Şimdi Ara

Ehliyet alma rehberi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
12
Favori
145.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceza1987

zaten kursa verdiğimin makbuzu şu an elimde sadece verdiğim 235 ytllik trafik parasına dair elimde bişe yok .. sertifika verecez dedi sora trafiğe git al ehliyeti dediler

Makbuzu vermeleri lazım, yoksa tescil bürodaki polis nerden bilsin senin parayı yatırdığını, kurs isterse kendisi 1 milyon ytllik makbuz yazsın, trafik tescil bürodan verilen makbuzun olması lazım. Ayrıca ben 225 ytl vermiştim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceza1987

zaten kursa verdiğimin makbuzu şu an elimde sadece verdiğim 235 ytllik trafik parasına dair elimde bişe yok .. sertifika verecez dedi sora trafiğe git al ehliyeti dediler

o parayı emniyete yatırdığın zaman makbuz veriyolar. madem parayı emniyete yatırdıysalar makbuzunu almışlardır. o makbuzu iste
  • Teşekkürler arkadaşım bende şu güne kadar hep ihmal ettim tam da bana bunları adamakıllı anlatacak biri lazımdı herkes ya eski bilgi veriyordu yada eksik...
  • quote:

Orjinalden alıntı: !brahim

Teşekkürler arkadaşım bende şu güne kadar hep ihmal ettim tam da bana bunları adamakıllı anlatacak biri lazımdı herkes ya eski bilgi veriyordu yada eksik...

yardımcı olduğuma sevindim. kafana takılan bişey olursa sorabilirsin
  • Geçen cuma sertifakamı aldım ama malum bayram tatili girdi araya bu hafta içi gidip son işlemleri yapıcam

Sormak istediğim gittiğimizde çok uğraşcak bir şey yok galiba ayrıca kursa sordum sabah erkenden gidip sertifikamı verirsem öğleden sonra alabilceğimi söylediler (Yer Ankara)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tasud0

Geçen cuma sertifakamı aldım ama malum bayram tatili girdi araya bu hafta içi gidip son işlemleri yapıcam

Sormak istediğim gittiğimizde çok uğraşcak bir şey yok galiba ayrıca kursa sordum sabah erkenden gidip sertifikamı verirsem öğleden sonra alabilceğimi söylediler (Yer Ankara)

ben istanbuldayım. uğraştım açıkçası
  • Arkadaşlar konumuzun kilidi açılarak yeniden aktif hale gelmiştir.
    yorumları, soru ve görüşlerinizi almaya kaldığımız yerden devam edelim
  • Bu Ehliyet Konusunda sürekli tartışılan bir konuyu sizlere de sormak istiyorum.. Ben sürücü kursunda direksiyon dersi veren akrabama 18'ime girince ehliyet alabilir miyim diye sormuştum.. Akrabam 18'ini doldurmana gerek yok 18'ine gir hemen yanıma gel dedi.. Ciddi Misin Yusuf abi diye sordum? Evet dedi..

İşte kimileri 18'in dolacak diyor ama 18'i doldurmana gerek yok diyen kişi de bu işin içinde olan akrabam..
  • 2. MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ KURSUNA KAYIT YAPTIRMA ŞARTLARI
    Sürücü belgesi almak isteyen ve gerekli belgeleri tamamlayan adaylar motorlu
    taşıtlar sürücü kurs müdürlüklerine kayıt yaptıracaktır. Kayıt şartları aşağıda
    belirtilmiştir.
    a. A1, A2, F ve H sınıfı sürücü kursları için 17 (on yedi) yaşını bitirmiş olmak.
    b. B ve G sınıfları için 18 (on sekiz) yaşını bitirmiş olmak.
    c. C, D ve E sınıfları için 22 (yirmi iki) yaşını bitirmiş olmak (sürücü eğitimi veren
    yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlarda bu şart aranmaz).
    d. F, G ve H sınıfı için en az ilkokul mezunu olmak.
    e. A1, A2, B, C, D ve E sınıfı için ilkokul mezunu olmak. (30.06.2011 tarihine
    kadar en az ortaokulu veya 8 yıllık temel eğitimi (ilköğretim) bitirmiş olmak
    şartı aranmaz.)
    f. Resmi veya özel sağlık kuruluşlarından “Sürücü Olur Raporu” almış olmak.
    g. Adliyeden ”Sabıka Kaydı Yok Belgesi” almış olmak
    h. “Sürücü Olur Raporu” ve “Sabıka Kaydı Yok Belgesini” MTSAS uygulama
    takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süresi içinde MTSK Müdürlüğüne teslim
    etmek.
    i. Sürücü belgesi süresiz olarak geri alınmamış olmak.
    j. Son üç ay içinde cepheden çekilmiş dört adet vesikalık fotoğraf teslim etmek.
    k. Nüfus cüzdanı fotokopisini teslim etmek.

