Şimdi Ara

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.988
Cevap
72
Favori
754.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kafama çok yattı yazlık için kullanacağım tek korktugum şey arıza yapmaması kullanıcağım yerde ne yetkili servis var nede adam gibi tamir yapan bir yer var lastik bile patlasa değiştirebilirler mi diye düşünmüyor değilim st max zwd 406 L hız arttırılabiliyormuş doğrumu bu olay ?
  • Arkadaşlar babam damacana su işi yapıyor. ehliyet alma şansı yok. o yüzden gerçek motor alamıyoruz zaten. mecbur bundan alacağız bir tane.http://www.motoraksesuarlari.com/product_info.php?products_id=471
    volta adında scootor görünümlü konu hakkında tecrübesi olan varsa yardımcı olursa şayet pek bir sevindirik olurum.
  • Arkadaşlar akü olarak ne alabilirm ? Aküm artık yetmiyor.Marka lazım inanının bulamıyorum ve zor durumdayım.Elektirikli bisikletimin aküsü çalındı.Aküm çok kötüydü o yüzden üzülmedim.Hergün sadece işe gidip gelmek için kullanıyorum.12km yol yapıyorum.Servisi aradım.Akünün kutusu 60tl dedi.Toplam da 500tl felan geliyor dedi.Akülerin markası Safir jelli ..Ne tür bir akü almalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiLoN -- 5 Mayıs 2012; 12:01:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasjn

Arkadaşlar babam damacana su işi yapıyor. ehliyet alma şansı yok. o yüzden gerçek motor alamıyoruz zaten. mecbur bundan alacağız bir tane.http://www.motoraksesuarlari.com/product_info.php?products_id=471
    volta adında scootor görünümlü konu hakkında tecrübesi olan varsa yardımcı olursa şayet pek bir sevindirik olurum.

Kardeşim bu motorun yuki dünya yk05 modelini kullanıyorum taş gibi saglam 5 akü var 55km yol şehir içi gidiyor.karar sizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: YILDIZAVCISI

quote:

Orijinalden alıntı: yasjn

Arkadaşlar babam damacana su işi yapıyor. ehliyet alma şansı yok. o yüzden gerçek motor alamıyoruz zaten. mecbur bundan alacağız bir tane.http://www.motoraksesuarlari.com/product_info.php?products_id=471

Kardeşim bu motorun yuki dünya yk05 modelini kullanıyorum taş gibi saglam 5 akü var 55km yol şehir içi gidiyor.karar sizin.

usta ehliyet soruyorlar mı? ruhsat plaka aldınız mı?

• BENİ 2 SEFER TRAFİK POLİSİ ÇEVİRDİ. ELEKTRİKLİ ARAÇ MEMUR KARDEŞİM MOTORBİSİKLET DEGİL DEDİM POLİS İNCELEDİ MOTORU. ARKASINDAKİ ELEKTRİKLİ ARAÇ TABELASINI GÖRÜNCE HAYRET ETTİ GİDEBİLİRSİNİZ DEDİ.MOTOR GÖRÜNÜMÜ OLDUGUNDAN DURDURUYORLAR DURUMU ANLAYINCA CEZA YAZMADAN GÖNDERİYORLAR.
  • Benim pek hoşuma gitmiyor.
  • ehliyetsiz kullanan çoktur lakin bu konuda polis ile herhangi bir sorun yaşayan oldu mu arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim?
  • Trafik Vergisiz olan bu cihazlar için yakında düzenleme gelecek, normal motorlar gibi ruhsat ve muayene isteyecekler.
  • Bende almak istiyorum elektrikli bisiklet.İstanbul içi nereden bulabilirim acaba ?
    Not : Yasal olarak ancak 45 kilometrenin üzerinde hızda gidebilen araçların plaka alması ve ehliyetle kullanılması şart. Zaten şuanda Türkiye’de piyasada satılan elektrikli bisikletlerin hızları 25 ile 40 km arasında değişiyor ve 250Watt’ın altında motor güçleri var. Dolayısıyla kullanıcılar bu bisikletleri trafikte bir problem olmadan ehliyetsiz ve ruhsatsız olarak kullanabiliyor.
  • kız arkadaşım bu elekt.bisiklettenhttp://www.bisikletcim.com/urun/yuki-yk-05-dunya.aspx?ttype=Details#pt almak istiyor. o 45 ben 95 kiloyum. 2mizi birden çekermi? kaç hızla gidebilir ne kadar yol gidebilir full şarj ile?
  • Bu yuki yk05 dünya için plaka,ruhsat vs çıkarmak gerekiyor mu satın alırken?Yoksa motoru direkt satın alıp kullanıyor musunuz?Prosedür nedir bu konuda?
  • Beyler st max zwd406l nasıldır ?
  • Elektirikliyi ehliyet lazım değil diye alıcaktım tam böyle olunca vazgeçtim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaan™

