Şimdi Ara

Yerel Disk C Durmadan Doluyor :S

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
10.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • c de 50gb yerim var oyun vs olmadığı halde doluyor sadece ufak boyutlu programlar var geçmişi siliyorum temizlik yapıyorum gene aynı boşalmıyor online video divx filan izlerkenmi doluyor acaba

• hocam sildiğin bazı yüksek boyutlu dosyalar tamamen silinmemiş olabilir, onların yerini bir disk analiz programı yardımıyla bulmalısın....l
  • kaspersky kullanıyosan o gb lar dolusu rapor yazıyo o olabılır bende de olmustu 14 gb rapor yazmıştı..
  • masaüstünü depo olarak kullanıyorsan olabilir. masaüstündeki hiçbir klasör vs ye büyük boyutlu veri depolama. bir başka durumda kimi indirme programları indirmeden önce hdd de gerekli alanı işgal ederler. torrent falan da da durum böyle. gizli dosya olarak görünürler.
    genelde. indirme yöneticilerinin geçmişini ve durdurulmuş indirmeleri temizle.
  • c'yi kullanmıyorum heps d'ye kayıtlı masaüstü torrent indirme yöneticisi vs bir türlü temizleyemedim bende xp yerine vista yükledim
  • Temporary Internet Files'ın içini boşalt.
  • format attım gerek kalmadı

teşekkürler arkadaşlar
  • çok büyük ihtimalle otomatik olarak oluşturulan sistem geri yükleme noktalarından kaynaklanan bişe bu. her sistem geri yükleme noktası oluşturulduğunda bir önceki sistem geri yükleme noktası kaldığı için ve her biri de ayrı bi imaj olduğu için yer kaplıyolar bayagı. arada bi disk temizleme programını çalıştırıp orda gelişmiş kısımda son nokta hariç sistem geri yükleme noktalarını sil demek gerek..
    bir de yaptığın updatelerin uninstall klasörleri durur hep. ama onlar da sürekli artmaz zaten.
  • Sistem geri yüklemeyi kullanmıyorsanız kapatınız. Çünkü sisteminizi size çaktırmadan yedeklemeye çalıştığından sürücüde devasa boyutlu yedekeler oluşturuyor. Bunları da silmek isterseniz Windows'a "Administrator" olarak giriş yapmalısınız.
  • Merhaba arkadaşlar;Ben windows 7 kullanıyorum.Sistem geri yüklemeyi çalıştırdım.Sistem geri yükleme başarısız oldu.Bu işlem sonucunda C diski 4 GB doldu.Daha sonra diski birleştirme yaptım.Bu işlem sonucunda da C diski 4-5 GB doldu.Bu işlemler sonucunda disk dolar mı? Bana yardımcı olursanız sevinirim.
  • C:\Users\Ne yazıyorsa Bilgisyar adı (özcan,mustafa,ali işte downloads girin )vs\Downloads giriyoruz ordakileri silin oyun isoları varsa filan sonra C:\ girin ordan gereksiz şeyleri ve oynamadınız oyunları silin sonra geri dönüşümdende silin kesinlikle boşalır ve öle boşalttım
    Yardımcı olduysa ne mutlu bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin32lort -- 29 Aralık 2012; 16:19:07 >
  • arkadaşlar eğer windows 7 kulanıyosanız başlat menüsünden çalıştır komutuna girin ve temp yazın enter tuşuna basın ..açılan klasörde içinden ne varsa silin..sonra tekrar başlat menüsünden çalıştır komutuna girin ve %temp% yazın entere basın yine aynı işlem herşeyi silin..korkmayın pc nize bişey olmaz..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.