Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14.909
Cevap
451
Favori
2.680.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çamaşır ütüleme makinasını çıkardıkları gün medeniyeti tamamlamış olacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkaydn

Sorumun sonuna gülücük koymayı unutmuşum :) Ya açıkası pişman olmadıysanız sorun yok..Sorduğum da o yani :) Benim için de sıkıntı ses..Anlatıldığı kadar gürültü yapıyor mu tek çekindiğim nokta o.Gerçi siz ses problemi yok demiştiniz yanlış hatırlamıyorsam

1- yine de 3885 alırdım. ilk bir hafta sıkca kurutma yapıp kafamızdaki "acaba" ya çözüm aradık. eşim de ben de 3885 den oldukça memnun olunca "acaba" konusu tamamen kafamızdan silindi.
    2- kurutmaların hepsinde az-çok ses var. çamaşır ve bulaşık makinalarına ses düzeyi notu ekleyen firmalar, sıra kurutmaya gelince bu konuya hiç girmiyorlar. kurutma alacaksan ses yaptığı gerçeğini kabul edeceksin. bizi sorarsan rahatsız edici sese maruz kalmadık. çamaşır makinesinin sıkma sesi gibi yüksek değil, ama sessiz de değil.

saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

quote:

Sorumun sonuna gülücük koymayı unutmuşum :) Ya açıkası pişman olmadıysanız sorun yok..Sorduğum da o yani :) Benim için de sıkıntı ses..Anlatıldığı kadar gürültü yapıyor mu tek çekindiğim nokta o.Gerçi siz ses problemi yok demiştiniz yanlış hatırlamıyorsam

1- yine de 3885 alırdım. ilk bir hafta sıkca kurutma yapıp kafamızdaki "acaba" ya çözüm aradık. eşim de ben de 3885 den oldukça memnun olunca "acaba" konusu tamamen kafamızdan silindi.
    2- kurutmaların hepsinde az-çok ses var. çamaşır ve bulaşık makinalarına ses düzeyi notu ekleyen firmalar, sıra kurutmaya gelince bu konuya hiç girmiyorlar. kurutma alacaksan ses yaptığı gerçeğini kabul edeceksin. bizi sorarsan rahatsız edici sese maruz kalmadık. çamaşır makinesinin sıkma sesi gibi yüksek değil, ama sessiz de değil.

saygılarımla.

ses konusuna birdaha değineyim:makine balkonda ve aramızda bi duvar var üstü pimapen cift cam ve bir balkon kapısı (oda pimapen) var. tv de orta sesli yayın izlerken hafif bir ugultu geliyor.bukadar.

• quote:

Bakın ben bir Bosch WTW86561 kullanıcısı olarak biraz yorumlayayım durumu.gerçi henüz 1 aylık falan makinam ama yardımcı olmaya çalışacağım yinede.öncelikle biz evdeki tüm beyaz eşyalar bosch marka olduğu için bu cihazı seçtik.1800 tlye bulduk ve aldık.kurutma performansından çok memnunum ancak geçmiş msjlardada görmüşsünüzdür ses olayı çok problem oldu bizde.sanırım 3885 de bu ses sorunu öyle çokda yüksek değilmiş.he bide benim cihazımda sorun olduğu düşüncesinide taşımaktayım.ikincikez servisi çağırdım.bakalım bu sefer ne diyecekler.çok sağlıklı bir açıklama ve yönlendirme olmasada yinede fikirlerimi belirteyim dedim.bide arçeliğinki 8 kg bosch ve sıemensdeki 61 ler 7 kg kapasiteli.karar vermek çok kolay değil biliyorum.ve onun içinde kolaylıklar diliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: nayaleo

quote:

Bakın ben bir Bosch WTW86561 kullanıcısı olarak biraz yorumlayayım durumu.gerçi henüz 1 aylık falan makinam ama yardımcı olmaya çalışacağım yinede.öncelikle biz evdeki tüm beyaz eşyalar bosch marka olduğu için bu cihazı seçtik.1800 tlye bulduk ve aldık.kurutma performansından çok memnunum ancak geçmiş msjlardada görmüşsünüzdür ses olayı çok problem oldu bizde.sanırım 3885 de bu ses sorunu öyle çokda yüksek değilmiş.he bide benim cihazımda sorun olduğu düşüncesinide taşımaktayım.ikincikez servisi çağırdım.bakalım bu sefer ne diyecekler.çok sağlıklı bir açıklama ve yönlendirme olmasada yinede fikirlerimi belirteyim dedim.bide arçeliğinki 8 kg bosch ve sıemensdeki 61 ler 7 kg kapasiteli.karar vermek çok kolay değil biliyorum.ve onun içinde kolaylıklar diliyorum...

