Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.909
Cevap
451
Favori
2.680.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Cihaz bugün teslim edildi ama malesef çalışmadı. Fişini taktık, çıkardık taktık falan hiç hareket yok. Yarın teknisyen gelip bakacak eğer basit bir şeyse hemen yapılır yoksa yenisi ile değişiriz dediler. Bakalım göreceğiz süreç nasıl olacak.
  • sağolsun, lordford50 arkadaşın tavsiyesi üzerine 8 kg ısı pompalı kurutma makinası aldım. arçelik 3880 KT modelini seçtim, dün gelip kurdular. ilk kullanım sonunda oldukça memnun kaldık. ancak arçelik servisi çok ilgisiz ve bilgisizdi. programları doğru düzgün anlatmadı, resmen geçiştirdi. servis elemanına sorduğumda cihazın içinde atık su için pompa olmadığını, gidere bağlanması için makinanın altına 30-40 cm.lik bir dolap yapılarak yükseltilmesinin gerekli olduğunu söyledi. polemiğe girmek istemedim ancak kullanma kılavuzunda atık su gideri yüksekliğinin 80 cm. ye kadar kullanılabildiği yazıyor. aynı zamanda evaporatörde biriken suyun makinanın üstündeki hazneye gidip doldurulması için mutlaka aşağıdan yukarı pompa ile basılması gerekli diye düşünüyorum. müsait zamanda bağlantıyı kendim yapmaya çalışacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksayar

Arkadaşlar mrblar evimizde kullandığımız beyazeşyaların tamamını candoğan beyin tavsiyesi üzerine aldık. Şimdi birde kurutma makinesi lazım malum çocuk oldu çok çamaşır çıkıyor. Candoğan beye pm attım henüz geri dönmedi tavsiye ettiği aeg nin bir modeli var piyasada bulamadım. İstanbul bilişim de var 1649 tl. Şimdi istanbul bilşimden bu makineyi bu fiyata alsammı malum bu mağaza için çok söylenti var spot diyolar sorun olurmu teşhir falan göndermesinler. Yada başka bi marka modelemi yönelsek. Hani piyasada mağazalarda daha çok bulunan... Sizin öneriniz nedir napıyım şöyle 1500 tl civarı bi kurutma f/p ürünü ne slıyım.

Arkadaşlar forum iyi güzel hoş ama pek cevap yok bize bi yardım eden çıkmazmı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beko D 80 HP servis geldi baktı ön panodaki soketlerden biri yerinden oynamış tek sorunu oymuş 5 dkda yapıp gittiler. Çalıştırdım, ses seviyesi çamaşır makinemden daha az (Profilo CMG 140 DTR). Bir kaç kere daha kurutunca kurutması ile ilgili yorum yazarım ama 1150 liraya mal ettiğim makine için memnunum. (Gerçi 150-200 lira da şimdi garanti uzatmaya vereceğim ama hemen değil.)
  • Arkadaşlar 1500 tl civarı kurutma makinesi almak istiyorum. Elektrolux EdH 3284 modeli var A sınıfı bu ürün ısı pompalımıdır kullanan varmı tavsiye edermisiniz.
    Eğer ısı pompalı değilse elektrolux edh 3684 yada edh 3686 alıcam fakat rakam 1750 tl ye çıkıyor değermi aradaki fiyat farkına hangisini alıyım işin içinden çıkamadım.

• 3880 kt ile D80 arasında ne fark var hangisini tercih etmeliyim? Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    makine nasıl memnun musunuz biraz bilgi verebilit misiniz.
    bende sizin gibi arçelik 3880 , beko g80 ve hoover arasında kaldım.
    bir de hoover servisi nasıldır yaygın mı
    teşekkürler
  • Bosch evdeki bütün beyaz eşyaların markası. Çok memnunum. Ancak kurutma makinesi için 3000 TL'ye yakın para vermek düşündürüyor...
    Arçelik 3880 kt 1450 tl nakit, 1500 tl taksitli fiyatı. Yarı yarıya...
    Arçelik 3880 kt kullanan arkadaşlar +/- değerlendirme yapabilirler mi mümkünse?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maderlash

sağolsun, lordford50 arkadaşın tavsiyesi üzerine 8 kg ısı pompalı kurutma makinası aldım. arçelik 3880 KT modelini seçtim, dün gelip kurdular. ilk kullanım sonunda oldukça memnun kaldık. ancak arçelik servisi çok ilgisiz ve bilgisizdi. programları doğru düzgün anlatmadı, resmen geçiştirdi. servis elemanına sorduğumda cihazın içinde atık su için pompa olmadığını, gidere bağlanması için makinanın altına 30-40 cm.lik bir dolap yapılarak yükseltilmesinin gerekli olduğunu söyledi. polemiğe girmek istemedim ancak kullanma kılavuzunda atık su gideri yüksekliğinin 80 cm. ye kadar kullanılabildiği yazıyor. aynı zamanda evaporatörde biriken suyun makinanın üstündeki hazneye gidip doldurulması için mutlaka aşağıdan yukarı pompa ile basılması gerekli diye düşünüyorum. müsait zamanda bağlantıyı kendim yapmaya çalışacağım.

