Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gestapooo , gestapooo , S.McManaman , S.McManaman Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
14.932
Cevap
452
Favori
2.681.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mars51

quote:

Orijinalden alıntı: KBD

konu hakkında bilgi sahibi veya kullanıcıları bu makine hakkındaki görüşlerini yazabilir mi ?
    yetkili bayii fiyatı:1200 TL.

http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/kurutucu/LG-RC8015A.jsp

LG nin amerika ve avrupa pazarında onlarca kurutma makinası modeli satıştayken,Türkiye pazarında sadece tek bir modelle yetinmesi bence türk müşterilere biraz haksızlık.
    LG nin kombo kurutmalı çamaşır makinasını kullandığım için bu cihaz özelinde yorum yapamayacağım.Ama cihaz özellikleri güzel gözüküyor.Birde enerji tüketimini B olarak değil de sayısal kwh olarak verseler çok daha iyi olacak.
    Saygılar

cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Siz kullandığınız makinenin çamaşır kurutma performansından memnun musunuz ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mars51

quote:

konu hakkında bilgi sahibi veya kullanıcıları bu makine hakkındaki görüşlerini yazabilir mi ?
    yetkili bayii fiyatı:1200 TL.

http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/kurutucu/LG-RC8015A.jsp

LG nin amerika ve avrupa pazarında onlarca kurutma makinası modeli satıştayken,Türkiye pazarında sadece tek bir modelle yetinmesi bence türk müşterilere biraz haksızlık.
    LG nin kombo kurutmalı çamaşır makinasını kullandığım için bu cihaz özelinde yorum yapamayacağım.Ama cihaz özellikleri güzel gözüküyor.Birde enerji tüketimini B olarak değil de sayısal kwh olarak verseler çok daha iyi olacak.
    Saygılar

cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Siz kullandığınız makinenin çamaşır kurutma performansından memnun musunuz ?

Benim aldığım model F1480RDS5... bu modelle ilgili forum başlığında bir hayli paylaşımımız oldu.Ben yer sıkıntısı nedeniyle combo cihaz aldım.O nedenle diğer tek kurutma makinalarına göre kıyas yapmam abes olabilir.sonuçta benim cihaz bir yıkama kurutmada 7 kwh harcıyor.
    Ama bunu bilerek yorum yapmam gerekirse ,biz cihazdan son derece memnunuz.İlk alışma devresinde bir iki çamaşır biraz çekti ama,kurutma performansı ile ilgili hiç problem yaşamadık.Kuru programda çamaşırlar tam kuru, ütü kuruluğunda hepsi hafif nemli çıkıyor.yani bir kısmı kuru bir kısmı nemli gibi bir durum yaşamıyoruz.Bence bunda aynı cins çamaşırları kurutmamızın etkisi ve makinanın çift yöne dönmesinin etkisi var.
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mars51 -- 27 Aralık 2011; 14:23:03 >

• Arkadaşlar bu akşam gidip media markt mağazasından 2050 tl ye elektrolux Ironaid alacağım, +3yıl garantide yaptıracağım bakalım artık inşallah verdiğimiz paraya değer, enteresan olan şey bu ürünüde mutlaka birileri almış olmalı ama ne bir şikayet var ne de bu forumda Almanya' da kullanan yakınlarının olduğu ve memnun kaldıklarını söyleyen arkadaş dışında olumlu bir yorum yapanada rastlamadım..

Artık yakın zaman içerisinde konunun uzmanı olacağım için yorumları ben yapacağım, şans dileyin
  • Arkadaşlar Merhaba,

Dün akşam Darty mağazasından 2090 TL + 194 TL(+3 yıl garanti) ile toplam 2284 TL ye Electrolux Ironaid2 EDI97170W model kurutma makinesini aldık, ürünü muhtemelen bugün teslim edecekler muhtemelen haftabaşı denedikten sonra yorumları yazarım, hangi mağazaya gitsem bu ürünü sorduğumda farklı bir cihaz olduğunu ve alternatifinin özellikle Bosch-Siemens grubunda olmadığını söylediler (Media Markt,Darty,Teknosa) özellikle gittiğim mağazaların tamamında herhangi bir şikayet olup olmadığını sordum şimdiye kadar hiçbir şikayet gelmediğini belirttiler. (Bu konuşmalar yönetici arkadaşlarla yapılmıştır.) tabi bu şikayet konusunda her 10 Bosch-Siemens kurutma makinesine karşılık 1 Electrolux kurutma makinesi satıldığınıda belirtmek gerekir, aynı miktarlarda Electrolux kurutma makinesi satılsa belki aynı oranda şikayet gelecektir onun için diğer markalarla ilgili olumsuz bir yorumda bulunmak istemiyorum.

