Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.909
Cevap
451
Favori
2.680.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.teknosa.com/kategori/beyaz_esya/kurutma_makinesi/1323/115020288/electrolux_edc_46130_w_kurutma_makinesi
    Hava yoğunlaştırmalı sistem Sessiz ve özenli kurutma Elektronik kontrol

Görsel kontrollü interaktif LCD ekran: İnteraktif LCD ekran sayesinde yapılmış ayarların, seçeneklerin, program aşamalarının ve gecikmeli başlatma süresinin görüntülenmesi Iron Aid™ Buhar programları: - Pamuklu gömlek programı - Sentetik gömlek programı - Pamuklular programı - Sentetikler programı

Havalandırma programı: Giysileri kötü kokulardan arındırmak ya da kırışıklıklarını düzeltmek için özel program. "Sadece kuru temizleme"ye götürülecek ibareli giysilerinizi hatta kumaş takımlarınızı güvenle Irod Aid'te havalandırabilirsiniz. 3 kademeli buhar ayarı

Kurutma Rafı: Yıkanabilir yünlü giysilerin ve spor ayakkabıların kurutabilmesini olanak verir. Kurutma rafı tamburla birlikte dönmediği için az hareket ettirilmesi gereken ıslak yünlü giysiler için kusursuz bir çözümdür.

Kırışıklık önleme sistemi: Çamaşırlar en kolay sıcakken kırışır. Kırışıklık önleme sistemi, kurutma işleminin tamamlanmasını takiben makinenin belirli bir süre daha ısı vermeksizin çalışmaya devam etmesini sağlar. Böylelikle çamaşır kırışıklıklarını minimize eder; çamaşırların daha yumuşak olmasını sağlar.

30 dakikalık kırışıklık azaltma aşaması: Geleneksel kurutma programları için 30 dakikalık kırışıklık azaltma aşaması

90 dakikalık kırışıklık azaltma aşaması: Iron Aid™ buhar programları için özel 90 dakikalık kırışıklık azaltma aşaması. Iron Aid™ programı sona erdikten sonra otomatik olarak devreye girer.

2 motorlu yapı: Yünlü ve İpekli programlarında kurutma için optimum performans sağlarken, buharlı programlarda kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

Çift yönlü kurutma sistemi: Çift yönlü kurutma sistemiyle kazan, hem saat yönünde hem de aksi yönde döner. Bu sayede çamaşırların birbirine dolanması engellenir ve çamaşırların daha homojen kuruması sağlanır.

Hassas kurutma fonksiyonu: Çamaşırların daha düşük ısıda kurutulmasına olanak verir. 3 aşamalı kurutma seçeneği

Gecikmeli başlatma fonksiyonu: Makinenin çalışmasını istenen zamana ayarlamayı ve geciktirmeyi sağlayan program

Sesli sinyal: Program sonunda, yanlış seçim yapıldığında, su toplama haznesi dolduğunda ve arıza durumunda uyarı verir. Uyarı ışıkları Kurutma ve soğutma aşamalarında filtrelerin ve kondansatörün temizlenmesi ve suyun boşaltılması gerektiğinde yanan uyarı ışıkları Otomatik ya da süreli kurutma programları: - Dolaplık kurutma - Ekstra kurutma - Hafif kurutma

Özel havalandırma seçeneği: Giysileri kötü kokulardan arındırmak ya da kırışıklıklarını düzeltmek için özel program

Çocuk kilidi fonksiyonu: Bu fonksiyon ile kontrol panelini kilitleyerek panel düğmeleri ile oynanmasını engelleyebilirsiniz. Kazan içi aydınlatma

Değiştirilebilir kapı yönü: Sağa ve sola ayarlanabilir kapı yönü

Teknik Ozellikleri: Kurutma Kapasitesi (kg): 7 Enerji Sınıfı: B Enerji Tüketimi (kWh): 3,92 Boyutlar (YxGxD) (mm): 850x600x580

