Şimdi Ara

***Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜ'lüler (2012'liler BURAYA)*** (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.131
Cevap
15
Favori
164.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • esk osmangazi tıp hakkında bilgilendirmeleri beklıorum.ayrıca yurt olanakları hakkındada bildiklerinizi solersenız sevınırım
  • arkadaşlar ben bu sene tercih yaptımda osmangazide sınıf geçme sitemi nasıl çan eğrisi mi yoksa sınır mı var?
  • Arkadaşlar bu üniversitenin mimarlık bölümü hakkında ne düşünüyorsunuz 26500 den almış 30bin sıralamam var kontenjanı 47den 50ye çıkmış tutma şansı var mı tavsiye eder misiniz?
  • Eskişehirde (Esogü, Anadolu farketmez) Elektrik-Elektronik veya Makine mühendisliği okumayı düşünenlere tecrübelerimi aktarabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drexel

Eskişehirde (Esogü, Anadolu farketmez) Elektrik-Elektronik veya Makine mühendisliği okumayı düşünenlere tecrübelerimi aktarabilirim.

bu iki bölümüde yazabilirim. özellikle makine hakkında eğitimi nasıldır, staj ve iş olanakları, türkiyede üniversitenin geçerliliği nasıldır anlatabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naix

quote:

Eskişehirde (Esogü, Anadolu farketmez) Elektrik-Elektronik veya Makine mühendisliği okumayı düşünenlere tecrübelerimi aktarabilirim.

bu iki bölümüde yazabilirim. özellikle makine hakkında eğitimi nasıldır, staj ve iş olanakları, türkiyede üniversitenin geçerliliği nasıldır anlatabilirseniz sevinirim.

Öncelikle iki bölümde köklü bölümler. İki bölümde de işin erbabı öğrenci dostu hocalar mevcut.

Makina eğitimi Türkiye'nin diğer tüm üniversitelerinde verilen eğitimle aynıdır. 1. sınıfta matematik (calculus ingilizcesi), kimya, fizik gibi mühendislik fakültelerinin diğer bölümlerinde de olduğu gibi genel dersler vardır. Bunun yanında makina müh.' de hem okul hem de iş yaşamı için vazgeçilmez olan teknik resim dersi 1. sınıfta gösterilmektedir. Diğer bölümlerde teknik resim dersleri 1 derste sonlandırılırken, makine müh. 2 derste verilmeye çalışılır. 2. sınıfta diferansiyel denklemler, nümerik analiz gibi derslerin yanında malzeme dersi, termodinamik dersi, mukavemet dersi gibi makine müh. en baba dersleri vardır.
    3. sınıf makine müh. lisans eğitiminin en zor senesidir(bana göre). Isı transferi, makine elemanları, kontrol sistemleri, mekanizma tekniği vb. dersler anlatılır.
    4. sınıfta ise termal sistemler tasarımı dersi zorunlu olup diğer alınacak dersler seçmelidir.

Makinalardan, matematikten, teknik resimden hoşlananların mutlaka okuması gereken bir bölüm bana göre. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliğini tavsiye ederim.

Staj konusunda eskişehirde ve diğer büyük şehirlerde zorluk çekeceğini düşünmüyorum. İş olanaklarına gelince sana kalmış bir durum. Kendini ne kadar geliştirdiysen, ne kadar iş yapma becerin varsa veya bir yerlerde dayın amcan varsa işsiz kalmazsın

Bölümün Türkiyedeki geçerliliğine gelince, bölüm köklü bir bölüm. Osmangazi üniversitesi anadoludan ayrıldığından bölüm tümden osmangaziye geçmiş. Eskişehirdeki büyük küçük tüm işletmeler osmangazi üniversitesi mezunlarına öncelik verebiliyor. Bazı çok büyükler(!) illaki odtü, itü, boğaziçi diyede tutturabiliyorlar. Dediğim gibi iş konusunda çok sıkıntı olmaz. Yaptığın işi sevince herşey kendiliğinden gelir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Naix

quote:

Öncelikle iki bölümde köklü bölümler. İki bölümde de işin erbabı öğrenci dostu hocalar mevcut.

Makina eğitimi Türkiye'nin diğer tüm üniversitelerinde verilen eğitimle aynıdır. 1. sınıfta matematik (calculus ingilizcesi), kimya, fizik gibi mühendislik fakültelerinin diğer bölümlerinde de olduğu gibi genel dersler vardır. Bunun yanında makina müh.' de hem okul hem de iş yaşamı için vazgeçilmez olan teknik resim dersi 1. sınıfta gösterilmektedir. Diğer bölümlerde teknik resim dersleri 1 derste sonlandırılırken, makine müh. 2 derste verilmeye çalışılır. 2. sınıfta diferansiyel denklemler, nümerik analiz gibi derslerin yanında malzeme dersi, termodinamik dersi, mukavemet dersi gibi makine müh. en baba dersleri vardır.
    3. sınıf makine müh. lisans eğitiminin en zor senesidir(bana göre). Isı transferi, makine elemanları, kontrol sistemleri, mekanizma tekniği vb. dersler anlatılır.
    4. sınıfta ise termal sistemler tasarımı dersi zorunlu olup diğer alınacak dersler seçmelidir.

Makinalardan, matematikten, teknik resimden hoşlananların mutlaka okuması gereken bir bölüm bana göre. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliğini tavsiye ederim.