Bakalım deneyip göreceğiz ama şunuda belirtmeden geçemeyeceğim bu kadar kaliteli Cihazlar üreten bir firmanın Türkiye ayağının bu kadar zayıf olması gerçekten çok enteresan zira bu ürünü tamamen kendi araştırmalarım ve ısrarım sonucu aldım aslında tamda emin olmadan aldım ama markaya güveniyorum umarım yanılmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercolog

Arkadaşlar Merhaba,

Dün akşam Darty mağazasından 2090 TL + 194 TL(+3 yıl garanti) ile toplam 2284 TL ye Electrolux Ironaid2 EDI97170W model kurutma makinesini aldık, ürünü muhtemelen bugün teslim edecekler muhtemelen haftabaşı denedikten sonra yorumları yazarım, hangi mağazaya gitsem bu ürünü sorduğumda farklı bir cihaz olduğunu ve alternatifinin özellikle Bosch-Siemens grubunda olmadığını söylediler (Media Markt,Darty,Teknosa) özellikle gittiğim mağazaların tamamında herhangi bir şikayet olup olmadığını sordum şimdiye kadar hiçbir şikayet gelmediğini belirttiler. (Bu konuşmalar yönetici arkadaşlarla yapılmıştır.) tabi bu şikayet konusunda her 10 Bosch-Siemens kurutma makinesine karşılık 1 Electrolux kurutma makinesi satıldığınıda belirtmek gerekir, aynı miktarlarda Electrolux kurutma makinesi satılsa belki aynı oranda şikayet gelecektir onun için diğer markalarla ilgili olumsuz bir yorumda bulunmak istemiyorum.

Bakalım deneyip göreceğiz ama şunuda belirtmeden geçemeyeceğim bu kadar kaliteli Cihazlar üreten bir firmanın Türkiye ayağının bu kadar zayıf olması gerçekten çok enteresan zira bu ürünü tamamen kendi araştırmalarım ve ısrarım sonucu aldım aslında tamda emin olmadan aldım ama markaya güveniyorum umarım yanılmam.

ürününü hayırlı olsun öncelijle. Ancak ben electrolux buzdolabının +4 yıl garantisini ( 3 degil 4 yıl) yetkili servisine 95 tl karşılığında yapturdım geçen ay. Bence iptal edin kendi yaptırdığınızı...

• quote:

Arkadaşlar Merhaba,

özelliklere baktım da süper makineye benziyor..

güle güle kullanın..

• Sağolun arkadaşlar, aldık artık ödemeyide yaptık Darty nin garantisinin bir avantajı var ürünün aldığınız günden itibaren elektrik gidip gelmelerinde veya ani voltaj değişimlerinde göreceği elektriksel zararlarıda karşılıyor olmasıymış normal garanti bunu karşılamazmış Darty' deki arkadaş bu şekilde söyledi bende Electrolux un böyle bir garanti uzatma olayı olduğunu bilmediğim için yaptırdım.. bu arada Media Markt a bu ürünün garanti uzatımı için (+2Yıl) 300 tl dediler zaten bunu söylediklerinde hayatta başarılar diledim ve almadım
  • Elektrik ile ilgili hasarların hepsinden elektrik idaersi sorumludur ve tazmin etmekle yükümlüdür. Kanunda yazılıdır. Tek bir şart var sadece; şantiye elektriği kullanmamak. Mesken elektriği kullanıyorsanız Türkiyenin her yerinde bundan dağıtıcı sorumludur.
    Bu durumda Darty garantinin bir fazlası olmadığını söylemek isterim.
  • Şimdi iyi diyorsunuzda ben daha elektrik idaresinden bu yönde bir tazminat alanı ne gördüm nede duydum, kanun böyle olabilir ama Türkiye' de bu tip kanunlardan pratikte faydalanmak biraz güç, eğer başınıza gelmiş bir olay veya tecrübe ettiğiniz bir durum olduysa süreçleriyle paylaşırsanız sevinirim zira bu tip bir uygulama pratikte mümkünse emin olun mağdur olmuş sayısız insan için iyi bir paylaşım olur.
  • ön sipariş ile kampanya (hepsiburada.com) 1429tl.