• arkadaşlar 2 hafta önce electrolux 78550w aldım.aldığım güne şükürler olsun diyorum.kaç makine çamaşır kuruttum hiç bilmiyorum inanın.çamaşır makinem 8kg kurutmam da 8 kg .birinden çıkanı diğerine atıveriyorum hemen.çıkan çamaşıra inanamıyorum kupkuru...8kg pamuklu çamaşırı(bu çamaşırın içinde çok kalın sweatshirtler de var) 2 saat 20 dk civarında kupkuru çıkarıyor.belki daha erken de bitiyordur saat tutmuyorum çamaşıra göre zamanı da kısaltabiliyor çünkü.diğerlerini bilmiyorum ama bu makinede 3 tane filtre var ve çıkan toza inanamıyorum.çamaşırlarda en ufak bir hav toz yok artık.ve KESİNLİKLE HİÇBİR ŞEYİMDE EN UFAK BİR ÇEKME SÖZ KONUSU OLMADI.ki hep kurutma seçeneğini seçerken maksimum u seçiyorum.sadece çoraplar sanki azcık küçülmüş gibi çıktı ama katlarken çekiştirince bi baktım eski haline döndü.ütüm okadar azaldı ki sadece gömlekleri ütütlüyorum artık.katlarken elimle şöyle bir düzelttimmi jilet gibi oluyor.çamaşırlarımda hiç koku yok.havlularıma inanamıyorum asıl.nasıl yumuşak puf puf çıkıyorlar.kesinlikle en ufak bir çekme de olmuyor kenarlarında.en dandiğinde bile.walla eletrik faturası ne gelir bilmiyorum ama umrumda da değil.okadar harika bir makine ki herşeye değer walla.1gün içinde 5 makine çamaşırımı(her seferinde de tam dolu makine buarada) hooop diye kurutup kaldırdım.hokus pokus gibi:DDDDD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebat84 -- 23 Ocak 2012; 9:26:33 >

• Ben de electrolux iron aid almayı düşünüyorum. Makina ile ilgili bir şikayet duymadım. Ancak şikayetvar sitesinde electrolux markasının mağdurları oldukça fazla ve firma bu problemlere pek duyarlı görünmüyor. Servisler genelde yakaladıklarını fahiş fiyatlar ile öpmüş hep. Tek korkum bu , olumlu bir hikayesi olanlar da varsa bu konuda bize ışık tutabilir mi acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sebat84

arkadaşlar 2 hafta önce electrolux 78550w aldım.aldığım güne şükürler olsun diyorum.kaç makine çamaşır kuruttum hiç bilmiyorum inanın.çamaşır makinem 8kg kurutmam da 8 kg .birinden çıkanı diğerine atıveriyorum hemen.çıkan çamaşıra inanamıyorum kupkuru...8kg pamuklu çamaşırı(bu çamaşırın içinde çok kalın sweatshirtler de var) 2 saat 20 dk civarında kupkuru çıkarıyor.belki daha erken de bitiyordur saat tutmuyorum çamaşıra göre zamanı da kısaltabiliyor çünkü.diğerlerini bilmiyorum ama bu makinede 3 tane filtre var ve çıkan toza inanamıyorum.çamaşırlarda en ufak bir hav toz yok artık.ve KESİNLİKLE HİÇBİR ŞEYİMDE EN UFAK BİR ÇEKME SÖZ KONUSU OLMADI.ki hep kurutma seçeneğini seçerken maksimum u seçiyorum.sadece çoraplar sanki azcık küçülmüş gibi çıktı ama katlarken çekiştirince bi baktım eski haline döndü.ütüm okadar azaldı ki sadece gömlekleri ütütlüyorum artık.katlarken elimle şöyle bir düzelttimmi jilet gibi oluyor.çamaşırlarımda hiç koku yok.havlularıma inanamıyorum asıl.nasıl yumuşak puf puf çıkıyorlar.kesinlikle en ufak bir çekme de olmuyor kenarlarında.en dandiğinde bile.walla eletrik faturası ne gelir bilmiyorum ama umrumda da değil.okadar harika bir makine ki herşeye değer walla.1gün içinde 5 makine çamaşırımı(her seferinde de tam dolu makine buarada) hooop diye kurutup kaldırdım.hokus pokus gibi:DDDDD

güle güle kullanın..