belki de iki markanın da sesi aynıdır. yanyana çalışmayınca net bişey söylemem zor. belki de sizi rahatsız eden ses bana normal gibi gelebilir. bosch sesli, arçelik sessiz çıkarımı yapmak yanlış olur. sizin verdiğinz video ile aynı cihaz ve aynı şartlarda 3885 çekimi olmayınca aldanmak olası. en garantisi cihazı alıp kullanmak, çok rahatsız olunursa süresi içinde iade edivermek olacaktır.

saygılarımla.

• Beyler 4 kişilik bi aileyiz. Hem yıkama hem kurutma yapan makinlerden almak istiyoruz acaba hangi marka ve modeli önerirsiniz?
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

quote:

Orijinalden alıntı: nayaleo

quote:

belki de iki markanın da sesi aynıdır. yanyana çalışmayınca net bişey söylemem zor. belki de sizi rahatsız eden ses bana normal gibi gelebilir. bosch sesli, arçelik sessiz çıkarımı yapmak yanlış olur. sizin verdiğinz video ile aynı cihaz ve aynı şartlarda 3885 çekimi olmayınca aldanmak olası. en garantisi cihazı alıp kullanmak, çok rahatsız olunursa süresi içinde iade edivermek olacaktır.

saygılarımla.

Dediğinizin olabilir ancak şöyle bir detay olduğunu söylemeyi unutmuşum.sanırım bu kendi filtresini temizleme olayı sadece bosch ürünlerinde varmış.buda biraz daha artı ses demekmiş.bir nevi gülü seven dikenine katlanacak modu işte.bu cümleler benim makinem için ilk gelen servis elamanının, duruma beni ikna etmek amacıyla pişkin pişkin kurduğu cümlelerdir esasındaonun haricinde bendeki aşırı sesin sadece benim cihazımdan kaynaklanabileceğinide söyledim.hala netleşmedi yani cihazın sesinin normal oluşu.neyse ben kafa karışıklığına neden olmamak için bir önceki yorumumu geri alayım en iyisi.cenkaydn tekrar kolay gelsin seçiminiz konusunda.saygılarımla....

• quote:

Orijinalden alıntı: Erengy

Beyler 4 kişilik bi aileyiz. Hem yıkama hem kurutma yapan makinlerden almak istiyoruz acaba hangi marka ve modeli önerirsiniz?
    teşekkürler

Kombo makine alacaksanız kesinlikle Bosch veya Siemens alın diğerleri kurutmada daha fazla su ve elektrik harcıyor ancak Bosch-Siemens kombo makineye vereceğiniz parayla ayrı ayrı iki makinede alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Beyler 4 kişilik bi aileyiz. Hem yıkama hem kurutma yapan makinlerden almak istiyoruz acaba hangi marka ve modeli önerirsiniz?
    teşekkürler

Kombo makine alacaksanız kesinlikle Bosch veya Siemens alın diğerleri kurutmada daha fazla su ve elektrik harcıyor ancak Bosch-Siemens kombo makineye vereceğiniz parayla ayrı ayrı iki makinede alabilirsiniz.

combo cihaz alacaklara ufak bir tavsiye : ALMAYIN
  • quote:

teşekkürler

COMBODAN UZAK DURUN AYRI ALIN.BOSCH WAS SERISI VE KURUTUCULARI GUZEL
  • Yer olsa 2 tane alırım ama yer de yok fazla. Yine de bi düşünmek lazım tabi. teşekkürler cevaplar için
  • quote:

Yer olsa 2 tane alırım ama yer de yok fazla. Yine de bi düşünmek lazım tabi. teşekkürler cevaplar için