Beyler st max zwd406l nasıldır ?

güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blof

Bu yuki yk05 dünya için plaka,ruhsat vs çıkarmak gerekiyor mu satın alırken?Yoksa motoru direkt satın alıp kullanıyor musunuz?Prosedür nedir bu konuda?

Yuki dünya kullanıcısı olarak plaka ruhrat geremiyor.Kaskı tak başına trafik krallrına uydunmu problem yok.
  • arkadaşlar yuki eb10 motorsiklet görünümlü bir elektrikli bisiklet almış bulundum tamamen ticari amaçlı yani işe git gel için dolmuş bekle dolmuş üçreti derdinden kurtulmak için

kullanan arkadaşlara bir kaç sorum olcaktı
    birincisi gaz kendiliğinden artıyor yani hep yapmıyor ama bu aralar sıklaştı sanki
    misal yirmideyken frene basıyorum elimi gazdan çekmişim ama ibre kırka kadar çıkıyor
    servis normal olduğunu söyledi ama bilemiyorum, ön farı hiç kullanmadığım hamde servis yandığını söyledi hava almışmış, son olarak aldığım ilk gün şarjı full olduğu halde gaz veriyorum motordan vınn sesi geliyor ama hareket etmedi bir süre sonra normale döndü geçen günde tam durdu yoldayken akunun sigortası yanmış bunlar normalmı yoksa daha bir hafta oldu ayıplı mal aldım diye mahkemeye başvursammı iade için
  • Arkadaşlar ben stmax zwd 206 almayı düşünüyorum.Konya nın bir köyünde yaşıyorum.Konyadan alacaz.Acaba köye kadar 60 km dayanırmı.Bide ben 13 yaşındayım köyde bir arkadaşımın motoruna el koymuşlardı elektrikli bisiklettede öyle olurmu ehliyet ruhsat plaka kask filan istermi.Hız arttırma yeri nerede???
  • quote:

Orijinalden alıntı: kjhg

quote:

Orijinalden alıntı: dainesee

Elektrikliyi 4 yıl sorunsuz olarak kullanamazsın.

Kullanırsın da... 4 yılda, en az 4 sefer akü değiştirmen lazım.

O da ; 4 x 300 = 1200 TL yapar.

Ve en az 2 çift de lastik değiştirmen lazım.

O da 4 x 35 = 140 TL.

Daha, beyin yanma ihtimali vs...

130 kg yi çekti demişsin. Evet çekmesine çeker ama şunu unutmamak lazım ki ; Ne kadar zorlanırsa, hem akünün hem de motorun ömrünü kısaltır. Çünkü çok narin.

2 kişi 20 derece yokuşu zorlanarak da olsa çıkar.

600w çıkış gücü olanlar plaka ve ruhsat istiyor ama aldığım duyumlara göre, yakın zamanda ehliyet de istenecekmiş.

300w civarı olanlarda şimdilik plaka, ruhsat, ehliyet ... vs istenmiyor ama yine aldığım duyumlara göre ( çok yaygınlaştığı için ) bunlara da yakın zamanda ehliyet + plaka + ruhsat istenecekmiş.

Kask takmak ( şimdilik ) polisin insiyatifine kalmış. Bazıları birşey demiyor ama bazıları da illaki kask takacan diye ikaz ediyor.

300w olanların kullanım klavuzu ve garanti belgesinde " TRAFİĞE KAPALI ALANDA, EĞLENCE AMAÇLI KULLANIM İÇİNDİR !!! " diye bir ibare geçiyor. Ama denetlemesini neye göre yapıyorlar bilmiyorum.

