Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
14.902
Cevap
453
Favori
2.678.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kamerhan_55

quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

@grravity

Ön panel tamamen Türkçe içiniz rahat olsun inşallah yeni seriden gelmiştir cihazınız bir kaç ufak değişiklik var görünümde yeni modelde

Bende wtw 86561 modelini 1.350 tlye peşin olarak ödemesini yapıp siparişini verdim. Siparişi verirken yeni seri daha gelmediği teyit edildi.
    İnşallah ön panel Sayın OVERCLOCKM@NI@ dediği gibi türkçedir.

Hayırlı olsun,güzel günlerde güle güle kullanın...

PM attım ama makinayı almışsınız zaten.
    Arzu ederseniz paylaşabilirsiniz sorularınızı ve cevaplarımı.

• @kamerhan_55

Kurutma makineniz hayırlı olsun güle güle kullanın

Yeni ürün alan herkesin cihazı hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın

@gravity

Eski ile yeni serinin resmini atayım lcd ekran rengi ve çevresi birde lcd ekranın yanındaki tuşlar dikdörtgen olarak değişti kapak kısmınında rengi biraz değişti

ESKİ MODEL

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

YENİ MODEL

• Yardımcı olan arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
  • bende 3-5 güne kadar kurutma makinesi almayı düşünüyorum. Anladığım kadarıyla özellikle enerji tüketimin sebebiyle olay siemens ile bosch markalarının son modellerinde dönüyor. ve bu modellerle ilgili forumda olumsuz bir yazı görmedim.

bir de bana ilginç geldi de, neden her iki markanın da model numaraları aynı? ve hatta model harfleri çok benzer?

bosch : WTW 86561
    siemens :WT46W561

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akkal -- 10 Ekim 2010; 22:58:04 >

• Bugün electroworld'de siemens wt46w561 aldım ürün teşhir ürünü çizik falan hiçbirşey yok.1299 aldım.
  • herkeze merhaba yukarıda fotoğrafları olan eski ve yeni seri makinalar bossch un 513 ile 512 modelimi yoksa bosch un 561 modelinin eski ve yeni serisimi..birde bosch ön paneli değiştirince yani yeni seri gelince 561 se kodu 562 gibi rakamlarla değiştiriyor böyle birşey varmı...

bende 5 6 bayi dolaştım wtw86561 modelini 1350 tl ye nakit buldum ama telefonda arayarak daha ellerinde yokmuş 2 haftaya gelecekmiş...acaba diyorum nakit alıcam yüz yüze görüşsem daha aşşa çekermiyim..diğer aletler için eve gelen bosch yetrkili servisi tahtakalede doğubanka bakmamıda söyledi daha ucuza bulabilirmişim...

bu arada 513 modelinede bosch un baktım aama b enerji sınıfı diye vazgeçtim ..bizde kurutma makinası kışın haftada en az 5 kez çalışıyor...hatta yazın çaılştırıyoruz dışarısı malum artık istanbulda toz yada malum bi sürü şey var...
  • quote:

@kamerhan_55

@gravity

Eski ile yeni serinin resmini atayım lcd ekran rengi ve çevresi birde lcd ekranın yanındaki tuşlar dikdörtgen olarak değişti kapak kısmınında rengi biraz değişti

ESKİ MODEL

YENİ MODEL

benimki yeni seri öyleyse,tuşlar kare! ekranda beyaz!

bu arada makineyi haftasonu kullanmaya başladık ama bişey dikkatimi çekti pantolon yada gömlek hemen hemen hepsinde kurutma yapılmaz yazıyor yaw eğer ürünlere bakarsak benim kurutma makinesine yalnızca çorap nevresim falan atmam lazım ne gömlek nede pantolon atamam kurutmayı kullanan arkadaşlar gömlek pantolon gibi narin ürünleride atuyorlarmı makineye acaba,ve atıyorlarsa çekme yıpranma v.s oldumu şimdiye kadar??