Yanyana koyma imkanınız yoksa sizde üstüste koyarsınız öylede olmassa çamaşır makinesini bir yere kurutma makinesi bir yere koyabilirsiniz ayrıda olabilirler yanyana veya üstüste olması mecbur değil ancak üstüste koymak isterseniz çamaşır ve kurutma makinesini aynı marka almalısınız.Size önerim Bosch WAS serisinden bütçenize uygun olan çamaşır makinesi ve Bosch WTW86562TR(A-%50 sınıfı, ısı pompalı 7kg 1600TL) veya WTS8651STR(B sınıfı 8kg 1200TL) kurutma makinesi.
  • MERHABA. BEN YAKLAŞIK 2 AY ÖNCE BOSH MARKA WTW86561 TR MODELİ ÇAMAŞIR KURUTMA MAKİNASI ALDIM. KURUTMA MAKİNASI ALMADAN ÖNCE ÇOK ARAŞTIRMA YAPTIM AMA KARAR VERMEKTE YİNEDE ÇOK zORLANDIM. EN ÇOK DA SAMSUNG - BOSH ARASINDA KALDIM. SONUNDA BOSH MARKA ALDIM. DAHA ÖNCE ARKADAŞIM KULLANDIĞI VE TAVSİYE ETTİĞİ İÇİN BU MAKİNAYI ALDIM. MAKİNAYLA İLGİLİ ŞUNLARI SÖYLEYEBİLİRİM:

- ARTIK ÇAMAŞIR SER TOPLA GİBİ BİR DERDİM HİÇ KALMADI. BÜTÜN ÇAMAŞIRLARI MAKİNADA KURUTUYORUM.
    - KABAN,MONT HEPSİNİ ATIYORUM TAMAMEN KURUTUYOR VE HEMEN ÇIKARINCA ÜTÜYE BİLE GEREK KALMIYOR.
    - MAKİNADAN ÇAMAŞIRLARI ÇIKARTTIĞIMDA TEMİzLİĞİNE İNANAMIYORUM, TOz TOPLAMA HAzNESİ ÇAMAŞIRLARIN BÜTÜN TOzUNU TOPLUYOR.
    - BEYAz KETEN SPOR AYAKKABI ÇAMUR OLMUŞTU VE ÇAMAŞIR YIKAMA MAKİNASINDA 90 DERECEDE YIKADIM, ÇAMAŞIR SUYİU DA DÖKTÜM YİNE DE LEKELİYDİ. KURUTMA MAKİNASINA ATTIKTAN SONRA İNANAMADIM MAKİNA LEKESİNİ ÇIKARMIŞTI. BUNA GERÇEKTEN İNANAMADIM.
    - BENİM İÇİN SORUN DEĞİL AMA BİRAz SESLİ ÇALIŞIYOR. AMA BENİM HAYATIMI KOLAYLAŞTIRMASININ YANINDA BUNUN BİR ÖNEMİ YOK.
    - YÜNLÜ ÇAMAŞIRLARDA BİRAz ÇEKME YAPIYOR. AMA HER SEFERİNDE DEĞİL BU İLK KURUTMADA OLUYOR.

BULAŞIK MAKİNASINA BİLE LÜzUMSUz DİYEN ANNEM KURUTMA MAKİNASI ALMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR.

BUNU FORMDA YAzMAMIN AMACI KURUTMA MAKİNASI ALMAK İSTEYENLERE BİR FİKİR VERMESİ. BEN ARAŞTIRMA YAPARKEN AYRINTILI VE NET BİR YORUM BULAMAMIŞTIM. UMARIM FAYDALI OLUR.

• ya arkadaşlar şimdi benim anlamadığım kimisi ütüleniyor diyor kimisi de kırışık çıkarıyor diyor. kurutma makinaları ütü zahmetini ortadan kaldırıyor mu?
  • Kumasın cinsine, bir de az veya cok çamaşıra göre farkediyor ütü ihtiyacı,ama oyle makinadan alıp giyiyorum olayi pek de mümkün değil.
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Bu soruyu soran onlarca insandan biriyim yine mi diyeceksiniz belki ama emin olun bunu sormadan önce forumu epeyce okudum.

Bir kurutma makinası almak istiyorum.

Kafam karışmadı değil.Şimdi Bosch WTW86561 ve Siemens WT46W561TR iyi makinalar ama benim kafamı karıştıran bunlardan yaklaşık 500 TL düşük fiyatlı olan ve özellik açısından kağıt üzerinde benzer olan Arçelik KT 3885...

