Şimdi Ara

cep telefonu iadesi hakkında[SORUN HALLEDİLDİ,HB İADE ALDI]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar slm...dertliyim yardımcı olabilecek var mı bilmiyorum...
    2 gün önce hb dan w910i aldım ama şu anda memnun değilim kendini resetliyo ve nur topu gibi 2 ölü noktam vardeğiştirmek istiyorum ama maalesef jelatinini çıkardım...bunun sorun olup olmayacağını sordum "sorun olur alamayız" dediler...kanuni olarak hakkım değil mi bi malın iadesi?yardımcı olabilecek bilgilendirebilecek arkadaş var mı?ne yapmalıyım ben şimdi?

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnmcclane -- 22 Ağustos 2008; 16:33:38 >

• up up upp...
  • yuhh beya
  • Tüketici haklarına göre uzaktan yapılan satışlarda 7 gün içinde iade hakkın vardır.
    Aşağıda bimeksten bir alıntı var.

Koşulsuz iade ve değişim hakkım var mı?
    Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun Bimeks
    Mağazadan satış Yok Kusursuz-Arızasız ürünler
    3 gün*
    İnternet üzerinden satış 7 gün 7 gün
    Telefon ile satış 7 gün 7 gün

Bimeks'ten satın almış olduğunuz ürünleri 3 gün boyunca herhangi bir neden göstermeksizin aşağıdaki şekillerde iade edebilirsiniz.

Internet sitemizdeki talep formu ile başvurarak;
    Müşteri hizmetlerimizi arayarak (lütfen telefon görüşmesi sırasında fatura numaranızı ya da varsa takip numaranızı bildirmek için belgeleri hazır tutun),
    Ürünü mağazamıza getirerek (lütfen faturanızı ve ödeme yaptığınız kredi kartını, firma adına fatura kestirmişseniz iade faturasını birlikte getirmeyi unutmayın*)

* İade etmek istediğiniz ürünün satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve kullanılmamış olması (denemek için ürünün kutusunu açtıysanız kutuya, ürüne ve aksesuarlara zarar vermeden) orijinal kutusunda, aksesuarları, kitapçıkları ve köpükleri ile birlikte geri getirilmesi durumunda iade işlemleriniz başlatılabilecektir. Ürünle birlikte verilen tüm hediyelerinde kusursuz olarak teslim edilmesi zorunludur.
    İade işlemleri sonrasında ödediğiniz bedel tutarında HEDİYE ÇEKİ verilecektir.

İade işlemlerini aşağıdaki durumlarda yapamayız;

Faturanız (firma adına kesilmiş faturalar için iade faturası da birlikte) mağazaya getirilmemişse;
    Sözleşme ile başlatılmış bir hizmet var ise (GSM, GPRS aboneliği, garanti paketi, hizmet paketi v.b.);
    Koruma bandı bulunan ürünlerin bandının çıkarılması durumunda;
    Özel siparişle yapılan satışlarda,
    Koşulsuz iade edilemeyen ürünler;
    Cep telefonları
    LCD / Plazma TV,
    DVD / VCD (Yazılım, Oyun, Film),
    Kitap
    Navigasyon cihazları
    Kulaklıklar (Bluetooth, müzik, vb.)
    Sarf malzemeleri (yazıcı kartuşu, toneri, kağıdı, CD, DVD medya vb.)
    Oyun konsolu (Sony PlayStation, Sony PSP, Nintendo Wii)
    Projektörler
    Beyaz eşya
    Küçük ev aletleri
    Kişisel bakım ürünleri
    Oyuncaklar
    * 4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda mağazadan yapılan alışverişlerde koşulsuz iade yoktur. Kapıdan ve mesafeli (Internet, telefon, v.b.) satışlarda ise 7 gün sözleşmeden cayma hakkı tüketiciye kanunla verilmektedir. Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş. gerekli gördüğü durumlarda iade almama hakkını saklı tutar.

• çok şükür hepsiburadadan cevap geldi w910i yi iade edebiliyorum

• iade ettim w910i yi çok şükür...

saygılar...
  • İŞTE GARANTİLİ ALIŞVERİŞ YAPMANIN FAYDALARI....YA GİTTİGİDİYORDAN KAÇAK TELEFON ALSAYDIN.NE YAPARDIN.....GÜLE GÜLE KULLAN
  • Böyle Sorunlarınız Oldugundawww.sikayetvar.com'a girin. Orda Genellikle Şikayetler Çözülüyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Scorpion_tr

Böyle Sorunlarınız Oldugundawww.sikayetvar.com'a girin. Orda Genellikle Şikayetler Çözülüyo

walla kardeş gerek kalmadı saolsun hb hemen mağduriyetimi giderdi...

bi ısınamadımdı ya telefona

neyse sanırım n95 gibin bişiy alacam...

ayrıca arıkan arkadaşıma kesinlikle hak veriyorum garantili satış her zaman için garantidir

• SOĞOL KARDEŞ
  • k850i aldım oldukça memnunum...güncellemeyi yapamamak dışında

herkeşe tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnmcclane -- 30 Ağustos 2008; 23:47:46 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.