Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.909
Cevap
451
Favori
2.679.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • urun geldı, kurulumu yapıldı ve kullandık. Buradakı yorum ve tavsıyeler cok ıse yaradı. 99 tl verırsenız garantı suresı 7 yıla cıkıyor. Bu forumdan bılıyordum. Siemens yetkılı servısı ben soylemesem hıc soylemeyecektı. C.makınem arcelık ve uzerıne kurulum yapmadılar. Sıemens ıcın garantı sorunu olmuyormus farklı marka olunca, ama arcelık problem yapabılıyorlarmıs. Kurulumu ben kendım yaptım. Cok basıt. Verılen aparatı c.makınesı uzerıne koyuyorsunuz, aparatla verılen matkap ucuyla c.makınesı uzerıne delıklerı acıyorsunuz. Verılen vidalarla aparatı sabıtlıyorsunuz. K.makınesınin ayaklarını aparata surukluyorsunuz. Bu kadar basıt. 2 makıne aynı anda calıstırıyoruz. Cok hızlı yıkama ve kurutma ıslemı bıtıyor. Banyodakı sıcaklık ve havasızlık cok artıyor. Ses ise fazla gelmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurgazi

urun geldı, kurulumu yapıldı ve kullandık. Buradakı yorum ve tavsıyeler cok ıse yaradı. 99 tl verırsenız garantı suresı 7 yıla cıkıyor. Bu forumdan bılıyordum. Siemens yetkılı servısı ben soylemesem hıc soylemeyecektı. C.makınem arcelık ve uzerıne kurulum yapmadılar. Sıemens ıcın garantı sorunu olmuyormus farklı marka olunca, ama arcelık problem yapabılıyorlarmıs. Kurulumu ben kendım yaptım. Cok basıt. Verılen aparatı c.makınesı uzerıne koyuyorsunuz, aparatla verılen matkap ucuyla c.makınesı uzerıne delıklerı acıyorsunuz. Verılen vidalarla aparatı sabıtlıyorsunuz. K.makınesınin ayaklarını aparata surukluyorsunuz. Bu kadar basıt. 2 makıne aynı anda calıstırıyoruz. Cok hızlı yıkama ve kurutma ıslemı bıtıyor. Banyodakı sıcaklık ve havasızlık cok artıyor. Ses ise fazla gelmıyor.

Tekrardan hayırlı olsun.

Kuruluğu nasıl. Memnunmusunuz.

Ürünlerde çekme falan oldu mu acaba.

• kuruluk guzel. Nemlılık ayarını sız belırlıyorsunuz. Cekme vs.olmadı. Kazak ıcın sepet werdıler. Daha denemedık ama. Spor ayakkabı bıle kurutabılıyorsunuz. Yagmurlu gecen su gunlerde mukemmel bır cozum sunuyor
  • Arkadaşlar

A, B, A+, A++ bunların hepsi pazarlama tekniği. 500 TL lik kurutma makinesini 2000 tl hatta 5000 tl ye bile bulabilirsiniz.

Ortalama hafta da 1-2 kullanımda yılda en fazla ödeyeceğiniz elektrik parası 20-80 tl arası olur. Aradaki farkı 10 senede anca kaparsınız.

Keseniz hangisine uyuyorsa onu almanızı tavsiye ederim. Bildik markalar aldıktan sonra ort. bir beyaz eşya 10 yılda bir yenilenmiyor mu. Bir daha düşünün ona göre karar verin derim.

Bir çok arkadaş bu konuda daha detaylı açıklamayı zaten çok miktarda yapmış.

Saygılar

Mesleğim: Endüstriyel Elektronik Teknikeri
  • Arkadaşlar kurutma makinesi almaya karar verdim.
    2 marka var kafamda 3. bir marka tercih etmek istemiyorum kesinlikle.
    Bosch ve siemens.
    Kışın kullanacağım haftada max 2 defa çalıştırılır.
    Bana F/P marka model tavsiye eder misiniz?
    A-B-C sınıfı farketmez.Kış aylarında ayda 10 tl fazla öderim dert değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okoroglu

Arkadaşlar kurutma makinesi almaya karar verdim.
    Bosch ve siemens.

A-B-C sınıfı fark etmez demişsiniz ama aralarında korkunç derecede fiyat farkı var.
    Eğer çok sıklıkta kurutma yapmayacaksanız A sınıfı enerji tüketen bir makine için neredeyse 2 katı fark ödemeye gerek yok diye düşünüyorum ama para sizin paranız. dediğinize göre size B yada C sınıfı enerji tüketen bir makine yetecek gibi duruyor... Hayırlı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Arkadaşlar kurutma makinesi almaya karar verdim.
    Bosch ve siemens.

