Şimdi Ara

FORD MONDEO KULUBÜ (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.983
Cevap
52
Favori
697.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Listeye beni de ekleyin arkadaşlar 99 mondeo 2.0 Ghia Hb
    bu gün aldım hayırlısıyla umarım pişman olmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocabas80

Listeye beni de ekleyin arkadaşlar 99 mondeo 2.0 Ghia Hb

Hocam hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. Yanlış bilmiyorsam 99 dan itibaren 145 HP lik motor kullanılmaya başlandı ve yine yanlış bilmiyorsam 99 san sonrakilerde hız sabitleyici yok. Dijital klima da 98 in yarısından sonra kullanılmaya başlandı. Alınabilecek en güzel MK2 Mondeo yu almışsınız
  • tam bilmiyorum araç 2001 ancak eski kasa 145 hpde olabilir
  • 99-2001 Mk2 ler 130 hp öncekiler 136 hp dir..145 hp 2001 mk3 ile birlikte kullanılmaya başladı..

Edit Bu arada benim mondeo da satılık (2001 mk3) isteyene özelden link gönderebilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x15 -- 21 Ekim 2010; 14:16:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocabas80

Listeye beni de ekleyin arkadaşlar 99 mondeo 2.0 Ghia Hb

hayırlı olsun arabanız. kazasız belasız günlerde sevdiklerinizle beraber kullanmak nasip olur inşallah.

kaça aldığınızı öğrenebilir miyim? km, kaza-boya durumu, lpg var mı?
    kısacası piyası kaçtan gidiyor merak ediyorum.
  • Ben yanlış biliyormuşum demekki, bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

Yani 97-98 MK2 Mondeolar 136 HP, 99-2001 MK2 ler 130 HP mi oluyor?
  • ben de öyle biliyorum yani en azından 99'lar 130 hp
  • quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

Ben yanlış biliyormuşum demekki, bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

Yani 97-98 MK2 Mondeolar 136 HP, 99-2001 MK2 ler 130 HP mi oluyor?

Aynen 99 ve sonrası mk2 ler zetec ve Focus 2.0 ile aynı motordur..
  • Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacak.

Bir ford bayisinden 2010 model sıfır plakasız Mondeo Titanium 4K 1.6i Test aracı değilmiş. Showrooda sergileniyordu. Aracı beğendim fiyat konusunda ise 46.500 TL ye bırakabileceklerini söylediler. Ben herhangi olumlu yada olumsuz bir cevap vermedim. Daha çok focus collection 90 bg düşündüğüm için sanırım mondeo dan vazgeçecem gibi. Sizce fiyat nasıl siz olsanız kaça alırdınız. 2011 leri kaça bırakıyorlar onuda bilmiyorum. Daha doğrusu Mondeoyu da o kadar tanımıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxray

Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacak.

Bir ford bayisinden 2010 model sıfır plakasız Mondeo Titanium 4K 1.6i Test aracı değilmiş. Showrooda sergileniyordu. Aracı beğendim fiyat konusunda ise 46.500 TL ye bırakabileceklerini söylediler. Ben herhangi olumlu yada olumsuz bir cevap vermedim. Daha çok focus collection 90 bg düşündüğüm için sanırım mondeo dan vazgeçecem gibi. Sizce fiyat nasıl siz olsanız kaça alırdınız. 2011 leri kaça bırakıyorlar onuda bilmiyorum. Daha doğrusu Mondeoyu da o kadar tanımıyorum.

bence o fiyat çok güzel 2ay önce selective donanımı 58-59000 e kadar çıktı. tit ler ise yanlış hatırlamıyorsam 53-54 tü.
    test amaçlı otomatik ghia benzinli hb focus kullandım şimdi 2008 mondeom tit+xpaket var kendim kullanmadım ama çok dizel focus ve cmax a bindim. mondeo kalite genişlik, konfor, yol tutuşu, güvenlik gibi konularda üstün. ben 0 c sınıfı sedana 40-45000 vermek yerine 1.6 mondi bakarım dediydi çok iyide etmişim.
    aracın eğer beklentiniz yüksekse performansı düşük zira dizel focuslarla kapışamıyorum. ama uzun yolda çok rahat. yol tutuşuna hastayım. şehir içinde babamın accentini kullanmak bence daha rahat ama arabamdan çok memnunum.
    araç almadan önce mutlaka test yapıp tekrar düşünmenizi öneririm.
    bu arada bahsettiğiniz aracı almak istemezseniz rica etsem nerede olduğunu yazabilirmisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kayihani

quote:

Orijinalden alıntı: oxray

Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacak.