• bosh öneren bir arkadaş oldu..elektrolükse kazanın çift yöne dönmesi yüzünden kaydık..Model eski de olsa teknoloji olarak bu kısmı daha iyi anladığım kadaryla..Miele de de çift yön olduğuna göre bu iyidir diye düşündüm yoksa hiç anlamam bu işlerden.
    Fakat elektrolüx ironaid b sınıfı, diğer arkadaşımızın çok haklı uyarısı servis olayı da riskli galiba..
    Parametreleri değerlendiremiyorum.. Veriler yetersiz:))) Bilen fikir versin nolur...
    Kullananlar,elektrolüks servisiyle muhatap olan tecrübe yaşayanlar, makine bilgisi olanlar...
    Candoğan bey tatile mi gittiniz nolur fikir verin...
  • servislerden memnun olan zaten yok.hiçbir ürünün servisi yeterli hizmeti zaten vermiyor.girin şikayet sitelerine hepsiyle ilgili bir dolu şikayet var.istisnasız her markadan hem de.4 4lük servis diye bişey yok.ben bi mobilyacıların sözüne güvenmem bi de servislerin.çünkü asla söyledikleri vakitlerde yapmazlar işleri.oyüzden servise göre değil makinenin kalitesine göre alın bence.
  • bu başlığı keyfile okuyorum... herkeste bir marka hayranlığı :)
    bir ara bosch tu, iki yöne dönmüyor diye gül gibi makine gözden düştü :)
    şimdi eloectrolux :) elexktorlux alanlar 1 sene sonra da buraya yazarlar mı acaba:)
    arcelik beko hiç almıyoruz zaten şindesit yabancı ya ondan daha iidir kesin :)

keyifli, hadi hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: quack

bu başlığı keyfile okuyorum... herkeste bir marka hayranlığı :)
    şimdi eloectrolux :) elexktorlux alanlar 1 sene sonra da buraya yazarlar mı acaba:)

keyifli, hadi hayırlısı

bu ve benzeri birçok konu yıllardır işliyor ve bizler de ciddiyetle takip ediyoruz, önem veriyoruz. her görüşe peşinen karşı olmadığımız gibi, her söyleneni de anında kabul etmeye kimsenin niyeti yok. paylaşılan görüş ve tecrübeleri sentezleyip, kendimize yol haritası çıkarıyoruz. her markanın kendine özgü üstünlükleri-noksanlıkları bu sayede ortaya çıkıyor. faydalanmaya çalışmak yada dalgasını geçmek kullanıcı tercihidir, saygı duyarım. ama üşenmeyip gerek bilgisini-birikimini ve gerekse deneyim ve görüşlerini paylaşan dostlara hem saygı ve hem de şükranlarımı sunarım.

saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmaci -- 23 Ocak 2012; 23:08:20 >

• her markayı kullanan sayısı arttukça olumu ve olumsuz yönleri ortaya çıkıyor. bundan doğal daha ne olabilir ki?

bugün 2 bin liralık boschtan memnun olmadığını yazan kullanıcıların yanaında 600 liralık Arçelikten memnun oldugunu yazanlar var. kullanıcı dneyimlerini okudukça bilgilenmiş oluyoruz. dalga geçilecek bir durum yok ortda.
  • quote:

servislerden memnun olan zaten yok.hiçbir ürünün servisi yeterli hizmeti zaten vermiyor.girin şikayet sitelerine hepsiyle ilgili bir dolu şikayet var.istisnasız her markadan hem de.4 4lük servis diye bişey yok.ben bi mobilyacıların sözüne güvenmem bi de servislerin.çünkü asla söyledikleri vakitlerde yapmazlar işleri.oyüzden servise göre değil makinenin kalitesine göre alın bence.

