
    http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=1212.0
  • quote:

Orjinalden alıntı: 0ZN

quote:

Orjinalden alıntı: ok1907

quote:

Orjinalden alıntı: 0ZN

Arkadaşkar nerhaba bugün Creative Zen X-FI 8GB aldım Bimeksten 299 tl ye..
    Sennheiser CX-500 kulaklığımda var (orjinal haa)
    iPod nano 1.nesil 2gb kullanıyordum daha önce sizce ipodtan sonra bunu almam iyi mi ? daha üstün bir cihaz mı bu ?
    birde yeni versiyon nasıl yüklerim,

edit: içinden çıkan kulaklığı kullanmayı düşünmüyorum galiba modeli EP-830 bunu kaça satarım ?

edit2: bir saat içinde cevap alamazsam yeni konu açarım

Şuradaki 20mb güncellemeyi mp3 çalarını bilgisayarına bağladıktan sonra çalıştırırsan birkaç dakikada falan güncelleme yapıyor. İpod 1. nesli bilmiyorum ama 2. nesil kullandım ve zen x-fi kesinlikle çok önde. Yalnız baslar biraz zayıf o yüzden sanırım cx500 ile iyi bir ikili olabilirler çünkü cx500'ün basları güçlüdür. Baslar güçsüz derken ipod kadar bası var ama bana yetmiyor Bir de tavisyem tizi fazla olan şarkılarda x-fi özelliğini açma kulağını tırmalıyor. Çalgıların güçlü olduğu şarkılarda ise mükemmel oluyor x-fi.

Cevap için teşekkürler de Şuradaki derken ???

Pardon ya linki koymayı unutmuşum

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=213&CatName=MP3+Players&subCatID=213&subCatName=ZEN&prodID=17810&prodName=ZEN+X-Fi+8GB

Bu arada fiyat çok iyi o kadar düştümü fiyatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 25 Aralık 2010; 15:16:25 >

• Eski versiyon vibez'lerin sesi gerçekten güzeldi ama micro hdd'li cihaz olduğu için biraz sorunluydu..
    Yeni modellerde flash disk kullanılmış ama ses kısıtlaması var.. Çıkış gücü, empedans >7.5 mW (L) + 7.5 mW (R)
    http://www.trekstor.de/tr/products/detail_mp3.php?pid=66&page=3
    Zaten şimdi trekstor ürünleri Türkiye de satılmıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 20 Temmuz 2009; 18:12:45 >
  • arkadasım bu fiyata bu özellikler cidden cok ama cok ii...
    ben uzun süredir creative zen almak için para biriktiriyordum.
    arkadasımın ipodu var ses cıkısı cidden cok daha iyi. fiyat performansı
    göz önünde bulunduracak olursan zen cidden bulabileceğin en iyi alet.
    yeni site yapmıslar oradan daha da ii bir sekilde inceleyebilirsin..
    http://tr.creative.com/welcome.asp
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.