Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
913.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hareket halindeyken Enjektör İkaz Lambası arada sırada yanıp sönüyor bende ne zaman yanacağını tahmin edemiyorum birden oluyor, ama araçta hiçbir problem yok gaz yememe vs gibi.Büyük bir arızamı var ?Ne olabilir?Ne yapmam gerekli?Daha önce bunu yaşıyanınız varmı ?Yardımlarınız için Teşekkür Ederim...
  • tüplü palio larda o enjeksiyon ışığı araç tüpde iken yanıp söner.önemsenecek bir şey değil.
  • Bir arkadaşda enjektör soketin gevşemiş olabilir dedi peki kullanılan gaz ile alakası olabilirmi inşallah zararı olmaz önceden yoktu çünkü ,ama enjektör aracın neresinde bilen var ise tarif ederbilirmi lütfen resmi koyuyorum buraya...

http://img43.imageshack.us/img43/5827/08052009491.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szymek61 -- 23 Eylül 2009; 15:31:06 >
  • Selam,anlattığın gibi olmasa da benzer bir sorun yaşadım..Önce çalışma prensibini anlatayım;aracın lpg tertibatının elektriği enjektörden alındığı için(benim aracımda böyle) araç lpg ye geçtiğinde enjektör lambası bir arıza varmış gibi yanıyor ama devamlı surette..Çünkü araç lpg ye geçtiğinde enjektör devreden çıkıyor..Enjektörün devreden çıkmaması demek aynı zamanda benzin beslemesi de yapılıyor demektir..Yani araç benzinde iken sönük olan enjektör lambası,gaza geçildiğinde sürekli yanık kalmalı..Gelelim yaşadığım soruna;aracımın lpg tüketimi ile ilgili yaşadığım sıkıntı sonucu garanti kapsamında yapılan değişimin ve ayarların ardından tam da dükkandan ayrılacakken farkettim ki enjektör lambası sönük,araç gazda..Hemen durumu bildirdim ve önceden böyle olmadığını gaza geçince lambanın yandığını benzinde ise sönük olduğunu söyledim..Kaputu açıp biryerleri ellediler vs.normale döndü..Fakat araç çalışırken hangi soketleri ellediler ya da yuvasından çıkarttılar bilmiyorum araç o günden itibaren aşırı benzin tüketip siyah duman atmaya başladı..Neyse cihaza bağlatıp arıza kodu alındı,ecu soketler sökülerek resetlendi ve normale döndü araç..Sonuç lamba yanıp sönmemeli,gazda iken sürekli yanmalı..Ve son bir not aracı kontrol ederlerken kontak açıkken hiçbir soketi yuvalarından çıkarmalarına izin verme..Araçta arıza kodları oluşmasına sebep olur ve araç düzgün çalışmaz benzindeyken..Bunlara dikkat et..Cihaza bağlamak 30-40 tl..
    quote:

Orijinalden alıntı: szymek61

Hareket halindeyken Enjektör İkaz Lambası arada sırada yanıp sönüyor bende ne zaman yanacağını tahmin edemiyorum birden oluyor, ama araçta hiçbir problem yok gaz yememe vs gibi.Büyük bir arızamı var ?Ne olabilir?Ne yapmam gerekli?Daha önce bunu yaşıyanınız varmı ?Yardımlarınız için Teşekkür Ederim...
  • Enjektör hava filtesi kazanından gelen sihah körüklü borunun karbüratöre bağlandığı kafanın altındadır..Gaz kelebeğinin hemen üzerinde..Araç stop halinde iken akü kutup başlarını söküp tüm soketleri kontrol et ve yuvalarına oturmuş olduklarına emin olunca aracı çalıştırıp kontrolünü yap bakalım lamba benzinde sönüp gaza alınca yanacak mı?
    quote:

Bir arkadaşda enjektör soketin gevşemiş olabilir dedi peki kullanılan gaz ile alakası olabilirmi inşallah zararı olmaz önceden yoktu çünkü ,ama enjektör aracın neresinde bilen var ise tarif ederbilirmi lütfen resmi koyuyorum buraya...

http://img43.imageshack.us/img43/5827/08052009491.jpg
  • Dostum yardımların için çok teşekkür ederim yalnız birşey dikkatimi çekti araç gazda iken enjektör lambası sürekli yanmalı demişsin ben aracı aralık 2008 ayında aldım o günden bu zaman kadar hiç yanmadı lamba ve hiçbir sorunlada karşılaşmadım son 3 haftadır işte dediğim gibi ne zaman yanıp söneceği belli olmuyo arasıra yanıp sönüyor aracım 1.4 8v yani mikserli sistem lpg li.Ayrıca sanırım bunla bir ilişkisi var bazende akü ışığı yanıyor ama devir yükselince sönüyor bunu da çözebilmiş değilim
  • Senin araçta enjektör yerine başka bir yerden elektrik alınmış olabilir bu benim varsayımım..Mümkün çünkü..akü lambasına gelince alternatörden kaynaklanıyor olabilir..Şarj zayıflıyor rölantiye düşünce muhtemelen..Gaza basınca söndüğüne göre..Çok basit bir sorun,eğer alternatörden ise kömürleri bitmiştir,değiştirirsin bir oto elektrikçisinde problem çözülür hiç sorun etme basit birşey..
    quote:

Dostum yardımların için çok teşekkür ederim yalnız birşey dikkatimi çekti araç gazda iken enjektör lambası sürekli yanmalı demişsin ben aracı aralık 2008 ayında aldım o günden bu zaman kadar hiç yanmadı lamba ve hiçbir sorunlada karşılaşmadım son 3 haftadır işte dediğim gibi ne zaman yanıp söneceği belli olmuyo arasıra yanıp sönüyor aracım 1.4 8v yani mikserli sistem lpg li.Ayrıca sanırım bunla bir ilişkisi var bazende akü ışığı yanıyor ama devir yükselince sönüyor bunu da çözebilmiş değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0A14CAF8E -- 26 Eylül 2009; 15:07:56 >
  • Yardımların ve cevapların için teşekkür ederim bu arada senin aracın modeli nedir sanırım lpg li aracın peki memnunmusun yakıttan ? Ben performansdan memnunum ama yakıt yönünden pek memnun değilim .Tüm ayarlar normal ama ne yazıkki şehiriçi 24 krş.
  • selamlar palio dostları bende aranıza yeni katıldım. bol bol görüşmek üzere.
  • 1999 model 1,4 EL 163,900 km ufak tefek sorunları saymazsam araç sorunsuz diyebilirim,dedim ya ufak tefek hiçbiri yolda bırakmayacak ama titizliğimden dolayı es geçemeyeceğim şeyler..Yakıt tüketimine gelince Ş.dışı 100 ort. ile gidersem 8-8,5 lt/100 km,140-160 ort. ile gidersem 9,5-10 lt/100 km gaz tüketimi var aracımın..Araç yüklü halde iken tabii..Ş.içinde ise 10-10,7 lt/100 km gaz tüketiyor aracım..Kaç kuruş olduğunu hesapla otogaz 1 litre=1,73 tl..Ama ş.içi senin araç fazla tüketiyor..
    quote:

Yardımların ve cevapların için teşekkür ederim bu arada senin aracın modeli nedir sanırım lpg li aracın peki memnunmusun yakıttan ? Ben performansdan memnunum ama yakıt yönünden pek memnun değilim .Tüm ayarlar normal ama ne yazıkki şehiriçi 24 krş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0A14CAF8E -- 29 Eylül 2009; 10:10:35 >
  • Bende yakıt tüketimi dışında çok memnunum hiçbir sorun yok seninde dediğin gibi yolda bırakma vs.gibi aracı satılığa çıkardım zaten dizel geniş bir araç alacam...
  • merhabalar benim aracım 1999 model 1.6 16v yakıt tüketimi litre olarak benzin ve gazda kitapçığında verilen değerlerde...yani şehiriçinde 11 litre/100km...benim için önemli olanda şehiriçi zaten...şuandaki otogaz fiyatı ile yaklaşık kmde 180krş yakmaktadır bu oran benzinde 380krş'tur....ayrıca bu oranlar standart olmamakla beraber kullanıcı ve yolların durumuna göre değişmektedir...vites geçiş aralığındaki devir...kullanılan yolların yokuş ve trafiğin kalabalık olup trafik ışıklarında beklemek gibi...artı aracın bakımının tam olup olmamsıda yakıta etki eden faktörlerdir bunları gözönünde bulundurmak lazım...kesinlikle arkadaşlarınız arasında konuşma esnasında way benim arabam km de 100 krş yakıyor seninkide fazla yakıyormuş gibi laflara kesinlikle aldırış edip kendinizi üzmeyin.....bunlar o arkadaşların hesap yapamaması veya aracını iyi göstermek için söyledikleri yalanlardır....şehirdışında ise tamamen hıza bağlı olarak yakıt değişmektedir ortalama 90-100 km hızla aracı üzmeden giderseniz 80-90krş...ama bu yollar böyle bitmez deyip hızıda seviyorsanız 150-160 hatta 170-180km hızla gittiğinizde kmde 150-160krş yakmaktadır ....işte gerçek bu...ama isterseniz siz aracınızı bi bakıma servise yada anlayan iyi bir ustaya götürseniz hiç fena olmaz....ama sorun heryerde olabilir öncelikli olarak size tavsiyem aracınıza iyi bir gaz ayarı yaptırmanız,gaz sisteminizi kontrol ettirmeniz filtrelerinizi temizletmenizdir....umarım çok fazla problem çıkaracak bir sorununuz yoktur...saygılarımla....
  • Dikkat ettiyseniz aynı şeyleri yazdım üstte tekrar yapıştırıyorum buraya ama bir şey var ki itiraz etmeden duramayacağım;km de 80-90 kr lpg tüketen bir araç var mı?Aslında km de 8-9 kr tüketimi kastediyorsunuz sanırım ama bu da 100 km de 4.6 lt lpg demek bu da mümkün değil sanırım bu değerleri farkında olmayarak verdiniz..Bahsettiğiniz şey mümkün değil,sizin aracınızın benzinde dahi 100 km de 6 lt benzin tüketimi var ki bu da 7,5 lt yaklaşık gaz tüketimi demek bu da km de 13 kr demek 90 sabit hız ile..Aşağıda da üstte yer alan yazım var..

1999 model 1,4 EL 163,900 km ufak tefek sorunları saymazsam araç sorunsuz diyebilirim,dedim ya ufak tefek hiçbiri yolda bırakmayacak ama titizliğimden dolayı es geçemeyeceğim şeyler..Yakıt tüketimine gelince Ş.dışı 100 ort. ile gidersem 8-8,5 lt/100 km,140-160 ort. ile gidersem 9,5-10 lt/100 km gaz tüketimi var aracımın..Araç yüklü halde iken tabii..Ş.içinde ise 10-10,7 lt/100 km gaz tüketiyor aracım..Kaç kuruş olduğunu hesapla otogaz 1 litre=1,73 tl..Ama ş.içi senin araç fazla tüketiyor..
    quote:

Orijinalden alıntı: ejderabi

merhabalar benim aracım 1999 model 1.6 16v yakıt tüketimi litre olarak benzin ve gazda kitapçığında verilen değerlerde...yani şehiriçinde 11 litre/100km...benim için önemli olanda şehiriçi zaten...şuandaki otogaz fiyatı ile yaklaşık kmde 180krş yakmaktadır bu oran benzinde 380krş'tur....ayrıca bu oranlar standart olmamakla beraber kullanıcı ve yolların durumuna göre değişmektedir...vites geçiş aralığındaki devir...kullanılan yolların yokuş ve trafiğin kalabalık olup trafik ışıklarında beklemek gibi...artı aracın bakımının tam olup olmamsıda yakıta etki eden faktörlerdir bunları gözönünde bulundurmak lazım...kesinlikle arkadaşlarınız arasında konuşma esnasında way benim arabam km de 100 krş yakıyor seninkide fazla yakıyormuş gibi laflara kesinlikle aldırış edip kendinizi üzmeyin.....bunlar o arkadaşların hesap yapamaması veya aracını iyi göstermek için söyledikleri yalanlardır....şehirdışında ise tamamen hıza bağlı olarak yakıt değişmektedir ortalama 90-100 km hızla aracı üzmeden giderseniz 80-90krş...ama bu yollar böyle bitmez deyip hızıda seviyorsanız 150-160 hatta 170-180km hızla gittiğinizde kmde 150-160krş yakmaktadır ....işte gerçek bu...ama isterseniz siz aracınızı bi bakıma servise yada anlayan iyi bir ustaya götürseniz hiç fena olmaz....ama sorun heryerde olabilir öncelikli olarak size tavsiyem aracınıza iyi bir gaz ayarı yaptırmanız,gaz sisteminizi kontrol ettirmeniz filtrelerinizi temizletmenizdir....umarım çok fazla problem çıkaracak bir sorununuz yoktur...saygılarımla....
  • evet sıfırları biraz fazla yazmışım haklısın kusura bakmayın...8-9-10-18krş olacaktı...bu söylediğim fiyatları şehiriçinde depoyu fullediğim zamanlarda heray içeririsinde 3-4 defa hesaplamaktayım.....şehirdışında en son izine gittiğimde haziran ayında yaptım o zaman otogaz litre fiyatı:1,40 civarındaydı....sanırım bunu yazmayışım yanlış beyan gibi geldi bu yüzden mazur görün lütfen....ama dediğim gibi yakıtın az veya diğerlerine göre çok olmasında bir sürü faktör sözkonusudur...ayrıca benim aracım 1.4 değil 1.6 dır şehiriçinde yakıt tüketimi 1.4 e göre biraz fazla ama şehirdışında 1.4'e göre biraz daha azdır...faktörlerden birisi ve bence en önemliside yakıt aldığınız benzin istasyonudur...örneğin isim vermeden a benzin istasyondan aldığım gaz ile yine aynı firmaya ait başka bir b istasyonundan aldığım (litreler aynı)otogaz arasında 20 ile 50 km arasında fark olmaktadır....detaya inmeden bahsetmek gerekirse buna istasyonların otogaz depolarının doldurulma zamanları bile etki etmektedir...bunu neden söylüyorum çünkü otogaz bütan ve propan gazından meydana gelmektedir...bu gazların özkütleleri aynı olmadığından istasyonun deposunda fazla beklediğinde birisi dibe çöker o anda aldığınız gazla-depo dolumu yeni yapılmış bir istasyondan aldığınız gaz arasında kesinlikle fark olur....aynı şekilde eğer aracınızı fazla kullanmıyorsanız deponuzu tam doldurup bekletmenizi tavsiye etmem....hatta kullanıyorsanız bile tam doldurmayıp rutin aralıklarla üzerine ilave yapmanız depo içerisindeki karışımı sağlayarak daha fazla km yapmanıza olanak sağlar...saygılarımla...
  • Saygılar bizden söylediklerinize katılıyorum..Bir not:Yakıt tüketimleri kıyaslanırken ya da tüketim değerleri ortaya konarken kuruş ya da lira şeklinde km de tükettiği bedeli değil de 100 km de ne kadar litre yakıt tükettiğini ifade etmek daha doğru..Benim 1,20 liradan aldığım yakıtla sizin 1,97 liradan aldığınız yakıtın km de ne kadara tekabül ettiğini kıyaslamaya kalkarsak yanlış olur bu yaptığımız..Tekrardan saygılar sunarım..
    quote:

Orijinalden alıntı: ejderabi

evet sıfırları biraz fazla yazmışım haklısın kusura bakmayın...8-9-10-18krş olacaktı...bu söylediğim fiyatları şehiriçinde depoyu fullediğim zamanlarda heray içeririsinde 3-4 defa hesaplamaktayım.....şehirdışında en son izine gittiğimde haziran ayında yaptım o zaman otogaz litre fiyatı:1,40 civarındaydı....sanırım bunu yazmayışım yanlış beyan gibi geldi bu yüzden mazur görün lütfen....ama dediğim gibi yakıtın az veya diğerlerine göre çok olmasında bir sürü faktör sözkonusudur...ayrıca benim aracım 1.4 değil 1.6 dır şehiriçinde yakıt tüketimi 1.4 e göre biraz fazla ama şehirdışında 1.4'e göre biraz daha azdır...faktörlerden birisi ve bence en önemliside yakıt aldığınız benzin istasyonudur...örneğin isim vermeden a benzin istasyondan aldığım gaz ile yine aynı firmaya ait başka bir b istasyonundan aldığım (litreler aynı)otogaz arasında 20 ile 50 km arasında fark olmaktadır....detaya inmeden bahsetmek gerekirse buna istasyonların otogaz depolarının doldurulma zamanları bile etki etmektedir...bunu neden söylüyorum çünkü otogaz bütan ve propan gazından meydana gelmektedir...bu gazların özkütleleri aynı olmadığından istasyonun deposunda fazla beklediğinde birisi dibe çöker o anda aldığınız gazla-depo dolumu yeni yapılmış bir istasyondan aldığınız gaz arasında kesinlikle fark olur....aynı şekilde eğer aracınızı fazla kullanmıyorsanız deponuzu tam doldurup bekletmenizi tavsiye etmem....hatta kullanıyorsanız bile tam doldurmayıp rutin aralıklarla üzerine ilave yapmanız depo içerisindeki karışımı sağlayarak daha fazla km yapmanıza olanak sağlar...saygılarımla...
  • slmlar bu palioların tüplü olup en az yakan modeli hangisi oluyor acaba gerek şehiriçi gerek şehirdışı?
  • 1.4 FIRE Palio Sole 2005 ve üzeri model...Bu motorlar çok tutumludur..Ş.içi ve gerekse ş.dışında çok düşük yakıt tüketimi vardır..
    quote:

Orijinalden alıntı: serisonu101

slmlar bu palioların tüplü olup en az yakan modeli hangisi oluyor acaba gerek şehiriçi gerek şehirdışı?
  • arkadaslar 2002 model fiat palio speedgear otomatık aracım var ekranda gecen gun( led-er )diye bır uyarı cıktı bı kere
    ne anlama gelıyor bılen varmı
  • Arkadaslar babam 2000 model palio hl 1.6 16v aldı. Ruhsatta 59kw yazıyor. Acaba araba kaç beygir bilen var mı?
    Bir de en uyumlu çalışan otogaz sistemi hangisidir?
  • 59 kw değil 76 kw yazması lazım..Çünkü o araç 103 hp DIN ve bu da 1HP=1,341KW ise 103HP=76KW..En uyumlu lpg kiti BRC ya da Tartarini(Milano'da Tartarini grubun markası) önce BRC düşünün derim..
    quote:

Orijinalden alıntı: saredsa

Arkadaslar babam 2000 model palio hl 1.6 16v aldı. Ruhsatta 59kw yazıyor. Acaba araba kaç beygir bilen var mı?
    Bir de en uyumlu çalışan otogaz sistemi hangisidir?
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.