Bunda haklı olduğunuz gibi kaliteli tüketicide yok, az evvel üst komşumdan geldim uydu cihazını katletmiş servisini çagırmış adamda 30 tl para alırım deyinde vazgeçmiş beni çagırdı bütün kanalları baştan tarattım sıraladım (tek tek taşıma oldugu için 3 saatimi aldı). Düşünün adam taramayı bilmiyor onu bırakın radyoya geçince tekrar tv kısmına geçmeyi bilmedigi gibi bütün uydularıda silmiş vede bu servisi bunun için 25-30 kere eve çagırmış adam illallah etmiş, şimdi bu evine gittigim arkadaşa görede servisler rezil, paragöz, kalitesiz ama hiç kendine toz kondurmadı hatta çanaklar dahil (çift çanak) 130 tl aldıgı uydu cihazının yazılımla kırılıp dünyayı izleyeceginide benle iddialaştı ben sustum.
    Önce biz tüketiciler bilinçli olalım birazda kendimize çuvaldızı batıralım, ben servis yada uyducu değilim amacım yardımcı olmaktı ama bu yardımlarında sonu gelmiyor ya servisler bu tip kişiler yüzünden kanser oluyor yada komşuları.
    Daha bir çamaşır makinesinin devrini ayarlayamayan yünlüyü, beyazları, perdeyi hep aynı devirde sıktıran bayanlar var evlerde.
    Bir kullanma kulavuzu okusak diyeceğim ama onuda demiyorum evine gittiğim kişi 2 saattir kullanma kulavuzu ile cebelleştiğini ama hiç bir şey anlamadığınıda söyledi.

• Quack arkadaşımıza yazıyorum...Gül gibi marka Bosh derken kendisi de marka bağımlılığı ve hayranlığı yapmıyor mu? Ayrıca herkes özgür sorulara cevabı varsa, tavsiyesi varsa bekleriz..Dalga geçmek için zamanı bolsa bilemem..
    Ama burada bazı yorumlar özellikle bazı markaları korumak için yapılıyor sanırım.. Teknoloji bu kadar hızlı ilerlerken markalara ve heryerde karşımıza çıkan pazarlamalara rağmen kendimiz için en doğru alımı yapmak istiyoruz.. Ve bilginin bu kadar hızlı yayıldığı zamanda artık o kadar kolay değil tüketiciyi sağlam kazığa bağlamak, marka konumlandırmak.
    Candoğan bey neden hiç yazmadı onu da bilemiyorum..
  • Bu arada atlamışım mat35 arkadaşımızın tespitini..Evet tüketiciler farklı bilgilerde vs..Ama kalitesiz tüketici lafı hem ağır hem yanlış bence..
    O parayı vermiş ve almışsa tüketicidir..kalitesi olmaz, demekki bu gruptaki tüketiciler için de bir şeyler sunması, yönlendrimesi gerekiyor üreticilerin..kullanım kılavuzlarında Türkçenin olması bile yeni değil mi?
  • walla bende şaşırarak okuyorum bazı yorumları.buraya neden yorum yazılıyor memnun olan hangi markadan neden memnun,olmayan neden memnun değil onu yazsın.almak isteyenler bilgi sahibi olsun diye;değilmi????ben almadan önce çok kafa patlattım çok aradım taradım bana elektrolux cazip geldi aradığım özellikler ondaydı ondan aldım.markadan da sanki prim alıyorum da burda övüyorum.amma saçmalamış bazıları.ayrıca marka düşkünlüğü falan palavra bunlar.ben bosch a da baktım arçeliğe de bekoya da.hatta gittim bosch bayiine ciddi ciddi alıyordum.adam beni saf gördü kekeldi.çift yöne mi dönüyor diye sordum evet çift yönlü dedi.ama burdan öğrendim ki adam beni kandırmış.hem bundan hem de bosch kullananların memnuniyetsizliğinden dolayı bu markadan vazgeçtim.ha bazı markalarda (arçelik beko gibi)kullananlar memnun.ama ben şu cümleleri okuduğumu çok net hatırlıyorum."çamaşırlar kuru çıkıyor yer yer hafif nem var bazı çamaşırlarımda da(kot t-shirt gibi)bikaç santim çekme oldu.ama her sefanın bir cefası vardır okadar olsun değilmi"...işte bu cümleleri okuduğum malı ben alırmıyım???nedemek çekiyormuş bu da ufak bir bedelmiş.tabii bazı arkadaşlar marka düşkünü diye etiketlemesin diye bizi kendisinin istediği malı alalım biz.koyunuz ya.aklımız .fikrimiz,muhakememiz yok çünkü....