Fiyat : 2.226,28 TL +KDV
    İndirimli Son 4 Gün!
    :1.211,02 TL +KDV
    (KAZANCINIZ.%46 , 1.198 TL)
    KDV Dahil: 1.429,00 TL
    AEG Lavamat L14950A Kurutmalı Çamaşır Makinesi.
    sessiz inverter motor. B sınıfı kurutma.
    Enerji Sınıfı : B
    Yıkama Sınıfı : A
    Sıkma Devri (d/dk) : 1400
    Yıkama Kapasitesi (kg) : 8
    Kurutma Kapasitesi (kg) : 6
    Enerji Tüketimi (yıkama/yıkama + kurutma (kWh) : 6,20
    Su Tüketimi (60°C yıkama+kurutma) (lt) : 102
    Elektronik Tam kurutmalı
    Kurutma fonksiyonlu çamaşır makinesi
    LCD ekran:
    İnteraktif LCD ekran sayesinde çalışmakta olan programın ve aşamalarının, güncel saatin ve program bitiş saatinin, seçilen sıcaklığın, sıkma devrinin, opsiyonların ve ekstra fonksiyonların görüntülenmesi
    Inverter motor:
    Inverter motor size maksimum konforu sunacak şekilde tasarlandı. Mekanik hareketlerindeki artış sayesinde çamaşırları yıkama süresini azaltan, yıkama performansını arttıran bu motor, kusursuz yıkama sonuçları ve düşük ses seviyesi garanti ediyor.
    'Fuzzy Logic' akıllı sistem :
    Bir çamaşır makinesinin beyni olarak da düşünülen bu özellik, makinenin mantık kontrolünün yapıldığını ve işlemlerin basit hale getirildiğini gösteren bir unsurdur. Makineye konacak çamaşırların tipinin belirlenmesinden hemen sonra makine otomatik olarak harcayacağı su miktarını, tüketeceği elektriği ve yıkama süresini belirler.
    Sesli ikaz :
    Yıkama devri sonunda ve işletim sorunları olması durumunda sizi uyarır.
    Art sistem yıkama teknolojisi
    Köpük önleme sistemi :
    Köpük fazlalığı durumunda makinenin otomatik olarak durulamaya geçmesini sağlayan sistem
    Gecikmeli başlatma fonksiyonu :
    Bu fonksiyon sayesinde makinenizin çalışmasını istediğiniz gibi planlayabilirsiniz: Birer saat arayla 20 saate kadar
    Aktif Denge Sistemi :
    Sıkma devri ufak adımlarla hızlanır, her adımda yükün eşit dağılımı sağlanır ve böylelikle olası dengesiz yük dağılımının önüne geçilir. Aktif Denge Sistemi, kazan içindeki yükün eşit dağılımını sağlayarak makinenin ömrünü uzatır, sabit kalmasını ve sessiz çalışmasını mümkün kılar, sıkma performansını yükseltir.
    Çocuk kilidi :
    Makinenizi gönül rahatlığıyla denetimsiz bırakabileceğiniz çocuk güvenliği kilidi.
    Carboran® kazan :
    Carboran, Electrolux tarafından geliştirilmiş ve patenti alınmış özel bir sentetik malzemedir. Çevre dostu Carboran, mekanik zorlanmalara dayanıklı, %100 geri dönüşümlüdür.
    Aqua Control :
    Kullanım esnasında besleme hortumunda kaçak meydana gelmesi durumunda, akan suyun durdururulmasını sağlar.
    Taşma emniyeti :
    Makinenin içine alınan su miktarını otomatik olarak kontrol edip su taşmalarının önüne geçer.
    30 cm çaplı metalik geniş kapak :
    % 40 geniş yükleme alanı ile büyük çamaşırları bile kolay doldurup boşaltmayı sağlayan ekstra geniş kapak
    Yıkama seçenekleri:
    - Gece programı
    Bu program komşularınızı ya da ailenizi rahatsız etmeden çamaşır yıkamanıza olanak verir. Durulama devirleri arasındakiler de dahil olmak üzere bütün sıkma programları iptal edilerek sessiz çalışma sağlanır. Kırışıklığı önlemek için yıkama sonunda çamaşırlar suda bekletilir ve sıkma programının istenilen zaman diliminde çalıştırılması mümkün kılınır.
    - Ekstra durulama
    Hassas ciltler ve yumuşak su ekstra durulamayı gerektiren iki ana faktördür. Ekstra durulama, deterjan alerjisi olanlar, bebekler ve narin ciltli kişiler için deterjan artıklarını tamamen gideren ideal çözümü sunar.
    - Hassas
    Rengi kolay solan çamaşırların yıkama yoğunluğunu düşürür.
    - Hızlı yıkama programı
    35 dakikalık hızlı yıkama programı günlük kullanım için idealdir.
    - Leke
    Çok lekeli ve kirli çamaşırlar için özel Leke seçeneği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 30 Aralık 2011; 2:47:09 >

