Şimdi Ara

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.032
Cevap
50
Favori
808.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni kasa 3k Vitara için stepne kapağı serviste ücreti ne kadar civarında acaba?Bir de bazı sıfır km ilanlarında ekstradan anahtarsız çalıştırma(keyless go)eklenmiştir diyorlar.Bu sistem sonradan takılabiliyor mu?Bayi de baktığım sıfır km vitaralar normal anahtarlı idi.Satın aldıktan sonra araç teslim edilmeden eklenebiliyorsa kaça takıyorlar acaba?Bir de bayi,kapağı veya anahtarsız sistemi hediye edebilir mi zorlasak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: syakincil

Yeni kasa 3k Vitara için stepne kapağı serviste ücreti ne kadar civarında acaba?Bir de bazı sıfır km ilanlarında ekstradan anahtarsız çalıştırma(keyless go)eklenmiştir diyorlar.Bu sistem sonradan takılabiliyor mu?Bayi de baktığım sıfır km vitaralar normal anahtarlı idi.Satın aldıktan sonra araç teslim edilmeden eklenebiliyorsa kaça takıyorlar acaba?Bir de bayi,kapağı veya anahtarsız sistemi hediye edebilir mi zorlasak?

Stepne kapağı servis ücretini telefonla sorabilirsiniz, bi ara 800 tl gibi fiyat duymuştum, ama pazarlıkla kapağı hediye alabilirsiniz. Bahsettiğiniz keyless go aracımda var ve sonradan takılabilecek bir donanım olduğunu sanmıyorum, eklenmiştir dedikleri de sanırım keyless go donanımlı araç almaları, yakından incelerseniz değişmesi gereken çok fazla parça olduğunu da görürsünüz ki servis sonradan takamaz bu donanımı. (kapı kolları, kontak anahtarları, alıcılar, kontak) gibi parçalar değişmesi gerekir ki astarı yüzünden pahalıya gelir. çok güzel bir donanım anahtar kullanmayı unutuyor insan, hatta anahtar hep cepte durduğu için evde unutuyorum sürekli. keyless go olan bir aracı almanızı tavsiye ederim.
  • merhaba arkadaşlar.. şuan golf tsi 122 hp DSG 7 ileri triptronic bir aracım var. aracımdan aslında çok memnundum ama dsg sanzumanın çıkarttığı sorun yüzünden aracımdan soğudum ve satıcam. yerine dış görünümü ne hasta olduğum suzuki vitara 3k almayı düşünüyorum. Ama çok kararsız kaldım. Daha önce suzuki marka bir araç kullanmadığım için çok fazla bir bilgim yok. Şuan kullanmakta olduğum golf çok seri bir araç ve performansından çok memnunum. eğer suzuki vitara 3k alırsam kullanan arkadaşlara soruyorum performans bakımından beni hayal kırıklığına ugratırmı. araçın artıları ve eksileri nelerdir? bu konu da beni aydınlatırsanız sevinirim. teşekkürler...
  • hiç kullanmadığım için dsg'li golf ile kıyaslayamam. ama binek 1.6 benzinli araçlara göre performans farkı var, 1480 kg sürekli 4x4 ve 0-100 km hızlanması yanılmıyorsam 14.5 saniye, son hızda 180i geçmiyor, ama yinede 1.3 1.4 benzin motorlu araçlara göre performanslıdır, süspansiyonları binek araçlara göre sert, yol tutuşu iyi olmasına rağmen virajlarda dikkat etmekte fayda var, bagaj hacmi 200 litre. gelelim binek araçlara göre artılarına; yokuşlarda patinaja düşmez, heryere altını vurmadan girer çıkar, çukurlar hiç problem değil, virajlarda yüksek gokart gibidir, trafikte bir miktar yüksekten bakmak zevkli, sürekli 4x4 her yol kuşulunda ilerler, sorun çıkartacak araçlar değildirler, bakımları 15000 kmde yapılır ortalama 300 tl ücreti var, 4 metre uzunluğunda olduğu için şehiriçi trafikte kullanımı rahattır, arka koltuklarda 2 kişi çok rahat seyehat eder iniş biniş problemsiz, sürücü ve yolcu kısmı bayağı geniş ve ferahtır. ortalama yakıt 9 lt'dir. durumunuz el veriyorsa 2011 espli ve keyless go donanımlı araçları tavsiye ederim. performans konusunda bir örnek vereyim 1.5 dizel megane ile 180 km hıza kadar kafa kafaya gidiyor. başka sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.
  • istemeyerekte olsa aracımı tekrardan satılığa çıkardım, satarsam otomatik vitese yönelicem;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-2011-grand-vitara-3k-1-6-42612825/detay
  • 2.0 otomatik vitesini mi alacaksınız
    bir de size sualim olacak
    bu 2.0 olanı şehiriçi için uygun bir suv mu
    yoksa gereksiz olup sadece şehiriçi için mercedes b150 yeterli mi
  • aslında gönlümden geçen dizel otomatik, benim için benzinli 2.0 otomatik cazip bir seçenek değil malesef, kullandığım başka bir araç daha olduğundan dolayı satarsam hemen araç almayabilirim, bir bayi ile konuştuğumda dizel otomatik versiyonun 2012 model için düşünüldüğünü söylemişti, ne kadar doğrudur bilinmez, ama dizel otomatik GV için beklemekte fayda var.
    2.0 otomatiğin şehiriçi uygunluğu konusunda kullanan arkadaşlar daha ayrıntılı bilgi verebilirler.
  • Bu konuda daha önce de yazdım: SUZUKI Grand Vitara'nın 2006 ve sonrası ("yeni kasa" diye tabir edilen) modelleri (öncekileri kullanmadığımdan bilemem) SADECE şehir-içi ve asfalt yol kullanımı söz konusu olduğunda; çok da uygun araçlar değiller. Süspansiyonları, arazi kullanımı da düşünülerek yapıldığından oldukça sert, her tür çukur ve tümseği fazlasıyla hissettirir AMA kendisine hiç zarar gelmez, o da ayrı konu.