• bence burda quack arkaşımız haklı.peşin karar vermek yanlış.
    bende arçelik-beko'ya iyi gözle bakmıyordum fakat altus bulaşık makinesi almak zorunda kalmam ve makineden çok memnun kalarak yıktım tabuları :)

diyorum ki:
    arçelik 2772KT kurutma makinesi aldım 599 TL'ye.
    kabul ediyorum çok gürültülü hemde B sınıfı.
    ama bütçem buna yetti bunu aldım.işini yapıyormu? beklemediğim şekilde iyi yapıyor.
    1800 lirayada makina vardı A sınıfıymış.Kaç yılda amorti eder? Haftada 3-4 makine çamaşırla belki de 10 yılda :)
    ARçelik diyorum bakın. Servisi arıyorum çamaşırlarda makine kokusu var diye. Yarım saat sonra Genel Merkezlerinden aranıyorum servisi evinize yönlendiriyorum diye :) Servis evime 300 metre uzaklıkta. Kurulum için muhakkak Arçelik marka çamaşır makineniz olması gerekiyor dedi servisle konuşurken telefonda.Servis geldi aparatı verin ben monte ederim deyince kocaman bi tabla getirdi.Bildiğiniz çamaşır makinesinin üst tablası gibi.Kurutma makinasının ayakları kanalların içine giriyor sağa-sola devrilme şansı kalmıyor.Servis çamaşır makinesini çalıştırıp vibrasyonunu sıfırladı ve bitti. Çamaşır makinesi 1000 devir ve o devirde sıkılan çamaşırları(polar kazaklar dahil) 1 saatte kurutuyor.

Fiyat / Performans açısından başarılı buldum Arçelik'i. Bu arada çift yöne dönme ile ilgili. Makine standart tek yöne dönüyor fakat 15 dakikada bir durup diğer yöne dönüyor 5 saniye falan.Sonra tekrar diğer yöne dönüyor.Ütü için sadece elinizle düzeltmeniz yetiyor.

• İndesit kurutma makinesini almayı düşününen biri olarak kısaca bir cevap vermek istiyorum.Bu makine hakkında soru soraraken zaten bilenlerden o süper,en iyi makine,en iyi marka diye bir cevap beklemiyoruz.Zaten ben de dahil beyaz eşyada ilk onun için de yer almayan bir marka olduğunu biliyoruz.F/P açısından değerlendirebilecek,daha önce kullanan veya bir nedenle bilgi sahibi olanlardan yararlanmak istiyoruz.Teknosa dan alırsam b sınıfı 8 kilo vs.özellikleri bana 12 taksit 500 TL'ye geliyor.6000 TL dan 500' e kadar farklı fiyatlar olduğunu düşünürsek tabiki çok büyük farklar var.Ben bu büyük farkların peşinde değilim,orta halli 4 kişilik bir ailenin ihtiyacını görsün yeterli.Orta halli diyorum özellikle ;bizde smokin, kuş tüyü yorgan,saf yün kazak,bilmek kaç ilmik gömlek yok zaten ki kuruturken mahvetsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

quote:

bu başlığı keyfile okuyorum... herkeste bir marka hayranlığı :)

keyifli, hadi hayırlısı

bu ve benzeri birçok konu yıllardır işliyor ve bizler de ciddiyetle takip ediyoruz, önem veriyoruz. her görüşe peşinen karşı olmadığımız gibi, her söyleneni de anında kabul etmeye kimsenin niyeti yok. paylaşılan görüş ve tecrübeleri sentezleyip, kendimize yol haritası çıkarıyoruz. her markanın kendine özgü üstünlükleri-noksanlıkları bu sayede ortaya çıkıyor. faydalanmaya çalışmak yada dalgasını geçmek kullanıcı tercihidir, saygı duyarım. ama üşenmeyip gerek bilgisini-birikimini ve gerekse deneyim ve görüşlerini paylaşan dostlara hem saygı ve hem de şükranlarımı sunarım.

saygılarımla.

yazımdan rahatsızlığınızı çok net ve saygılı ifade etmişsiniz. teşekkür ederim

yorumumum amacı yorum yazanları eleştirmek değil, 2 sayfa öncesini okuma ZAHMETİNE katlanmayıp aynı şeylere takılıp kalanlar içindi genel bir değerlendirmeydi.

araştırmıyoruz, okumuyoruz, değerli yorumları dikkate almıyoruz ve hemen bir fikir sahibi olabiliyoruz. bu bana komik geliyordüşüncem budur.

forum donanım haber her bakış acısı ve bilgi seviyesiyle fazlasıyla cosmopolit. ve yıllarca edindiğim tecrübe bu cosmopolti yapının buraya değer verip fikir almaya çalışanları yanlış yönlendirebildiği yönündedir.

bunlara rağmen sizi ve diğer paylaşımcıları kırdıysam özür dilerim.