Hocam hayırlı olsun. Iyi günlerde kullanın. Ben de bu ürüne bakıyorum. Kullandığınız süre zarfında bir memnuniyetsizlik yaşadınız mı?
    Bir de ürünü ne kadara aldınız? Ankara'da bir AVM'de 1500 TL'ye taksitle veriyorlar.
    Teşekkürler

• celloman13 C kullanıcısına yanıt
    5-6 kere çalıştırdık.Güzel kurutuyor.Kırışıklık pek yok.O yönünü sevdim.Servis yaygınlığını pek bilmiyorum.Makine gelince haber verince hemen geldiler.
    Biraz sesli gibi.Yani gece 12 de çalıştırılmaz.Diğer makineleri bilmediğim için karşılaştıramıyorum.Kırışıklık önleme düğmesi mevcut

• merhaba,
    forumda yeniyim. kurutma makinası almak istiyoruz, ama kafam okudukça daha çok karıştı. hangi marka ve model almalıyım? fiyat performans açısından değerlendirdiğinizde sizler hangisini alıp memnun kaldınız acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: icoud

quote:

sağolsun, lordford50 arkadaşın tavsiyesi üzerine 8 kg ısı pompalı kurutma makinası aldım. arçelik 3880 KT modelini seçtim, dün gelip kurdular. ilk kullanım sonunda oldukça memnun kaldık. ancak arçelik servisi çok ilgisiz ve bilgisizdi. programları doğru düzgün anlatmadı, resmen geçiştirdi. servis elemanına sorduğumda cihazın içinde atık su için pompa olmadığını, gidere bağlanması için makinanın altına 30-40 cm.lik bir dolap yapılarak yükseltilmesinin gerekli olduğunu söyledi. polemiğe girmek istemedim ancak kullanma kılavuzunda atık su gideri yüksekliğinin 80 cm. ye kadar kullanılabildiği yazıyor. aynı zamanda evaporatörde biriken suyun makinanın üstündeki hazneye gidip doldurulması için mutlaka aşağıdan yukarı pompa ile basılması gerekli diye düşünüyorum. müsait zamanda bağlantıyı kendim yapmaya çalışacağım.

Hocam hayırlı olsun. Iyi günlerde kullanın. Ben de bu ürüne bakıyorum. Kullandığınız süre zarfında bir memnuniyetsizlik yaşadınız mı?
    Bir de ürünü ne kadara aldınız? Ankara'da bir AVM'de 1500 TL'ye taksitle veriyorlar.
    Teşekkürler

4-5 sefer kurutma yaptık ve şimdilik olumsuz bir yönünü görmedim. arçelik bayisinden 1500 tl 'ye kredi kartına tek çekim aldım. ayrıca +4 yıl garanti uzatmaya 149 tl daha verdim. toplam 7 yıl garantisi oldu.

makinaya gelince, malzeme ve tasarım açısından bir bosch kadar iyi değil. kullanma kılavuzunda kurutma programlarının tam ve düzgün açıklamaları bulunmuyor. servis ilgi ve kalitesi düşük. filtreleri çok kolay temizleniyor. ses açısından çamaşır makinasına yakın bir sesi var. daha çok içindeki çamaşırların sert fermuar vs yerlerinin tambura çarpma sesi duyuluyor. sonuç olarak şimdilik pişman değilim.

bu arada önceki mesajımda bahsettiğim bağlantıyı yaptım ve sorunsuz kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgc -- 3 Kasım 2016; 9:16:36 >

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

4-5 sefer kurutma yaptık ve şimdilik olumsuz bir yönünü görmedim. arçelik bayisinden 1500 tl 'ye kredi kartına tek çekim aldım. ayrıca +4 yıl garanti uzatmaya 149 tl daha verdim. toplam 7 yıl garantisi oldu.