• ben uzun bir araştırma sonucunda bosch wte86303tr modelini aldım. makına 50 günde teslim edildi. bayi bu makınaların almanyadan geldığını söyledi. ama ne kadar doğru bilemiyorum artık. daha kullanmadım yaşadığım ilçede bosch bayisinin sattığı ilk kurutma makinasıymış inşallah aldığıma pişmam olmam b sınıfı fiyat 1300 tl ...
  • quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle cihazınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın bende bir kurutma cihazı almayı düşünüyorum almadan önce forumdaki yorumları epey bir okudum almayı düşündüğüm cihaz siemensin WT46Y860TR modeli idi hatta bayisine gidip cihaz hakkında detaylı bilgi aldım cihaz şu an ellerinde olmadığı için ocak 15 ten sonra geleceğini söylediler. fakat özellikle Ayşe hanımın yorumlarını okuduktan sonra aklımda soru işaretleri oluştu ve electrolüx alsammı diye düşünmeye başladım. Sizin aldığınız cihazı internette araştırdım hakikatten güzel bir ürüne benziyor fakat dediğiniz gibi Türkiyede marka olarak insana pek güven vermiyor gibi geliyor, umarım servise ile ilgili pek sıkıntı olmaz. Son olarak cihaz ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: odyakmaz28

ben uzun bir araştırma sonucunda bosch wte86303tr modelini aldım. makına 50 günde teslim edildi. bayi bu makınaların almanyadan geldığını söyledi. ama ne kadar doğru bilemiyorum artık. daha kullanmadım yaşadığım ilçede bosch bayisinin sattığı ilk kurutma makinasıymış inşallah aldığıma pişmam olmam b sınıfı fiyat 1300 tl ...

ben de bulaşık makinesi almaya çıktığımda bir bayii, aradığım modelin türkiyeye bilmem kaç aydır girişinin olmadığını, ama ellerindeki X modelinin benim aradığıma çok yakın oldugunu söyleyip onu satmak istemişti...o bayiinin bir paralel caddesindeki bayiide ise aradığım model vardı....50 gün çok uzun bir süre...sizi epey bekletmiş..ama söylediği çey bana hiç de doğru gelmedi..neyse..sonunda almışsınız..hayırlı olsun...

• quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık 2 haftadır kurutma makineleri ile ilgili araştırma yapıyorum bu forumu dolayısıyla kurutma makinelerinin gelişme sürecini (konu yıllardır varmış ) başından sonuna okudum, tabi genelde Bosch ve Siemens daha çok satıldığı için yorum yapanda fazla olmuş ama Elektrolux ve Miele ile ilgili çok detaylı bilgilere ve yorumlara ulaşamadım.

