Şimdi Ara

4.000 pesin, ayda 500'e arac satisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
37.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: individual

quote:

Orjinalden alıntı: scorpionteam

4.000 YTL'si pesin olmak uzere ayda 500 YTL taksit (24 yada fazla olabilir) ile Honda Civic (2002 veya uzeri) ya da muadili degerde arac satan Istanbul ici bir galeri veya birey aramaktayim... Kredi ile almak istemiyorum... Cunku inanilmaz faiz bindiriyorlar. Astari yuzunden pahaliya geliyor... Bu sekilde anlasmali olarak galeri ya da bireysel arac satisi yapan bir yer aramaktayim...

Bulma sansim hic mi yok, yoksa bana mi denk gelmedi cozemedim... Eger ki bulma sansin yok derseniz parami kendim biriktirmeye devam edecegim... Ta ki 15-20.000 ytl olana kadar...

Kendi aldigim ilk aracim olacagindan bilen, bulan, goren birileri varsa ve benimle iletisime gecerse cok sevinirim...

galericilerin peşin fiyatına taksitle satmasını mı bekliyorsun?

24 ay demişsin.
    16000 ytl ye 2002 civic bulursan bize de haber verir misin?
    24 ay vade farksız olacak ayrıca

Bana kalırsa sen hayal dünyasında yaşıyorsun ya da galericileri yanlış tanımışsın.Bu yazacaklarım hepsi için geçerli değildir sadece hak edenler üstüne alınsın lüften:
    -Kazalı araçları hasarsız diye satan,
    -Komple boyalı araçları boyasız diye satan,
    -Kilometreleriyle oynayıp insanları kandıranlardan böyle bir hizmet bekliyor musun?
    Akıl var mantık var...
  • www.senetlearaba.net adresinde aradığınız kriterlere uygun araç bulabilirsiniz.
  • burasi reklama donmus, konu silinebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpionteam -- 13 Ağustos 2014; 10:22:08 >

• quote:

4.000 YTL'si pesin olmak uzere ayda 500 YTL taksit (24 yada fazla olabilir) ile Honda Civic (2002 veya uzeri) ya da muadili degerde arac satan Istanbul ici bir galeri veya birey aramaktayim... Kredi ile almak istemiyorum... Cunku inanilmaz faiz bindiriyorlar. Astari yuzunden pahaliya geliyor... Bu sekilde anlasmali olarak galeri ya da bireysel arac satisi yapan bir yer aramaktayim...

Bulma sansim hic mi yok, yoksa bana mi denk gelmedi cozemedim... Eger ki bulma sansin yok derseniz parami kendim biriktirmeye devam edecegim... Ta ki 15-20.000 ytl olana kadar...

Kendi aldigim ilk aracim olacagindan bilen, bulan, goren birileri varsa ve benimle iletisime gecerse cok sevinirim...

galericilerin peşin fiyatına taksitle satmasını mı bekliyorsun?

24 ay demişsin.
    16000 ytl ye 2002 civic bulursan bize de haber verir misin?
    24 ay vade farksız olacak ayrıca
  • quote:

500 YTL taksit (24 yada fazla olabilir)

36 da olabilir

sonucta bankanin bindirdigi sacma sapan faizden cok bindirmeyecektir..

2002 civic 16 ya bulunur diye biliyorum, yanlissam 99 sonrasi civic'e kayicaz mecburen...
  • dogrudur, zira ilk aracim olacagindan piyasa nedir nasildir bilmiyorum... tek gordugum galericilerin banka kredisi ile arac satisi yaptiklari...

bir umut ile ariyorum iste :)

bu arada o demin 16 ya 2002 civic soran arkadas icin :)
    http://www.sahibinden.com/2002_civic_1_6_iesWQQaXQQ10007571WQQpXQQdisplayitem
  • 800 gelir,700 gider var elde 100 ytl kalıyor
    nasıl ayda 500 ytl vercez neyle
  • quote:

quote:

36 da olabilir

2002 civic 16 ya bulunur diye biliyorum, yanlissam 99 sonrasi civic'e kayicaz mecburen...

zaten galeri de bankadan çıkartacak.
    hiç bir galerici senet usulu tanımadığı birine para vermez.
    yani bu benim düşüncem

para biriktirme sabrın var ise elindeki peşini arttırıp kredinin faizini düşürtebilirsin.
    ne kadar çok peşin o kadar az kredi,o kadar az faiz
  • herkesin dedigine gore bu is ancak banka kredisi ve 36 ay vade ile olacak gibi... Bu arada banka sitelerinden biraz daha bilgi topladim... olctum bictim... ve odemesi bankasina gore en assa 550 ve uzeri oluyor...

