Şimdi Ara

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.032
Cevap
50
Favori
808.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle iyi günler arkadaşlar. 2006 gv 2.0 lpg li aracimin motor sesini iceri almasini nasil engelleyebiliriz.tecrubesi olan varsa paylasabilir mi?tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir sorunum da şu. Teybi söküp tekrar taktik ama direksiyon kumandalari devre disi oldu bunu nasil duzeltebiliriz. Tesekkurler

• Merhaba Vethekbenli
    grand vitaranın içinde..
    1......ses fazla ise
    bunun bir den çok nedeni olabilir..
    1. olasılık yalıtım malzemeleri bir şekilde..
    kaza gibi nedenlerden sonra..
    yeterli titizlikle yerine takılmamış olabilir....
    bu olasılıği kontrol için..
    motor bölümünden ve aracın içinden bir inceleme yapın..
    polen filitresinin takıldığı bölümden ve..
    direksiyon altından vede gaz pedalının sağından ..
    tekrar yalıtım malzemelerinin durumunu gözleyin.
    eğer yalıtım mazemelerinde bir sorun tespit edemezseniz..
    ozaman..diğer bir olasılık..
    sorun belki..
    aracın motor..ve katalitik konvantöründen
    kaynaklanıyorda olabilir..
    bunun olası nedenide
    aracın ... 200 bin km..üstünde olması gösterilebilir..
    öncelikle araca detaylı bakım yapın.......
    sonra..
    ses yalıtım süngerleri sizin bu sorunu..çok azaltabilir..
    süngeri motor ile kabini ayıran noktalarda kulanabilirsiniz..
    2.........
    Öncelikle sizinde söylediğiniz gibi..
    Teybi söküp tekrar taktik ama direksiyon kumandalari devre disi oldu bunu nasil duzeltebiliriz.
    dreksiyon bağlantı kablosunu iyi takılmadı...
    yada kablo işlevini yerine getiremiyor..
    belki oksidlenme yada yırtık..olduğu söylebilir
    tekrar kontroledilmeli......

iyi günler
    arazi araçlarına eğlenceli bir yaklaşım için bakınız:
    https://www.facebook.com/pages/Asfalt-d%C4%B1%C5%9F%C4%B1-ara%C3%A7-kullanmay%C4%B1-sevenler/261540903891709

Bu mesaja eklenen görseller:

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya
     SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemaltrk34 -- 29 Şubat 2016; 14:58:17 >
  • kemaltrk34 K kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim. Bugun katalizor dagildigini tesbit ettik.ikinci katalizorde ojceden bosaltilmis. Ustam lpg li araclar icin kullanilan metal katalizor önerdi.sizce takilsa performans v yakit sorunu olur mu.veya alternatif nedir.

• G vitaranin asiri egzos sesinin nedeni olan katalozör contasini Tokatta malesef bulamadik ama önceden uydurulan contayi 2.gün ise yaramaz hale getiren sebebi bulduk. 2. Katalizorun gerisinde egzosu sabitleme ayaginin olmamasi ile asiri sarsinti sonucu conta dayanmiyormus.
    Neyse yogun arayis sonunda klingerit conta kestirip katalizore yerlestirdik sabitlenen egzos ile sorunu çözduk

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya

• Kullandıkça bu arqbayı sevmeye başladım yakıt tüketimini takibe aldım 100 km de en yüksek 9.3lt en düşük 6.5 lt gördüm uzun yola gitmedim uzun yolda 6 ya düşebilir gibi hızlanması cüssesine göre fena değil gaz yemesi hoşuma gidiyor motorun homurtusu bazen fazla hissediliyor ona da alıştım ama sorunum tamircim reno motoru tamir etmeyi sevmiyor onada suzuki alacaktık motorunun reno olduğunu öğrenince vazgeçti benimkini sevmese de bakımını yapacak tabi

Bilenlere sorum olacak ön camım kocaman çatladı o şekilde kullanıyorum küçük çatlak dikine gitmedi yana gitti orjinali 2binden fazla iki servisi aradım öle dedi olympus 350tl acaba olympus taksam orjinalini aratır mı?

Aracı kredi ile aldık ödeyebilsek kapitalizm etkisi olarak petrol fiyatları artarsa da sıkıntı bir yerde izlemiştim dizel yakıt+su ile çalışan bir sistem vardı ondan taktırmak ta hep aklımın bir köşesinde (bizim araçlara takan var mı?)