Bir de kafamdaki en büyük soru işaretlerinden biri de ses problemi..Evde bebek var dolayısı ile ses sorunu beni ürküttü biraz :)

3885 ile ilgili pek yorum göremedim ben.kullanıcısı az olduğundan mı bilemiyorum tabi.Sizlerden yorum bekliyorum bu hafta içi karar vermem lazım eşim isyanlarda

Şimdiden teşekkürler

Arkadaşım bende senin gibi 3885 ile bosch WTY86860TR arasında kaldim. Bosch alıp 636 tl fazla vermeme degecek bir fark varmı sorusuna net bir cevap bulamadım. Kaldı ki evdeki bütün beyaz eşyalar bosch iken. Çarşamba günü arceliğin kendi sitesinden 3885 siparişi verdim. Ayrıca bosch çamaşır makinesinin üstüne arçeliği monte etmiyorlar. Bizde mecburen mutfağa koyduracağız. Cumartesi yada pazartesi servis getirip montajını yapar, kullanıp yorumlarımı buraya aktarırım.

• şu an peki piyasada en ucuz ve en küçük az kullanacağım için elektrik sorunu etmediğimi de varsayarsak -bekarlık- hangisini önerirsiniz?
  • arcelik 2772 600 küsür lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: Comodore64

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Bu soruyu soran onlarca insandan biriyim yine mi diyeceksiniz belki ama emin olun bunu sormadan önce forumu epeyce okudum.

Bir kurutma makinası almak istiyorum.

Kafam karışmadı değil.Şimdi Bosch WTW86561 ve Siemens WT46W561TR iyi makinalar ama benim kafamı karıştıran bunlardan yaklaşık 500 TL düşük fiyatlı olan ve özellik açısından kağıt üzerinde benzer olan Arçelik KT 3885...

Bir de kafamdaki en büyük soru işaretlerinden biri de ses problemi..Evde bebek var dolayısı ile ses sorunu beni ürküttü biraz :)

3885 ile ilgili pek yorum göremedim ben.kullanıcısı az olduğundan mı bilemiyorum tabi.Sizlerden yorum bekliyorum bu hafta içi karar vermem lazım eşim isyanlarda

Şimdiden teşekkürler

Arkadaşım bende senin gibi 3885 ile bosch WTY86860TR arasında kaldim. Bosch alıp 636 tl fazla vermeme degecek bir fark varmı sorusuna net bir cevap bulamadım. Kaldı ki evdeki bütün beyaz eşyalar bosch iken. Çarşamba günü arceliğin kendi sitesinden 3885 siparişi verdim. Ayrıca bosch çamaşır makinesinin üstüne arçeliği monte etmiyorlar. Bizde mecburen mutfağa koyduracağız. Cumartesi yada pazartesi servis getirip montajını yapar, kullanıp yorumlarımı buraya aktarırım.

- monte etme diye bişey aslında yok. bizim 3885 i ç.m. nın üstüne direkt koydular, en küçük bir dengesizlik oluşmadı.
    - illa monte ettirmek istersen de ara aparat almak gerekirmiş. serviste yok, yalnızca bayiden alınabilirmiş.
    - bosch-siemens de ise ara aparatı servis ücretsiz getiriyor. ve bu ara aparatı sadece ç.mak. bosch-siemens ise kullanıyor, başka marka olursa kullanmamaya gayret ediyor. birazcık ısrar edilirse kullanacağını tahmin ediyorum. forumda birkaç arkadaş böyle yapmış.
    - arçeliğin üst-üste montaj aparatını kendimiz bayiden satın aldığımız için "bunu monte etmeyiz" deme ihtimallari çok düşük. mesela ben bu sorunu yaşamadım. istese idim montaj aparatı da kullanacaklardı.

saygılarımla

• Zaman ayırıp bana cevap veren herkese teşekkürler.KT3885'im geldi.Ben üstüne montaj yaptıracaktım sonra vazgeçtim.Aslında aparata falan gerek yok Çünkü gayet ağır bir ürün ve gayet oturaklı ben yine de yerim müsait olduğu için indirip başka yere koydurdum.Çünkü çamaşır makinası arıza yapsa aparatı sök kurutmayı indir vs.. vs.. uğraşmak işime gelmedi.

Aparat konusuna gelelim..Büyük dümen..Satın alığını bayiye makinam bu üzerine montaj istiyorum yoksa almam deyin..Bu arada aparat eski ve yeni makinalarda farklıymış 3885 aparatı sıkıntısı varmış.Size gelip makinayı kursalar dahi talebinizi aparat gelene kadar kaatamıyorlar buraya dikkat edin.Aparat konusunda bayi "var" derken servis" beklyoruz" diyor.Birdümen var bu işte...Ayrıca uyduktan sonra hertürlü takarız diyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.