Özellikle merak ettiğim EDH97981W(A sınıfı) modeli ile Ironaid EDI97170W (B sınıfı) arasındaki farkı anlamaya çalışıyorum daha önce bu konu ile ilgili bazı arkadaşlar Almanya' daki kullanıcı yorumlarından bahsetmişlerdi ve Ironaid modelinin ince kumaşlı ürünlerde ütü gerektirmediğini fakat kot gibi kalın kumaşlı ürünlerde ütüleme konusunda başarılı olmadığını belirtmişlerdi fakat akabinde yakın zaman içerisinde Ironplus isimli ürünün çıkacağını ve bununla tüm kumaş türlerinde ütüleme sorununun çözüleceğini (ve ayrıca buharla yıkama/kuru temizleme gibi foksiyonlarda var) bildirmişlerdi.

Şimdi ben kafaya taktım bu ikisinden birini alacağım yine Elektrolux kaynaklı aşağıda adresini verdiğim açıklamada

http://newsroom.electrolux.com/tr/2010/10/30/enerji-cimrisi-heat-pump/

EDH97981W modelinin Ironplus teknolojisine sahip olduğunu yazmışlar ama makinenin bu özelliğine başka bir yerde vurgulanmamış oysa Ironaid için bilmemne enstitüsü tarafından onaylanmış at 5 gömleği 25 dk sonra ütülenmiş al, takım elbiseyi at kuru temizleme yapsın kokusunu alsın falan gibi şeyler yazıyor. eğer kullanıcı arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim.

Bahsettiğiniz konu ile ilgili forumda bir yorum yapılmamış acaba ürünü almadan önce bu konuyla ilgili bilgi alabildiniz mi bilgi alabildiyseniz paylaşabilirmisiniz. Sizce siemens WT46Y860TR modeli ile aldığınız cihazı karşılaştırabilirmisiniz? özelikle cihazınızın B enerji sınıfı ve 7 kilogram kapasiteli olmasına rahmen siemens'e göre (diğer üst düzey kurutma makinalarına) artısı neydi paylaşırsanız sevinirim.
    ilgilenenler için cihazın videosuhttp://www.youtube.com/watch?v=g6mk0IzmDvI&feature=related
    görüntü bir kandırmacamı yoksa hakikatten diğer cihazlara göre kırışık önleme özelliği iyimidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhancin -- 1 Ocak 2012; 22:04:46 >

• Arkadaşlar Merhaba,

Makineyi Cuma günü gelip kurdular cihazı ancak Pazartesi akşam deneyebildik, öncelikle şunu söyleyebilirim hakikaten daha önce kurutma makinesi kullanmamış biri olarak 10 numara birşey diyebilirim, gelelim makineyle ilgili yorumlara;

saat 22:00 den sonra elektrik tasarrufu olması açısından Yıkadığımız pamuklu 7 kg çamaşırı 24:00 e dogru kurutma makinesine attık tabi ilk defa kullandığımız için makinenin karşısına sandalye koyup seyretmek istiyor insan :) ama seyredek birşey yok tabi :)

Sentetik kumaşların kurutma süresi kısa olduğu için (50 dk.) uyanıklık edip kılavuzun bu bölümünü okumadan makineyi çalıştırdık, meğer sentetik kumaşlar programı 3 kg çamaşır içinmiş yaklaşık 15 dk sonra fakettim ama makine çalışmaya başladığı ve problem çıkartmadığı için kendi haline bıraktım, 55 dk olan gösterge 10 dk ya geldiğinde sabitlendi ve yaklaşık 1 saat 10 dakikada kaldı, şunu söyleyebilirim nem sensöründen dolayı program ne olursa olsun bir kurutma tipi seçtiğinizde o seviyeye gelene kadar kurutmaya devam ediyor buda benim yaptığım hatadan dolayı 50 dakikalık programın normal olarak 2 saatte bitmesine sebep oldu, bu şekilde kesinlikle ıslak çamaşır çıkmıyor.

Çamaşırları içinden çıkardığımızda havlular, tshirtler, çoraplar ve hatta yün eldivenlerin neredeyse ütülü gibi çıktığını ve hiçbir çamaşırda deformasyon olmadığını ayrıca çamaşırlara dokunma hissiyatının çok başarılı olduğunu söyleyebilirim, çorapları ilk paketinden açarsınız bir kalıp şeklindedir ya aynen öyle yapmış ağzım açık kaldı :)

Dün akşam ise Ironaid programı açmaya karar verdik, attık içine yeni yıkanmış 5 gümlek ile ütüsüz kırış kırış kuru bir gömlek yarım saat sonra program bitti, bittikten sonra kırışıklık önleme işareti çıkıyor ve kafasına göre birşeyler yapıyor, normal programlarda bu süre için 30 dk beklerseniz iyi sonuç alırsınız denmiş, ironaid için ise bu süre 90 dk ya çıkabiliyor, ben dayanamadım gömlek sahibi olarak 10 dk beklemeden gömelkleri çıkardım, açıkçası tam ütülü çıkmadı bazı gömleklerde çok iyi sonuç vermiş fakat 2 tane kıl gömlek var onlarda kırışıklık çok olmasada vardı.