bence o fiyat çok güzel 2ay önce selective donanımı 58-59000 e kadar çıktı. tit ler ise yanlış hatırlamıyorsam 53-54 tü.
    test amaçlı otomatik ghia benzinli hb focus kullandım şimdi 2008 mondeom tit+xpaket var kendim kullanmadım ama çok dizel focus ve cmax a bindim. mondeo kalite genişlik, konfor, yol tutuşu, güvenlik gibi konularda üstün. ben 0 c sınıfı sedana 40-45000 vermek yerine 1.6 mondi bakarım dediydi çok iyide etmişim.
    aracın eğer beklentiniz yüksekse performansı düşük zira dizel focuslarla kapışamıyorum. ama uzun yolda çok rahat. yol tutuşuna hastayım. şehir içinde babamın accentini kullanmak bence daha rahat ama arabamdan çok memnunum.
    araç almadan önce mutlaka test yapıp tekrar düşünmenizi öneririm.
    bu arada bahsettiğiniz aracı almak istemezseniz rica etsem nerede olduğunu yazabilirmisiniz.

Elbette yarın yada Cumartesi günü bir kez daha görüşeceğim (Bayiye gidip) benim TL limitimi zaten aşıyor. Olmaz ise PM atarım. Cidden fiyatın uygun olduğunu mu düşünüyorsunuz. sahibinden comda 43 000 TL ye var 2500 km de

• Merhabalar, bizde Mondeo aldık. 2.El bakarken passat, vectra gibi seçenekler de düşünüyorduk. Fakat araba pazarında gezip bütün arabalara bakarken 2003 mondeo'nun içine kafayı bir soktuk tamamdır Birdaha hangi araca dönüp baktıysak nafile. Özellikle benim birader. Deri koltuk, sunroof, içerisi zaten yayla... Kullandıktan sonra hız sabitleyicinin de bir araba için nekadar önemli olduğunu anladım.

Bu saatten sonra araba değiştirsem ne alırdım diye bakıyorumda mondeo nun modelini yükseltmekten başka birşey gelmiyor aklıma. Buarada şunuda belirtmek isterim, sadece ben değil arabaya kim binse çok beğeniyor. Konfor, yoltutuş, genişlik arıyorsanız mondeoyu tek geçerim. Yalnız servislerden çok çektik ne ekspertize nede bakıma servise götürmeyin. sadece ford değil başka markalarda da yaşadım. özel ustaya götürün aracınızı...

• sayın mondeocular sizlere bir şey sormak istiyorum tam bilmiyorum ama bir otomobil dergisi geçmiş 1 veya 2 yıl önce bir karşılaştırma yapmıştı. araç yanılmıyorsam mondeo dizeldi rakibi lamborghini miydi neydi bir spor otomobildi ama o ayarda. Uzun mesafe yapmışlardı 2000 km mi ne o test hangi dergideydi acaba biliyor musunuz o testi bulmaya çalışıyorum da
  • lamborghini ile mondeo dizel ancak tork ve yakıt ile ilgili kıyas olur sanırsam başkada birşey olmaz.ama bir önceki kasanın 2.2 dizeliyle porsche kıyas yapıyorlardı onuda autobild dergisi yapmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: perperek

lamborghini ile mondeo dizel ancak tork ve yakıt ile ilgili kıyas olur sanırsam başkada birşey olmaz.ama bir önceki kasanın 2.2 dizeliyle porsche kıyas yapıyorlardı onuda autobild dergisi yapmıştı.

yok abi öyle değil yani tamam karşılaştırma avrupada geçiyor ama benim dediğim şöyleydi hafızamda kalan sadece şu şimdi mondeo dizel ama amaç mondeoyu övmek veya lamboyu eleştirmek değil bu ikisi aynı anda başlıyo avrupada bi yerden başka bi yere menzil uzun dediğim gibi düşün yani mondeo iki kere mi ne yakıt almak için duruyodu kullanılan mondeo da bu son kasa olan mondeo yani güncel mondeo 70 litre depo var onda baya yol yapar neyse lambo tabi sözde forda ayarı vermişti ama varış yerine yakın bi yerde kırmızı ışıkta mondeo lambonun arkasına gelmişti yani fark atamamış lamborghini burda olay oydu

• quote:

Orijinalden alıntı: B.A.L

quote:

Orijinalden alıntı: perperek

lamborghini ile mondeo dizel ancak tork ve yakıt ile ilgili kıyas olur sanırsam başkada birşey olmaz.ama bir önceki kasanın 2.2 dizeliyle porsche kıyas yapıyorlardı onuda autobild dergisi yapmıştı.