Allah korusun, bir kaza olsa ve ölümle, yaralanmayla sonuçlansa veya maddi hasarlı bir kaza olsa ; ve olay yargıya intikal etse ; bu yazan ibareden dolayı hiç bir hakedilemez diye düşünüyorum. ( şahsi görüşümdür, yine de prosüdürünü araştırıp, bir avukata danışmakta fayda var. )

Yani bir araç size çarpsa, trafik kurallarına göre siz haklı olsanız ve elektrikli bisikletiniz kullanılmaz hale gelse ; karşı tarafın sigortası karşılar mı karşılamaz mı ?

Sigortaların bu araçlar için uyguladığı prosedür nedir ? Sonuçta trafik kaydı olmayan ve belgelerinde " TRAFİĞE KAPALI ALANDA, EĞLENCE AMAÇLI KULLANIM İÇİNDİR !!! " diye belirtilmiş.

Bana göre ; " 1,5 yıl kullanacağın motorsiklet " daha aklılıca.

Edit ; imla

Teşekkür ederim sanırım büyümeyi beklicem :D o zamanda iyisinden bişey aldıttırırım ben :D

Motorsikletinizi aldınız mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: baskentkral

quote:

Orijinalden alıntı: kjhg

quote:

Orijinalden alıntı: dainesee

Elektrikliyi 4 yıl sorunsuz olarak kullanamazsın.

Kullanırsın da... 4 yılda, en az 4 sefer akü değiştirmen lazım.

O da ; 4 x 300 = 1200 TL yapar.

Ve en az 2 çift de lastik değiştirmen lazım.

O da 4 x 35 = 140 TL.

Daha, beyin yanma ihtimali vs...

130 kg yi çekti demişsin. Evet çekmesine çeker ama şunu unutmamak lazım ki ; Ne kadar zorlanırsa, hem akünün hem de motorun ömrünü kısaltır. Çünkü çok narin.

2 kişi 20 derece yokuşu zorlanarak da olsa çıkar.

600w çıkış gücü olanlar plaka ve ruhsat istiyor ama aldığım duyumlara göre, yakın zamanda ehliyet de istenecekmiş.

300w civarı olanlarda şimdilik plaka, ruhsat, ehliyet ... vs istenmiyor ama yine aldığım duyumlara göre ( çok yaygınlaştığı için ) bunlara da yakın zamanda ehliyet + plaka + ruhsat istenecekmiş.

Kask takmak ( şimdilik ) polisin insiyatifine kalmış. Bazıları birşey demiyor ama bazıları da illaki kask takacan diye ikaz ediyor.

300w olanların kullanım klavuzu ve garanti belgesinde " TRAFİĞE KAPALI ALANDA, EĞLENCE AMAÇLI KULLANIM İÇİNDİR !!! " diye bir ibare geçiyor. Ama denetlemesini neye göre yapıyorlar bilmiyorum.

Allah korusun, bir kaza olsa ve ölümle, yaralanmayla sonuçlansa veya maddi hasarlı bir kaza olsa ; ve olay yargıya intikal etse ; bu yazan ibareden dolayı hiç bir hakedilemez diye düşünüyorum. ( şahsi görüşümdür, yine de prosüdürünü araştırıp, bir avukata danışmakta fayda var. )

Yani bir araç size çarpsa, trafik kurallarına göre siz haklı olsanız ve elektrikli bisikletiniz kullanılmaz hale gelse ; karşı tarafın sigortası karşılar mı karşılamaz mı ?

Sigortaların bu araçlar için uyguladığı prosedür nedir ? Sonuçta trafik kaydı olmayan ve belgelerinde " TRAFİĞE KAPALI ALANDA, EĞLENCE AMAÇLI KULLANIM İÇİNDİR !!! " diye belirtilmiş.

Bana göre ; " 1,5 yıl kullanacağın motorsiklet " daha aklılıca.

Edit ; imla

Teşekkür ederim sanırım büyümeyi beklicem :D o zamanda iyisinden bişey aldıttırırım ben :D

Motorsikletinizi aldınız mı ?

Yok ehliyet aldım artık

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.