A-B-C sınıfı fark etmez demişsiniz ama aralarında korkunç derecede fiyat farkı var.
    Eğer çok sıklıkta kurutma yapmayacaksanız A sınıfı enerji tüketen bir makine için neredeyse 2 katı fark ödemeye gerek yok diye düşünüyorum ama para sizin paranız. dediğinize göre size B yada C sınıfı enerji tüketen bir makine yetecek gibi duruyor... Hayırlı olsun...

Evet fiyat farkının farkındayım.
    Ama özellikle Isı pompası teknolojisi olmasını arkadaşlar tavsiye etti.
    Dolayısıyla bu teknoloji sanırım sadece A sınıfında var.
    Yanlış mı biliyorum?

• Ne zor işmiş seçim yapmak, haftada 3-4 kez çalışacak senede 6 ay kullanılacak izmirde olduğumuz için yazın ve bahar aylarında kullanılmayacak bir cihaz arıyorum.

arçeliğin
    http://www.arcelik.com.tr/kurutma-makineleri-yogunlastirmali-2770-KTY-Kurutucular.html ( bu cihaz 499 lira ve 3,92 tüketimi gözüküyor)

http://www.arcelik.com.tr/kurutma-makineleri-yogunlastirmali-2772-KT-Kurutucular.html ( bu cihazda kapaklı modeli sanırım 3,92 tüketimi ,599 lira)

http://www.siemensbayisi.com/index.php?p=show&pid=1575&k_id=21&kn=Kurutma+Makineleri ( bucihazda B sınıfı 1000 liraya buldum )

yada önerilerinize açığım üstadlar bir el atın lütfen...

• 2 SENEDİR Bosch WTE84101TR Maxx 7 Sensitive Hava Yoğunlaştırmalı Kurutma Makinesi KULLANIYORUM.ÇOK MEMNUNUM.SESSİZ.SAĞLAM.700 TL YE ALMIŞTIM.
  • Şimdi merak ettim bizim çamaşır makinesi 6 kg kapasitesinde.
    6 Kg kuru çamaşarı yıkadığımızda çıkan çamaşır ağırlığı tahminen kaç oluyor?
    Kısacası bu kurutma makinesini 8kg luk aldığımızda çamaşır makinesinden çıkan çamaşırları tek seferde kurutma makinesine yükleyebilecek miyiz?

Ayrıca bu ısı pompa teknolojisi çamaşır için çok elzem bir şey midir?
    Hava yoğuşmalı kurutma makinelerin tamamı rezistanslı mı demek oluyor?
  • Arkadaşlar A, B, A , A bunların hepsi pazarlama tekniği. 500 TL lik kurutma makinesini 2000 tl hatta 5000 tl ye bile bulabilirsiniz.Ortalama hafta da 1-2 kullanımda yılda en fazla ödeyeceğiniz elektrik parası 20-80 tl arası olur. Aradaki farkı 10 senede anca kaparsınız.Keseniz hangisine uyuyorsa onu almanızı tavsiye ederim. Bildik markalar aldıktan sonra ort. bir beyaz eşya 10 yılda bir yenilenmiyor mu. Bir daha düşünün ona göre karar verin derim.

Saygılar

Endüstriyel Elektronik Teknikeri
  • Beko D1 70 K 7 Kg Yoğunlaştırmalı Kurutma Makinesi nasıl arkadaşlar 1300 lerden 500'e düşmüş.
    Hb'da da baya övülmüş makine b sınıfı.

Alsam mı acaba ?
  • quote:

Şimdi merak ettim bizim çamaşır makinesi 6 kg kapasitesinde.
    Kısacası bu kurutma makinesini 8kg luk aldığımızda çamaşır makinesinden çıkan çamaşırları tek seferde kurutma makinesine yükleyebilecek miyiz?

Kurutma makinelerinin kapasitesi kuru çamaşır miktarı ile ölçülür.
    Yani 6kg'lık çamaşır makinesine 6kg kurutma makinesi yeterlidir.

Isı pompalı modeller ısıyı taşınabilir kıldığından rezistans kullanmazlar. Elektrik tüketimleri çok daha düşüktür.
    1150-1200TL arasına temin edebildiğiniz sürece ısı pompalı modelleri tercih etmenizi öneririm.
    Özellikle günaşırı vb. gibi sık kullanılacaksa önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: stemler

Beko D1 70 K 7 Kg Yoğunlaştırmalı Kurutma Makinesi nasıl arkadaşlar 1300 lerden 500'e düşmüş.
    Hb'da da baya övülmüş makine b sınıfı.

Alsam mı acaba ?

B sınıfı olduğu sürece çok fazla para vermeye gerek yok diye düşünüyorum.
    Siemens ile Profilo'nun giriş seviyesi kurutma makineleri de ucuz olabiliyor. Onlara da bakın, benzer fiyata bulamazsanız Beko düşünülebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Şimdi merak ettim bizim çamaşır makinesi 6 kg kapasitesinde.