yok abi öyle değil yani tamam karşılaştırma avrupada geçiyor ama benim dediğim şöyleydi hafızamda kalan sadece şu şimdi mondeo dizel ama amaç mondeoyu övmek veya lamboyu eleştirmek değil bu ikisi aynı anda başlıyo avrupada bi yerden başka bi yere menzil uzun dediğim gibi düşün yani mondeo iki kere mi ne yakıt almak için duruyodu kullanılan mondeo da bu son kasa olan mondeo yani güncel mondeo 70 litre depo var onda baya yol yapar neyse lambo tabi sözde forda ayarı vermişti ama varış yerine yakın bi yerde kırmızı ışıkta mondeo lambonun arkasına gelmişti yani fark atamamış lamborghini burda olay oydu

Top Gear olsa gerek zira böyle bir şey izlediğimi hatırlıyorum. Top Gear programının dergisi olan aylık Top Gear Magazine idi bu dergi. (Yanılmıyorsam)

• hatırlamıyorum işte belki doğrudur dediğin haluk23 ama benim hatırladığım bizim dergilerden bi taneydi çünkü ben ingilizce pek bilmem öyle okuyayım bu yazı filan Türkçe idi. ya auto motor sport da ya da autocarda olabilir bugün mesela autocarın 5. yıl koleksiyonu mu ne varmış ondan aldım son 5 yılın en ilgi çekici mi ne testleri varmış okudum tamamını yoktu orada.iki tane şey arıyodum biri bu biri de istanbuldan ankaraya uçakla mı otomobille mi diye bişey vardı maserati ile uçağı kıyaslıyorlardı mesela bu vardı 5. yıl koleksiyonunda ama diğeri yoktu
  • quote:

hatırlamıyorum işte belki doğrudur dediğin haluk23 ama benim hatırladığım bizim dergilerden bi taneydi çünkü ben ingilizce pek bilmem öyle okuyayım bu yazı filan Türkçe idi. ya auto motor sport da ya da autocarda olabilir bugün mesela autocarın 5. yıl koleksiyonu mu ne varmış ondan aldım son 5 yılın en ilgi çekici mi ne testleri varmış okudum tamamını yoktu orada.iki tane şey arıyodum biri bu biri de istanbuldan ankaraya uçakla mı otomobille mi diye bişey vardı maserati ile uçağı kıyaslıyorlardı mesela bu vardı 5. yıl koleksiyonunda ama diğeri yoktu

Bende tüm auto motor und sport ve de auto car dergileri var. Yarın bir ara bakmaya çalışırım arşivden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

hatırlamıyorum işte belki doğrudur dediğin haluk23 ama benim hatırladığım bizim dergilerden bi taneydi çünkü ben ingilizce pek bilmem öyle okuyayım bu yazı filan Türkçe idi. ya auto motor sport da ya da autocarda olabilir bugün mesela autocarın 5. yıl koleksiyonu mu ne varmış ondan aldım son 5 yılın en ilgi çekici mi ne testleri varmış okudum tamamını yoktu orada.iki tane şey arıyodum biri bu biri de istanbuldan ankaraya uçakla mı otomobille mi diye bişey vardı maserati ile uçağı kıyaslıyorlardı mesela bu vardı 5. yıl koleksiyonunda ama diğeri yoktu

Bende tüm auto motor und sport ve de auto car dergileri var. Yarın bir ara bakmaya çalışırım arşivden.

çok teşekkür ederim ben merakla bekleyeceğim sayısını söylesen bana ben bulurum zaten dergiden sipariş ederim onlar veriyor bildiğim kadarıyla koleksiyon yapmıyorum ama bu tip kıyaslamalar bence önemli. biri kısa mesafede uçakla otomobili karşılaştırıyor diğeri de uzun mesafede spor otomobili ile aile otomobilini karşılaştırıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

çok teşekkür ederim ben merakla bekleyeceğim sayısını söylesen bana ben bulurum zaten dergiden sipariş ederim onlar veriyor bildiğim kadarıyla koleksiyon yapmıyorum ama bu tip kıyaslamalar bence önemli. biri kısa mesafede uçakla otomobili karşılaştırıyor diğeri de uzun mesafede spor otomobili ile aile otomobilini karşılaştırıyor.

Arkadaşım uyku tutmadı gittim araştırdım ama gecenin bu vaktinde istediğin karşılaştırmalardan sadece 1 tanesini bulabildim.

Autocar dergisi Kasım 2009 sayısı 420 bg lik BMW M3 ile 407 bg lik akrobasi uçağını karşılaştırıyor.

Diğerine yarın bir ara daha detaylı bakmaya çalışırım.

Haluk

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.