Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Dijital İndirme Kampanyaları >> Steam
Mesaj
equasezy1 => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (10.9.2019 22:00:10)
quote:

Orijinalden alıntı: BarryAllen

Arkadaşlar merhaba,

Resident evil serisi steam' de indirime girmiş ve ben de henüz bu seriyi oynamamışken;

https://store.steampowered.com/agecheck/app/339340/
https://store.steampowered.com/app/304240/Resident_Evil__biohazard_HD_REMASTER/
https://store.steampowered.com/agecheck/app/254700/

Bu 3 oyunu verdiğim sıraya göre satınalıp oynamak istiyorum, tavsiye eder misiniz? İndirim nasıl?
Hepsi en dip fiyatı görmüş Steam üzerinde. Oynanışı ve atmosferi ilgini çektiyse al gitsin.

wildlove => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (10.9.2019 23:57:04)
quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Kimsenin hiçbir şeyi putlaştırdığı yok. İnsanları yorumları ve eleştirileri üzerinden bir şeyle yaftalamaktan ve kutuplaştırmaktan vazgeçin. Sizin gibi insanlar yüzünden artık insanlar hiçbir şey hakkında olumlu eleştiri ya da olumsuz bir eleştiri söyleyemez oldular ne sosyal medyada ne de sohbet ederken. Ya Steam'i seveceksin, ya düşmanı olacaksın diye bir şey yok ya da tam tersi Epic Store için de. Olumlu ya da olumsuz eleştiri yapmak için illa bir şeyin peresti ya da düşmanı olmana gerek yok. Önce insanları yaftaladığınız kelimenin sözlükteki anlamına bir bakın, öyle kullanın.

İnsanlara steamperest olmuş, putlaştırmış tapıyorlar diyorsun ya, sanırım farkında değilsin, tam da bahsettiğin kişiliğe kendin bürünmüşsün. Steam nefretin öyle bir boyuta ulaşmış ki, steam hater olmuşsun.

Ayrıca anlamadığın bir diğer kısım da, insanlar Epic Games'ten nefret etmiyor, Epic Store'dan nefret ediyor. İkisi arasındaki farkı bildiğini sanıyorum. Bunun için de çok geçerli sebepleri var. Onu da yorumumda ilk cümlede belirttim. Epic Store'da tıpkı senin gibi, sözde Steam'i suçladığı ne varsa, daha fazlasını kendi yapıyor. Steam'i tekel olmakla suçluyor ya, Steam'e çıkacağı açıklanan bir oyunu, Steam oyun sayfası ve çıkış günü açıklanan bir oyunu, günler akala Steam'den kaldırtıp sadece kendi mağazana özel yapmak, ne zamandan beri tekelle mücadele etmek olmuş.

Bizim insanımız gerçekten balık hafızalı sanırım. Hani elin gavuru Steam'in fiyat politikasını eleştirir anlarım da, bizim insanımız eleştirince gerçekten namüsait yerlerimle gülüyorum ve üzülüyorum onlar için. Steam'i sevin, sevmeyin, beni gram ilgilendirmez. Herkesin kendi düşüncesidir ve kimseyi Steam düşmanı diye yaftalamam. Ama şunu unutmayın, Steam TL fiyat politikasına geçen ilk platformdur ve şuan yaklaşık 1 USD = 6 TL civarında olmasına rağmen, Steam varsayılan USD/TL kurunu 1.7 TL civarlarında baz alıyor. Var mı böyle bir mecburiyeti? Ya da devlet desteği mi var Steam'e? Hayır. Tam tersine kur ve vergiler her gün artarken, Steam kendi kurunu değiştirmiyor. Ha bilmeyenler, unutanlar, hatırlamayanlar veya hatırlamak istemeyenler için söyliyeyim, Steam TL kuruna 2014'te geçti, 5 sene olmuş geçeli. Ayrıca yine 3-4 sene önce Enpara'nın Steam kampanyasını kullananlar da bilirler. Sakız, gofret parasına oyun alıyorduk. Şimdi bunu söylüyorum diye de Steamperest olurum muhtemelen ama gavurların deyimiyle bu bir "fact" tır yani gerçektir.