o zaman sorumuzu su sekilde degistirmekte yarar var :

14.500 Kredi ceksem ne kadari net elime gecer ? :P
    en uygun kredi veren banka hangisi ?
  • ne çekersen çek
    bir kere 300 ytl dosya parası alıyor.
    bunu da biliyorsun dimi?
  • quote:

quote:

quote:

36 da olabilir

zaten galeri de bankadan çıkartacak.
    hiç bir galerici senet usulu tanımadığı birine para vermez.
    yani bu benim düşüncem

para biriktirme sabrın var ise elindeki peşini arttırıp kredinin faizini düşürtebilirsin.
    ne kadar çok peşin o kadar az kredi,o kadar az faiz

ah abicim ah... bi sabredebilsem keske :P
    cok tembel oldugumdan disaridan is almiyorum... bu tembellikle de ancak maastan ayda 500-600 atabiliyorum koseye... yoksa o parayi 3-5 ayda toplarim disari yapacagim isler ile... tembellik iste ne yaparsin :)
  • quote:

ne çekersen çek
    bir kere 300 ytl dosya parası alıyor.
    bunu da biliyorsun dimi?

zamaninda bi 1.5 lira cekmistim... ondan bile baya bi tirtiklamislardi... o yuzden sordum zaten... acep daha da keserler mi diye :)
  • dostum faiz ödüyosun ama o sırada arabaya biniyosun.ayrıca 2 sene sonra paranın değeride düşecektir.bu devirde kimse kimseye öyle faizsiz satmaz.galerici arıyosan al sana örnek ama buda faizli

http://www.sahibinden.com/3500_ytl_pesinle_2000_c_200_komp_firsat_araci_WQQaXQQ9627594WQQpXQQdisplayitem&keyword=4.000%20peşin
  • En iyisi paranı biriktir borca girme..

İlk araba için biraz fazla uçmuşsun elde avuçta birşey yokken.
  • o zaman sadece satisi yapabilecek galeri ve arabayi bulmak kaldi...

18-19 lira arasi 2002 civic satan galeri bulacaz, 36 ay vade ile 15 lira cekecez, ustune 4 liramizi koyacaz...

ama galeri bulabilecez mi sorun orada... goren bilen duyan ?
  • quote:

o zaman sadece satisi yapabilecek galeri ve arabayi bulmak kaldi...

18-19 lira arasi 2002 civic satan galeri bulacaz, 36 ay vade ile 15 lira cekecez, ustune 4 liramizi koyacaz...

ama galeri bulabilecez mi sorun orada... goren bilen duyan ?

Elindeki miktarın neredeyse 4 katı kadar, 36 ay vade ile borçlanmak pek feasible (ekonomik olarak verimli) görünmüyor. 6 yaşında bir araba arıyorsun. Ödemeleri bitirdiğinde 9 yaşında olacak. 15 bin lira karşılığında, banka sana en az 21 bin lira geri ödetecek. 4 bin lira da elindeki parayı ekle, toplam maliyet 25 bin lira.

Bir de, yukarıda individual'ın yazdığı gibi, 15 bin lira isteyeceksin ama banka masraf keserek sana birkaç yüz lira eksik ödeyecek. Ayrıca, bazı bankalar, aracın borcu bitene kadar her sene kasko yaptırmayı zorunlu kılıyor. Vs. vs...

Yani, aslında 4000 lira nakitle 18-19 bin liralık araç peşine düşmek iyi düşünülmesi gereken bir iş. Gene de ısrarcıysan şuradan tüm kredileri ayrıntılı inceleyebilirsin:

http://www.hangikredi.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞAMAN -- 1 Ağustos 2008; 22:13:35 >
  • feasible ne demek yahu? possible yani mümkün demek istediniz sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: enoman

feasible ne demek yahu? possible yani mümkün demek istediniz sanırım.

Anlamını da ekledim.
    f1 e2 a3 s4 i5 b6 l7 e8 ----- 8 harf X 40 yıl = 320 yıl alacağım oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ŞAMAN

quote:

Orjinalden alıntı: enoman

feasible ne demek yahu? possible yani mümkün demek istediniz sanırım.

Anlamını da ekledim.
    f1 e2 a3 s4 i5 b6 l7 e8 ----- 8 harf X 40 yıl = 320 yıl alacağım oldu.

Pardon,ekonomik olarak verimli oluyor demek,öğrenmiş oldum.Teşekkürler.
  • http://www.sahibinden.com/2002_civic_1_6_iesWQQaXQQ10007571WQQpXQQdisplayitem
    2002 honda civic buldum.15 e.ve 8 temmuzdan beri satılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lobye -- 1 Ağustos 2008; 23:26:18 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.