Şimdi Ara

^^^^KİA CEED CLUB^^^^ (427. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.759
Cevap
59
Favori
840.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yako2k3

quote:

Orijinalden alıntı: fofer

50-55 bin arasında bir araç bakıyorum. Aklıma ilk gelen ceed. 2015 model öncesinde eski şanzıman ve verimsiz Turbo olduğu ve yakıtının da 7 lt. Civarında olduğu söyleniyor. Kullananlar yorumlanabilir mi?

2011 ceed duz vıtes. ıstanbul trafıgınde kullanıyorum. yaz lazıtgıyle ortalamam 5lt kış lastıgıyle ortalamam 5,8lt. otomatık ıcın bısey dıyemem ama turboya laf eden gereksız laf edıyor sanırım :)

Cevabınız için teşekkürler. Peki hangi paketi tavsiye edersiniz. Aralarında büyük farklılıklar var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu değerler çok optimistik. Ortalama 5 çok iyi bir değer diye düşünüyorum.

Bende 2009 90BG 1.6 dizel ortalama 5.5 - 6.8 arası geziniyor.
  • fofer kullanıcısına yanıt
    bu güne kadar kia ların turbosu ile ilgili hiç bir şikayet duymadım, ceedin motor ömrü piyasadaki benim diyen araçların (aynı sınıf) çoğundan uzundur, yakıt ise piyasadaki 1,6 dizelleri ne yakıyorsa o dur, otomatikler 1-2 lt fazla yakıyor ancak otomatik şanzumanı sorunsuzdur.
  • quote:

quote:

quote:

50-55 bin arasında bir araç bakıyorum. Aklıma ilk gelen ceed. 2015 model öncesinde eski şanzıman ve verimsiz Turbo olduğu ve yakıtının da 7 lt. Civarında olduğu söyleniyor. Kullananlar yorumlanabilir mi?

2011 ceed duz vıtes. ıstanbul trafıgınde kullanıyorum. yaz lazıtgıyle ortalamam 5lt kış lastıgıyle ortalamam 5,8lt. otomatık ıcın bısey dıyemem ama turboya laf eden gereksız laf edıyor sanırım :)

Cevabınız için teşekkürler. Peki hangi paketi tavsiye edersiniz. Aralarında büyük farklılıklar var mı?

Valla bızım modellerde motion paket ıyıdır. Ne fazlasına gereksız donanım fazlalıkları yuzunden pahalıdır ne de "3 kurustan kactık su eksık kaldı" dedırtmeyecek bı pakettır benım bakıs acıma gore. Ha bı tek eksıgını yasadım; bagajda 12v prısı yok motıonda. (alırken var sanıyodum, sonradan cok uzulmustum, geçti :) )

Sarfıyat degerlerı verdım ya, rotamı da vereyım, kemerburgaz-kagıthane-akaretler-mecıdıyekoy-kagıthane-mecıdıyekoy-kemerburgaz (gunluk rutınım bu). Genelde trafık akıyor ama bazı noktalarda dur kalkın ortasında kalıyorum. Dolayısıyla ıstanbul ortalaması oalrak gorebılırız. Daha yogun trafıkte daha uzun saatler gecıren arkadaslar ıcın bu degerler "optimistik/iyimser" gelebilir ama yaşadıgım bu. :) Guncel rakamı bır fotoyla susleyeyım barı. (4 kış lastıgı takılı)
     ^^^^KİA CEED CLUB^^^^

• quote:

quote:

quote:

quote:

Valla bızım modellerde motion paket ıyıdır. Ne fazlasına gereksız donanım fazlalıkları yuzunden pahalıdır ne de "3 kurustan kactık su eksık kaldı" dedırtmeyecek bı pakettır benım bakıs acıma gore. Ha bı tek eksıgını yasadım; bagajda 12v prısı yok motıonda. (alırken var sanıyodum, sonradan cok uzulmustum, geçti :) )

Sarfıyat degerlerı verdım ya, rotamı da vereyım, kemerburgaz-kagıthane-akaretler-mecıdıyekoy-kagıthane-mecıdıyekoy-kemerburgaz (gunluk rutınım bu). Genelde trafık akıyor ama bazı noktalarda dur kalkın ortasında kalıyorum. Dolayısıyla ıstanbul ortalaması oalrak gorebılırız. Daha yogun trafıkte daha uzun saatler gecıren arkadaslar ıcın bu degerler "optimistik/iyimser" gelebilir ama yaşadıgım bu. :) Guncel rakamı bır fotoyla susleyeyım barı. (4 kış lastıgı takılı)
     ^^^^KİA CEED CLUB^^^^