SADECE asfalt yol kullanımı için SUV alacak olsam; dizel olarak HYUNDAI ix35 2.0, NISSAN Quasgai 2.0 dci, KIA Yeni Sportage, benzinli olarak ise HONDA CR-V'ye bakardım. AMA sadece bakardım ÇÜNKÜ bütçem yetmezdi Arazi patikalarında da kullanım söz konusu olduğunda; performans/fiyat olarak SUZUKI Grand Vitara açık ara önde...
  • selam
    2006 model yeni kasa denilenden almayı düşünüyorum,otomatik ve benzinli.İstanbul dayım , arazi içinde uygun yerlerde kullanmayı düşünürüm ama çogunlukla asfalt olacaktır. BRAVEHEART11 arkadaşım ne dersin? O fiyata(40bin civarı) ufak sıfır otomobiller alınabiliyor ama yüksek olsun felan istiyorum ,otomatik istiyorum, şimdilik düşüncem suzuki vitara , bu yönde tavsiyelere açığım :)
  • İstanbul'un yoğun, sıkışık trafiğinde 1650kg, sürekli 4 çeker, 2000cc benzinli bir araç, yakıt masrafı yönünden canınızı sıkabilir.
    Sırf "yüksek olsun" diye Grand Vitara alınmaz. Asfaltta ve İstanbul trafiğinde; HONDA CR-V veya TOYOTA RAV4 daha iyi bir seçenek olabilir.
  • Selam
    Yüksek otomobillerden hoşlanıyorum (suv yada jeep) .toyota rav 4 bakıyordum hatta bir tane beğendim 2006 model yenikasa ama suzukinin arazi performansı sebebiyle grand vitaraya yöneldim.grand vitara alırsam arazi testleri için sık geziler yapabilirim, süspansiyonlarının sert olduğunu öğrendim problem olmayacaktır.(arazi performansını aklıma getiririm :))yakıt olayına gelince illada otomatik olsun istediğimden 40 bin tl civarı benzerlerinede yönelsem pek fark etmeyecek diye düşünüyorum.önümüzdeki bir kaç ayda sonuç belli olacak :) hayırlısı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RK1980 -- 20 Şubat 2011; 1:32:31 >
  • Patika orman yollarında ve karla kaplı-buzlu yollarda gezi yapılacaksa performans/fiyat oranında hiçbir marka SUZUKI'nin önüne geçemez BENCE !
    "Düzgün asfalt dışına çıkılmayacak ise çok da uygun değildir" demek istemiştim.
  • Peki diyelim ki gittim Suzuki Grand Vitara 5 K Dizel otomatik vites aldım. Aracın ikinci eli konusunda bilgi alabilirmiyim? Donanım Forum da bile seçim sonuçlarında olduğu gibi az oy almış parti misali "diğer araçlar" bölümünde görülüyor. Geçen yılın satış rakamlarında ilk on da yok.. Hani 70-75 tl verip sonra 25 tl ye satamama gibi bir durum olmasın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cematay

