Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (481. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
912.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bugün 1.3 multijet van aracımın triger zincirini değiştirttim,toplam 580 tl tuttu bakımda dahil ,1.3 multijet olunca 4 ayda 10.000 km yol yapmışız.Bakımlar çabuk geliyor.
    Zincirdede ses yoktu aslında ama koparsa motor gider dediler riske girmedik.
  • Sonuna kadar haklısınız. Ama yanlış hesaplamadıysam 14" jantla ve 185/65/r14 lastikle orijinalden sadece 1 cm civarı yükseldi araç, yarı çap olarak değerlendirirsek 0,5 cm civarı. Kafama takılan soru şu, eğer orijinal ölçülere dönersem sorun kesin olarak çözülür mü? Sorun sadece lastik/jant ebatı ile ilgili olmayabilir. Ayrıca jant ofset değerini de bilmiyorum hali hazırda. Belki diyorum asıl sorun yay/amortisör ile ilgilidir. Benzer sorunla karşılaşan veya kronik bir sorun gözlemleyen oldu mu hiç?
  • Abiler ön koltugun başlığı nasıl çıkıyor? Kılıf takmak için sökemedim bi yol gösterir misiniz ne mandalı var ne klipsi oraya çivilenmiş gibi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmetpdr17 M kullanıcısına yanıt
    yukarı doğru asıl eline gelir kardeşim bende garipsedim ama böle :S
  • Evet arkadaşlar bugunkü sorunum benzin tüketimi... sanırım 2016 camaro veya bmw 7.30 dan daha fazla bir benzin tüketimim var.Araç 1.4 palio e.l weekend lpg şehir içi 25 krş şehir dışı 16 krş yakıt tüketimim var ama benzinde ölçemedim çünkü ölçülebicek bir değer yok Aylık sadece çalıştırmak için 30 tl benzin tüketiyor(Haftada 2 kere çalıştırırım en fazla 1 dakika benzinde tutarım) Kışın aylık 70 ile 60 tl arasında benzin tüketiyor yolda ise gaza bastıkça ibrenin aşağıya indiğini görüyorum geçen gün yolda gaz bitti bulunduğum yerde gaz satan petrol olmadığından benzinde gitmek zorunda kaldım 10 km yol gittim ortalama 2 litre benzin yaktı bu nasıl bir tüketimdir ?

Araç soğuk veya sıcak olsun benzinde çalışırken egzozdan aşırı bir benzin kokusu geliyor gelen koku petrol istasyonlarında pompadan gelen benzin kokusuyla aynı ve alt devirlerde benzinde araç kendini tutuyor birden fırlatıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuppie06 -- 3 Kasım 2016; 15:58:13 >
  • yuppie06 kullanıcısına yanıt
    Büyük olasılıkla lambda sensoru arızalı.degistirmen menfaatine..yolda bırakabilir seni..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Palio 100 km de yaklaşık 11 litre yakar ama senin hesap baya farklı bence yakıt sisteminde bir problem var yada baskı balata bitik çok yaktırıyor. En iyisi kontrol ettirmen.
  • arkadaslar bende bugun bi palio buldum 2006 dynamic elektrkli ayna kol dayama sis vs dolu bu arac. Değişen yok lokak parca parca boyalar var. tavanda kaputta bagajda boya yok. camurluklarda boyalar var macun yok canurlklar sokulmemis kapi lar orjinal islem yok . 19 bin istiyor en son km 205binde ufleme yag atma vs yok..takozlar fegisecek aks kalkarken vuruyor yaptirilacak vs ufak tefek islem lazm

• Arkadaslar 99 model 1.4 paliom var aracima kontagi takinca lpg dugmesindeki yesil isiklar aktif olmuyor mars basiyor fakat araba calismiyor. Benzine aliyorum kontagi aciyorum anahtar isigi yaniyor yaniyor sonuyor mars basiyor gene cakismiyor. Arac immobilizer sorunu veriyor sanirim anahtarciya goturdum anahtari takti saglam dedi kontagi taktigin yer bozuk bunun icin sanayiye oto elektrikciye gideceksin dedi. Hafta ici ilk isim sanayiye gitmek kucuk bi yerde yasiyorum yozgat sorgun aklimda deli sorular burda yapabilirler mi? Cok mu pahali bisey tamiri? Birde code karti varmis bilmem kac kere frene gaz a basinca arac kodu cozulup cakisiyormus bu konularda fikir verecek arkadaslar acil destege ihtiyacim var dusunceniz nedir????