• quote:

walla bende şaşırarak okuyorum bazı yorumları.buraya neden yorum yazılıyor memnun olan hangi markadan neden memnun,olmayan neden memnun değil onu yazsın.almak isteyenler bilgi sahibi olsun diye;değilmi????ben almadan önce çok kafa patlattım çok aradım taradım bana elektrolux cazip geldi aradığım özellikler ondaydı ondan aldım.markadan da sanki prim alıyorum da burda övüyorum.amma saçmalamış bazıları.ayrıca marka düşkünlüğü falan palavra bunlar.ben bosch a da baktım arçeliğe de bekoya da.hatta gittim bosch bayiine ciddi ciddi alıyordum.adam beni saf gördü kekeldi.çift yöne mi dönüyor diye sordum evet çift yönlü dedi.ama burdan öğrendim ki adam beni kandırmış.hem bundan hem de bosch kullananların memnuniyetsizliğinden dolayı bu markadan vazgeçtim.ha bazı markalarda (arçelik beko gibi)kullananlar memnun.ama ben şu cümleleri okuduğumu çok net hatırlıyorum."çamaşırlar kuru çıkıyor yer yer hafif nem var bazı çamaşırlarımda da(kot t-shirt gibi)bikaç santim çekme oldu.ama her sefanın bir cefası vardır okadar olsun değilmi"...işte bu cümleleri okuduğum malı ben alırmıyım???nedemek çekiyormuş bu da ufak bir bedelmiş.tabii bazı arkadaşlar marka düşkünü diye etiketlemesin diye bizi kendisinin istediği malı alalım biz.koyunuz ya.aklımız .fikrimiz,muhakememiz yok çünkü....

hocam Mat35 arkadaşımız o kadar güzel yorumlamış ki?

buraya her kullanıcı her yorumu yazıyor ve özgür. hepimiz burada insanların tecürbelerini birebir okuyarak deneyimlerinden haberdar oluyoruz. hemde her konuda.

ama adam çıkmış (kurutma makinesi değil başka konu) şöyle iyi böyle iyi harika falan; bizde inanıyoruz tabiki. NEC DVD WR 2005 yılında benchmarkları alt üst eden forumların bir numarasıydı aldık. 1 yılda pert. ben değil birçok kullanıcıda dağıldı. hala adı imzamda, kendisi kasamda bozuk durur. nerede o herşeyden anlayan yorumcular kullanıcılar üstadlar?

başka biri çıkıyor; şöyle kötü böyle kötü almayın yanarsınız; doğal olarak almıyorsun, şüphe duyuyorsun, uzak duruyorsun. halbuki kullananda hayır yok, ne klavuz okumuş ne bişey yapmış sonra ıslak çıkıyor. sen atarsan koskoca çarşafla havluyu, dolanırsa onlar birbirine tabi ıslak çıkar. ama bütün makinelerin sensör yapısının aynı olduğunu ve aynı mantıkla çalıştığını bilen biri hiçbir makinenin diğerine üstünlük kurmadığını ve ıslak çıkmanın sadece kullanıcı hatası olduğunu bilir ve bu yorumu dikkate almaz.

haksız mıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: cougarx

İndesit kurutma makinesini almayı düşününen biri olarak kısaca bir cevap vermek istiyorum.Bu makine hakkında soru soraraken zaten bilenlerden o süper,en iyi makine,en iyi marka diye bir cevap beklemiyoruz.Zaten ben de dahil beyaz eşyada ilk onun için de yer almayan bir marka olduğunu biliyoruz.F/P açısından değerlendirebilecek,daha önce kullanan veya bir nedenle bilgi sahibi olanlardan yararlanmak istiyoruz.Teknosa dan alırsam b sınıfı 8 kilo vs.özellikleri bana 12 taksit 500 TL'ye geliyor.6000 TL dan 500' e kadar farklı fiyatlar olduğunu düşünürsek tabiki çok büyük farklar var.Ben bu büyük farkların peşinde değilim,orta halli 4 kişilik bir ailenin ihtiyacını görsün yeterli.Orta halli diyorum özellikle ;bizde smokin, kuş tüyü yorgan,saf yün kazak,bilmek kaç ilmik gömlek yok zaten ki kuruturken mahvetsin...