Kurutma makinelerinin kapasitesi kuru çamaşır miktarı ile ölçülür.
    Yani 6kg'lık çamaşır makinesine 6kg kurutma makinesi yeterlidir.

Isı pompalı modeller ısıyı taşınabilir kıldığından rezistans kullanmazlar. Elektrik tüketimleri çok daha düşüktür.
    1150-1200TL arasına temin edebildiğiniz sürece ısı pompalı modelleri tercih etmenizi öneririm.
    Özellikle günaşırı vb. gibi sık kullanılacaksa önemli.

Arkadaşım verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
    Siz 1150-1200 tl ye temin edebildiğiniz sürece demişsiniz ama o rakama mümkün mü bosch veya siemens alabilmek?

Bosch %26 kdv ötv indirimi yaptığı halde
    Fiyat listesi
    http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/kurutma-makineleri/solo/yo%C4%9Funla%C5%9Ft%C4%B1rmal%C4%B1-(bacas%C4%B1z)-kurutma-makineleri/list.html
    bu şekilde.
    Eğer a sınıfı istiyorsan 1750-1950-2150 tl lik 3 model var.
    Sitede 2150 tl lik model yer almamış henüz ama yetkili satıcıda gördüm daha yeni geldi dedi.
    Bosch WTY86860TR Logixx IQ800 Kurutma Makinesi
    Şimdi en pahalı olan model WTW86561TR EcoLogixx 7 bu iken artık Bosch WTY86860TR Logixx IQ800 Kurutma Makinesi oldu.
    Merak ettiğim bir konuda 2150 tl lik model 2 yönlü dönüyor mu acaba?

Yada sizin dediğiniz rakama tr nin herhangi bir yerinden satış yapıyorlar ise hemen gidip almak isterim.
    Bildiğiniz bir yer varsa lütfen söyleyiniz.
    Spot olsada olur.Bu a sınıfı makineleri en ucuz şekilde garantili olarak nereden temin edebilirim.
    Ankaradayım.

Bu aradahttp://www.boschpark.com/bosch/ bu sitede gördüğüm en düşük fiyat WTW86561TR EcoLogixx 7: 1550 tl.
    Bu site güvenilir bir site midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okoroglu -- 12 Ekim 2011; 1:23:05 >

• B sınıfı alacağım için tavisiyelere uyarak çok pahalı modellere yonelmeyeceğim , aşağıda linkini verdiklerimden hangisi sizce malzeme kalitesi olarak ağır basar? kendi görüşüm profilodan yana baştan aşağı bosch-siemens gibi hatta aynı kapağı kasayı kullanmışlar gibi fiyat olarak ta uygun 690 lira bi bakarsanız sevinirim.

http://www.profilo.com.tr/beyaz-e%C5%9Fya/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/kurutma-makineleri/kurutma-makineleri/KM7410CTR.html?source=browse

http://www.beyazesyamerkezi.com/BEKO-Beko-D1-70-K-Yogusturmali-Kurutma-Makinasi_8027.html?ref=akakce&v=1.2.2#0

bu ikisinden birini alıyım diyorum yada bu fiyat aralığında önerebileceğiniz modellere açığım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepndark -- 12 Ekim 2011; 1:13:29 >

• Arkadaslar kurutma makinesinde elektrik tuketimden cok kuruttugunuz giysileri yipratmama ozelligine dikkat etmenizi tavsiye ederim.
    Eminim cogunuzun kurutacagi birkac parca giysisi kurutma makinesinden daha pahalidir.
    bende siemems var eger tam kurutmada kurutursam giysileri bayagi yipratiyor. O yuzden daha nemli birakan programlarda kulllaniyorum.
  • İsi ppmpali olan modellerde camasira 50-60 derece vururken diger yogusmali modellerde 120 derece vuruyormus. Bu nedenle camasirlari daha yiprattigini duydum bir kirutma makinesi calisanindan.
    Bu nendenle kesinlikle isi pompali almami soyluyor.
  • Siemens WT46E302 modelini kargo dahil 1.092.41 TL ye 6 taksit, Hızlıal.com'dan sipariş verdim.

Kullanım sonrası makina ile ilgili olumlu-olumsuz tüm durumları, almayı düşüneneler açısından yararlı olur düşüncesi ile burada paylaşacağım.

Umarım sorun çıkartmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aysedeniz

Siemens WT46E302 modelini kargo dahil 1.092.41 TL ye 6 taksit, Hızlıal.com'dan sipariş verdim.

Kullanım sonrası makina ile ilgili olumlu-olumsuz tüm durumları, almayı düşüneneler açısından yararlı olur düşüncesi ile burada paylaşacağım.

Umarım sorun çıkartmaz...

Hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.