kaynak:
    2008 MTSAS Kılavuzu
    http://egitek.meb.gov.tr/Sinavlar/Klavuz/2008/2008_MTSAS_KILAVUZ.pdf

• Hocam yeni girecekler için çok güzel bir çalışma hazırlamışsın.Tebrik ederim.
  • Elinize sağlık kısmetse bende bu sıralar yazılmayı düşünüyorum çok ihmal ettim şimdiye kadar ve birçok iş fırsatını bu yüzden kaçırdım.

Benim de bir sorum olacak yazılı sınavdan herhangi bir korkum yok sonuçta okuyup test çözüp geçerim muhakkak ama direksiyon becerisi yok bende en son arabayı kullanalı belki de 10 yıl olmuştur o da 5-10 dk bişeydi :D

Şimdi kursta ne kadar direksiyon eğitimi veriyorlar ve bu yeterli olurmu çünkü geçemezsem direksiyondan inanılmaz büyük bir sorun yaratır benim için. (Tanıdık birisiyle çalışın şıkkını es geçiyorum şu an o imkanlar yok elimde)
  • quote:

Orijinalden alıntı: impact_24

Elinize sağlık kısmetse bende bu sıralar yazılmayı düşünüyorum çok ihmal ettim şimdiye kadar ve birçok iş fırsatını bu yüzden kaçırdım.

Benim de bir sorum olacak yazılı sınavdan herhangi bir korkum yok sonuçta okuyup test çözüp geçerim muhakkak ama direksiyon becerisi yok bende en son arabayı kullanalı belki de 10 yıl olmuştur o da 5-10 dk bişeydi :D

Şimdi kursta ne kadar direksiyon eğitimi veriyorlar ve bu yeterli olurmu çünkü geçemezsem direksiyondan inanılmaz büyük bir sorun yaratır benim için. (Tanıdık birisiyle çalışın şıkkını es geçiyorum şu an o imkanlar yok elimde)

kursun verdiği direksiyon dersi günlük hayatta araç sürmeye yeterli olmasa da sınavı geçmeye yeterli oluyor. Zaten kurstaki ocalar sınavda da yanında bulunacağı için neler yapman gerektiğini bilip ona göre öğretiyorlar. o konuda korkun olmasın yani

• Teşekkür ederim kafamdakı soru işaretlerin tümünü sildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..::SU::..

quote:

Orijinalden alıntı: impact_24

Elinize sağlık kısmetse bende bu sıralar yazılmayı düşünüyorum çok ihmal ettim şimdiye kadar ve birçok iş fırsatını bu yüzden kaçırdım.

kursun verdiği direksiyon dersi günlük hayatta araç sürmeye yeterli olmasa da sınavı geçmeye yeterli oluyor. Zaten kurstaki ocalar sınavda da yanında bulunacağı için neler yapman gerektiğini bilip ona göre öğretiyorlar. o konuda korkun olmasın yani

Teşekkürler biraz tedirginlik oluyor malum

• eylül başında başlamayı düşünüyorum kursa biraz gözümu korkuttun
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaNeR.61

Bu Ehliyet Konusunda sürekli tartışılan bir konuyu sizlere de sormak istiyorum.. Ben sürücü kursunda direksiyon dersi veren akrabama 18'ime girince ehliyet alabilir miyim diye sormuştum.. Akrabam 18'ini doldurmana gerek yok 18'ine gir hemen yanıma gel dedi.. Ciddi Misin Yusuf abi diye sordum? Evet dedi..

İşte kimileri 18'in dolacak diyor ama 18'i doldurmana gerek yok diyen kişi de bu işin içinde olan akrabam..

ne ehliyeti alıcağına bağlı 18e girdiğinde A sınıfı(motor ehliyeti) alabilirsin
    ama B sınıfı(otomobil ehliyeti) için 18 yaşını doldurman gerekiyor
  • arkadaşalar bende bu dönem ehliyet almayı düşünüyorum. yazıyı yazan arkadaş acaba toplam ne kadar mal oldu sana bu ehliyet işi ? ve bu maliyeye yatırdığın para ne kadardı ? kendin mi yatırmak zorundasın o parayı ayrıca ?
  • Harikasınız valla, çok faydalı oldu.
  • Çok faydalı oldu ehliyette hayırlıı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salsa777 -- 21 Ekim 2013; 13:41:02 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.