• arkadaşlar merhaba; geçen hafta 2. suzuki vitara 3k mı aldım.noterden çıktıktan sonra benzin lambası yandı.yaklaşık 15 km son benzin almak için durdum.aracımın deposu 55 lt diye biliyorum fakat 43 lt benzin aldı.ben mi yanlış biliyorum yoksa farklı bir durummu var? benzinlikçideki abi ışık yandıktan sonra 30-40 km gider dedi ne kadar doğru acaba? teşekkürler.
  • sanctuary33 kullanıcısına yanıt
    ışık biraz erken yanmış benimde son 7 8 litrede yanıyo.50 litre aldığım zamanlar oldu.
  • Grand vitaranin 2.0 otomatik ve arazi sanziman yagi nasil degistiriliyor. Tokatta bir usta filtresinin yerini bulamayiz dedi sastim kaldim.mumkunse foto paylasirmisiniz

• 10 yıl 3 K Grand Vitara kullandım , çokkk çokkk çokkk severek ve bir tek kez bile ne sorun ne sıkıntı yaşadım. hep bir kaya parçasına teker takılmış derdim kara oğluma :) artık daha yeni özellikler (sunroof , anahtarsız vss )istediğim için sattım , neye baksam içime sinmiyordu, nissanlar , kia lar, rav4 ler yok yok yok bir okey veremedim kiiiiiiiiii SUZUKI 'min geri döndüğünü gördümmm nasıl ben nasıl atladım nasıl haberim olmadı Allahım dedimm ... iyi ki aldıktan sonra olmadı bu çok çok üzülürdüm... yeni vitaralaraaa bayıldımmmmm bayıldımmmm...şimdi GLX 'i bekliyorummmmmmmm .:) resmen içimi huzur kapladı...:)Bayiye koştum hemen ama şu an henüz sadece GL+ varmış , şaşırdığım şey şu ki 2006 modelde bile olan bazı şeyler GL+ larda yok .. koltuk ısıtma gibi mesela...GLS' i beklleyeceğim... olsunnn beklerimmm :)...
  • SUZI S kullanıcısına yanıt
    3k yı sat ama hakkını (yeni vitara ile kıyaslamak) yeme. yeni vitara başka ( s-cross la kıyaslamaya ne dersiniz) bişey. glx i beklerken; cx3 ü deneyin.
    iyidileklerimle
  • Arkadaşlar sizce bu fiyatlar makulmu

• Şu "ön tabla" dediği nedir ki? Ne işe yarar? Tanesi 300TL imiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mrblar uzun zmandır takip ediyordum grubu vitaramı almaya karar vermeme cok yardımcı oldu dün itibariyle bende aranıza katıldım yalnız bi skntı vr gibi 2007 dizel vitara vites değişirken bi vuruntu oluyor derbiyajdan yavas cekersem ayagımı sıkıntı cok ama bazen bi vuruntu var normalmidir bu eksper raporunda birşey söylemediler tsk ederim

• Arkadaşlar 2012 1.6 3K almaya karar verdim fakat lpg yakıt tüketimini tam olarak bilen, daha önce deneyen; kontrol eden var mı acaba? Birbirinden alakasız bilgiler gördüm o yüzden emin olamadım.
    100 km de şehir içi max yakıt tüketimi ne kadardır?
  • sebosentez kullanıcısına yanıt
    2012 3k kullandım. motor limitte; lpg performans kaybına neden olursa ! bagaj limitte; yer sorunu
    yaktığını haketmediği olmadı. özlüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: yüta

2012 3k kullandım. motor limitte; lpg performans kaybına neden olursa ! bagaj limitte; yer sorunu
    yaktığını haketmediği olmadı. özlüyorum

:) ne kadar yakıyordu hocam lpg?
  • sebosentez kullanıcısına yanıt
    lpg taktırmamıştım
  • Ben ilk aldığımda denedim 5 kapı bendeki.uzun yolda ortalama 100 km hızda 260 yaltı 180.190 km hızda 300 buldu lpg. De o hızı çok rahat yapıyor rampa hariç tabi.şehir içi 400 tl ye kadar çıktı kışın havalar ısındıkça düşüyor yskıt.araç sürekli 4 çeker bu yakıtlar oldukça iyi o keyfi size fazlasıyla yaşatıyor çok keyifli bir okadarda sağlam.ben çok memnunum

• Selam arkadaslar Ben Suzuki Çakır Otodan Hasan Çakır
    Suzuki Oto Yedek Parçası Satıyorum.. Yerimiz Bostancıdadır. çıkma yenıo ve orjinal parçadan sızlere yardımcı olabilirim.

sitemizdenden detaylı yedek parçaları bakabilir güncel fiyatları gore bilirdiniz.

http://www.suzukiotoparca.com/

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.