makinaya gelince, malzeme ve tasarım açısından bir bosch kadar iyi değil. kullanma kılavuzunda kurutma programlarının tam ve düzgün açıklamaları bulunmuyor. servis ilgi ve kalitesi düşük. filtreleri çok kolay temizleniyor. ses açısından çamaşır makinasına yakın bir sesi var. daha çok içindeki çamaşırların sert fermuar vs yerlerinin tambura çarpma sesi duyuluyor. sonuç olarak şimdilik pişman değilim.

bu arada önceki mesajımda bahsettiğim bağlantıyı yaptım ve sorunsuz kullanıyorum.

bende de aynı makineden var

bir şey sormak istiyorum.

kurutma sonunda evapörün önündeki kapağı açtığım zaman zeminde biraz su birikmiş oluyor ama çok az, çeyrek çay bardağı bile yoktur
    peçeteyle kolaylıkla alınabiliyor.
    bu suyun yukarıdaki çekmeyeceyemi gitmesi gerekiyor tam anlayamadım

sizin bahsettiğiniz bağlantı tam olarak hangisi?
    suyun deterjan çekmecesi gibi olan yerde birikmesi yerine evin giderinden tahliye edilmesi mi
    yoksa evapörün önündeki suyun çekmeceye pompalanaması mı gerekiyor?

• canvara kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Sizin aldığınız makinanın modeli nedir öğrenebilir miyim?

Bir de eğer fikriniz varsa, bu makineyi direk çamaşır makinesi üzerine koyabiliyor muyuz? Özel bir dolap mı almam gerekiyor yoksa?
    Çünkü ev küçük fazla yerimiz yok.
  • Birşey sormak istiyorum arkadaşlara.

Bir ay önce Arçelik 3886 KT kurutma makinesi aldık. Çok memnunum. Makine üzerinde 16 tane kurutma programı var.

Şimdi genelde pamuklu modunda ve dolap kuruluğu istiyoruz. Bunun süresi 175dk yazıyor klavuzda.

Yalnız çamaşır makinesinde 1200 devirde sıkma yaptıktan sonra kurutma makinesini " Hassas" modunda 50 dk da kuruyor çamaşırlar.

Klavuzda Hassas programı 1 kilo ve gerçekten hassas çamaşırlar için öneriliyor. Düşük ısıda ve 50 dk kurutma yapıyor.

Benim normal pamuklular için 6-7 kilo çamaşır için kullanmam makine için sakıncalı olur mu ?

Her ne kadar hassas çamaşırlar içinsede yüksek devirde sıkılan pamuklu çamaşırlarıda gayet güzel kurutuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aresefe

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

bende de aynı makineden var

bir şey sormak istiyorum.

kurutma sonunda evapörün önündeki kapağı açtığım zaman zeminde biraz su birikmiş oluyor ama çok az, çeyrek çay bardağı bile yoktur
    peçeteyle kolaylıkla alınabiliyor.
    bu suyun yukarıdaki çekmeyeceyemi gitmesi gerekiyor tam anlayamadım

sizin bahsettiğiniz bağlantı tam olarak hangisi?
    suyun deterjan çekmecesi gibi olan yerde birikmesi yerine evin giderinden tahliye edilmesi mi
    yoksa evapörün önündeki suyun çekmeceye pompalanaması mı gerekiyor?

tahmin ettigim kadariyla evaporatorde yogusan su bir yerde biriktikce, pompa araciligi ile su deposuna gonderiliyor. bu durumda evaporator tabaninda biraz su birikmesi normal olabilir.

dediginiz gibi ben su deposunu her seferinde bosaltmak yerine makinayi gidere bagladim ve herhangi bir sıkıntı yasamadim simdiye kadar.

• Merhabalar,

Elekrolux EDH3684PW3 kurutma makinası almayı düşünüyorum. Burada biraz yorum okudum. Genel olarak iyi bahsedilmiş ama yinede sormak istedim.
    Sizce doğru tercih midir? Kullanan arkadaşlardan da yorum alabilirmiyim.
    Teşekkürler.
  • Merhaba,

Bir arkadaşım önerdi, Siemens WT47Y760 diye bir model. Sanıyorum 3binTL' ye yakın fiyatı var. Değer mi bilmiyorum.

Önerir misiniz? Haftada en az 3 kere çalıştırırız diye düşünüyorum.

Benim için önemli olan;

Kırışıklığın minimum olması, çamaşırların yıpranmaması ve hızlı program süreleri.

Marka takıntım yok değerli fikirlerinize ihtiyacım var.

Teşekkür ederim.
  • Arçelik 3880 kurutma makinasını gider bağlantısına bağlattık fakat evaporatör yani alttaki filtrenin arkasındaki kısımda su damlacıkları olması normalmidir

• 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.