Staj konusunda eskişehirde ve diğer büyük şehirlerde zorluk çekeceğini düşünmüyorum. İş olanaklarına gelince sana kalmış bir durum. Kendini ne kadar geliştirdiysen, ne kadar iş yapma becerin varsa veya bir yerlerde dayın amcan varsa işsiz kalmazsın

Bölümün Türkiyedeki geçerliliğine gelince, bölüm köklü bir bölüm. Osmangazi üniversitesi anadoludan ayrıldığından bölüm tümden osmangaziye geçmiş. Eskişehirdeki büyük küçük tüm işletmeler osmangazi üniversitesi mezunlarına öncelik verebiliyor. Bazı çok büyükler(!) illaki odtü, itü, boğaziçi diyede tutturabiliyorlar. Dediğim gibi iş konusunda çok sıkıntı olmaz. Yaptığın işi sevince herşey kendiliğinden gelir.

bilgilendirme için teşekkürler arkadaşım. bazı çok büyükler odtü itü boğaziçi diye tutturuyorlar demişsin. peki ytü ne durumda burda osmangaziyle arasında fark olur mu çok yoksa kendini geliştirdiğin sürece osmangazide uygun mudur sana göre?

• Açıkçası yıldız teknik diye tutturanı görmedim

Yıldız teknikteki eğitim nasıldır bilmiyorum. Orasıda muhtemelen kalitelidir.

İş bulma konusunda ise herşey sana kalmış. Mühendislik fakültelerinden mezun olupta kendi mesleği hakkında temel bilgileri bile bilmeyen, ingilizcesi olmayan daha doğrusu birisinin onu diplomasından başka herhangi bir nedenle işe almasını sağlacak hiçbir şeyi olmayan bir sürü insan var.

Temel bilgilerin kuvvetliyse, ingilizcen varsa, üni hayatın boyuncada birkaç iş yapmaya çalışmışsan (yapmışsan demiyorum) çekeceğin tek zorluk ilk iş bulma konusunda olacaktır. O da tecrübe eksikliğinden dolayı. Mühendislikte iş bulmanın en zor kısmı zaten ilk işi bulmaktır

• Elektrik elektronik konusunda da bilgilendirirmisin *?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakavag77 -- 31 Temmuz 2011; 16:30:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LucasNeiLL

Arkadaşlar bu üniversitenin mimarlık bölümü hakkında ne düşünüyorsunuz 26500 den almış 30bin sıralamam var kontenjanı 47den 50ye çıkmış tutma şansı var mı tavsiye eder misiniz?

şansın yok bence,önceki seneye göre sıralama düşmemiş yükselmiş aksine.
  • cok acil bi cevaba ıhtıyacım var bılen varsa cvp beklıyorum lutfen

ben yatay gecıs yapacagım eskısehır osmangazıye 3.56 ort bote 3. sınıfa yanlız suan eskısehıre gelmek sartmı posta ıle gonderebılırmıyım evrakları ??? yardımlarınız beklıyorum tesekkür ederim
  • Arkadaşlar bu üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği bölümünü yazdım. 32200 le almış. Benim sıralamam 34900. Gelme ihtimali nedir?
  • arkadaşlar bana inşallah endüstri 2.ö gelecek endüstride okuyan arkadaşlar bilgi verebilirmi bölüm güzel mi
  • sen gelmelisin arkadaşım ben öyle biliyorum ama sen yinede bi öğrenci işlerini ara
  • elektrik-elektonik müh. okuyanlar biraz bilgi verirse sevinirim.
  • inşaatçı yokmu biraz bilgi alalım hangi hoca nasıldır.d?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kidi_38

arkadaşlar bana inşallah endüstri 2.ö gelecek endüstride okuyan arkadaşlar bilgi verebilirmi bölüm güzel mi

Ben gezmiştim hocam endüstri mühendisliği bölümünü hocaları kaliteli gayet 7 tane profesör var bünyesinde.Staj listesine baktım baya güzel yerlerde yapiyorlardi.Bana da gelme ihtimali var oranın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Mühendis -- 16 Ağustos 2011; 14:49:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozyksk

inşaatçı yokmu biraz bilgi alalım hangi hoca nasıldır.d?

Bu konunun yarısı inşaatçıdır hocam.

Ben 3e geçtim, Predenter 4e geçti. Hocaları bence gayet güzel, ben şahsen bölümümden memnunum. Hangi hoca nasıldır meselesi epey uzun sürer, cins hocalar da var, öğrencinin yanında olan hocalar da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E®TAŞ

quote:

Ben 3e geçtim, Predenter 4e geçti. Hocaları bence gayet güzel, ben şahsen bölümümden memnunum. Hangi hoca nasıldır meselesi epey uzun sürer, cins hocalar da var, öğrencinin yanında olan hocalar da var.

hocaları kendimiz mi seçiyoruz nasıl oluyor böyle diyen arkadaşlar olmuştu?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: E®TAŞ

quote:

hocaları kendimiz mi seçiyoruz nasıl oluyor böyle diyen arkadaşlar olmuştu?

Ders seçiminde A-B şubesi var. Hocaların hangi şubede vereceği önceden açılıyor. Sen derslerini seçerken şubeye göre seçersin. Hocayı da öyle seçmiş oluyorsun.

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.