herkes yorum yapılmamasına takılmış ve birazda bana serzeniş, öyleyse yorum yapayım :)

abi alma o makineyi. 100 lira fazla ver git arçelik al. anlıyorum ortalama ailesin ve fiyat performans istiyorsun ama 100 lira için değmez.
    neden diye soracaksan onu da sorma. ben burada ne onu kötülemek ne başkasına iyi demek istemiyorum. bu iki makine aynı klasta iki makine bile değil sadece bunu söyleyebilirim ve bunları biliyorum.

ama hiçbirini evimde kullanmıyorum :) kullanıcı yorumu istiyorsan, yorumlayacak birini bekleyebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeynep10

Quack arkadaşımıza yazıyorum...Gül gibi marka Bosh derken kendisi de marka bağımlılığı ve hayranlığı yapmıyor mu? Ayrıca herkes özgür sorulara cevabı varsa, tavsiyesi varsa bekleriz..Dalga geçmek için zamanı bolsa bilemem..
    Ama burada bazı yorumlar özellikle bazı markaları korumak için yapılıyor sanırım.. Teknoloji bu kadar hızlı ilerlerken markalara ve heryerde karşımıza çıkan pazarlamalara rağmen kendimiz için en doğru alımı yapmak istiyoruz.. Ve bilginin bu kadar hızlı yayıldığı zamanda artık o kadar kolay değil tüketiciyi sağlam kazığa bağlamak, marka konumlandırmak.
    Candoğan bey neden hiç yazmadı onu da bilemiyorum..

hiçbir markayı korumuyorum.
    sadece bende sizinle faydalı olacağını düşündüğüm yorumlarımı paylaşıyorum. bosch verdiğiniz parayı size geri vermeye çalışan bir markadır tek bildiğim bu. ama 2 yöne dönmüyor diye makinenin electroluxten daha kotu kategoride görülmesinide anlamıyorum.

electrolux hakkında olumsuz yorum yapmıştım. sizin için şimdi değiştiriyorum. harika makinadır, alın yıllarca kullanabilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cougarx

İndesit kurutma makinesini almayı düşününen biri olarak kısaca bir cevap vermek istiyorum.Bu makine hakkında soru soraraken zaten bilenlerden o süper,en iyi makine,en iyi marka diye bir cevap beklemiyoruz.Zaten ben de dahil beyaz eşyada ilk onun için de yer almayan bir marka olduğunu biliyoruz.F/P açısından değerlendirebilecek,daha önce kullanan veya bir nedenle bilgi sahibi olanlardan yararlanmak istiyoruz.Teknosa dan alırsam b sınıfı 8 kilo vs.özellikleri bana 12 taksit 500 TL'ye geliyor.6000 TL dan 500' e kadar farklı fiyatlar olduğunu düşünürsek tabiki çok büyük farklar var.Ben bu büyük farkların peşinde değilim,orta halli 4 kişilik bir ailenin ihtiyacını görsün yeterli.Orta halli diyorum özellikle ;bizde smokin, kuş tüyü yorgan,saf yün kazak,bilmek kaç ilmik gömlek yok zaten ki kuruturken mahvetsin...

herkes yorum yapılmamasına takılmış ve birazda bana serzeniş, öyleyse yorum yapayım :)

abi alma o makineyi. 100 lira fazla ver git arçelik al. anlıyorum ortalama ailesin ve fiyat performans istiyorsun ama 100 lira için değmez.
    neden diye soracaksan onu da sorma. ben burada ne onu kötülemek ne başkasına iyi demek istemiyorum. bu iki makine aynı klasta iki makine bile değil sadece bunu söyleyebilirim ve bunları biliyorum.

ama hiçbirini evimde kullanmıyorum :) kullanıcı yorumu istiyorsan, yorumlayacak birini bekleyebilirsin.

arçelik yerine beko alsam farkeder mi sizce...

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.