Peki diyelim ki gittim Suzuki Grand Vitara 5 K Dizel otomatik vites aldım. Aracın ikinci eli konusunda bilgi alabilirmiyim? Donanım Forum da bile seçim sonuçlarında olduğu gibi az oy almış parti misali "diğer araçlar" bölümünde görülüyor. Geçen yılın satış rakamlarında ilk on da yok.. Hani 70-75 tl verip sonra 25 tl ye satamama gibi bir durum olmasın?

Grand vitarada dizel otomatik seçeneği yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: OKAN ÇELİK

quote:

Orijinalden alıntı: cematay

Peki diyelim ki gittim Suzuki Grand Vitara 5 K Dizel otomatik vites aldım. Aracın ikinci eli konusunda bilgi alabilirmiyim? Donanım Forum da bile seçim sonuçlarında olduğu gibi az oy almış parti misali "diğer araçlar" bölümünde görülüyor. Geçen yılın satış rakamlarında ilk on da yok.. Hani 70-75 tl verip sonra 25 tl ye satamama gibi bir durum olmasın?

Grand vitarada dizel otomatik seçeneği yok

dizel otomatik grand vitara olsaydı benzinli otomatikler gibi çok değer kaybetmezdi sanırım, dizel otomatik vitesi sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • Otomatik vites, delikanlı arazi aracına yakışmaz !
  • Grand Vitara 3K 1.6 2006 model ve üstü Kullananlar...

Tarif ettiğim araçlara sahip değerli arkadaşlar; bu araçla çok kısa süre önce bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım ve aklımdan bir türlü çıkaramıyorum. Bir hafta sonra Türkiye'ye gelicem ve iner inmez bu arabayı almak istiyorum.Fakat bazı konularda interneti talan etmeme rağmen hala eksiklikler var

- Araç lpg'ye ne kadar uyumlu, lpg nin cıkardığı masraflar
    - Lpg taktıranların performans yorumları
    - Lpg ile şehir içi / dışı yakıt masrafı
    - Kronik arızaları
    - vs...
    - vs...

Yorumlarınıza ihtiyacım var, boş beyinle araca binmek istemiyorum. Şimdiden Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: adamoldu

Grand Vitara 3K 1.6 2006 model ve üstü Kullananlar...

Tarif ettiğim araçlara sahip değerli arkadaşlar; bu araçla çok kısa süre önce bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım ve aklımdan bir türlü çıkaramıyorum. Bir hafta sonra Türkiye'ye gelicem ve iner inmez bu arabayı almak istiyorum.Fakat bazı konularda interneti talan etmeme rağmen hala eksiklikler var

- Araç lpg'ye ne kadar uyumlu, lpg nin cıkardığı masraflar
    - Lpg taktıranların performans yorumları
    - Lpg ile şehir içi / dışı yakıt masrafı
    - Kronik arızaları
    - vs...
    - vs...

Yorumlarınıza ihtiyacım var, boş beyinle araca binmek istemiyorum. Şimdiden Teşekkürler...

ilk 3 sorunuzun cevabını bu başlık altında defalarca konuştuk, araçlar lpg ile uyumlu değil, lpg'siz kullanmanızı tavsiye ederim, benzin yakıt sarfiyatı şehir içi 10 lt, aracı performanslı kullanıyorum, şehirdışına bu aralar pek çıkamadığım için ölçemedim ama 7-8 lt sarfiyatı oluyordu daha önceleri. kronik arızası maalesef yok.
  • meraba arkadaslar bende 2009 grand vitara 5k dizel aldım daha gecen hafta arac cıdden asırı derecede tatmın edıcı yanlız aracın paspasları baya bı deforme olmus orjınal 5k grand vıtara paspası bulamaz oldum pıyasada yardım edersenız sevınırım ??
  • Grand Vitaranız hayırlı olsun, güle güle kullanın. Aynı araca sahip bir arkadaşımla orjinal paspas bulamadık. Yetkili bayii-servis'e bile defalarca hatırlatmamıza rağmen getirtemediler, her nedense. Orjinal olmasa da havuzlu, kalın ama yumuşak, elastik, kaliteli bir pas pas seti aldık.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.