• quote:

Orijinalden alıntı: mesutefe

Arkadaslar 99 model 1.4 paliom var aracima kontagi takinca lpg dugmesindeki yesil isiklar aktif olmuyor mars basiyor fakat araba calismiyor. Benzine aliyorum kontagi aciyorum anahtar isigi yaniyor yaniyor sonuyor mars basiyor gene cakismiyor. Arac immobilizer sorunu veriyor sanirim anahtarciya goturdum anahtari takti saglam dedi kontagi taktigin yer bozuk bunun icin sanayiye oto elektrikciye gideceksin dedi. Hafta ici ilk isim sanayiye gitmek kucuk bi yerde yasiyorum yozgat sorgun aklimda deli sorular burda yapabilirler mi? Cok mu pahali bisey tamiri? Birde code karti varmis bilmem kac kere frene gaz a basinca arac kodu cozulup cakisiyormus bu konularda fikir verecek arkadaslar acil destege ihtiyacim var dusunceniz nedir????

Hocam böyle bir sorun benimde başıma gelmişti bu konu altında paylaşmıştım,lpg benzin seçici düğmenin arka kablolarında yanma olmuş kontağı çevirdiğimde gösterge ışıkları yanıyordu marş basıyordu ama çalışmıyordu,kabloları yenilediğimde düzelmişti.

Sorunun lpg seçici anahtarında olduğunu anlamak için resimde gösterdiğim lpg kesicisinin bir ucuna uzun bir kablonun bir ucunu değdiriyoruz kablonun diğer ucunuda akünün + kutbuna değdiriyoruz marşa basıyoruz araç çalışırsa lpg-benzin seçicisi arızalı veya kablosu yanık.Mantığı şu,araçlarımız benzinde çalıştığından her ne kadar beyin kendini benzin gönderiyor sansa da seçici anahtar görevini yapamadığından benzin kesicisi açılmıyor ve motora benzin ulaşmıyor bu yöntemle motora gazı manual olarak biz gönderiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuppie06 -- 7 Kasım 2016; 0:48:17 >
  • Hocam benim arac direk gaz da calisiyor kontagi ceviriyorum lpg isiklari yanmiyor gosterge calisiyor. Mars basiyor araca gaz gelmiyor. Benzin dugmesine aliyorum bu kezde kontagi acinca gostrrgede anahtar isareti yanip yanip sonuyor arac gene calismiyor. İs bu ki bu sebeple bugun anahtarciya goturdum araci anahtarci cipini degistirdi kontagin kontagi taktik araba gene calismadi. Bu kezde burda bunu yapamayiz istersen immobilizeri iptal ettirelim dedi kargo ile gonderecekmis 300 lira istedi. Tamam dedim. Simdi eger immobilizer iptalinden sonra da calismassa o zaman belkide senin dedigin sorundan calismiyordur araba o zaman kafayi bozarim durduk yere hem 300 liradan hem calisan immobilizerden olursak vay basima gelene

• quote:

Hocam benim arac direk gaz da calisiyor kontagi ceviriyorum lpg isiklari yanmiyor gosterge calisiyor. Mars basiyor araca gaz gelmiyor. Benzin dugmesine aliyorum bu kezde kontagi acinca gostrrgede anahtar isareti yanip yanip sonuyor arac gene calismiyor. İs bu ki bu sebeple bugun anahtarciya goturdum araci anahtarci cipini degistirdi kontagin kontagi taktik araba gene calismadi. Bu kezde burda bunu yapamayiz istersen immobilizeri iptal ettirelim dedi kargo ile gonderecekmis 300 lira istedi. Tamam dedim. Simdi eger immobilizer iptalinden sonra da calismassa o zaman belkide senin dedigin sorundan calismiyordur araba o zaman kafayi bozarim durduk yere hem 300 liradan hem calisan immobilizerden olursak vay basima gelene