Ironaid üzerinde sanırım biraz çalışmamız gerekiyor ama iyi sonuç alacağımızdan şüphem yok.

Ablamın evinde Siemens WT46W560TR var şu anda piyasada bir üst modeli bulunuyor bu makine ile karşılaştırdığımda çamaşırlara daha nazik davrandığını söyleyebilirim bunun dışında şu anda fazla bir yorum yapamam zamanla farkı göreceğiz diye düşünüyorum.

Şu anda durum budur, tecrübelerimi paylaşaşmaya devam edeceğim.

• Herkese Selam,
    Candoğan Bey Selam,

Arkadaşlar biz de kurutma makinesi almak istiyoruz..Ancak kampanya bitimi vs derken telaşla zaman kalmadı araştırmaya...Sadece Bosh'a bakabildik..
    Kriterlerimiz,
    Yoğun kullanım yok, bizim için ütü kolaylığı, yıpratmama, buharla ,ütülü gibi çıkarma, refresh, vs daha cazip...Bu nedenle de WTS 86513 TR'E kapıldık..
    ısı pompası olmayan b sınıfı ürün..Kullanan var mı? Faturadan çok, gerçekten ütülenmiş gibi fark yaratıyor mu diye soracağım..Çünkü öyleyse bence fark ödemeye de değer..
    Candoğan bey siz ne dersiniz? OK midir, yoksa kapılmayıp başka mı baksak? Çift yöne dönen kazan gerçekten önemli mi? Elektrolüks alan arkadaş vardı, memnun musunuz? O daha mı iyi?
    Desteğinizi bekliyorum, bir de zaman baskısı var..Bu arada garanti uzatalım mı? Akakçe, tek çarşıda fiyatlar daha uygun, oralardan alsak sorun yaşar mıyız?
    Herkese sevgiler, saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: zeynep10

Herkese Selam,
    Candoğan Bey Selam,

Arkadaşlar biz de kurutma makinesi almak istiyoruz..Ancak kampanya bitimi vs derken telaşla zaman kalmadı araştırmaya...Sadece Bosh'a bakabildik..
    Kriterlerimiz,
    Yoğun kullanım yok, bizim için ütü kolaylığı, yıpratmama, buharla ,ütülü gibi çıkarma, refresh, vs daha cazip...Bu nedenle de WTS 86513 TR'E kapıldık..
    ısı pompası olmayan b sınıfı ürün..Kullanan var mı? Faturadan çok, gerçekten ütülenmiş gibi fark yaratıyor mu diye soracağım..Çünkü öyleyse bence fark ödemeye de değer..
    Candoğan bey siz ne dersiniz? OK midir, yoksa kapılmayıp başka mı baksak? Çift yöne dönen kazan gerçekten önemli mi? Elektrolüks alan arkadaş vardı, memnun musunuz? O daha mı iyi?
    Desteğinizi bekliyorum, bir de zaman baskısı var..Bu arada garanti uzatalım mı? Akakçe, tek çarşıda fiyatlar daha uygun, oralardan alsak sorun yaşar mıyız?
    Herkese sevgiler, saygılar..