Steam USD kuru 1.7 TL ise neden 300-400 liralara oyun alıyoruz sorusunu sanırım artık soran yoktur ya da bunun sebebinin Steam olmadığını bilmeyen yoktur sanırım değil mi? Lütfen bu soru gelmesin

Yine bir başka hatırlatma yapayım bir "Steamperest" olarak, bari ünvanımın hakkını vereyim, Vampire Bloodlines 2 Steam'de 92 TL çıkış yapmışken, Epic Store'da ya 189 ya da 209 TL ye çıkış yapmıştı ilk, sonradan Epic Store'da 92 TL'ye düşürdü fiyatı. Çabuk unutuluyor bazı şeyler. Ondan sonra da "Epic Store ucuza satarsa oradan alırım" diye varsayımlar yapılıyor, gerçekten komik oluyor. Charles Bartowski gerekeni söylemiş zaten, ucuz oyun almak istiyorsan hala en iyi yöntem Steam. Varsayımlar ile konuşacağınıza, biraz araştırın ve neyin ne olduğunu öğrenin. Perestlik gerçekleri söylemek değil, varsayımlar veya hayaller üzerinden bir şeyi övmeye çalışmaktır.

Alıntıları Göster
Sonraki mesajında kaale almayacak biri olduğumu belirtmişin ama kaale alıp satırlarca cevap vermişin. Herkes fikrini belirtiyor ben ve sen de dahil. Benim valve firmasına asıl nefretim half-life'ı dota vb oyunlar için hatta steam için gömmesi oldu. Ömrü hayatımda oynadığım en iyi fps tribes ascend'in yapımcısı hi-rez denilen yavşak ötesi firmanın smite/paladins gibi oyunlar için tribes'ı gömmesi gibi. Biz valve'i oyun yapımcısı bildik yücelttik de yücelttik ama valve monopoly oynayacağım diye tutturup endüstriyel yoldan para kazandıran şeylere yöneldi veya yeteneklerini yitirdi.

Eleştirilecek çok şeyi var gerek valve gerek ise epic'in. Epic mesela fortnite için son unreal tournament oyununu öldürdü, oyun hala alpha aşamasında, fortnite isminden cisminden her şeyinden tiksiniyorum resmen. Bu demek değil ki uygun bir oyun görürsem mağazalarından almam. Daha önce belirttiğim gibi, ortak paydamız korsana karşı olmak olmalı. Bütçemize kim tırnak atmıyorsa yönelimin oraya olması doğal. İşte bu yüzden rekabet her oyuncu için iyi bir şey. Epic ne kadar geliştirirse mağazasını steam de aynı oranda albenisini katlayacak inovasyonlar getirmek zorunda kalacaktır.

Ayrıca cd key girdiğimiz günlerden bahsetmeme rağmen başlıkta bana 10 yaşında diyen kamil ergenler var, onlara bol fortnite'lı geceler diliyorum.

XanthiN => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 00:27:24)
Şu bitmek bilmeyen tartışmalardan dolayı başlıktan soğuyorum. Tadında kalsa tamam fakat uzattıkça uzatıyorsunuz maalesef.

Sarah Kerrigan => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 01:05:00)
Vallahi hocam midem bulandı benim de. Bide uzun uzun yazıyorlar böyle satırlarca, şöyle bi' bakıyorum 10 paragraf yazı yazmış millet birbirine.

Sir Sherlock => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 03:09:20)
Diğer 2 oyunun şuan gideri var mı emin değilim ama RE 4 mükemmel oyundur. Bugün bile oynayıp zevk alabilirsin.

CheKD => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 07:13:03)
Toplu indirimler dışında konudaki DH Ahalisi:

< Resime gitmek için tıklayın >

BarryAllen => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 08:05:41)
teşekkürler. reddit’ te de bu tarz bir yorum okumuştum;

“If you want to see peak Resident Evil action, pick Resident Evil 4. It's the best out of 5, 6 and revelations. These are pretty good, but not as good as 4 or RE7/RE2 Remake.