• quote:

Orijinalden alıntı: kaizma

herkeze merhaba yukarıda fotoğrafları olan eski ve yeni seri makinalar bossch un 513 ile 512 modelimi yoksa bosch un 561 modelinin eski ve yeni serisimi..birde bosch ön paneli değiştirince yani yeni seri gelince 561 se kodu 562 gibi rakamlarla değiştiriyor böyle birşey varmı...

bende 5 6 bayi dolaştım wtw86561 modelini 1350 tl ye nakit buldum ama telefonda arayarak daha ellerinde yokmuş 2 haftaya gelecekmiş...acaba diyorum nakit alıcam yüz yüze görüşsem daha aşşa çekermiyim..diğer aletler için eve gelen bosch yetrkili servisi tahtakalede doğubanka bakmamıda söyledi daha ucuza bulabilirmişim...

bu arada 513 modelinede bosch un baktım aama b enerji sınıfı diye vazgeçtim ..bizde kurutma makinası kışın haftada en az 5 kez çalışıyor...hatta yazın çaılştırıyoruz dışarısı malum artık istanbulda toz yada malum bi sürü şey var...

kaizma dostum bence fiyatı pek fazla aşağı çekemezsin zaten baya düşmüş durumda,ben 8 taksite 1.420 tl ye hemen atladım mesela bu arada fotodaki makineler 561 in eski ve yeni serisi 562 diye bişey henüz yok ortada..saygılar..

• Merhaba Arkadaşlar ,
    Bendede Bosch'un belirtilen ürünü var , acaba kaba bir hesapla 1 kullanımda yakmış olduğu elektrik TL değeri hakkında bilgisi olanlar bizimle paylaşabilirlermi?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackgoldboy

Merhaba Arkadaşlar ,
    Bendede Bosch'un belirtilen ürünü var , acaba kaba bir hesapla 1 kullanımda yakmış olduğu elektrik TL değeri hakkında bilgisi olanlar bizimle paylaşabilirlermi?

Teşekkürler.

Çok kaba olacak ama 1 TL (Aylık kullanım/Adet olarak kullanımına göre faturadaki artışdan tahmini) B sınıfı olan kurutmada
  • quote:

Orijinalden alıntı: grravity

quote:

@kamerhan_55

@gravity

ESKİ MODEL

YENİ MODEL

benimki yeni seri öyleyse,tuşlar kare! ekranda beyaz!

bu arada makineyi haftasonu kullanmaya başladık ama bişey dikkatimi çekti pantolon yada gömlek hemen hemen hepsinde kurutma yapılmaz yazıyor yaw eğer ürünlere bakarsak benim kurutma makinesine yalnızca çorap nevresim falan atmam lazım ne gömlek nede pantolon atamam kurutmayı kullanan arkadaşlar gömlek pantolon gibi narin ürünleride atuyorlarmı makineye acaba,ve atıyorlarsa çekme yıpranma v.s oldumu şimdiye kadar??

Ben o yazıların hiç birine dikkat etmeden atıyorum ne olur ne olmaz diye hassas kurutma yaptırıyorum size de önerim Senteki Dolap kuruluğu/Çok kuru+Hassas/Süper hassas şeklinde kurutmanız. OK.?

• bende aynını yapıcam herhalde yoksa hiçbir gömleğimi kurutmaya atamam..sentetik dolap kuruluğu nu hassasta seçmeyi anladım ama çok kuru + hassas ve süper hassas diye bir seçim yok benim makinemde??
  • WTW modellerinde Süper hassas yok bu yüzden Hassas+Kırışık önleme 2. kademe
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

WTW modellerinde Süper hassas yok bu yüzden Hassas+Kırışık önleme 2. kademe

ok anladım şimdi..teşekkürler...
  • Çoğu kişi kurutma makinesinden memnun gözüküyor gibi, bu güzel :) ama kurutma makinesinin içine su girmediği için zamanla koku, küf oluşmuyor mu? Yeni modellerde havayla temizleme, çamaşırı tazeleme gibi özellikler de eklenmiş durumda. Mesela bir gün boyunca giyinip kokusundan arındırdığınız veya uzun süre dolapta bekleyen bir çamaşırı havayla tazelediğiniz zaman makine içinde onların kiri, tüyü, tozu, mikroorganizması birikim yapmıyor mu? Filtreler sadece kıl, tüy, tiftik, hav topluyor diye biliyorum...