Hep cruise kontrol mü var ya da çok sakin kullanıyorsunuz. Benim araba 90 bg sakin kullanamıyorum. Kış lastiği taktıktan sonra yol tutuş felaket bir hale geldi yoksa bu yakıt değerlerini tutturmak istanbul için zor. Şahsen yaz aylarında kocaeli bölgesinde 5.7 değerlerini tutturabiliyorum. Ama istanbula her gittiğimde 6.5 oluyor :).

• quote:

Orijinalden alıntı: mtn1905
    Hep cruise kontrol mü var ya da çok sakin kullanıyorsunuz. Benim araba 90 bg sakin kullanamıyorum. Kış lastiği taktıktan sonra yol tutuş felaket bir hale geldi yoksa bu yakıt değerlerini tutturmak istanbul için zor. Şahsen yaz aylarında kocaeli bölgesinde 5.7 değerlerini tutturabiliyorum. Ama istanbula her gittiğimde 6.5 oluyor :).

Manuel sanzıman oldugu ıcın cruise control yok. Ikız kızlarım var 5 yasında. Ev yolunda da EDS hız korıdoru var (max 90) . Dolayısıyla sakin kullanıyorum evet . (sollamalarda falan gerekmedıkce gaza oturmuyorum).

Resim "kış lastıklı" halıyle sarfıyatı gosterıyor. Lassa Snoways 3 var bende (belkı de 2 dır yalan olmsaın). Cok memnunum tutusundan oysa. Sizin arabanın torku kac nm? Benımkı 115hp lık oldugundan torku daha yuksek dıye tahmın edıyorum. Yuksek tork ta dusuk devırlerde daha derlı toplu cekıs oluyor. (bundan once 10 yıl 1.4lt benzınlı palıo kullandım, onunla kıyaslayarak soyluyorum). Yuksek tork demek, dusuk devırde aynı randımanı almak demek bı nevı. Dolayısıyla (aynı hız aynı yolsartlarında) dusuk devır de az sarfıyat demek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yako2k3 -- 15 Ocak 2016; 16:02:24 >

• Yako2k3 kullanıcısına yanıt
    235 N tork var. Gölcük-Bayrampaşa 120 km 4.7 lt/100km ile gitmişliğim var. Çok az trafikte. 90 KM ortalama ile.Genel kullanımda bu kadar sakin kullanamıyorum. Ama kış lastikleri beni hayattan soğuttu. 160-170 km de rahatlıkla sağa sola hamle yapabiliyordum şimdi 120 km ile bile düz yolda frene bastığımda savrulma yapıyor. Belki balansı bozulmuştur.
    Sizin kullanımınıza göre yol tutuş iyi gelebilir.
  • mtn1905 kullanıcısına yanıt
    yanı benı yanlıs anlama ama (yanlıs da bılıyor olabılırım tabı bılemedım sımdı) kıs lastıklerının bellı bır hız sınırı var dıye bılıyorum ben. Bizim 4mevsımler gıbı H ya da T serısı karakterıstıgını (kuru zmeınde) kar lastıgınden beklemek haksızlık olmaz mı?

Ben kışlıklarıa lırken "120 nın ustune cıkmamaya ozen goster, lastıgı yersın, cok ses yapar tutusun azalır" gıbı cumleler soylendıgını hatırlıyorum satıcı tarafından. Bi de bıraz sakın kullan :) Sonucta focus gıbı yol tutusu olan bı araba degıl bızımkı (Egrı oturup dogru konusmak lazım). Vırajlarda yolu bırakmasa da yatan bı araba...
  • Yako2k3 kullanıcısına yanıt
    Kış lastiği ile 120 yi geçmemek lazım gerçekten bu söylediğinize katılıyorum. Ama arabamın yol tutuşu yaz lastikleri ile inanılmaz diyebilirim. Benim araçta ESP yok ama ben mekanik ESP olduğunu söylüyorum herkese :). Çok çeşitli araba kullandım. Focus un son 3 kasasını kullandım çok denemeler yaptım Ceed'in yol tutuşu çok çok daha iyi. Zaten hatchback'ler her zaman daha iyi yol tutar. Ağırlık merkezleri daha ortada olduğu için. O yüzden son söylediğine katılamayacağım.
  • Abiler focus yol tutus konusunda nam salmış bir araç. Fakat eski kasa ceed in de süspansiyon sistemi lotus tarafindan yapildigi icin yol tutuşu çok iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

Abiler focus yol tutus konusunda nam salmış bir araç. Fakat eski kasa ceed in de süspansiyon sistemi lotus tarafindan yapildigi icin yol tutuşu çok iyi.

