Şimdi Ara

=== FAVORİ YUNAN MÜZİKLERİ ===

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
55.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  === FAVORİ YUNAN MÜZİKLERİ ===

özellikle de türk müziklerinin yunan versiyonları olmak üzere
    favori YUNAN MÜZİKLERİNİZİ yazar mısınız arkadaşlar

buyrun size ön bilgi ;

1. Costa Lonita - Costa Lonita - Ca La Amsterdam (3:54)
    2. Giorgos Xanthiotis - Sokerde (2:55)
    3. Greek - Antonis Remos - Ma den ginete (Remix) (3:41)
    4. Greek - Notis Sfakianakis & Antonios Remos - Pou Na Pige Tosi Agapi (4:08)
    5. Haris Alexiou - Ola Se Thimizoun (3:50)
    6. Haris Alexiou & Arvanitaki - Dinata - Dinata (4:02)
    7. Iliana Papaionnou - Tesseris Ke Misi (4:01)
    8. Rembetika - MEHRI NA VROUME OURANO Glykeria mehri na vroume ourano glykeria(Greek) - Glikeria - Mexri Na Vroume Ourano-Zebekika (3:13)
    9. Sarbel - Sokolata (3:32)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iski -- 4 Ağustos 2008; 11:37:05 >

• yok mu hiç cevabı olan ?
  • Görünen o ki dinleyen kimse yok ya da dinleyenler şu an forumda değiller
  • Presleva - Vodka Suteha
    Keti Garbi - Esano Mono
    Elena - Bezumna Ludost
  • Sevsem de dinlemem.
  • Anna Vissi - Anavis Foties
  • Haris Alexiou & Arvanitaki - 17 - Dinata - Dinata
  • Kesinlikle dinlemem , radyoda çıksa kapatırım radyoyu
  • despina vandi imiş yukarıda yazdığım şarkı
    Anna Vissi'ninki Call Me
  • Ben çok severim çünkü Yunanca fonetik açısından enteresan bir dil şarkılarda da hoş bir kulak zevki oluyor ne söylendiğini anlamasak bile. YAni şarkılara çok güzel oturuyor estetik açıdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arf* -- 2 Ağustos 2008; 16:55:51 >
  • Hah favorimi buldum
    Anna Vissi - To Poli Poli
  • kostas pavlidis
    youtube da arat kesinlikle dinle candan erçetin le sagopa da kullanmış sanırım bu adamın müziğini ya da o bizimkini kullanmış bilemiyorum
  • aynı şekilde youtube'da aratın:
    spiros kottis
  • quote:

Orjinalden alıntı: funkmaster

aynı şekilde youtube'da aratın:
    spiros kottis

dinledim fantezi müziği gibi yaw

bunu dinleyin
    http://www.nobetciyoutube.com/browse.php?u=Oi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9NDdWRWZ0NEZoQm8%3D&b=31

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Odysseus347 -- 2 Ağustos 2008; 17:15:34 >
  • ilk listemi mutlaka değerlendirmelisiniz
  • Xaris Alexiou - o La se Thimizoun [Şiddetle Öneririm..Ayrıca Bu kadının hastasıyım Yunanistanın sezen aksu'su]
  • pes to mou xana - nikos vertis
  • Yunan müziğini çok severim. Halk müziklerindeki buzuki adlı sazdan dolayı bir yunan müziği, yunan müziği olduğunu her zaman ilk saniyelerinden itibaren belli etmiştir. Ses, duygu ve tını açısından zengin.

To diko mou paploma veya kısaca Paploma diye bilinen müziği indirmiştim ilk. Kazantzidis ve Glykeria'nın yorumları güzeldir. Dünyaca ünlü olan ve rock çalgıları dahil birçok çalgıyla yorumlanmış olan Miserlou bir Yunan müziği olarak kabul edilmiştir. (Gerçi adamlar her şeyi sahipleniyor böyle midir bilinmez)

Türk müziğiyle Yunan müziği arasında benzerlikler görüyorum sanırım çalgılardan dolayı. Bizdeki bağlama onlarda baglama diye aynen geçiyor. (Bağlama adı nerden geliyor diye sor bilmezler ama :D) "Kaneis edo den tragouda" adında bir parça dinliyordum bir gün, sözlerinin anlamına baktım bu bağlama çalgısıyla ilgili şeyler geçiyordu. Aslında Türk kültüründen birçok şey var onların parçalarında. Her ne kadar her şeyi kendileri sahiplenseler de Yunan müziğini seviyorum.

Kaneis edo için,http://www.youtube.com/watch?v=7IGvwgNAdrY

İlk başta çalınan çalgı Buzuki'dir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • bayıldığım parça antonis remos - kardia mou min anisihis (club mix)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.