Hem yıkayıcı hem de kurutucu makineler sık arıza yapar, su kullanarak kurutma işlemini gerçekleştiriyorlarsa ocağınıza incir ağacı diker diyenler var. Biraz kararsız kaldım, uzun zamandan beri bu ürünleri inceliyorum. Uygun bir kampanya ile alacağız ancak inanılmaz bilgi kirliliği var...
  • Bosch ve Siemens'in kurutmalı çamaşır makinesi kuruturken su tüketmez ve kondenserli kurutma sistemi vardır yani isteğiniz zaman sadece çamaşır yıkayabilir, istediğiniz zaman sadece çamaşır kurutup-havalandırabilir, istediğiniz zamanda ikisini birden yapabilirsiniz.Ben şahsen Şiddetle Bosch ve Siemens öneriyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tubytube

Çoğu kişi kurutma makinesinden memnun gözüküyor gibi, bu güzel :) ama kurutma makinesinin içine su girmediği için zamanla koku, küf oluşmuyor mu? Yeni modellerde havayla temizleme, çamaşırı tazeleme gibi özellikler de eklenmiş durumda. Mesela bir gün boyunca giyinip kokusundan arındırdığınız veya uzun süre dolapta bekleyen bir çamaşırı havayla tazelediğiniz zaman makine içinde onların kiri, tüyü, tozu, mikroorganizması birikim yapmıyor mu? Filtreler sadece kıl, tüy, tiftik, hav topluyor diye biliyorum...

Hem yıkayıcı hem de kurutucu makineler sık arıza yapar, su kullanarak kurutma işlemini gerçekleştiriyorlarsa ocağınıza incir ağacı diker diyenler var. Biraz kararsız kaldım, uzun zamandan beri bu ürünleri inceliyorum. Uygun bir kampanya ile alacağız ancak inanılmaz bilgi kirliliği var...

Öncelikle bütçenizi belirtirseniz, daha sağlıklı bir öneri verebiliriz. Mesela kendi kendini temizleyen condenserli makine var (bosch), ısı pompalı makine var, ısıyı içeri verip o ısıyı içeride dolaştırıp kurutan makine var (siemens), a enerji sınıfından %47 tasarruflu makine var (miele), ama tabii bu ürünlerin hepsinin fiyatları farklı farklı.

• Üst sınır 2000 TL civarı. BOSCH WVH28420EU güzel ama hem yıkayıcı hem kurutucu makineler iyi değilse ayrı da alabiliriz tabii...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tubytube

Üst sınır 2000 TL civarı. BOSCH WVH28420EU güzel ama hem yıkayıcı hem kurutucu makineler iyi değilse ayrı da alabiliriz tabii...

BOSCH WVH28420EU'nun fiyatı 1700-1900TL arası değişmektedir, Kurutmalı çamaşır makinelerinin en öncüsü bu makinedir.Üst sınırınız 2000TL ise 1000-1100TL'ye Bosch-Siemens-Profilo çamaşır makinesi alıp+900TL'ye de Bosch WTS86511TR veya Siemens WT46S511TR kurutma makinesi alabilirsiniz sitede en çok önerilen kurutma makineleridir kendileri..
  • @gökoş

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim, ben de sizin gibi düşünmekteyim :)

Sizce yeni seriyi beklemeli miyiz?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.