Nam alan focus hatcback mi sedan modeli mi?
  • mtn1905 kullanıcısına yanıt
    Hatchback tabiki. Ceed te hatchback oldugundan onla kiyaslanmali zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar 2009 kia ceed otomatik dizel aldim,size bir sorum olacak, arastirdigim kadariyla torpido da kabarma sikintisi yasiyanlar oluyormus hatta bazi arkadaslar servisten degisim yapmis, sorum sudur servis disinda torpidi daki kabarma olayini yaptiran oldu mu ve nasil yaptirdi ?
    Aytica bizim araclarda galiba yokus kalkis yok dik rampada d ve d1 de geriye kaciriyor azcik , yada benim aldigim aracta yok, paketleri nedir onuda pek bilmiyorum gerçi.? Yardimci olursanız sevinirim.... tesekkurler. ...

• Merhaba.Bu akşam başıma bişi geldi.sancaktepe de dün akşam bıraktığım site önünde(yol kenarında) aracımın sabah ön camımın kırıldığını gördüm.güvenlik görmemiş etrafındada kamera yok.taş yada başka bişi ile kırılmış sanırım fakat buz olmamış.aracada girilmemiş.kaskom yok.Bunu halledebilmenin bir yolu varmı?(sw ceed 2010)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozanlar -- 20 Şubat 2016; 23:26:38 >
  • Brakis B kullanıcısına yanıt
    turkce-ingilizce elektronik ortamda kullanıcı klavuzu, bakım tablosu ve arabayı biraz daha ayrıntılı anlatan makyazsız kasa için ingilizce product guide var. donanımlar evdeki kullanım klavuzunun içinde ama eve uzun süre gitmeyeceğim.

• Bu sabah farkettim ki, benım 'vites tavsiye göstergesi' çalışmıyor. Onun dısında yol bilgisayarımda herşey çalışıyor oysa. Fikri olan var mı?
  • otomatik eski kasa ceedlerde 4 ileri vitesli ile 6 ileri olanlar hangisi.
  • Arkadaşlar merhaba;
    2011 veya 2012 pro ceed 4 ileri tam otomatik dizel olan modelleri arştırıyorum fakat yeterli bilgiye ulaşamadım, detaylarını inceleyebileceğim forum linki var mı acaba?
    arkadaşlar bu aracı uzun süre toyota, mazda gibi sorunsuz kullanma şansımız olur mu bu araca biraz yabancıyım pek olusuz yorumlarda görmedim
    şanzumanı nasıldır donanımı nasıldır kullanıcı arkadaşlar bu aracı tavsiye edermisiniz?
  • 2 buçuk yıldır kullandığım kia ceed aracımı sattım alan arkadaş kazasız belasız kullanır diye ümit ediyorum.
    Kia ceed araçları bence çok kaliteli üretilmiş yol tutuşları ile de bir çok arabaya rakip olabilecek düzeyde. Kullanırken keyifle kullandım. Yakıt tüketimi de 5.5 - 6.5 düzeylerinde idi.
    Hepinize kazasız belasız günler diliyorum.
  • Brakis B kullanıcısına yanıt
    2011 kia ceed 1.6 crdi 115 hp düz vites sahibiyim. 2015 ekimde garantinin dolmasına 2 hafta kala torpidodaki kabarma için servise gittim. 3 ay sonra parça geldi ve değiştirdiler. bana söylenilen bu sorunun kronik bir sorun olduğu ve garanti dolsa bile kia nın ücretsiz olarak torpidoyu değiştirdiği şeklinde. ayrıca gelen torpido farklı bir malzemeden yapılmış sorun tekrar etmesin diye. yetkili servise gidin yokuş yaparlarsa çelik motoru arayın onlar devreye girsin.
  • 
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.