Şimdi Ara

AIRBAG LAMBASI YANARKEN ARAÇ MUAYENEDEN GEÇER Mİ? :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
21.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı illerde özel muayenelerin arabadaki çiziği bile bahane ettiklerini duydum.Ancak bildiğim kadarıyla Ankarada hala devlet muayene ediyor.Arabanın araç muayenesi vakti geldi.Ancak benim arabada airbağ lambası yanılı duruyor. Acaba bu bir sorun olurmu? Ankarada muayene yaptıranlar ne dersiniz. Bu arada ''Bilgisayara taktırıp söndürtsene diyenler o0labilir. Bikaç defa yaptırdım gene yandı. Anlayacağınız işi biraz tamirlik yani.

• Arkadaşım bildiğim kadarıyla aracın tüm ekipmanlarının sorunsuz çalışması gerekiyormuş.Yani o lambayı ya geçici söndüreceksin ya da arızayı yaptıracaksın,2. şık daha mantıklı bana göre.
  • Devlet tekelinde belki ama özele geçerse imkansız.
  • bnmde airbagler açık yani yok
    bunun için de birşey derler mi?git bunları taktır öyle gel mi derler?
  • quote:

Orjinalden alıntı: emir18rebrov

bnmde airbagler açık yani yok
    bunun için de birşey derler mi?git bunları taktır öyle gel mi derler?

Sorunuz biraz şaka gibi geldi ama cevap vereyim. Araba üretilirken opsiyonel olarak konmayan airbag için git taktır denmez.
  • hyr
    bnm arabada standartında airbag var ama kazadan dolayı açılmış ve şu an yok.ondan sordum...
  • muayeneden öyle veya böyle bir şekilde geçersiniz.Burada önemli olan kendi hayatımız.Allah korusun bir kaza sırasıda açılmayacak olan airbag arabamda olsa ne olur olmasa ne olur.Ben olsam hemen yaptırmaya çalışırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi br251 -- 19 Ağustos 2008; 10:41:33 >
  • air bag çalışıyormu çalışmıyormu bakmazlar heralde
  • quote:

Orjinalden alıntı: emir18rebrov

hyr
    bnm arabada standartında airbag var ama kazadan dolayı açılmış ve şu an yok.ondan sordum...

Airbag lambası yanmıyorsa problem olmaz diye düşünüyorum. Yanıyorsa ve muayenede sizi uyarırlarsa artık adamlara durumu izah etmeye çalışırsınız.
  • lambanın üstü kapalı karanlıkta yandığı belli oluyor.göğüslükte de ztn çatlamış şekilde duruyor
    bnm anladığım bunun için vermezler vizeyi.
  • Arkadaşlar muayenede bu tür şeylere bakmazlar. Çok rahat geçer araba.
  • sistem değişti ya ondan öle düşündüm
  • +1
    quote:

Orjinalden alıntı: fordfocus

Arkadaşlar muayenede bu tür şeylere bakmazlar. Çok rahat geçer araba.
  • Bugün airbagi tamir ettirdim. Ön yolcu koltuğunun altındaki sensörden çıktı. Kablosu gevşemiş. Şimdilik lamba yanmıyor.Bakalım ilerde ne olacak.
    Bu arada bugün öğleden sonra Ankaradaki araç muayene istasyonuna şöyle bir uğradım.Anam anam ne kuyruk vardı öyle. Sabahın 6sında gitmek gerekecek anlaşılan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat6767

air bag çalışıyormu çalışmıyormu bakmazlar heralde

aman abi birde onu akıllarına getirme
  • bencede bakmazlar
  • Bakacaklarına inanmıyorum. Saçma bir mantık olur bir sürü hava yastıksız araç varken olanı incelemek saçmalık. Yürüyen aksam, karoserin durumu, fren, lastik gibi konularda çok hassaslarmış.
  • acil cevap bekliyorum arkadaşlar varmı yakında muayeneye giren benim balata lambam ve eirbag lambam yanıyo muayeneden geçermi acaba nedersiniz ....
  • Airbag ışığınız yanıyorsa hiç sorun olmaz, merak etmeyin. Benim aracımda da airbag ışığı yanıyordu, bugün muayeneden kusursuz geçti. Airbag ışığını önemsememişler bile...
  • merhaba, corolla 2007 model araba aldım ancak direksiyonunda soyulma ve çatlak var tüvtürk muaynesinden airbag arızalı hafif kusurlu olarak geçti. araba daha önce airbag açmış olsaydı tüvtürk muayneden geçmezdi dimi? kazalı değil mi diye içime kurt düştü airbag açıp açmadığını nasıl öğrenebilirimki bunun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.