Şimdi Ara

***Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜ'lüler (2012'liler BURAYA)*** (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.131
Cevap
15
Favori
164.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dorota

quote:

Orijinalden alıntı: asosyalsinek

beyler nasıl bir üniversite özellikle kampüs vs hakkında internette bilgi bulamadım osmangazi merkeze çok uzakmış sanırım özellikle eğitim fakultesi hakkında bilgi lazım

merkeze uzak falan değil yahu tamvayla 20 dakika falan. hangi bölümü kazandın bilmiyorum da kampüsü pek iç açıcı değil ama merkez o eksikliği kapatıyor. kampüs tadında heryer öğrenci

hocam daha tercihler başlamadı marmara zihin engelliler gelmezse osmangaziyi yazıcam arkasına o büyük ihtimal gelir eğitim fakültesi nasıldır bilgin var mı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dorota

quote:

beyler nasıl bir üniversite özellikle kampüs vs hakkında internette bilgi bulamadım osmangazi merkeze çok uzakmış sanırım özellikle eğitim fakultesi hakkında bilgi lazım

merkeze uzak falan değil yahu tamvayla 20 dakika falan. hangi bölümü kazandın bilmiyorum da kampüsü pek iç açıcı değil ama merkez o eksikliği kapatıyor. kampüs tadında heryer öğrenci

hocam daha tercihler başlamadı marmara zihin engelliler gelmezse osmangaziyi yazıcam arkasına o büyük ihtimal gelir eğitim fakültesi nasıldır bilgin var mı

eğitimcilere yeni bina yapılıyor ama bu seneye yetişmicek sanırım. seneye gıcır gıcır binanız olacak eğer tercih yaparsan. tek bildiğim bu. arkadaşım yok orda.

• Dorota kullanıcısına yanıt
    tamam hocam teşekkürler
  • Dorota kullanıcısına yanıt
    endüstri müh nasıldır bu okulda hazırlık zorunlu mu acaba yardımcı olur musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iespor9502

endüstri türkçe. türkçe bölümlerde hazırlık zorunlu değil. endüstrinin binası diğer binalara göre daha yeni gayet güzel bir binası var. binada endüstrinin yanında kimya ve metalürji malzeme mühendisliği de var kantini kız doludur yani okuyan arkadaşlar gayet memnunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slp

quote:

endüstri türkçe. türkçe bölümlerde hazırlık zorunlu değil. endüstrinin binası diğer binalara göre daha yeni gayet güzel bir binası var. binada endüstrinin yanında kimya ve metalürji malzeme mühendisliği de var kantini kız doludur yani okuyan arkadaşlar gayet memnunlar.

eğitiminden hocalardan memnunlar mı peki 50 bin benim sıralamam kampüse kötü diyorlar çok sorun olur mu senin şikayet ettiğin yönler var mı üni için veya sevdiğin yanları?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Slp

quote:

eğitiminden hocalardan memnunlar mı peki 50 bin benim sıralamam kampüse kötü diyorlar çok sorun olur mu senin şikayet ettiğin yönler var mı üni için veya sevdiğin yanları?

50bine alıyomu ya endsütri? ben zamanında 50binle makineye girmiştim. neyse hocalardan memnunlarmı değillermi bilmiyorum ancak hiç ders çalışmayan arkadaş gayet 2.50 nin altına düşmeden okuyo çocuk rahat yani.

kampüs maalesef kötü. ama eskişehir komple kampüs tadında zaten heryer öğrenci o yüzden kampüs sıkıntı olmuyor çok. mühendisliğe yakın biyere yeni bi kafe açıldı bi kere gidebildim güzel gibiydi fiyatları da uygundu seneye bozmazsa giderim oraya yani. okulun hemen kapısında da birkaç kafe var. tramvaya bindinmi 15 dkda çarşıdasın zaten.

okulun tek sevdiğim yanı ise not sistemi. geçme notu 35 finalde not barajı yok. dd dc alarak geçebiliyorsun dersleri.

• Slp kullanıcısına yanıt
    ohh çok iyiymiş geçme sistemi çok sağol cevaplar için şimdi sadece karar vermek kaldı yıldız teknik kimya mühendisliğini mi üste yazayım yoksa osmangazi endüstri mi yazdığıma göre ikisinden biri gelcek büyük ihtialle
    Hocam "finalde not barajı yok" ne demek? Bilmediğim birşey mi var acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _999_ kullanıcısına yanıt
    bazı okullarda şöyle oluyor:

mesela geçme notu 60 finalden 40 aldın vizenle ortalaman 60 oldu ama geçemiyorsun vizen kaç olursa olsun finalden mesela 40 alman lazım veya 50 veya 60. finalden 60 aldın bu sefer ortalaman 60 altında kaldı yine geçemiyosun.

anlatabildimmi bilmiyorum değişik oldu
    anladım galiba :) nese bizde yokmuş zaten.
  • Bilgisayar mühendisliği hakkında bilgi verebilecek olan var mı?
  • İktisat yazacak olan var mı iş yapar mı
  • %90 Bilgisayar mühendisliği gelecek bilgi verebilecek var mıdır?
  • Yahu arkadaşlar 4-5 sayfa öncesinde belki de onlarca mesaj var benim ve arkadaşlarımın yazdığı. Biraz konuyu inceleyin, ondan sonra buraya yazın.

Herkese hayırlı olsun.

Genel bilgileri veriyorum;
    1) Kampüs merkeze uzak değil, tramvayla 20 dk sürer en fazla.
    2) Kampüs ben mezun olduğumda bok gibiydi, sosyal etkinlik yok gibi bir şeydi. Ben mezun olalı 2 sene oldu, hala da öyle olduğunu tahmin ediyorum.
    3) Civarında yaşayabilirsiniz. 400-500 TL arasında kiralık apartlar var. Civarda da alkollü mekan olmasa da çeşitli kafeler var. Anadolu Üni. tarafı daha canlı bu konuda.
    4) Kampüs içinde ringler var. Öyle ulaşım sağlayabilirsiniz.
    5) Okulun yemekhanesi bok gibi. Rezil yemekler pahalı fiyatlar.
    6) Okul güvenliği fenadır, dayak yiyebilirsiniz.
    7) Okul yönetimi muhafazakardır. Çoğu bölüm de haliyle böyledir.
    8) Mühendislik için konuşuyorum; eğitimde hiçbir sıkıntınız olmasın. İnşaat mühendisiyim, aldığım eğitimden memnunum.
    9) Şehir harika. Her yer yakın, araba şart değil; olursa iyi olur. Ailenizin tepesinde at nallamanıza gerek yok ama.
    10) Bağlar, Çarşı, Adalar gidip vakit öldüreceğiniz yerler. Okulun civarında yer tutarsanız ancak çok güzel arkadaşlığınız ve ev ortamınız olur.

Herkese hayırlı olsun.

• Pdr geldi 27k ile nasıl iyi midir pdr
  • deneyelimli arkadaşlar acaba tecrübe ettiğiniz ,bildiğiniz güzel yurt ve apart var mı okula fazla uzak olmayan,interneti çok yavaş olmayan, yemekli olursa da iyi olur
  • Bademlik kampüsü hakkında yorumlarınız nelerdir arkadaşlar?
  • ders seçimi yaparken 1. sınıfı yoksa 4 seneyi birden mi seçilecek ? acil pls
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.