Aynı ürün bende var 8 kg 20762 çamaşır makinası ile ara aparat alarak altlı üstlü kullanıyorum ..ütülü gibi çıkarma beyaz gömlek kumaş pantolanda hikaye ama pamuklu bi kazağı bi swit i kurutmadan çıkartıp direk üstüne giyebilirsin ya da kot pantolon gibi ...birde ütü ön hazırlık için hafif nemli bırakma olayıda sağlıklı ütüyü kolaylaştırıyor... 2 kademe hassaslık ve 1 de kolay ütü ayarı iki fonksiyonda işe yarıyor...En sevdiğim özelliklerinden biride refresh yağ .sigara gibi kokular sinmiş ama temiz olan kıyafeti attığın zaman işe yarıyor ama temizlik yapmıyor... çamaşırlarda ne kadar pamuklanma varsa sistem hepsini çekiyor ...dikkat etmen gereken tek husus ..hassas da kurutmassan yünlülerde çekme ufalma olayı oluyor normal askıda kurutmaya kıyasla

• quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Makineyi Cuma günü gelip kurdular cihazı ancak Pazartesi akşam deneyebildik, öncelikle şunu söyleyebilirim hakikaten daha önce kurutma makinesi kullanmamış biri olarak 10 numara birşey diyebilirim, gelelim makineyle ilgili yorumlara;

saat 22:00 den sonra elektrik tasarrufu olması açısından Yıkadığımız pamuklu 7 kg çamaşırı 24:00 e dogru kurutma makinesine attık tabi ilk defa kullandığımız için makinenin karşısına sandalye koyup seyretmek istiyor insan :) ama seyredek birşey yok tabi :)

Sentetik kumaşların kurutma süresi kısa olduğu için (50 dk.) uyanıklık edip kılavuzun bu bölümünü okumadan makineyi çalıştırdık, meğer sentetik kumaşlar programı 3 kg çamaşır içinmiş yaklaşık 15 dk sonra fakettim ama makine çalışmaya başladığı ve problem çıkartmadığı için kendi haline bıraktım, 55 dk olan gösterge 10 dk ya geldiğinde sabitlendi ve yaklaşık 1 saat 10 dakikada kaldı, şunu söyleyebilirim nem sensöründen dolayı program ne olursa olsun bir kurutma tipi seçtiğinizde o seviyeye gelene kadar kurutmaya devam ediyor buda benim yaptığım hatadan dolayı 50 dakikalık programın normal olarak 2 saatte bitmesine sebep oldu, bu şekilde kesinlikle ıslak çamaşır çıkmıyor.

Çamaşırları içinden çıkardığımızda havlular, tshirtler, çoraplar ve hatta yün eldivenlerin neredeyse ütülü gibi çıktığını ve hiçbir çamaşırda deformasyon olmadığını ayrıca çamaşırlara dokunma hissiyatının çok başarılı olduğunu söyleyebilirim, çorapları ilk paketinden açarsınız bir kalıp şeklindedir ya aynen öyle yapmış ağzım açık kaldı :)

Dün akşam ise Ironaid programı açmaya karar verdik, attık içine yeni yıkanmış 5 gümlek ile ütüsüz kırış kırış kuru bir gömlek yarım saat sonra program bitti, bittikten sonra kırışıklık önleme işareti çıkıyor ve kafasına göre birşeyler yapıyor, normal programlarda bu süre için 30 dk beklerseniz iyi sonuç alırsınız denmiş, ironaid için ise bu süre 90 dk ya çıkabiliyor, ben dayanamadım gömlek sahibi olarak 10 dk beklemeden gömelkleri çıkardım, açıkçası tam ütülü çıkmadı bazı gömleklerde çok iyi sonuç vermiş fakat 2 tane kıl gömlek var onlarda kırışıklık çok olmasada vardı.

Ironaid üzerinde sanırım biraz çalışmamız gerekiyor ama iyi sonuç alacağımızdan şüphem yok.

Ablamın evinde Siemens WT46W560TR var şu anda piyasada bir üst modeli bulunuyor bu makine ile karşılaştırdığımda çamaşırlara daha nazik davrandığını söyleyebilirim bunun dışında şu anda fazla bir yorum yapamam zamanla farkı göreceğiz diye düşünüyorum.

Şu anda durum budur, tecrübelerimi paylaşaşmaya devam edeceğim.

sonraki yorumlarınızı merakla bekliyorum. electrolux kurutma makineleri çift yöne dönerek kurutma yapmasından dolayı bence 1 adım önde bosch-siemense göre.

bu arada hayırlı olsun makineniz. güle güle kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Death Proof

Bu mesaj silindi.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos_07 -- 30 Ocak 2012; 8:52:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Death Proof

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos_07 -- 30 Ocak 2012; 8:52:38 >
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.