Personally, I would recommend to start at 4 and then choose whether you liked it or not (if you have a buddy to play with, all the other so so ones are super fun).”

-dehşet- => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 08:49:27)
https://www.playstore.com/kampanya/rockstar-2k-eylul-kampanyasi-2019

0MG90 => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 14:58:00)
Yukarda izleyenlerden biri benim

baLbesh => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 14:59:35)
bu bir fırsata mı giriyo bilmiyorum ama geçenlerde half-life'ın bütün oyunları indirime girmişti 18 lira olan oyunlar 1.08 mi ne olmuştu ben de kalan 3-5i harcayayım diye 5-6 tane mi ne almıştım şuan half-life 2 oynayayım dedim 2 tane parlak kart düştü toplam değerleri 8 tl :D

Eğer yine 1.08e falan düşerlerse toplayın hepsini derim aklınızda bulunsun ama 1-2 tanesinden kart düşüyor sadece galiba

Ramazandro => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 15:14:10)
quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

https://www.playstore.com/kampanya/rockstar-2k-eylul-kampanyasi-2019
Playstore’de GTA V 74₺ Baya iyiymiş ya 12 ay 6₺ taksitle alınabiliyor. Steam versiyonu yok diyor ama.

Playstore’de Steam bakiye kartı alayım dedim resmen kazıklıyorlar, 100₺ kart için 120₺ ödeme istiyorlar yuh.

Sir Sherlock => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 15:58:34)
Tüm RE serisini oynadım, 2 remake haricinde diyelim. Yan oyunları falan çok fazla var bu seride. 4'ten itibaren tüm ana seriyi tavsiye ederim. Bir de 2 tane revelations oyunu var serinin, onlar da güzeldir. Onun dışındaki oyunlara bakmasan da olur. Çok fazla oyunu var çünkü.

akif15 => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 16:01:23)
Lydia -50% 5,25TL
https://store.steampowered.com/app/629000/Lydia/

Luc4sHood => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 22:37:23)
Steam'da sorun mu var ?

Sir Sherlock => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 22:45:08)
Nasıl bir sorun

Luc4sHood => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 22:47:39)
Çok garip bir problem var bende şuan. Origin'de;

Well, that didn't go as planned

Origin encountered an issue loading this page. Please try reloading it – if that doesn’t work, restart the client or try again later.

Diye bir hata alıyorum.Steam'de mağazaya girmeye çalıştığımda "Hata Kodu: -118" yazıyor sadece. Tarayıcıdan girmeye çalıştığımda bile ne origin'e ne de steam'e girebiliyorum. Modemi resetledim pcyi resetledim ama hiç bir şey değişmedi. İşin garip tarafı vpn ile steam ve origin'in sitesine giriş yapabiliyorum

EDİT: Bi arkadaşım da daha steam mağaza ve oyunlar açılmıyormuş.

GATIRCAN => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 22:54:05)
Bu Xbox'un uygulaması gelmiş geçmiş en boktan oyun uygulaması heralde. Login olamıyorum bir türlü

Sir Sherlock => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 23:02:58)
Bende şuan steam açık hocam. Sizin için çıkıp şifre ve kullanıcı adımla girmeyi denedim. Herhangi bir hata vermedi.

Luc4sHood => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 23:08:22)
İkisinde de mağaza sayfalarında hata veriyor. Fakat girip istediğim oyunu multi falan oynayabiliyorum.Sorun nerde anlamadım ilk defa böyle bi şeyle karşılaştım

Jastedd06 => Steam ve Tüm Dijital Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11.9.2019 23:57:42)
Bende de sıkıntı var açılmıyor.

Sayfa: << < önceki 11848 11849 11850 11851 11852 [11853] 11854 11855 11856 11857 11858   sonraki >     >>