Hocam musait olduğunuzda dediğim işlemi deneyin tahminimce çalışacaktır
  • Sizinkindede ekranda anahtar isareti yanip yanip sonuyormuydu hocam

• mehmetpdr17 M kullanıcısına yanıt
    Asılmayla gelmez... Koltuğun arka tarafını kapatan eteği alt geçme yerlerinden çıkarıp elini+kolunu başlığa kadar alttan uzatman lazım her iki bacağın altından yaylı bi sistem var. Basıp yukarı çekiyorsun. Takarken basit, delikleri denk getirip bastırıyorsun başlığa. Biraz zahmetli bi iş.
  • quote:

Sizinkindede ekranda anahtar isareti yanip yanip sonuyormuydu hocam

Hayır hocam normal olarak yanıyor ve sönüyordu
  • Herkese Selam. Benide Kaydedin :)

2003 Fiat Palio 1.2 Tek Kapı Gri
  • yuppie06 kullanıcısına yanıt
    İmmobilizer iptali icin gonderdik beyni geldi sabah taktik gene calismadi. Delirecem yemin ederimmmm

• quote:

İmmobilizer iptali icin gonderdik beyni geldi sabah taktik gene calismadi. Delirecem yemin ederimmmm

Hocam resimdeki benim araç,sorunun kesicide veya düğmede olduğunu anlamanın yöntemi bu.Mavi ile işaretediğim lpg kesicisinin soketini yarım çıkarıyoruz fakat tam çekmiyoruz,kabloyu işaretlediğim yere değdiriyoruz kablonun diğer ucunuda akünün + kutbuna değdiriyoruz çıt çıt sesi gelecektir çıt sesi demek motora gaz gidiyor demek,içeriden başka biri marşa basıyorken sizde kabloyu tutun araç çalışırsa dediğim gibi sorun ya kesicide ya da düğmede.Aracın lpg de direk çalışması benzinle çalışmasıyla aynı mantık eğer kesiciler devreye girmiyorsa motora ne benzin ne gaz gönderir beyin
  • Kardes keske senin mesajina once ulasabilseydim. Sabah hersey takildi araba calismadi sonra ben isime geldum elektrikci ile usta bakmis senin dedigine benzer bi sorun tariflediler oksitlenmis falan temizledik calisti dediler muhtemelen arac immobilizer hatasindan degilde bundan calismiyordu bos yere 370 lira param gitti birde benim immobilizer kutumu almis anahtarci bunu bana Ver borcundan 50 lira duseyim sana yaramaz artik diyince adami oldurecektim simdi arabayi aldim suan benzinde rolanti sorunu var tupte sikinti yok tamirci bu sorunun bizle alakasi yok dedi zamanla duzelir 8 -10 km gez dedi ise geldum suan deyim yerindeyse yolunmus kaz gibi oturuyorum allah tamircinin de insaflisini adamini cikarsin insanin karsisina.

• quote:

Kardes keske senin mesajina once ulasabilseydim. Sabah hersey takildi araba calismadi sonra ben isime geldum elektrikci ile usta bakmis senin dedigine benzer bi sorun tariflediler oksitlenmis falan temizledik calisti dediler muhtemelen arac immobilizer hatasindan degilde bundan calismiyordu bos yere 370 lira param gitti birde benim immobilizer kutumu almis anahtarci bunu bana Ver borcundan 50 lira duseyim sana yaramaz artik diyince adami oldurecektim simdi arabayi aldim suan benzinde rolanti sorunu var tupte sikinti yok tamirci bu sorunun bizle alakasi yok dedi zamanla duzelir 8 -10 km gez dedi ise geldum suan deyim yerindeyse yolunmus kaz gibi oturuyorum allah tamircinin de insaflisini adamini cikarsin insanin karsisina.

Hocam ustalar öyle yakaladıklarını affetmezler...Halbuki önce ucuz şeylerden değişilmeye başlanmalı.Araçta sonradan takılmış bir lpg kiti olduğundan dolayı bence önce bu sisteme bakılmalı ardından araç parçaları kontrol edilmeli

Tahminimce anahtar sorunudur anahtara tam güç gitmezse kesicileri açmaz ve yakıt göndermez benzinde çalışsaydı benzin göndermez lpg de gaz göndermez
  • 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.